Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам нова конфигурация за игри,филми,музика,facebook.

Игри който ще се играят на компютъра: Prince Of Persia , Gta San Andreas , GTA V , CS 1.6 , Need For Speed , PES 2016 , WWE 2K15.

Ще се играят игри в facebook като Mirrobal Ball искам да не забива.

Може леко да се надхвърли бюджета от 3000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Количка

Може да се добави още една плочка рам от същата ако ти е мерак както и записвачка.

Не знам колко място ще заемат игрите та може би ще ти трябва и някво евтино HDD за склад 

в случай че обичаш та теглиш БлуРей и цели сезони сериали и да ги държиш дълго време...

Остават ти над 200 лв. та не е проблем не че не може и в бъдеще да се добавят та както си прецениш.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако са ти мерак максималните детайли и 60-те fps,  по-добре мини на GTX980Ti  или AMD FuryX с 16 GB RAM. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 30 минути, Roujin Z написа:

Количка

Може да се добави още една плочка рам от същата ако ти е мерак както и записвачка.

Не знам колко място ще заемат игрите та може би ще ти трябва и някво евтино HDD за склад 

в случай че обичаш та теглиш БлуРей и цели сезони сериали и да ги държиш дълго време...

Остават ти над 200 лв. та не е проблем не че не може и в бъдеще да се добавят та както си прецениш.

Не си сложил всички части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Puma666 написа:

Не си сложил всички части.

Под "конфигурация" обикновено се разбира само кутията без монитор, клавиатура, мишка, музика и друга периферия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Линк:
    http://nikem-bg.net/cart/2228p1r54181p1r55906p2r54850p1r2172p1r2184p1r2245p1r54997p1r54223p1rf.html

GB GTX 980 TI WINDFORCE 3X GV-N98TWF3OC-6GD 
    ASUS Z170-K /LGA1151 
    Samsung 4GB DDR4 2133MHz CL15 1.2V M378A5143EB1-CPB 2 броя
    SSD Samsung 650 Series 120GB 3D V-NAND 
    HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
    ARCTIC Freezer i30 
    XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X 
    Zalman Case ATX R1 Soundproof USB3.0 
    I7-6700K /4G/8MB/BOX/LGA1151 

Обща стойност - 3 027.25 лв. с ДДС

Процесора е отключен, дъното позволява овърклок и има добър охладител,  така че спокойно може да клокнеш процесора на 4.7Ghz.

Има ssd,  за по-голяма бързина. На него записваш операционната система и леките програми. Има и HDD на който записваш по-големите файлове и тежките програми.

Видео картата има добър охладител, и позвлолява овърклок така че може да я клокнеш на 1.55Ghz и 7.45Ghz на паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Ultimate Computers написа:

Процесора е отключен, дъното позволява овърклок и има добър охладител,  така че спокойно може да клокнеш процесора на 4.7Ghz.

Видео картата има добър охладител, и позвлолява овърклок така че може да я клокнеш на 1.55Ghz и 7.45Ghz на паметта.

what fuck ?

Със монитор
    Без монитор

Редактирано от nesa007 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, nesa007 написа:

Какво имаш в предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не виждам нищо ненормално в това да клокнеш чесотата на видеото си от 1300 на 1550Mhz и честотата на паметта на видеото от 7010 до 7450Mhz ама както и да е.

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За видеото не знам но с това дъно повече от 4.6GHz е съмнително да държи отделно охладителя не е от най-читавите за подобни експерименти.

Кутията също не е с особено добър въздушен поток докато и е затворена вратичката а едва ли ще иска да я демонтира.

Не че и тая дето аз съм препоръчал няма подобни проблеми но все пак е по-добра.

Все пак с тоя охладител и дъно няма да го бъде та кутията е най-малкия проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Roujin Z написа:

За видеото не знам но с това дъно повече от 4.6GHz е съмнително да държи отделно охладителя не е от най-читавите за подобни експерименти.

Кутията също не е с особено добър въздушен поток докато и е затворена вратичката а едва ли ще иска да я демонтира.

Не че и тая дето аз съм препоръчал няма подобни проблеми но все пак е по-добра.

Какво и е по-добро? П0-слабия процесор или доста по-слабата видео карта? Или пък е едноканалната памет? Не знам! ти кажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За кутията говорих че все пак е по-добра. Иначе предимството на конфигурацията е SSD-то че освен за ОС има място за всички игри които ще играе.

Или смяташ че 120GB ще му стигнат за изброените плюс още кой знае колко? Колкото до I7 той си е излишен разход както и да го гледаш.

По-добрата карта е единственото предимство на конфигурацията ти ако на човек му се дават 400 лв. отгоре за TI варианта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Roujin Z написа:

За кутията говорих че все пак е по-добра. Иначе предимството на конфигурацията е SSD-то че освен за ОС има място за всички игри които ще играе.

Или смяташ че 120GB ще му стигнат за изброените плюс още кой знае колко? Колкото до I7 той си е излишен разход както и да го гледаш.

По-добрата карта е единственото предимство на конфигурацията ти ако на човек му се дават 400 лв. отгоре за TI варианта.

На тия 120GB ще сложи операционната система и леките програми, а на хард диска 1TB(ако не си забелязал че го има) ще съхранява игрите, тежките му програми и големите файлове.

Същото го написах под-конфигурацията(ако не си забелязал)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е това е като на прасе звънче. Ако не беше за игри разбирам ама геймърска машина за над 3 бона и игрите да не са на SSD-то е смешно.

Да не говорим че това HDD е над 100 лв. което значи още по-голямо и бързо SSD ако се вкарат там. HDD е като записвачките в днешно време. 

Все още се ползват по-навик но хората все повече и повече ги заебават и се ориентират към по-добрата алтернатива.

Офис машина просто се взима SSD вместо HDD при геймърска двойно по-голямо SSD вместо и двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 35 минути, Roujin Z написа:

Е това е като на прасе звънче. Ако не беше за игри разбирам ама геймърска машина за над 3 бона и игрите да не са на SSD-то е смешно.

Да не говорим че това HDD е над 100 лв. което значи още по-голямо и бързо SSD ако се вкарат там. HDD е като записвачките в днешно време. 

Все още се ползват по-навик но хората все повече и повече ги заебават и се ориентират към по-добрата алтернатива.

Офис машина просто се взима SSD вместо HDD при геймърска двойно по-голямо SSD вместо и двете.

За тези пари ще вземе 240GB, 2 месеца и вече е заел 200ГБ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Ultimate Computers написа:

За тези пари ще вземе 240GB, 2 месеца и вече е заел 200ГБ!

При всеки човек е различно... Примерно аз имам 1TB HDD, но съм използвал само 163GB от които 103GB са сериали и филми (Tова е на диск D:). На диска (C:), където ми е операционната система и програмите съм използвал 31.1GB. Така че на мен 250GB SSD ще ми свършат чудесна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен също на конкретния потребител обаче ще му дойдат малко за това съм му сложил 500GB SSD и му остават над 200 лв. за каквото още иска.

И да ако и аз като Ultimate Computers орежа дъното ще се събере по-скъпата TI та е въпрос на изисквания. 

http://nikem-bg.net/cart/52202p1r54144p1r55423p1r55640p1r54128p1r2245p1r54252p1r54181p1rf.html

Дори не е нужно да се скопява охладителя и кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.