Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Както всеки нормален човек искам да запиша музика на сд диск за колата, обаче се оказа че СДто на моята кола не чете СД-Ром а само СД-ИСО някой може ли да ми каже как да запиша МУЗИКА на такъв диск, защото знам че ИСО не е разширение за музика 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Audio CD  ли става дума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, StefanoV08 написа:

моята кола не чете СД-Ром а само СД-ИСО

Глупости. Обратното! Колата ти не чете СД-ИСО а само СД-Ром. Тя не е виртуален емулатор на компакт дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Mlechko написа:

Глупости. Обратното! Колата ти не чете СД-ИСО а само СД-Ром. Тя не е виртуален емулатор на компакт дискове.

Ама не иска да ги чете тва е проблема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да използвате Windows Media Player избирате опцията"Изпичане" Аудио CD и издърпвате песните, които искате да запишете, но имайте предвид, че в този формат могат да се записват само по около 10-15 песни на диск.

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Може да използвате Windows Media Player избирате опцията"Изпичане" Аудио CD и издърпвате песните, които искате да запишете, но имайте предвид, че в този формат могат да се записват само по около 10-15 песни на диск.

аз ги записвам с неро,но не избирам Audio CD, а Make data cd  защото диска е 70мин а няма смисъл да засипвам диск за 10 песни..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно CD плеара ви не чете МП3 и други формати само Аудио CD, за това трябва да ги запишете като Аудио CD.А в Аудио CD, понеже отново файловете се конвертират, могат да се записват само по-няколко песни на диск.Иначе може и с Неро, но пак трябва да изберете запис на Аудио CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://cdburnerxp.se/help/Audio/compileaudio

Не може повече от 15-ина песни. Ти може да искаш много неща, но тава са фактите. Купи си MP3  поддържащ плейър.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, StefanoV08 написа:

аз ги записвам с неро,но не избирам Audio CD, а Make data cd  защото диска е 70мин а няма смисъл да засипвам диск за 10 песни..

Както сте написал този коментар, съвсем не ви е ясно какви дискове чете касетофона в колата и какви вие искате да направите. Само да ви попитам щом няма смисъл да записвате диск с около 10 песни, то тогава кажете колко броя песни трябва да се съберат на този 70 минутен диск. Или това е обикновен  CD диск с обем 700 мегабайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Както сте написал този коментар, съвсем не ви е ясно какви дискове чете касетофона в колата и какви вие искате да направите. Само да ви попитам щом няма смисъл да записвате диск с около 10 песни, то тогава кажете колко броя песни трябва да се съберат на този 70 минутен диск. Или това е обикновен  CD диск с обем 700 мегабайта.

Обикнов Maxell CD диск и записвам около 40 песни и едната кола ги чете а другата не 

преди 5 минути, M.Николов написа:

Явно CD плеара ви не чете МП3 и други формати само Аудио CD, за това трябва да ги запишете като Аудио CD.А в Аудио CD, понеже отново файловете се конвертират, могат да се записват само по-няколко песни на диск.Иначе може и с Неро, но пак трябва да изберете запис на Аудио CD.

Аудио CD какъв формат ги прави ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Първо благодаря за отговора. Едната кола(по-точно касетофонът) ги чете, а в другата не може. това какво ви говори? Написаното от двамата колеги е подказване, че в едната кола касетофонът чете само CDA (стандартен формат) дискове, а вие не ги правите в него, използвайки нерото и тук вече трябва да изберете  CD АУДИО. Обемът на една песен е много по-голям от този на MP3 примерно. Заради това се събират 10-15 песни на 700 мегабайта диск. При вашия вариант, вие правите запис, при който ще съберете много повече инфо (песни), но последните няма да са във формата, който чете радиокасетофонът - CDА

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам, че ако ги запиша с аудио СД ще ги чете, защото нещо неможах да ти разчета написаното

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

Ето нагледно видео, как се прави с Неро:

https://www.youtube.com/watch?v=248_Xc7Ggqw

Аз знам как се записва просто искам да знам дали тъпото сд в колата ще го разчете и ще почне ли да свири :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, StefanoV08 написа:

Значи да разбирам, че ако ги запиша с аудио СД ще ги чете, защото нещо неможах да ти разчета написаното

Да! Ще ги чете. Единствено, поради големия обем на песните във CDA формат, ще се съберат около 10-до 15 песни

Горното клипче на колегата ще ви даде ясна представа как трябва да процедирате във вашият случай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Да! Ще ги чете. Единствено, поради големия обем на песните във CDA формат, ще се съберат около 10-до 15 песни

Ок утре ще пробвам и ще пиша в темата какъв е резултата, но пак не мога да си обясня защо в едната кола сдто ги разчита а в другата не и двете коли са нови модели и са с вградени сдта а не купени от техномаркет по 100 лева едното

преди 2 минути, niki292002 написа:

Само искам да те попитам, колко са дълги песните ? Примерно, са по 5 минути. Сега, 5 по 14 прави 70.

