Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Stemoll    9

Имам следния проблем. След като си включа компютъра ми се появява надписа "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" и след като натисна клавиш ми се появява същото. И въпросът ми е дали трябва да сменям хард диска или има някакво друго решение на проблема. Пробвах със включване и изключване на sata кабела, смяна на портовете, смяна на самият sata кабел , но не се получи. Направих default settings на биоса и също така се опитах да инсталирам Windows , но когато стигнах до избор на partition, там нямаше избор и отдолу ми изписа "No drives were found. Click Load Driver to provide a mass storage driver for installation." Не можах да load-на driver , защото не намери driver-и и това ме накара да мисля, че проблемът е от хард диска.

Надявам се някой да ми помогне.:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Bios вижда ли хард диска като устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Най-вероятно си е в хард диска проблема, ако и не се вижда в биоса. Единствения последен вариант е да опиташ дали ще работи на друга машина. Колкото до това, че при опит за инсталиране дали има налични устройства, и дали ги вижда инсталатора, това може да се получава, ако инсталираш от USB носител, и е поставен в USB 3.0 порт. Ако е така, премести го в USB 2.0 и опитай отново да видиш какво ще стане. Най-вероятно не е това проблема, но все пак трябва да разгледаме всички възможни варианти в такава ситуация, преди да търсим проблема в хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26877

В BIOS вижда ли се дискът?

Кой Windows се опитваш да инсталираш? Съобщението казва, че не е намерен драйвър за инсталиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Stemoll    9
    преди 1 минута, ExaFlop написа:

В BIOS вижда ли се дискът?

Кой Windows се опитваш да инсталираш? Съобщението казва, че не е намерен драйвър за инсталиране.

Windows 7, пробвах и с ubuntu и ми изписва , че трябва да имам поне 6 ГБ ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

А опита ли да форматираш диска от инсталатора на Ubuntu? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От какво устройство се опитваш да инсталираш Windows 7? Сигурен ли си, че Windows 7 е читав? Коя версия на Windows 7 и ползваш? Ако искаш да преинсталираш Windows First Boot Device не бира да ти е хард диска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Stemoll    9
    преди 2 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

А опита ли да форматираш диска от инсталатора на Ubuntu? 

Не ми дава да правя нищо, след като ми изписва, че нямам 6 ГБ.

преди 3 минути, Емил Костов написа:

От какво устройство се опитваш да инсталираш Windows 7? Сигурен ли си, че Windows 7 е читав? Коя версия на Windows 7 и ползваш? Ако искаш да преинсталираш Windows First Boot Device не бира да ти е хард диска. 

От DVD. Сигурен съм, че е читав,защото съм го инсталирал много пъти. Когато се опитах да инсталирам windows, първо буутващо ми беше DVD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаш ли възможност да закачиш хард диска на друг компютър и да го провериш за грешки?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Stemoll    9
    преди 3 минути, Емил Костов написа:

Имаш ли възможност да закачиш хард диска на друг компютър и да го провериш за грешки?

Да, по късно ще имам възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26877

Снимката на BIOS, която си показал, не върши работа. Покажи Disk Configuration

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Ако всичко е свързано и настроено правилно, въпреки това диска отново не се разпознава от другата конфигурация, то той вече си е заминал и трябва да се обмисли закупуването на нов. Ако е в гаранция, може да го изпратите за поправка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.