Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Hriskobg    0

Здравей те, искам да помоля за помощ в избирането на гейминг конфигурация. Ще се използва за игри предимно, някои нови заглавия(syndicate, gta V, wow, cs go e.t.) и,  някои стари. Чел съм доста от темите но все пак не се чувствам готов да направя цяло пс. Ето и един вариянт : http://nikem-bg.net/cart/47370p1r54043p1r49912p1r46717p1r46714p1r54992p1r54813p1rf.html. Благодаря много !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Roujin Z    5854

В никакъв случай АМД платформа. Поне това би трябвало да си разбрал ако си се интересувал сериозно как се представят в игрите.

Дори I3-4170 от старото поколение е за предпочитане а е по-евтин та какво остава за новия.

Количка , Количка - SSD или Количка - Хибрид

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Hriskobg    0

Този i3 ще е ок ли,  до колкото знам е 2 ядрен, макар и от най-новото поколение. С i5 може ли някоя конфигурация ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5854

По-добре е в игрите от стария I5-4460.

За нещо повече както и сам виждаш парите не стигат освен ако не орежеш видеокартата на GTX960 което обаче ще има последици...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    plamenbm86    113

Няма спор, че ако се ползват 1 или 2 нишки Intel са безспорен победител. Но да твърдиш, че i3 e по-добре от 8-ядрен е абсурд. Ако искаш нещо добро вземи i5. Има някои игри, които трудно вървят на двуядрен. Ако нямаш пари 8320 е добро решение. Лошото, е че стоковия охладител става много шумен под товар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206
    преди 53 минути, plamenbm86 написа:

Няма спор, че ако се ползват 1 или 2 нишки Intel са безспорен победител. Но да твърдиш, че i3 e по-добре от 8-ядрен е абсурд. Ако искаш нещо добро вземи i5. Има някои игри, които трудно вървят на двуядрен. Ако нямаш пари 8320 е добро решение. Лошото, е че стоковия охладител става много шумен под товар.

Напротив, i3 6300  би си паснал да кажем в 90% от случаите с GTX970, докато FX8320  без клок (а и със), примерно в 60-70%, като в няккои игри ще е направо голям провал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5854

I3-6320 + 970 вади повече кадри в игрите за които пита човека. Реално с по-скъпия I5-6400 ситуацията е подобна.

I3-6300 е общо-взето равeн с разлика от кадър нагоре или надолу ако го сравняваме с базов I5 и по-добре от по-старите Санди.

Истината е че е по-добър и от FX-8350 които е на по-високи честоти от FX-8320 та I3-6300 излиза и по-изгодно.

По-малко кадри ще извади I3 или на по-ниски честоти или доста по-старо поколение (Санди).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    plamenbm86    113

Може да вземе i3 или Pentium. В бъдеще ако иска да играе нещо, което изисква четири ядра, може да ъпгрейдне. Все ще се намери нов или на старо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5854

Пентиума си е баш 2 ядрен та сравнението е некоректно. А в бъдеще може много неща да се случат но между временно ще е изстискал максимума.

Няма никакъв смисъл от старите АМД-та които се представят по-зле понеже може би някога някаква игра ще върви по-добре на такъв. 

А ъпгрейда е смислен точно при Интел. При АМД имаме нов сокет догодина та ъпгрейда ще е смяна на целия комп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Hriskobg    0

А, колко ще стане цената с читав i5, и заслужава ли си. Също така идкам да попитам видео карти като r9 380 , 380x по-оптимален вариант ли са ? 

Благодаря ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5854

R9 380 е на нивото на GTX960 разбирай че е много по-слаба от 970 то за това такава е и цената. 380 с Х е малко по-добра.

Оптимален вариант е това дето съм ти дал. По-слаба видеокарта с I5 значи игрите да вървят по-зле а ти едва ли това искаш?

