Премини към съдържанието
CitySL

След заспиване лаптопа е неузнаваем.

Препоръчан отговор

CitySL    0

Здравейте,

Имам следния проблем: След заспиване и съответно отново подновяване на работата с лаптопа, системата започва да се товари от на-малкото използване на машината. Дори при браузване е затруднена работата. Започва вдигане на стойностите на процесора и рам-а.

След рестарт всичко се оправя и комютъра си върви нормално. Лаптопа е 4-5 годишен.

HP 620
    XN664ES

15.6’’ HD LED Display, 1366x768 pix
    Intel GMA 4500MHD

2mpix webcamera

Intel® Celeron® Processor T3000 (1M Cache, 1.80 GHz, 800 MHz FSB)
    2GB DDR3

320 GB HDD
    DVD/RW Super-multi
    SD Card Reader

HDMI
    VGA
    3xUSB

WiFi 802.11 b/g/n
    Операционната система е Windows 7 x86. Не знам дали е хардуерен или софтуерен проблема. В началото когато закупих лаптопа бях с ХП операционна с-ма. Тогава нямаше такива пробмели. След това минах на уин 7 и отначало не си спомням такъв проблем. Проблема седи от около година и нещо, може би две. Използвал съм доста копия (пиратски) и все същото. Дадох да го преинсталират  в сервиз и пак така. Не се сещам кога е възникнал проблема и дали е следствие от нещо.

Не че е кой знае какъв проблема мога да го избегна, като недопускам заспиване, но понякога вместо да го изключвам направо затварям екрана и го оставям и след това трябва да го събудя и рестартирам, за да си подновя работата.

Имам и друг проблем; Отказаха ми 4-5 копчета на клавиатурата на лаптопа. Пробвах с преинсталация, преглед с софтуер за вируси - най-вероятно си заминава клавиатурата. Не искам да давам пари за нова, защото не си струва. Имам една пс2 a4tech останала от настолния ми компютър. Купих си преходник - пс2/исб. След свързване на клавиатурата лаптопа въобще не засича, че има нещо в порта. На клавиатурата има 3 диода, които само присветват при вкарването на усб изхода. А те по принцип при нормална работа светят. Пробвах преходника и на мишката - пак пс2 a4tech. Отново усб-то не реагира. Диода на мишката отдолу си свети обаче бутоните й са неактивни. Клавиатурата и мишката са на около 10 фодини, работят без проблем, усб портовете също. Пробвах преходника на усб мишката си (USB A4 TEch) като първо и сложих  усб/пс2 преходник и след това пс2/усб преходника който закупих. Така стават 2 преходника, един след друг. Пrи този вариант лаптопа засича мишката.

Мога да си купя усб клавиатура за 10 лв, ама какво да ги правя само вкъщи. пс2 така и така си седи...

Доста дълго обяснение. Дано сте ме разбрали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop    26988
    Цитат

1.) Bring up Control Panel\Hardware and Sound\Power Options
    2.) Under Select Power Plans, select Change plan settings next to the plan that you have selected. (I have Balanced selected)
    3.) Click Change advanced power settings
    4.) Expand the Sleep node
    5.) Expand the Hibernate after node
    6.) Set the minutes to a ridiculously high interval (both on battery and plugged in) - I set mine at 2000

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Leo123
        Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
        1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
        2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
        3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
        Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
      • от Rhodium
        Здравейте,
        бих искал да купя нов лаптоп до към 800 лв, като изискванията ми са:
        - да е с достатъчно мощен процесор, за да гледам HD филми и стрийминг, както и да вървят малко по-натоварващи програми
        - да е с 15 инчов екран
        - да е с достатъчен RAM, за да може повече приложения да работят едновременно
        - да е издържлив, защото трябва в следващите 3 - 4 години да работи - това изискване е особено важно.
        Спрял съм се на тези два: Dell Inspiron 3567 (предлага се с 4 гб повече RAM, с което стават 8 гб) и Acer Aspire ES1-731G-P5YY, като повече клоня към първия. 
        Ще се радвам, ако ми дадете своето мнение за тях, тъй като самият аз имам ограничено разбиране по темата.
      • от Hadjimehmed Shener
        Здравейте! Юли месец си купих Lenovo V310 и до сега го бях ползвал само 2-3 пъти ,тази година съм първокурсник , реших да си имам един преносим компютър. Проблема е там че понякога както си стоя на лаптопа забива и по никакъв начин не мога да го оправя освен да задържа копчето за захранването и да го изключа напълно . От какво може да е и как да го оправя че е доста дразнещо ? Благодаря предварително!
      • от KilledByKiro
        Здравейте, двоумя се между следните два лаптопа, кой, според вас, е по-добрия избор?
        Dell Inspiron 5545 
        със следните характеристики:
        Processor
        AMD A10‑7300 quad-core (1.9 GHz с Turbo Core до 3.2 GHz, 4 MB L2 cache)

RAM
        8 GB 1600 MHz DDR3L

Диск
        2.5‑inch SSD SanDisk 480 GB

Екран
        15.6‑inch HD (1366 x 768) tn panel

Видео Карта
        AMD Radeon R7 M265 с 2 GB DDR3 памет

Звук
        Dual 2.5 watt speakers
        Realtek ALC3234CG codec
        Digital array‑microphones

Мрежа
        Bluetooth 4.0
        10/100 Mbps Ethernet
        Wi‑Fi 802.11 b/g/n

Батерия
        3‑cell smart Li-ion 43.50 WHr

Поротове
        1 x headset
        1 x USB 2.0
        2 x USB 3.0
        1 x HDMI
        1 x RJ45

или Lenovo IdeaPad z50-75
        със следните:
        Процесор: AMD A10-7300 (4-ядрен, 1.90 - 3.20 GHz, 4MB кеш)

Памет: 4GB - DDR3, 

Видео карта: AMD Radeon R5 M255 (2GB DDR3)

Памет: 500B SSHD (8GB SSD + 1TB HDD (5400 оборотa/минута))

Екран: 15.6-инчов - 1920x1080 (Full HD), гланцов

Батерия: 4 cell, 41 Whr Li-Ion

DVDRW, Bluetooth, Wifi, Webcam

Ще използвам предимно за тези цели:
        Игране на игри от сорта на far cry,battlefield,wow, etc.
        И използването на програми от сорта на Photoshop и по-товарещи приложения от този тип.

Ако някой друг може да ми направи предложение за по-добра инвестция съм отворен за предложения,

Бюджета ми се състои от около 550-600лв.

Благодаря предварително.

• от professed
        Здравейте,
        Каква е разликата между вградена и интегрирана видео карта, при положение, че вградената е доста добра. GTX 950 - 4gb gddr5 128 bit. Тука става въпрос за лаптоп. Има ли значение дали е вградена или интегрирана при тази видео карта?
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.