Премини към съдържанието
human1970

Избор на ч/б лазерен принтер

Препоръчан отговор

Здравейте и  честита Коледа!

От 4-5 години имаме в къщи http://support.hp.com/us-en/product/HP-Photosmart-C5200-All-in-One-Printer-series/3204462/model/3204463

Купих го съвсем импулсивно, без да проуча добре за какво става въпрос. Реално го ползвахме първите 2-3 месеца - за по 20-30 страници и някоя снимка. Проблема е, че мастилото изсъхва и постоянно трябва да се купуват нови касети, а за смешното натоварване в къщи излиза по-лесно и евтино да отида някъде да ми разпечатат и да си платя. Устройството си стои в кутията и не се ползва.

Та смятам за купя нещо, което наистина да върши работа когато се наложи, без кой знае каква поддръжка.

След първия ми поглед в нет-а се спрях на това:

http://www.technopolis.bg/bg/Printers/Printer-CANON-LBP6020B/p/551355

и доколкото виждам консуматива му е евтин, не иска честа смяна (не изсъхва, ако не се ползва дълго време):

http://ekons.bg/canon-725-savmestima-toner-kaseta-black  или

http://toner-kaseti.com/uslugi-toner-kaseti.php?f=%D2%EE%ED%E5%F0%20%EA%E0%F1%E5%F2%E0&brand=Canon&model=i-SENSYS%20LBP6020B

Този също ми се струва добър вариант, заради Wi-Fi  -  http://www.technopolis.bg/bg/Printers/Printer-CANON-LBP6030W/p/551393

Ако някой има по-удачно предложение или смята, че някъде греша - моля да сподели. 

Редактирано от human1970 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пак трябва да провериш дали важи и за canon-а, но обикновенно не признават гаранцията ако принтера не е ползван с оригинални касети - тея дето си ги дал не са оригинални. http://www.technopolis.bg/bg/Cartridges/Cartridge-CANON-CRG-725/p/551319

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пиша от личен опит. Имам домашен принтер НР Laser Jet P1102 от Плесио в Центъра на София за 169лв. Сега може и да е по- евтин има и пазаруване от интернет. Съвместимият консуматив 85А за 1200 страници е 30 лв., а съвместимият консуматив 285А за 1600 страници е 59 лв. в Плесио в центъра на София. Под съвместим консуматив при този модел да се разбира  барабан + тонер+ почти цялата вътрешност на принтера. Купуваш си принтера и консуматива от Плесио и , като стане нещо в сервиза на гърците Плесио. То реално няма, какво да стане, защото консуматива обхваща и барабан, и тонер и почти цялата вътрешност на принтера за 30лв.Много здрав и качествен принтер. Ако търсиш Цветен Лазарен принтер от личен опит пиша само SAMSUNG CLP-300. Четири цвята съвместим консуматив по- 29 лв. цвят от сервизът на принтерите Самсунг. Много чуплив, капризен 40 килограмов принтер. Бях щастлив когато го купих през 2008 год. за 269 лв., а сега през 2015 год. , като го подарих бях по- щастлив. Ако го видя пак по- магазините бих си го купил пак за тази цена без да се замисля. Има аналог същия модел XEROX Phaser 6XXX едно към едно. За Самсунга си купувах чип за 4лв. и тонер- бутилка за 8лв. за всеки цвят от JAR COMPUTERS, като първоначално пробивах един отвор фи 20 отстрани срещу стрелката на касетата, както видях от YOU TUBE, НО ТОВА Е ГОЛЯМА ГРЕШКА И КАТЕГОРИЧНО ПОВРЕЖДА ПРИНТЕРА. За мастилено- струини не искам и да зная. Никога не съм имал мастиленоструен- плювалка.

Редактирано от bozho76 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така става да, в старата фирма по-този начин ги зареждаме принтерите, ама не и ако си го купи от Техно*** . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

+1 за НР Laser Jet. Преди 8 години си купих НР Laser Jet 1018

HP1018.jpg
    пълнил съм касетата 2-3 пъти, за барабан не е ставало нужда. Много съм доволен, много здрава машинка.
    Този модел вече го няма, но има подобни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Canon-ите към които си се насочил са добър избор. Внимавай с китайските касети - моя съвет е да си пазиш стартовата касета, за всеки случай ако стане нещо в гаранционен срок, а си купи дръга съвместима касета - НО НЕ ВЗЕМАЙ КИТАЙСКА КАСЕТА - има и качествени ментета, но всички китайчета са с по-тънки пластмаси, евтини компоненти и ще имаш проблеми. Да не говорим че и не подлежат на качествено презареждане в последствие. Вземи си качествена съвместима касета произведена от използвано оригинално тяло.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Sofronii написа:

НО НЕ ВЗЕМАЙ КИТАЙСКА КАСЕТА

Аз пък си поръчвам редовно от алиекспрес касети. Цветовете са идеални, касетите са качествени, цената е ниска и не си заслужава да ги презареждам.

Четири касети за 5000 копия са 88 евро идват за 20-25 дни. Същите касети предлагани от родните търговци са по над 150лв. за брой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Depends on the product € 88,58 * 1,956=173BGN  де е далаверата
    Нов 126.96BGN  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, ExaFlop написа:
    Depends on the product € 88,58 * 1,956=173BGN  де е далаверата
    Нов 126.96BGN  

4те цвята/касети за 5000 копия са 173лв.

Тук единия цвят е 150лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

О, да. Прав си! Извинявай, недовдянал! :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, ExaFlop написа:

О, да. Прав си! Извинявай, недовдянал! :shy11:

Ето линк към тема в която търсех консумативи. Тогава цените бяха още по ниски първите касети ги купих за 125лв.

Четири касети за 5000 копия за 125лв.

Аз печатам  до около 2000 листа формат А4, печата покрива над 90%.

Да чукна на дърво принтера се оказа издържлив от как го имам съм отпечатал над 10 000 листа формат А4.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Темата е за ч/б (черно -бял) принтер, а вие говорите за 4 цвята ...

Когато става дума за цветни - все се сещам: в една фирма купиха лазерен Коника - Минолта. Когато тонера свърши - оказа се, че 4касети струват малко повече от нов принтер. С нови барабани и касети със стартово зареждане. Шефа реши - вместо консумативи купуваше принтери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.