Премини към съдържанието
uL7r4

Помощ за избор на външна батерия или Power bank case на Lenovo VIBE X2

Препоръчан отговор

Здравейте използвам Леново vibe x2 и съм ужасно разочарован от издръжливостта на батерията(2300mAh прекалено слаба за този хардуер който притежава) като пусна мобилни данни или някоя игра батерията буквално се изпарява за 3-4 часа.Външните батерии , които аз мисля да взема са Lenovo Mobile Power MP506 Silver 5000mAh или личния ми фаворит(заради външния вид) Lenovo 5000mAh PB410 Silver , но сън скептично настроен към тях , защото са ми казвали , че такъв тип външни батерии зареждат телефона много бавно , но пък нали са произведени от Леново за Леново и мисля , че би трябвало да го зареждат все едно е включен в контакта.Плюс на тези батерии е , че са евтини и , че са 5000 mAh , което е равно на 2 зареждания на телефона.Вторият вариант е Lenovo Vibe X2 MPX100 калъф батерия за този кейс съм сигурен , че ще го зарежда бързо , но пък минусите са , че телефона ще тежи повече(около 100гр повече) , ще е по-дебел и по неудобен за употреба ,но не чак толкова , малко по-скъп е , но пък е направен специално за този модел. Ако предложенията от мен не са добри дайте алтернативен вариант на батерия или кейс батерия. П.С. кажете някое приложение , което да пести(оптимизира) батерията.

Редактирано от uL7r4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Алтернативния вариант остава,смяна на телефона!

P.s. Относно втория вариант,по удачен е,все пак няма да го държиш нон стоп с него! С първия вариант трудно ще го вкараш дори и в джоба... с тия кабели :)

Редактирано от lost in (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 46 минути, lost in написа:

Алтернативния вариант остава,смяна на телефона!

P.s. Относно втория вариант,по удачен е,все пак няма да го държиш нон стоп с него! С първия вариант трудно ще го вкараш дори и в джоба... с тия кабели :)

Повярвай ми, не е толкова трудно. Щом мога да държа S4 с кейс и Xiaomi 10400, значи и той ще може. Батерията на Lenovo е по-тънка. Но пък за мен е по-удачен варианта с кейса, но по практичен този с батерията. (може да зарежда каквото си поиска, стига да му стигат 5 волта)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смяна на телефона е изключена , защото е купен преди 3 месеца .И аз сега разгледах тези Power BANK Xiaomi Mi 10400mAh и изглежда по компактно от тези на леновото , да разбирам , че с тези външни батерии (Xiaomi Mi ; Lenovo ) се зарежда нормално , все едно е свързан към контакта с зарядно . Ако е така по практичното решение ще е да взема батерия защото ще мога да го заредя 2 пъти с 1 чардж на батерията , а с кейса ще ми е само още един път.От друга страна си мисля , че повече от 20 часа няма как да съм на някое място без възможност за зареждане повече от това време , но пък ако си взема батерия ще имам опция за метален кейс с бъмпери за телефона който да го предпазва по-добре , а този power bank case na lenovo не ми изглежда , че ще го предпазва много.Аз почнах да клоня към батерия(само кажете дали зарежда нормално телефона както от контакта)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спокойно, зарежда нормално, стига да попаднеш на оригинална батерия. (лесно е да се различи от ментето, оригинала има един код за проверка на кутията)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитат

Xiaomi успя да изпревари Apple и Samsung на най-големия пазар в света, но компанията се изправи пред сериозно предизвикателство за продажбите си – фалшифицирането на продуктите й. Според основателя на Xiaomi Лей Джун през миналата година компанията е продала 14,6 милиона броя от своята външна батерия Mi Power Bank, но това е едва половината от възможните й продажби. Мнозина виждат в неприятностите на компанията ирония – все пак тя открито копира много от продуктите на Apple и дори следва стила на презентации на американската компания.

Xiaomi power bank 10000 
     98.3% of buyers enjoyed this product! (207 votes) 263 orders

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами аз намерих някакъв сайт на Xiaomi на който да проверя кода на батерията дали е оригинална , но се замислих ,  понеже телефонът ми е леново дали да не избера техен продукт , но ако Xiaomito са доказани , надеждни и по-качествени , какво ще кажете за този техен модел Xiaomi Mi powerbank външна батерия 10000mAh понеже той най-много ме устройва като цена . Да разбирам , че по-горе посочената от мен е на 90% възможно да е  фалшива защото цената е близо 20 лева надолу от другите сайтове , а тази , която съм посочил всичко е описано подробно и даже има и линк , който те са поставили в информацията на продукта , за да провериш съответната бройка , която получаваш с кода , който е на кутията(този код би трябвало да е сериен номер нали).

П.С. на големина горе-доло , колко е по-малка и по-тънка(за това съм сигурен почти сигурен от снимките) ли е примерно от кутия цигари 

xiaomi.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти пък - батерията ти 2'300 mAh, гледаш Power Bank 5'000mAh.
    Вземи си поне 10'000mAh, 20'000mAh или по-голям - 50'000mAh

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да и аз реших да е 10000 просто искам да ми кажат за този модел , който съм избрал дали е добър.Нямам възможност, по скоро не знам как да пазарувам от ebay(знам , че се превеждат парите от сметката ти в неговата сметка , но не знам как стоят нещата с доставянето и т.н.) и колко пари горе-долу може да е доставката от ebay затова ще ви помоля да давате предложения, който са от БГ сайтове или някой да ми обясни как става поръчката от ebay:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да изтриеш едно с монета за да видиш кода. Ако магазина е коректен, няма да възрази. На скриншота, който си дал, се вижда кое е кода. Погледни в дясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да се свържа с някой от този сайт за да попитам дали я има тази практика при тях ако са коректни предполагам, че няма да имат възражения да го изтрия кода и да го регистрирам, ако трябва с условие от тяхна страна след като го изтрия и въведа и ако е кода е автентичен да го закупя бих се съгласил. Иначе сега погледнах от сайта на производителя https://www.xiaomiforsale.com/en/ с доставката ми излиза 26 евро, което е същото като цените в България и ти е гарантиран произхода. Единственото нещо е, че се чака около 10 дена за доставка, което не е проблем.Центърът им е в Чехия.Изпращат ги от там следователно няма мита защото се пращат в ЕС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.