Иначе и сам може да видиш цените. Най-евтиния I5-6400 е 77 лв. по-скъп. Ето това са заключените - http://nikem-bg.net/cart/2240p1r2242p1r54865p1rf.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1118
    преди 1 час, Roujin Z написа:

R9 380 е на нивото на GTX960

Те са и на сходна цена. А предложената карта  GTX 970 е сходна с R9 390. Та въпроса е коя от двете е по добрата карта? 15лв е разликата, имаш 8гб vram.

http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-NITRO-R9-390-8G-GD5-L/

Като погледна това сравнение, R9 390 има предимства пред 970.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206
    преди 29 минути, nikolela написа:

Те са и на сходна цена. А предложената карта  GTX 970 е сходна с R9 390. Та въпроса е коя от двете е по добрата карта? 15лв е разликата, имаш 8гб vram.

http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-NITRO-R9-390-8G-GD5-L/

Като погледна това сравнение, R9 390 има предимства пред 970.

Да де, ама нормалните хора слагат и клока. Да не говорим, че различните видеокарти на пазара са и с различен клок спрямо референтните честоти, най-често "препоръчани" от АМД и NVIDIA.  Тия на какви честоти са тествали?

Цитат

The Radeon R9 390 in its Asus DirectCU 3 guise (+50MHz core) takes on a mildly overclocked GTX 970 (+25MHz core), the MSI R9 390X (+50MHz core) and the reference R9 290 (fans at 80% to stop throttling). At 1080p, the contest with the GTX 970 is pretty fierce. The 390 is faster in some games, slower in others, but it kicks out a lot more heat and uses a lot more power.

Относно темата за процесорите...работите са малко сложни. i3 6* е по-добър за доста игри, но при новите игри FX8320  не изостава и дори бие. Кофтито е, че ще му трябва и клок, а с това и охладител и дъно. i5  бие при новите игри, като при старите може да изостава заради невъзможността да се ползват пълноценно 4 ядра. Но там пък цената е висока и трябва да се икономисва от видео. То същото е положението и с FX8320 като се калкулират охладител и дъно.  И тук го има момента с DDR4, която е за предпочитане. Дава си прираст и то голям в някои случаи. Дори на същия канал от клипа по-горе, има тестове с DDR3/4  на различни честоти.  За мен нещата са сложни при подобен бюджет. Не е за предпочитане нито слаб процесор за GTX970, нито слаба видеокарта за новите игри. Във всички случаи е необходим компромис. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5854

Абе наскоро гледах някви (май беше полски) тестове като бяха включени и нови игри но нещата определено не бяха добри при АМД. 

FX-8350 щом се дъни явно клока на 8320 трябва да е доста сериозен. А I5-6400 даваше общо-взето същите кадри като I3-6320. 

Теста беше при 1080p Ultra с GTX980 ако помня правилно.

пс. Бяха включени и I3 Хасуел - Айви и Санди та инфото беше доста подробно и си личеше че има значение дали си с актуален или стар I3.

Виждаше се и разликата между новите 6100 - 6300/20. Вчера се опитах да го намеря пак но нещо не се получи а навсякъде другаде има инфо само за 6100.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Hriskobg    0

Ако включим I-5 6500 и GTX 970 тогава нещата няма ли да са по-добре, макар и цената да е малко по-висока ? Може ли да ми предложите зглобка. 

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5854

По-добре ще е. Просто слагаш по-скъпия процесор на това което съм ти предложил и това е.

На кой от трите варианта ти си преценяваш но тоя със SSD е за предпочитане.

SSD
    Хибрид
    HDD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Hriskobg    0

двуомя се между ssd или без. Но може да взема без ссд и след време да взема отделно, за да ненадхвърляме бюджета толкова много. А, иначе дъното, захранването читави ли са ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5854

Захранването е най-доброто за тия пари виж дъното е най-смотаното но е без значение освен ако нямаш някви специфични изисквания но тогава нямаше да питаш?

