Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Момчета,трябва ми компютър за гейминг. На него искам да може да се играят игри като : GTA V , CS:GO , League of Legends. Бюджет от 700лв. като вече имам си имам монитор , на който резолюцията е 1920х1080. Благодаря предварително и весели празници !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане най-вече за първата. Имаш ли стар HDD да ползваш това ще остави над 100 лв. за останалите части?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам за съжаление. Колко е горе-долу бюджета , за GTA 5 да върви на Normal графики ?

Редактирано от GeorgiM1912
За да не давам друг отговор. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r52202p1r2172p1r55867p1r2248p1r55275p1rf.html

Това ти е като минимум като е без видеокарта (за CS не е проблем).

За GTA 5 ще трябва и среден клас видеокарта като GTX960 което са още 400 лв. 

С по-евтина карта на 1080p едва ли ще е особено комфортно но нека Кико да се изкаже ако не се е запил някъде...

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2 
Zalman Case mATX ZM-T3  USB3.0 Black 
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
Samsung 4GB DDR4 2133MHz CL15 1.2V M378A5143EB1-CPB 
MSI H110M PRO VD LGA1151 
PALIT GTX750TI STORMX OC 2G D5 
CPU Intel Pentium G4500 3.5GHz 3MB LGA1151 box 

Обща стойност - 777.00 лв. с ДДС

Но за GTA V забрави! Може и да стане номера, но графиката ще е като на сан андреас.

Ето и един вариант с старо поколение процесор, старо поколение рам за сметка на по-добра видео-карта:

ASUS H81M-R/C/SI 
4G DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE 
GB GTX950 GV-N950OC-2GD 
G3260 3.3GHZ/3M/BOX/1150 

Обща стойност - 762.25 лв. с ДДС

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/24/2015 at 23:22, Ultimate Computers написа:

Samsung 4GB DDR4 2133MHz CL15 1.2V M378A5143EB1-CPB 
MSI H110M PRO VD LGA1151 
PALIT GTX750TI STORMX OC 2G D5 
CPU Intel Pentium G4500 3.5GHz 3MB LGA1151 box 

Обща стойност - 777.00 лв. с ДДС

Но за GTA V забрави! Може и да стане номера, но графиката ще е като на сан андреас.

Ето и един вариант с старо поколение процесор, старо поколение рам за сметка на по-добра видео-карта:

ASUS H81M-R/C/SI 
4G DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE 
GB GTX950 GV-N950OC-2GD 
G3260 3.3GHZ/3M/BOX/1150 

Обща стойност - 762.25 лв. с ДДС

Гледам и се смея как мислиш , че на STORMX-а графиката щяла да върви като на сан андреас ... майтапиш ли се? Имам същата видеокарта и без клок върви на Very High с половината Anti aliasing ... :\

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DreamTeam Gaming написа:

Гледам и се смея как мислиш , че на STORMX-а графиката щяла да върви като на сан андреас ... майтапиш ли се? Имам същата видеокарта и без клок върви на Very High с половината Anti aliasing ... :\

Явно се майтапи или по-скоро преувеличава, за да открои разликите. Иначе тая GTA 5  да кажеш, че върви на Very High  не е никак, ама никак точно. То дори и GTX970  не може да подкара всичко на макс с прилични fps. Всъщност, ето едно клипче с Palit GTX750Ti StormX Dual 2G, което правих по друг повод - тествайки как ще върви с две ядра и HT:

Вярно, може да върви доста прилично на 1080p., но сме много далече от максималните детайли. както казах, дори клокната GTX970  е далече и на практика е невъзможно да се играе с причлини детайли, ако от Advanced Graphics  включим High Resolution Shadows и останалите опции. Да не говорим, че и PCSS ( Soft Shadows)  е мъка неземна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не се изразих правилно - че за да играе ще трябва да свали до толкова графиката че ще е като на сан андреас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ultimate Computers написа:

Аз не се изразих правилно - че за да играе ще трябва да свали до толкова графиката че ще е като на сан андреас!

Е няма да е като на SA,  както се вижда от клиповете. SA e от 2005  година и най-малкото няма меки сенки ;) GTX 750Ti  може да е слаба за допълнителните графични настройки, но за тях е слаба и GTX980. Но пък нормалните графични настройки с FXAA  са напълно постижими  за 50-60 fps.  Поне аз успях с такива кадри да заснема клипа. Иначе сега се сетих за едно сравнение при тия игри:

2016-01-23_114038.jpg

Настройките са следните:

2016-01-23_114158.jpg

Допълнителните графични настройки не са променяни, а всъщност точно те дават разликите между видеокартите и отличават тия от високия клас с тия от средния. 

И между другото, Palit GTX750Ti StormX Dual 2G е клокната с още 40 MHz  над клокнатата GTX750Ti, ползвана при тоя тест. А моята с която снимам клипа, е още 50 MHz  нагоре.  трябва да се прибавят и 2-3 fps  на места, заради спадът на кадри при снимане с Shadowplay. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е максимума от страна на производителност за твоя бюджет - http://nikem-bg.net/cart/55895p1r56183p1r52202p1r48235p1r2248p1r55275p1rf.html

Може би 1 ССД вместо този 1 ТБ за повече производителност, но тогава ми е чудно къде ще събереш всичко (особено, ако мислиш да пробваш и ГТА 5)

П.С. Както са написали по-горе, ГТА 5 с този бюджет ще я видиш само през крив макарон :Д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пробвал ли си GTA 5  с GTX750Ti,  та даваш мнение как ще върви? Пробвай и тогава давай акъл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Кико написа:

Абе пробвал ли си GTA 5  с GTX750Ti,  та даваш мнение как ще върви? Пробвай и тогава давай акъл. 

