Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

StefanoV08    6

Както всеки нормален човек искам да запиша музика на сд диск за колата, обаче се оказа че СДто на моята кола не чете СД-Ром а само СД-ИСО някой може ли да ми каже как да запиша МУЗИКА на такъв диск, защото знам че ИСО не е разширение за музика 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop    26909

За Audio CD  ли става дума?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Mlechko    264
    преди 20 минути, StefanoV08 написа:

моята кола не чете СД-Ром а само СД-ИСО

Глупости. Обратното! Колата ти не чете СД-ИСО а само СД-Ром. Тя не е виртуален емулатор на компакт дискове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    StefanoV08    6
    Току що, Mlechko написа:

Глупости. Обратното! Колата ти не чете СД-ИСО а само СД-Ром. Тя не е виртуален емулатор на компакт дискове.

Ама не иска да ги чете тва е проблема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да използвате Windows Media Player избирате опцията"Изпичане" Аудио CD и издърпвате песните, които искате да запишете, но имайте предвид, че в този формат могат да се записват само по около 10-15 песни на диск.

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    StefanoV08    6
    преди 1 минута, M.Николов написа:

Може да използвате Windows Media Player избирате опцията"Изпичане" Аудио CD и издърпвате песните, които искате да запишете, но имайте предвид, че в този формат могат да се записват само по около 10-15 песни на диск.

аз ги записвам с неро,но не избирам Audio CD, а Make data cd  защото диска е 70мин а няма смисъл да засипвам диск за 10 песни..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно CD плеара ви не чете МП3 и други формати само Аудио CD, за това трябва да ги запишете като Аудио CD.А в Аудио CD, понеже отново файловете се конвертират, могат да се записват само по-няколко песни на диск.Иначе може и с Неро, но пак трябва да изберете запис на Аудио CD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26909

https://cdburnerxp.se/help/Audio/compileaudio

Не може повече от 15-ина песни. Ти може да искаш много неща, но тава са фактите. Купи си MP3  поддържащ плейър.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15417
    преди 4 минути, StefanoV08 написа:

аз ги записвам с неро,но не избирам Audio CD, а Make data cd  защото диска е 70мин а няма смисъл да засипвам диск за 10 песни..

Както сте написал този коментар, съвсем не ви е ясно какви дискове чете касетофона в колата и какви вие искате да направите. Само да ви попитам щом няма смисъл да записвате диск с около 10 песни, то тогава кажете колко броя песни трябва да се съберат на този 70 минутен диск. Или това е обикновен  CD диск с обем 700 мегабайта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    StefanoV08    6
    преди 2 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Както сте написал този коментар, съвсем не ви е ясно какви дискове чете касетофона в колата и какви вие искате да направите. Само да ви попитам щом няма смисъл да записвате диск с около 10 песни, то тогава кажете колко броя песни трябва да се съберат на този 70 минутен диск. Или това е обикновен  CD диск с обем 700 мегабайта.

Обикнов Maxell CD диск и записвам около 40 песни и едната кола ги чете а другата не 

преди 5 минути, M.Николов написа:

Явно CD плеара ви не чете МП3 и други формати само Аудио CD, за това трябва да ги запишете като Аудио CD.А в Аудио CD, понеже отново файловете се конвертират, могат да се записват само по-няколко песни на диск.Иначе може и с Неро, но пак трябва да изберете запис на Аудио CD.

Аудио CD какъв формат ги прави ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26909

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15417

Първо благодаря за отговора. Едната кола(по-точно касетофонът) ги чете, а в другата не може. това какво ви говори? Написаното от двамата колеги е подказване, че в едната кола касетофонът чете само CDA (стандартен формат) дискове, а вие не ги правите в него, използвайки нерото и тук вече трябва да изберете  CD АУДИО. Обемът на една песен е много по-голям от този на MP3 примерно. Заради това се събират 10-15 песни на 700 мегабайта диск. При вашия вариант, вие правите запис, при който ще съберете много повече инфо (песни), но последните няма да са във формата, който чете радиокасетофонът - CDА

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    StefanoV08    6

Значи да разбирам, че ако ги запиша с аудио СД ще ги чете, защото нещо неможах да ти разчета написаното

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    StefanoV08    6
    преди 2 минути, M.Николов написа:

Ето нагледно видео, как се прави с Неро:

https://www.youtube.com/watch?v=248_Xc7Ggqw

Аз знам как се записва просто искам да знам дали тъпото сд в колата ще го разчете и ще почне ли да свири :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15417
    преди 5 минути, StefanoV08 написа:

Значи да разбирам, че ако ги запиша с аудио СД ще ги чете, защото нещо неможах да ти разчета написаното

Да! Ще ги чете. Единствено, поради големия обем на песните във CDA формат, ще се съберат около 10-до 15 песни

Горното клипче на колегата ще ви даде ясна представа как трябва да процедирате във вашият случай!