Разбирай че игрите ще ти вървят по-същия начин както и с по-скъпо. Гаранцията също е 3 години независимо дали ще е това или тройно по-скъпо.

пс. Проблема е че току-що махнаха видеокартата като изчерпана и вероятно няма да я заредят точно по-празниците.

За тия пари може да се вземе - http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N970TTOC-4GD/description.html

Плюса е че е даже няколко лева по-евтина в същото време е с 1 година повече гаранция но турбината си е гадна.

Варианта на Асус пък отива 45 лв. по-скъп отделно си пада музикант и ще ти свири. Другите са още по-скъпи.

Може да провериш в Скай ако я има налична поръчай машината от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Hriskobg    0

Благодаря ти, мисля да изчакам празниците и да заредят 970ката. Може ли да ми дадеш сайта на скай. 

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206
    преди 4 часа, Roujin Z написа:

Абе наскоро гледах някви (май беше полски) тестове като бяха включени и нови игри но нещата определено не бяха добри при АМД. 

FX-8350 щом се дъни явно клока на 8320 трябва да е доста сериозен. А I5-6400 даваше общо-взето същите кадри като I3-6320. 

Теста беше при 1080p Ultra с GTX980 ако помня правилно.

пс. Бяха включени и I3 Хасуел - Айви и Санди та инфото беше доста подробно и си личеше че има значение дали си с актуален или стар I3.

Виждаше се и разликата между новите 6100 - 6300/20. Вчера се опитах да го намеря пак но нещо не се получи а навсякъде другаде има инфо само за 6100.

Ами тестове разни. Аз пък мога да покажа тестове с AC Sindycate, където FX8350 на 3.5 GHz  дава 10 fps  повече от i3 4330. При GTA 5  нещата са подобни. CS:GO  не коментирам, щото се играе с всичко. При Crysis 3 FX8*  са равни на i7, като дори бият I5. Изобщо новите игри се възползват добре и от процесорите FX. То че има игри, дето FX 9* @5GHz  се заадъхва, има. Но такива игри не се споменаха тук.  Аз също правих тестове с две ядра + HT  на 3.8 GHz  с моя i7 6700K  и там нещата бяха на границата с GTA 5. С FX8320  няма да е така, понеже разполага с осем ядра, които се ползват. Тая имитация на i3  изоставаше от имитацията на i5 6400  при игра като Project Cars, която също се възползва от много повече нишки. Виж, там FX  нямат никакъв шанс, затова и в първия си пост написах едни проценти, които са по-скоро измислени от мен за илюстрация на ситуацията. При Project Cars  изоставането на i3  не бе толкова малко - до 5-10  fps, което е много като имаш предвид, че кадрите са около 50-60. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Roujin Z    5854

То и при тоя които гледах 4330 даваше лош резултат за разлика от 4170. Едва ли някой ще купи по-скъпия 4330 при това положение. ;)

Айви дават още по-лош резултат. В случая обаче дори при едно и също поколение разлика от само 100MHz дава разлика от няколко кадъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206