горе долу по 3-4 минути 

Редактирано от StefanoV08 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това съвсем не значи, че ако в едната кола плеара чете само CDА дискове, трябва и другият касетофон да ги чете. Касетофоните еднакви ли са напълно като модели? Щото другият може би чете MP3 ако записвате много песни на диска.  Тези работи трябва да са ви ясни даже и на сън, щом сам ще си правите записите, а няма да купувате готови дискове със записи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Товас съвсем не значи, че ако в едната кола плеара чете само CDА дискове, трябва и другият касетофон да ги чете. Касетофоните еднакви ли са напълно като модели? Щото другият може би чете MP3 ако записвате много песни на диска.  Тези работи трябва да са ви ясни даже и на сън, щом сам ще си правите записите, а няма да купувате готови дискове със записи!

Не, не са еднакви 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, StefanoV08 написа:

Не, не са еднакви 

Ето защо се получава разлика. Прочетете какъв формат просвирва единият, а след това другият касетофон. Повече коментари не са нужни. Ако песен, записана в CDA формат е 150 мегабайта, то същата  във формат MP3 ще е поне 10 пъти по малка - или примерно 15 мегабайта. От това следва, че при МП3 формата песните на 700 мегабайтов диск ще са примерно 130, а при формат CDA - само 12 Всичко е за сметка на качеството. CDA формата е професионален и задължителен за готови дискове, които се продават по магазините. MP3 -любителска работа, но си свир и с един диск с MP3 ще слушаш 70 минути - 130 песни, примерно. Компресията на песните във MP3 формат е много голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, StefanoV08 написа:

Аз знам как се записва просто искам да знам дали тъпото сд в колата ще го разчете и ще почне ли да свири :D

Не е виновна техниката...

Смяташ си сбора от времената на музиките - 80 мин

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, StefanoV08 написа:

Техниката не е тъпа. Просто собственика й трябва да размърда малко гънки в мозъка и да се опита да прочете 1-2 изречения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, niki292002 написа:

Техниката не е тъпа. Просто собственика й трябва да размърда малко гънки в мозъка и да се опита да прочете 1-2 изречения.

И собственика в случая не е виновен, че му дадоха грешна информация и той започна да се води по нея (говоря в 3то лице :D)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Reyko
      Здравейте, наскоро един приятел ми прати "уреда" по-долу, но за съжаление нито той- нито аз знаем какво е, поразрових се из нета 2-3 дена и нищо не намирам, може ли някой, който разбира повечко да каже какво е, къде мога да го намеря и колко струва. "Уредът" е светещ в синьо неон, който беше в ритъма на баса, като си слушах и пробвах на 13volume нямаше проблем, и си светкаше заедно с басс-а, като увеличих повечко - на 23, светеше повече и по-бързо, но за 2 секунди всичко изгърмя. Моля да ми дадете съвети къде мога да го намеря това и по възможност да е по-издръжливо. (Уредът е за говорител 12*)
      ПС: Пробвах и в алиекспрес, даже им писах и "ticket", но за сега нищо!

• от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от vukeca94
      Добра вечер на всички
      Имам следния проблем купих CD Kenwood KMM-123Y и го сложих на Опел корса Б 1996 година дизелов двигател 1.7 та проблемът ми е следния самото сиди грее доста отзаде алуминиевото радиаторче е като да си пекнеш яйца и както си карам върви добре после колоните почват да бръждят много му идва от самите колони за да прегрява така или имам скапана инсталация на колата мнения и солюции да предложите благодаря предварително
    • от Ангел Александров
      Здравейте, от скоро време възнамерявам да си взема смесител/пулт, който да използвам в домашни условия (по-конкретно - за купони), но не съм напълно наясно с нещата.
      В момента съм се спрял на този: https://www.muziker.bg/behringer-xenyx-1202
      Най-общо, възнамерявам да вържа това:
      1. 2 безжични микрофона (с една майка) + 1 безжичен микрофон (с една майка) = 3 безжични микрофона и две майки.
      2. Две уредби, едната е Fenda 5.1 F6000U , другата е една AIWA SUPER T-BASS, стара, но върши добра работа.
      Идеята е целият звук да се контролира от едно място, затова търся пулт. Искам да знам този по-горе дали ще върши работа и евентуално да препоръчате нещо друго. Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.