Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следния проблем. След като си включа компютъра ми се появява надписа "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" и след като натисна клавиш ми се появява същото. И въпросът ми е дали трябва да сменям хард диска или има някакво друго решение на проблема. Пробвах със включване и изключване на sata кабела, смяна на портовете, смяна на самият sata кабел , но не се получи. Направих default settings на биоса и също така се опитах да инсталирам Windows , но когато стигнах до избор на partition, там нямаше избор и отдолу ми изписа "No drives were found. Click Load Driver to provide a mass storage driver for installation." Не можах да load-на driver , защото не намери driver-и и това ме накара да мисля, че проблемът е от хард диска.

Надявам се някой да ми помогне.:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Bios вижда ли хард диска като устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-вероятно си е в хард диска проблема, ако и не се вижда в биоса. Единствения последен вариант е да опиташ дали ще работи на друга машина. Колкото до това, че при опит за инсталиране дали има налични устройства, и дали ги вижда инсталатора, това може да се получава, ако инсталираш от USB носител, и е поставен в USB 3.0 порт. Ако е така, премести го в USB 2.0 и опитай отново да видиш какво ще стане. Най-вероятно не е това проблема, но все пак трябва да разгледаме всички възможни варианти в такава ситуация, преди да търсим проблема в хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В BIOS вижда ли се дискът?

Кой Windows се опитваш да инсталираш? Съобщението казва, че не е намерен драйвър за инсталиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, ExaFlop написа:

В BIOS вижда ли се дискът?

Кой Windows се опитваш да инсталираш? Съобщението казва, че не е намерен драйвър за инсталиране.

Windows 7, пробвах и с ubuntu и ми изписва , че трябва да имам поне 6 ГБ ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А опита ли да форматираш диска от инсталатора на Ubuntu? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От какво устройство се опитваш да инсталираш Windows 7? Сигурен ли си, че Windows 7 е читав? Коя версия на Windows 7 и ползваш? Ако искаш да преинсталираш Windows First Boot Device не бира да ти е хард диска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

А опита ли да форматираш диска от инсталатора на Ubuntu? 

Не ми дава да правя нищо, след като ми изписва, че нямам 6 ГБ.

преди 3 минути, Емил Костов написа:

От какво устройство се опитваш да инсталираш Windows 7? Сигурен ли си, че Windows 7 е читав? Коя версия на Windows 7 и ползваш? Ако искаш да преинсталираш Windows First Boot Device не бира да ти е хард диска. 

От DVD. Сигурен съм, че е читав,защото съм го инсталирал много пъти. Когато се опитах да инсталирам windows, първо буутващо ми беше DVD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаш ли възможност да закачиш хард диска на друг компютър и да го провериш за грешки?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Емил Костов написа:

Имаш ли възможност да закачиш хард диска на друг компютър и да го провериш за грешки?

Да, по късно ще имам възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Снимката на BIOS, която си показал, не върши работа. Покажи Disk Configuration

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако всичко е свързано и настроено правилно, въпреки това диска отново не се разпознава от другата конфигурация, то той вече си е заминал и трябва да се обмисли закупуването на нов. Ако е в гаранция, може да го изпратите за поправка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.