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    StefanoV08    6
    преди 2 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Да! Ще ги чете. Единствено, поради големия обем на песните във CDA формат, ще се съберат около 10-до 15 песни

Ок утре ще пробвам и ще пиша в темата какъв е резултата, но пак не мога да си обясня защо в едната кола сдто ги разчита а в другата не и двете коли са нови модели и са с вградени сдта а не купени от техномаркет по 100 лева едното

преди 2 минути, niki292002 написа:

Само искам да те попитам, колко са дълги песните ? Примерно, са по 5 минути. Сега, 5 по 14 прави 70.

горе долу по 3-4 минути 

Редактирано от StefanoV08 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15417

Това съвсем не значи, че ако в едната кола плеара чете само CDА дискове, трябва и другият касетофон да ги чете. Касетофоните еднакви ли са напълно като модели? Щото другият може би чете MP3 ако записвате много песни на диска.  Тези работи трябва да са ви ясни даже и на сън, щом сам ще си правите записите, а няма да купувате готови дискове със записи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    StefanoV08    6
    Току що, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Товас съвсем не значи, че ако в едната кола плеара чете само CDА дискове, трябва и другият касетофон да ги чете. Касетофоните еднакви ли са напълно като модели? Щото другият може би чете MP3 ако записвате много песни на диска.  Тези работи трябва да са ви ясни даже и на сън, щом сам ще си правите записите, а няма да купувате готови дискове със записи!

Не, не са еднакви 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15417
    преди 10 минути, StefanoV08 написа:

Не, не са еднакви 

Ето защо се получава разлика. Прочетете какъв формат просвирва единият, а след това другият касетофон. Повече коментари не са нужни. Ако песен, записана в CDA формат е 150 мегабайта, то същата  във формат MP3 ще е поне 10 пъти по малка - или примерно 15 мегабайта. От това следва, че при МП3 формата песните на 700 мегабайтов диск ще са примерно 130, а при формат CDA - само 12 Всичко е за сметка на качеството. CDA формата е професионален и задължителен за готови дискове, които се продават по магазините. MP3 -любителска работа, но си свир и с един диск с MP3 ще слушаш 70 минути - 130 песни, примерно. Компресията на песните във MP3 формат е много голяма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26909
    преди 14 минути, StefanoV08 написа:

Аз знам как се записва просто искам да знам дали тъпото сд в колата ще го разчете и ще почне ли да свири :D

Не е виновна техниката...

Смяташ си сбора от времената на музиките - 80 мин

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2505
    преди 14 минути, StefanoV08 написа:

Техниката не е тъпа. Просто собственика й трябва да размърда малко гънки в мозъка и да се опита да прочете 1-2 изречения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    StefanoV08    6
    Току що, niki292002 написа:

Техниката не е тъпа. Просто собственика й трябва да размърда малко гънки в мозъка и да се опита да прочете 1-2 изречения.

И собственика в случая не е виновен, че му дадоха грешна информация и той започна да се води по нея (говоря в 3то лице :D)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от devil_1
        Здравейте! Ще си купувам субуфер за колата. На сайта на Pioneer България гледах, че предлагат един комплект субуфер и усилвател и мисля да си го поръчам, обаче ми се струва, че усилвателя е слаб за този субуфер. Вие как мислите? Ще работи ли както трябва?

Благодаря предварително!

Етолинк към сайта:

http://pioneer.bg/ca...price&order=ASC
      • от sanyo22
        Здравейте, колеги! Ще си купувам бас говорител Pioneer TS-W3003D4 и искам да питам какъв усилвател да си взема за нея. Искам пак да е Pioneer,  за да са комплект.  Плеърът ми е Pioneer DEH-1901UB. Благодарярително на всички!
      • от RAPAHOLICCSAHH
        Здравейте колеги!
        Имам нужда от малко помощ за избор на усилвател или ресивър,не знам как е по - точно.. Ще се използва предимно за музика и филми в домашни условия! Та въпроса ми е имам няколко тонколони  2бр. от тях са - PIONEER TS-G1732I , 2бр. SONY - S3A33 и още 2бр. няк'ви,но не ги знам к'ви,a и не пише нищо.. С какво да ги захраня що годе да ги усилвам поне на половина не знам (и не разбирам) предложете някакъв ресивър или нещо друго което да може да се включва към телевизор,телефон и лаптоп. (БЮДЖЕТ - 100/200лв.) Ето малко снимки на тонколоните за който говоря.. -
        PIONEER TS - G1732I <--
        Тези безименните!  <--
        SONY S3A33 <--
        БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!

• от CaptainJord
        Здравейте от 1-2 седмици имам проблем не се чувам в скайп нито пък в програма за запис на видео, а пък в teamspeak и discord се чувам. Но проблема ми е там, че като говоря и гледам еквалайзера в настройките на микрофона, той не ми засича гласа (колкото и силно да говоря), а като пусна музика засича не мога да разбера какъв е проблема. Моля ми помогнете ми, микрофона си го взех на скоро не беше толкова евтин за микрофон..
      • от Jesus Kostov
        Здравейте
        В колата имам един усилвател "Thunder TCA-2040" и изглежда има някакъв проблем, бас касата ми пръщи и се чува много гадно като увелича лекичко, таа сега мисля да го сменям с един друг и искам мнението ви за него, ако някой е имал същия или просто знае за какво става въпрос да пише "HAITAI A-2400" се казва.
        Благодаря предварително
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.