Премини към съдържанието
CitySL

След заспиване лаптопа е неузнаваем.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следния проблем: След заспиване и съответно отново подновяване на работата с лаптопа, системата започва да се товари от на-малкото използване на машината. Дори при браузване е затруднена работата. Започва вдигане на стойностите на процесора и рам-а.

След рестарт всичко се оправя и комютъра си върви нормално. Лаптопа е 4-5 годишен.

HP 620
XN664ES

15.6’’ HD LED Display, 1366x768 pix
Intel GMA 4500MHD

2mpix webcamera

Intel® Celeron® Processor T3000 (1M Cache, 1.80 GHz, 800 MHz FSB)
2GB DDR3

320 GB HDD
DVD/RW Super-multi
SD Card Reader

HDMI
VGA
3xUSB

WiFi 802.11 b/g/n
Операционната система е Windows 7 x86. Не знам дали е хардуерен или софтуерен проблема. В началото когато закупих лаптопа бях с ХП операционна с-ма. Тогава нямаше такива пробмели. След това минах на уин 7 и отначало не си спомням такъв проблем. Проблема седи от около година и нещо, може би две. Използвал съм доста копия (пиратски) и все същото. Дадох да го преинсталират  в сервиз и пак така. Не се сещам кога е възникнал проблема и дали е следствие от нещо.

Не че е кой знае какъв проблема мога да го избегна, като недопускам заспиване, но понякога вместо да го изключвам направо затварям екрана и го оставям и след това трябва да го събудя и рестартирам, за да си подновя работата.

Имам и друг проблем; Отказаха ми 4-5 копчета на клавиатурата на лаптопа. Пробвах с преинсталация, преглед с софтуер за вируси - най-вероятно си заминава клавиатурата. Не искам да давам пари за нова, защото не си струва. Имам една пс2 a4tech останала от настолния ми компютър. Купих си преходник - пс2/исб. След свързване на клавиатурата лаптопа въобще не засича, че има нещо в порта. На клавиатурата има 3 диода, които само присветват при вкарването на усб изхода. А те по принцип при нормална работа светят. Пробвах преходника и на мишката - пак пс2 a4tech. Отново усб-то не реагира. Диода на мишката отдолу си свети обаче бутоните й са неактивни. Клавиатурата и мишката са на около 10 фодини, работят без проблем, усб портовете също. Пробвах преходника на усб мишката си (USB A4 TEch) като първо и сложих  усб/пс2 преходник и след това пс2/усб преходника който закупих. Така стават 2 преходника, един след друг. Пrи този вариант лаптопа засича мишката.

Мога да си купя усб клавиатура за 10 лв, ама какво да ги правя само вкъщи. пс2 така и така си седи...

Доста дълго обяснение. Дано сте ме разбрали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

1.) Bring up Control Panel\Hardware and Sound\Power Options
2.) Under Select Power Plans, select Change plan settings next to the plan that you have selected. (I have Balanced selected)
3.) Click Change advanced power settings
4.) Expand the Sleep node
5.) Expand the Hibernate after node
6.) Set the minutes to a ridiculously high interval (both on battery and plugged in) - I set mine at 2000

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Недко
      Здравейте и честита ви нова година !

Много пъти ми се случва този старичък лаптоп да не открива харддиска при стартиране,
      и да ми изписва съобщение с подобен смисъл върху черен екран.

Забелязал съм, че се случва след огъване или друсване.

Не съм го изпускал от високо, поне не е стигал до пода, а съм го подхващал навреме.

Поправя се най-често след леко потупване в обратна посока на претърпяното "друсване",
      един или повече рестарта, а днес и няколко опита да го подкарам от live-флашка с Минт 13.
      (По-късна версия не понася)

За първи път от live-Минт не се виждаше харддиска, и дяловете му с WindowsXP и Минт. 
      Обикновено се виждат като папки или иконки-харддиск,
      и се монтират автоматично след щракане върху иконките.

