Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

GeorgiM1912    0

Момчета,трябва ми компютър за гейминг. На него искам да може да се играят игри като : GTA V , CS:GO , League of Legends. Бюджет от 700лв. като вече имам си имам монитор , на който резолюцията е 1920х1080. Благодаря предварително и весели празници !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Roujin Z    5864

Няма да стане най-вече за първата. Имаш ли стар HDD да ползваш това ще остави над 100 лв. за останалите части?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    GeorgiM1912    0

Нямам за съжаление. Колко е горе-долу бюджета , за GTA 5 да върви на Normal графики ?

Редактирано от GeorgiM1912
    За да не давам друг отговор. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5864

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r52202p1r2172p1r55867p1r2248p1r55275p1rf.html

Това ти е като минимум като е без видеокарта (за CS не е проблем).

За GTA 5 ще трябва и среден клас видеокарта като GTX960 което са още 400 лв. 

С по-евтина карта на 1080p едва ли ще е особено комфортно но нека Кико да се изкаже ако не се е запил някъде...

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2 
    Zalman Case mATX ZM-T3  USB3.0 Black 
    HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
    Samsung 4GB DDR4 2133MHz CL15 1.2V M378A5143EB1-CPB 
    MSI H110M PRO VD LGA1151 
    PALIT GTX750TI STORMX OC 2G D5 
    CPU Intel Pentium G4500 3.5GHz 3MB LGA1151 box 

Обща стойност - 777.00 лв. с ДДС

Но за GTA V забрави! Може и да стане номера, но графиката ще е като на сан андреас.

Ето и един вариант с старо поколение процесор, старо поколение рам за сметка на по-добра видео-карта:

ASUS H81M-R/C/SI 
    4G DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE 
    GB GTX950 GV-N950OC-2GD 
    G3260 3.3GHZ/3M/BOX/1150 

Обща стойност - 762.25 лв. с ДДС

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 12/24/2015 at 23:22, Ultimate Computers написа:

Samsung 4GB DDR4 2133MHz CL15 1.2V M378A5143EB1-CPB 
    MSI H110M PRO VD LGA1151 
    PALIT GTX750TI STORMX OC 2G D5 
    CPU Intel Pentium G4500 3.5GHz 3MB LGA1151 box 

Обща стойност - 777.00 лв. с ДДС

Но за GTA V забрави! Може и да стане номера, но графиката ще е като на сан андреас.

Ето и един вариант с старо поколение процесор, старо поколение рам за сметка на по-добра видео-карта:

ASUS H81M-R/C/SI 
    4G DDR3 1600 GEIL EVO VELOCE 
    GB GTX950 GV-N950OC-2GD 
    G3260 3.3GHZ/3M/BOX/1150 

Обща стойност - 762.25 лв. с ДДС

Гледам и се смея как мислиш , че на STORMX-а графиката щяла да върви като на сан андреас ... майтапиш ли се? Имам същата видеокарта и без клок върви на Very High с половината Anti aliasing ... :\

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206
    преди 1 час, DreamTeam Gaming написа:

Гледам и се смея как мислиш , че на STORMX-а графиката щяла да върви като на сан андреас ... майтапиш ли се? Имам същата видеокарта и без клок върви на Very High с половината Anti aliasing ... :\

Явно се майтапи или по-скоро преувеличава, за да открои разликите. Иначе тая GTA 5  да кажеш, че върви на Very High  не е никак, ама никак точно. То дори и GTX970  не може да подкара всичко на макс с прилични fps. Всъщност, ето едно клипче с Palit GTX750Ti StormX Dual 2G, което правих по друг повод - тествайки как ще върви с две ядра и HT:

Вярно, може да върви доста прилично на 1080p., но сме много далече от максималните детайли. както казах, дори клокната GTX970  е далече и на практика е невъзможно да се играе с причлини детайли, ако от Advanced Graphics  включим High Resolution Shadows и останалите опции. Да не говорим, че и PCSS ( Soft Shadows)  е мъка неземна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз не се изразих правилно - че за да играе ще трябва да свали до толкова графиката че ще е като на сан андреас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206
    преди 2 часа, Ultimate Computers написа:

Аз не се изразих правилно - че за да играе ще трябва да свали до толкова графиката че ще е като на сан андреас!

Е няма да е като на SA,  както се вижда от клиповете. SA e от 2005  година и най-малкото няма меки сенки ;) GTX 750Ti  може да е слаба за допълнителните графични настройки, но за тях е слаба и GTX980. Но пък нормалните графични настройки с FXAA  са напълно постижими  за 50-60 fps.  Поне аз успях с такива кадри да заснема клипа. Иначе сега се сетих за едно сравнение при тия игри:

2016-01-23_114038.jpg

Настройките са следните:

2016-01-23_114158.jpg

Допълнителните графични настройки не са променяни, а всъщност точно те дават разликите между видеокартите и отличават тия от високия клас с тия от средния. 

