Премини към съдържанието
ignorant

Проблем с Apodio 10. Като опитам да ъпдейтна ми иска някаква непозната парола?

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем с Apodio 10. Като опитам да ъпдейтна ми иска някаква непозната парола.  При инсталацията му си въведох root парола, но не и такава на потребител, нито съм си правил потребител, а в системата виждам, че съм логнат като потребител Apodio, без да съм кръщавал такъв потребител по време на инсталацията. Обаче не му знам паролата, моля кажете ми каква му е паролата? Откъде мога да я науча, щото без нея не мога да ъпдейтвам :(  Пробвах с root паролата, не ми я приема? В краен случай ако Apodio 10 си е въвело негова си root парола, знаете ли как мога да reset-на root паролата и сложа нова?

Значи пиша в търсачката update и ми излизат три: Firmware Updater(Update the firmware on the ColorHug colorimeter);
    Software Updater (Show and install available updates); и

Software & Updates (Configure  the sources for installable software and updates)

Избирам Software Updater или Software & Updates и като му дам да ъпдейтва ми изкарва прозорче на което пише: Authenticate, отдолу : To change software respository settings, you need to authenticate. Отдолу това: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authenticatuion is required to perform this action. И иска парола. И като въведа root паролата си ми изписва: "Your authentication attempt was  unsuccessfull. Please try again."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 20 часа, toc написа:

Нямат ли си съпорт/форум да попиташ там?

Имат писал съм. Писах и тук :) Но още нямам, отгговор а минаха някоко дни. Някой тук не може ли да помогне?

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://sourceforge.net/p/apodio/discussion/922187/thread/365d9043/#d73c/c696 тука пише паролите :) Ако не ги сменя може ли някой да ми влезе в компютъра като използва и въведе тези общодостъпни пароли, при положение, че не ги сменя а оставя така? Или не може защото root паролата е първата през която трябва да мине и няма да може защото е тази която аз съм въвел по време на инсталацията? Питам за да знам има ли нужда поотношение на сигурност да ги сменям? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

passwd

sudo su

и двете не минаха. Не ми разпознава паролата която въведох при инсталация. Ама хич :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, ignorant написа:

Паролата беше linux, смених я с passwd. A със sudo su друга парола ли мога да сменя? Дето е root паролата ли?

http://superuser.com/questions/105367/command-sudo-su

логваш се като администратор

Редактирано от kamarashki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, kamarashki написа:

http://superuser.com/questions/105367/command-sudo-su

логваш се като администратор

А каква мие ползата да се логна като администратор?  Какво ще мога повече отколкот  с потребителя аподио?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 27/12/2015 at 20:06, georgi6 написа:

Ей направо си върха - питаш и сам си отговаряш :)

Не съм си отговорил, и чакам отговори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

като разбереш разликата, която е ОГРОМНА, между администратор/root и user ще си отговориш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж точка 9 тука ("#" в началото на реда за команди ще рече, че първо си изпълнил sudo -i и продължаваш от там вече)

По принцип има няколко начина за създаване на нов потребител (със свързаните с него права и парола), графичен също, за което се говори (в по-тъмното) тука . "Неясния начин" от тука е доразвит тука (на снимките със стрелкичките, само трябва да се разреши мрежата първо, като забележка от мене, щото това действие прави нещо важно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А, да, бе. Може да се създават и изтриват (напълно) потребители (с повече и по-малко права) от "можещи"те да го правят, тия от root-групата.

:) Толкова много и толкова лесни инструменти ли има в това Аподио, че не си питал за тях нищо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.