Премини към съдържанието
ignorant

Aко изтрия папка System Volume Information ще спре ли да зарежда boot loader-a на win7?

Препоръчан отговор

ignorant    22

Здравейте решил съм да изтрия Win7 но същевременно да му запазя Boot loader-a.. Затова вместо да форматирам диска ще изтрия просто папките му. Program Files, Users, Document and Settings, Windows,. Обаче имам и една скрита папка
    System Volume Information(13,4ГБ), нея ако изтрия ще спре ли да зарежда уиндоуския boot loader?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

jhoro    29751
    преди 5 минути, ignorant написа:

Здравейте решил съм да изтрия Win7 но същевременно да му запазя Boot loader-a.. Затова вместо да форматирам диска ще изтрия просто папките му. Program Files, Users, Document and Settings, Windows,. Обаче имам и една скрита папка
    System Volume Information(13,4ГБ), нея ако изтрия ще спре ли да зарежда уиндоуския boot loader?

идеята просто я изтриеш не е добра - тази папка затова е скрита, за да не я пипа, който както реши. В нея се записват точките за възстановяване на системата. Варианта да я "изпразниш" е - от Start > ControlPanel > System and Security > System

Илюстрация: прозорец System

кликваш на Advanced system settings

Илюстрация: прозорец System Properties

Кликвайки на Configure се отваря

Тук може да направиш две неща

1. Да укажеш да се създават резервни точки включващи:

• системните настройки и предишни версии на файлове
    • предишни версии на файлове
    • да изключиш функцията

2. Да промениш пространстово, отделено за папка "System Volume Information" - местейки плъзгача наляво - надясно. Ако намалиш това пространство - най-старата/старите точки за възстановяване ще бъдан изтрити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 3 минути, jhoro написа:

идеята просто я изтриеш не е добра - тази папка затова е скрита, за да не я пипа, който както реши. В нея се записват точките за възстановяване на системата. Варианта да я "изпразниш" е - от Start > ControlPanel > System and Security > System

Илюстрация: прозорец System

кликваш на Advanced system settings

Илюстрация: прозорец System Properties

Кликвайки на Configure се отваря

Тук може да направиш две неща

1. Да укажеш да се създават резервни точки включващи:

• системните настройки и предишни версии на файлове
    • предишни версии на файлове
    • да изключиш функцията

2. Да промениш пространстово, отделено за папка "System Volume Information" - местейки плъзгача наляво - надясно. Ако намалиш това пространство - най-старата/старите точки за възстановяване ще бъдан изтрити.

Изтрих я, няма проблеми, boot loader-a пак си зарежда и без нея :) изтрих скрити файлове като пейдж файла и онзи хибер нещо си(забравих му точното име) дето отговаря за хибернацията. Щото и той беше тлъст. Остана ми една грозна папка само PerfLogs, нея ако делна ще ми зарежда ли boot loader-a  все още?

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29751

Компа си е твоя - аз се опитвам да ти обясня, че нито точките за възстановяване (System Volume Information), нито файла за хибернацията се трият с просто маркиране и delete.

Колкото до оставащите папки - не си прав, освен папка PerfLogs има една, още "по-тлъста" - Windows. Изтрий и двете, и ... ти си човека. Ще имаш много-о-о-ооого място на диска.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 5 минути, jhoro написа:

Компа си е твоя - аз се опитвам дапти обясня, че нито точките за възстановяване (System Volume Information), нито файла за хибернацията се трият с просто маркиране и delete.

Колкото до оставащите папки - не си прав, освен папка PerfLogs има една, още "по-тлъста" - Windows. Изтрий и двете, и ... ти си човека. Ще имаш много-о-о-ооого място на диска.

Е мен не ме интересува "как се прави", а дали ще има неблагоприятен ефект на конкретните ми нужди да изгрява boot loadera. windows папката я изтрих първа заедно с Users, Document and settings, Program Files и т.н. Остана ми са тази папкаи за нея питам :)
    PerfLogs?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26986

Той си забърква няк'ва лудост (мазало) в машината. :)

Ама ти си залял форумите на кал с теми.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AlkatrazBG    4516

Не си губете времето с тоя човек .   Вече  1 седмица  трие,маже и форматира дялове и папки  по най некадърния и не правилен начин който може да има  и пуска тема след тема . Никога няма да се научи  ако ще още 100 формата да направи .  Да триеш папки  една по една е тъпотията на десетилетието.  Общо има да направи 5 дяла  на тая кочина  и  над 100 часа  се мъчи да ги подреди  тия дялове . Обяснява се на разумен човек   за да те разбере ама на такъв потребител като този  изобщо не се обяснява защото само си клопате  клавиатурите залудо.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 1 минута, AlkatrazBG написа:

Не си губете времето с тоя човек .   Вече  1 седмица  трие,маже и форматира дялове и папки  по най некадърния и не правилен начин който може да има  и пуска тема след тема . Никога няма да се научи  ако ще още 100 формата да направи .  Да триеш папки  една по една е тъпотията на десетилетието.  Общо има да направи 5 дяла  на тая кочина  и  над 100 часа  се мъчи да ги подреди  тия дялове . Обяснява се на разумен човек   за да те разбере ама на такъв потребител като този  изобщо не се обяснява защото само си клопате  клавиатурите залудо.

Нема ли къде другаде да си избиваш комплексите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AlkatrazBG    4516

Какви комплекси да избивам ?  Хем ми е смешно хем ми е жал за тебе ,че не поемаш на никъде.

Чудя ти се на акъла  а не си избивам комплексите. Интересно ми е как можеш да направиш толкова  грешни действия и да вземеш толкова грешни решения за  1 седмица.  Кой те е  учил тебе да работиш на компютър да ида и да му плювна в лицето на тоя  човек ?  Има хора  които имат затруднения с нещо ама  толкова   зле като тебе  не съм намирал никога.  През мене са минали  до сега над 1000 човека за какво ли не със какви ли не проблеми и никой не е успявал да си омаже така машината както си направил. За  инсталация която отнема 2 часа   ти  си загубил над 100 часа и продължаваш да губиш още !!!!!   Може ли 10 човека да ти казват как е правилно да е направи   инсталацията и ти да правиш  точно обратното ? 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 2 часа, AlkatrazBG написа:

Какви комплекси да избивам ?  Хем ми е смешно хем ми е жал за тебе ,че не поемаш на никъде.

Чудя ти се на акъла  а не си избивам комплексите. Интересно ми е как можеш да направиш толкова  грешни действия и да вземеш толкова грешни решения за  1 седмица.  Кой те е  учил тебе да работиш на компютър да ида и да му плювна в лицето на тоя  човек ?  Има хора  които имат затруднения с нещо ама  толкова   зле като тебе  не съм намирал никога.  През мене са минали  до сега над 1000 човека за какво ли не със какви ли не проблеми и никой не е успявал да си омаже така машината както си направил. За  инсталация която отнема 2 часа   ти  си загубил над 100 часа и продължаваш да губиш още !!!!!   Може ли 10 човека да ти казват как е правилно да е направи   инсталацията и ти да правиш  точно обратното ? 

В момента машината ми работи безпроблемно, направих всичко което исках. Няма ли на кой друг да си изливаш комплексите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9561

Хора, що пишете глупости, без да четете за какво става дума? Човекът е решил да затрие Windows-а си. Така че няма проблем да изтрие всичките папки от него. За целта, която си е поставил, това ще му свърши работа.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.