И между другото, Palit GTX750Ti StormX Dual 2G е клокната с още 40 MHz  над клокнатата GTX750Ti, ползвана при тоя тест. А моята с която снимам клипа, е още 50 MHz  нагоре.  трябва да се прибавят и 2-3 fps  на места, заради спадът на кадри при снимане с Shadowplay. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kyoshinn    152

Това е максимума от страна на производителност за твоя бюджет - http://nikem-bg.net/cart/55895p1r56183p1r52202p1r48235p1r2248p1r55275p1rf.html

Може би 1 ССД вместо този 1 ТБ за повече производителност, но тогава ми е чудно къде ще събереш всичко (особено, ако мислиш да пробваш и ГТА 5)

П.С. Както са написали по-горе, ГТА 5 с този бюджет ще я видиш само през крив макарон :Д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206

Абе пробвал ли си GTA 5  с GTX750Ti,  та даваш мнение как ще върви? Пробвай и тогава давай акъл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kyoshinn    152
    преди 1 минута, Кико написа:

Абе пробвал ли си GTA 5  с GTX750Ti,  та даваш мнение как ще върви? Пробвай и тогава давай акъл. 

И с колко кадъра върви със 750 + 3260 процесор на 1920х1080 резолюция ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206
    преди 16 минути, kyoshinn написа:

И с колко кадъра върви със 750 + 3260 процесор на 1920х1080 резолюция ?

С Пентиума е зле. Тук трябва поне i3 haswell. Но с Пентиума всичко е зле, особено работещ на 3.3 GHz. Между другото, 1080p.  не се влияе толкова от Пентиума. Там по-важна е видеокартата и едно 40-50 fps  ще са налице. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5864

Не всичко. Оная чудесия World of Tanks дето обсъждахме наскоро си върви екстра с Пентиум и между другото останах с впечатление че и на 4GHz да е Пентиума резултата е същият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kyoshinn    152
    преди 7 минути, Кико написа:

С Пентиума е зле. Тук трябва поне i3 haswell. Но с Пентиума всичко е зле, особено работещ на 3.3 GHz. Между другото, 1080p.  не се влияе толкова от Пентиума. Там по-важна е видеокартата и едно 40-50 fps  ще са налице. 

http://nikem-bg.net/cart/55895p1r56183p1r52202p1r48235p1r2248p1r55275p1rf.html и как по-точно побра 750 + i3 в този бюджет, че аз не мога, дори и да взема 4 ГБ РАМ пак отпадат около 40 лева и отново съм над бюджета с 50-60 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5864

Никак за това му се казва истината на човека колкото и да му е неприятна. 

И аз искам 3 стаен в центъра на цената на бокс в Люлин ама няма такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206
    преди 1 час, kyoshinn написа:

http://nikem-bg.net/cart/55895p1r56183p1r52202p1r48235p1r2248p1r55275p1rf.html и как по-точно побра 750 + i3 в този бюджет, че аз не мога, дори и да взема 4 ГБ РАМ пак отпадат около 40 лева и отново съм над бюджета с 50-60 лева.

Може би си прав, аз се хванах за видеокартата, за което се извинявам. Не обърнах внимание, че има конфигурации с Пентиум, защото прегледах една от конфигурациите с i3. Ей затова бе цялата работа. Иначе с тоя Пентиум е глупаво да се играе GTA 5, освен ако човек е доволен на 40-50  fps. Предполагам поне толкова ще хване, след като i3  ограничава чак на 55-60  fps  и то при умишлено включени настройки, товарещи процесора. Изрових от архивите един тест с различни процесори. Детайлите са максимални като горните, макар че честно казано не съм задълбавал как са допълнителните графични настройки. Ако се сравни с GTX750Ti  от горния тест, който по същество е едно и също ревю се вижда, че Пентиума при подобни настройки не ограничава видеокартата:

Spoiler

2016-01-24_175309.jpg

Но ако се намалят настройките и на видеокартата и стане по-лесно, като в същото време процесора си стои със същото натоварване, нещата стават гадни.  В момента съм с подобна система и GTX750Ti, две ядра с HT ( не е проблем да ги махна и да коригирам честотата), но нямам GTA 5 . G3258 обаче след клок ще пасне. 

Тц, тц, тц...700 лева не стигат само за процесор. Ако долара се върне на 1.30-1.40, ще стане работата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Г. Готинов
        Здравейте бих искал да попитам дали може да се "build-не" някаква конфигурация която може да поддържа рекордване на геймплей (CS:GO)от 550-600лв.
      • от Leo123
        Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
        1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
        2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
        3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
        Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
      • от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от Nikolay Bachvarov
        Здравейте,
        имам следната ситуация. Наскоро си закупих компютърна конфигурация: i5 6500 /  geforce 1060 3gb ocwinforce / 8 gb ram 2133 (skoro 6te imam 16 gb Ram dual chanel) / Kingston SSD 240 gb. Накратко това е. Монитора който имам е Dell 60hz 8 милисекунди. По принцип го купих за графичен дизайн. Сега искам да си купя геймърски монитор, защото при някои игри като например Battlefield 1  имам tearing когато не използвам v-sync. При V-sync on нямам никакви проблеми, campign мисиите ги играя дори на ултра. Спрял съм се на този монитор Asus vg248qe. Той е 144 hz  надявам се да се премахне tearing-a  и да ми варвят игрите по плавно. Чудех се дали да отделя повече пари за да си куппя монитор със G-sync ...но наистина са доста скъпички. Ще си продам този който имам и за 550 лв мисля да си взема този Асус..как мислите ?

Поздрави,
        Николай
      • от cvetanpopov1
        Здравейте! Моля да ми препоръчате конфигурация за работа с по тежки по възможността програми за видео обработка, снимки , офис програми ( Autodesk , Maya , Sony Vegas etc. )може би и  тук там някоя игра да се сложи на клиента до допостимата от него сума от 1000-1100лв . Благодаря предварително.Монитор има клиента до колкото знам " ДОБЪР "  така че остава само машината
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.