И с колко кадъра върви със 750 + 3260 процесор на 1920х1080 резолюция ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, kyoshinn написа:

И с колко кадъра върви със 750 + 3260 процесор на 1920х1080 резолюция ?

С Пентиума е зле. Тук трябва поне i3 haswell. Но с Пентиума всичко е зле, особено работещ на 3.3 GHz. Между другото, 1080p.  не се влияе толкова от Пентиума. Там по-важна е видеокартата и едно 40-50 fps  ще са налице. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всичко. Оная чудесия World of Tanks дето обсъждахме наскоро си върви екстра с Пентиум и между другото останах с впечатление че и на 4GHz да е Пентиума резултата е същият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Кико написа:

С Пентиума е зле. Тук трябва поне i3 haswell. Но с Пентиума всичко е зле, особено работещ на 3.3 GHz. Между другото, 1080p.  не се влияе толкова от Пентиума. Там по-важна е видеокартата и едно 40-50 fps  ще са налице. 

http://nikem-bg.net/cart/55895p1r56183p1r52202p1r48235p1r2248p1r55275p1rf.html и как по-точно побра 750 + i3 в този бюджет, че аз не мога, дори и да взема 4 ГБ РАМ пак отпадат около 40 лева и отново съм над бюджета с 50-60 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никак за това му се казва истината на човека колкото и да му е неприятна. 

И аз искам 3 стаен в центъра на цената на бокс в Люлин ама няма такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kyoshinn написа:

http://nikem-bg.net/cart/55895p1r56183p1r52202p1r48235p1r2248p1r55275p1rf.html и как по-точно побра 750 + i3 в този бюджет, че аз не мога, дори и да взема 4 ГБ РАМ пак отпадат около 40 лева и отново съм над бюджета с 50-60 лева.

Може би си прав, аз се хванах за видеокартата, за което се извинявам. Не обърнах внимание, че има конфигурации с Пентиум, защото прегледах една от конфигурациите с i3. Ей затова бе цялата работа. Иначе с тоя Пентиум е глупаво да се играе GTA 5, освен ако човек е доволен на 40-50  fps. Предполагам поне толкова ще хване, след като i3  ограничава чак на 55-60  fps  и то при умишлено включени настройки, товарещи процесора. Изрових от архивите един тест с различни процесори. Детайлите са максимални като горните, макар че честно казано не съм задълбавал как са допълнителните графични настройки. Ако се сравни с GTX750Ti  от горния тест, който по същество е едно и също ревю се вижда, че Пентиума при подобни настройки не ограничава видеокартата:

Spoiler

2016-01-24_175309.jpg

Но ако се намалят настройките и на видеокартата и стане по-лесно, като в същото време процесора си стои със същото натоварване, нещата стават гадни.  В момента съм с подобна система и GTX750Ti, две ядра с HT ( не е проблем да ги махна и да коригирам честотата), но нямам GTA 5 . G3258 обаче след клок ще пасне. 

Тц, тц, тц...700 лева не стигат само за процесор. Ако долара се върне на 1.30-1.40, ще стане работата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Кристиян Кръстев
      Така извинете ме бях пускал тема тука и за ъпгрейд на моя компютър и са стигна до там че ще купувам направо нов та мисълта ми е дали ще е ок за игри на слаби графики за csgo на 1024x768 low 
      Частите 
      Дънна платка GIGABYTE H110M-S2V
      Процесор Intel Pentium G4600
      Kingston 4GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black, EAN: '740617244335
      Видео карта GIGABYTE GeForce® GT 1030 OC 2GB GDDR5
      Захранване ми кажете вие което няма да каже бум и да е качествено до 70лв 
      И друго дали ще мога изобщо да вадя добри кадри с тези части на CS:GO 1024x768 low

• от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от Rouhox
      Здравейте,хорица за пръв път пиша тук,един приятел ми каза за сайта Значи искам компютър за да кажем 2000 лева,но ако се налага или не достигат някакви пари мога и да дам 2150-2200,за да се получи перфектно,искам да подкарвам най-новите игри на макс графики ако е възможно с този бюджет?Та сега да кажа с какво разполагам,значи имам хард диск на стария компютър но е само 500 гигабайта,абе като цяло имам стар компютър там с 2 рам,които са ужасни тъп процесор и нямам видео карта,за нищо не става,имам и този монитор,който съм прикачил долу,та въпроса ми е мога ли да го използвам и според вас хубав ли е ,в смисъл на 10 години мисля че е модела е Acer-AL1916W 19 инча.Ще съм много благодарен,ако някой ми помогне!Искам и да кажа,че не искам втора ръка неща и ако се може частите да са от възможно най-евтиния сайт! Също така,някой може ли да ми каже,кой уиндоус е най-добър и от къде мога си го сложа след като си взема компютъра,защото по сайтовете гледам,че искат по 250 лева.Това е от мен,благодаря предварително!  
      'EDIT';Нещо не искаше да прикачи снимката,та ето я https://ibb.co/cxAGA7
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.