За мен нещата са на кантар, тоест лайняни. Или се дават повече пари за хубав процесор с GTX970/R9 390  или се избира един от трите варианта, всеки със своите слаби страни. Аз се опитах да кажа слабите страни и пак ще повторя. Слабата страна на i3  са само двете ядра, макар и с HT, който може дададе максимално +25-30% по-голяма производителност от аналогичен двуядрен процесор. На тоя етап почти всички нови игри се възползват минимум от 4 ядра, а някои дори от 8.  Слаба страна на FX8320/50  е ниската еднонишкова производителност, която може да е важна за някои игри. Това може да се поправи донякъде след клок на процесора, но за целта трябва и по-добър охладител, трябва да се предвиди и по-добро захранване отколкото ако се ползва i3, трябва и подходящо дъно за клок. Това оскъпява конфигурацията и на практика става по-скъпа дори от конфигурация с най-скъпия i3. Недостатъците на евтините i5   са ниската честота, която при i5 6400  е 3.1 GHz. Това не винаги е достатъчна честота за карта като GTX970 при игри, изискващи голяма еднонишкова производителност. Освен това това е и процесорът с най-висока цена. По-добър е от I3  при някои нови игри, можещи да се възползват пълноценно от 4 ядра. Но пък е по-слаб в игри, ползващи главно едно ядро на висока честота. Изобщо, нито един от тия трите процесора не е идеален избор за GTX970  и всичко ще е компромис. Вариант е да се дадат още малко пари за дъно, с което ще може да се клокне i3 или i5,  но за последно гледах подобни дъна на Asus  за над 300 лева. Не знам дали се е променило нещо откакто се заглеждах по моделите, можещи да предоставят възможност за клок. Може би да се намери някое по-евтино Asrock  дъно за целта. Но това са си минимум 100-150 лева отгоре.  И още един недостатък на някои процесори - поддружката само на DDR 3  памет ( FX****) и невъзможност за ъпгрейд. Затова логичния избор е i3 6100  със Z170  дъно, предоставящо възможност за клок. Понеже обаче цената скача доста, още по-логичен избор е GTX960 4GB  версия вместо GTX970.  Лично аз обаче бих събрал още малко пари, за да си вкарам нещата в ред. Може би 100-150 лева отгоре за Z170  дъно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1118
    преди 2 часа, Кико написа:

Затова логичния избор е i3 6100  със Z170  дъно, предоставящо възможност за клок. Понеже обаче цената скача доста, още по-логичен избор е GTX960 4GB  версия вместо GTX970.

Според теб 970 ще е спъната карта, за това ти се иска сглобка със GTX960 със 6100 и клок, но така няма да е спъната видеокартата и се обезсмисля какъвто и да е бъдещ ъпгрейд на процесора. След време ако се вземе по добър процесор, който също да се клокне, тогава картата ще си остане със същата производителност, което обезсмисля смяната на двуядрен процесор с нещо по добро заради картата.  Мисълта ми е, че ако се получи идеален баланс, следващ ъпгрейд излиза много скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Кико    5206
    преди 2 часа, nikolela написа:

Според теб 970 ще е спъната карта, за това ти се иска сглобка със GTX960 със 6100 и клок, но така няма да е спъната видеокартата и се обезсмисля какъвто и да е бъдещ ъпгрейд на процесора. След време ако се вземе по добър процесор, който също да се клокне, тогава картата ще си остане със същата производителност, което обезсмисля смяната на двуядрен процесор с нещо по добро заради картата.  Мисълта ми е, че ако се получи идеален баланс, следващ ъпгрейд излиза много скъпо.

Ами аз говоря за Z170 дъно, с което да се клокне тоя i3 6100. Може след време да се вземе добро охлаждане и да се гонят примерно 4.8 GHz. Едновременно с това да се вземе и добра видеокарта, примерно някой pascal...знае ли човек. Той ще бъде спънат, значи ще трябва и бъдещ процесор...може би Skylake refresh. Има си охладителя и ето ти ъпгрейда. Къде видя обезсмислянето? Безсмислено е да се взема H110  дъно с i5 6400, защото никакъв смислен ъпгрейд  е невъзможен, освен някой i7 6700K, който няма да може да се клокне, но пък ще си работи на 4 GHz. 

Не си ме разбрал правилно за спъването. Казах, че GTX970  така и така е спъвана с всички процесори в тоя бюджет. Но ако се вземе Z170  дъно, парите няма да стигнат за GTX 970. Затова и казах, че работата е лайняна и най-добре да се съберат още 150 лева и да се направи добра конфигурация с GTX970  или подобна. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    #NesSa!    174
    преди 50 минути, Кико написа:

Ами аз говоря за Z170 дъно, с което да се клокне тоя i3 6100.

Е как ще стане това ? :D Ако не се лъжа интел  може да се клоква само със I* *** К ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.