Както и да е, след доста рестарти, редувани с потупване от всички страни,
      вече си намери диска и подкара наличния на него Минт.

Току-що докато работеше, пак го обърнах от седнало положение на ляв ръб
      и екрана почерня.
      Изключих го от бутона и след няколко потупвания и 2-3 рестарта
      си намери диска, буутлоудъра и Минта и проработи нормално.

Машинката е с донякъде гъвкав корпус и видимо се огъва като го местя и преобръщам.
      От 2-3 дни го слагам да седне върху един стол с извита седалка,
      на която корпусът леекичко "провисва", огъва се от тежестта си.

Ползвам го почти само като монитор за почти статично гледане на снимки за рисуване на портрети и пейзажи,
      които увеличавам, намалявам, местя, превъртам и т.н.
      Рядко стои в обичайното положение "седнал" на гумените си крачета,
      най-често е на ляв ръб, на твърда равна подложка,
      заради вертикални портретни снимки,
      или виси в 2 примки от стари кабели.

Въпросът ми е дали при така описаното поведение има шанс, аз, неспециалист в хардуера,
      да успея да отстраня проблема, чрез развинтване на винтчета, отваряне на корпуса,
      почистване на евентуално замърсяване, окисляване и пр. по някакви контактни пластини
      в съединенията на кабелите на харддиска ? (ако изобщо е на кабели, а не с по-директен контакт)
      Плитко ли е поставен харддискът 
      или е заровен под пластове платки и въздухопроводи ?
      Изобщо, дали наистина проблемът е в съединенията на кабелите,
      или е възможно да е другаде,
      примерно да не е по харддиска, а в друг възел, 
      или да е софтуерен ?
      Не е голям проблем да го занеса в сервиз.

Предварително ви благодаря ?
    • от xX.herobrine.Xx
      Здравейте. Искам да споделя нещо. Открих лаптоп Lenovo Y50-70 в olx, за 850 лева. Ето характеристиките му: 
      Процесор:  Intel Core i7-4710HQ 4 Ядра 8 нишки с турбо до 3.5
      Оперативна Памет: 16 GB DDR3L 
      Видеокарта: Nvidia GTX 860M 4GB GDDR5
      Дисплей: 15.6"' FullHD ips дисплей матов
      Твърд диск: 1TB SSHD WD Blue
      Доста ми хареса, но докато събера пари, обявата сигурно ще е приключена/свалена... Та чудех се къде мога да го намеря същия или по-добър пак за толкова лева? Тоест къде мога да намеря други такива геймърски лаптопи втора употреба, на които могат да се играят gta v на high - very high както и на други игри. Аз не можах да намеря.. Ако някой знае може ли да ми каже, помогне или каквото направи.. Много ще съм ви благодарен.
    • от mihail1000
      Здравейте.От няколко дни разглеждам лаптопи и нещо немога да избера.Искам да може да поддържа игри на медиум със стабилен fps-60,50. Мога да си позволя докъм 1000лв не повече,няма значение за марка аз разглеждах най вече Asus но нещо не можах да намеря и предварително да кажа имам компютър просто ми трябва лаптопа като ходя някъде да не изоставам, благодаря предварително!
    • от loranst looa
      Здравейте приятели можели да ми препоръчате каква коя видео карта вградена за лаптоп е по добра Intel HD Graphics 3000
      или  Intel HD Graphics 4000 аз мисля че втората е по добра на нея могат ли да се играят тежки игри и да се гледа видео в най- висока резолюция  
    • от Stefan Nenchev
      Здравейте! Днес си взех обновен лаптоп с мощен процесор, но видеокартата е слаба и не става за игри. Видях отстрани, че на компютъра има някакъв порт, не знаех за какво е, но много исках да разбера за какво служи. Потърсих информация в гугъл и попаднах на едно видео. От видеото разбрах, че посредством този порт може да се свърже външна видеокарта към лаптопа и по този начин могат да се играят "тежки" игри на него. Името на порта е ExpressCard/34 slot. Какво ще кажете? Това възможно ли е и как става?  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.