Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

CD-ISO диск за музика


StefanoV08

Препоръчан отговор

Както всеки нормален човек искам да запиша музика на сд диск за колата, обаче се оказа че СДто на моята кола не чете СД-Ром а само СД-ИСО някой може ли да ми каже как да запиша МУЗИКА на такъв диск, защото знам че ИСО не е разширение за музика 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, StefanoV08 написа:

моята кола не чете СД-Ром а само СД-ИСО

Глупости. Обратното! Колата ти не чете СД-ИСО а само СД-Ром. Тя не е виртуален емулатор на компакт дискове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, Mlechko написа:

Глупости. Обратното! Колата ти не чете СД-ИСО а само СД-Ром. Тя не е виртуален емулатор на компакт дискове.

Ама не иска да ги чете тва е проблема...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да използвате Windows Media Player избирате опцията"Изпичане" Аудио CD и издърпвате песните, които искате да запишете, но имайте предвид, че в този формат могат да се записват само по около 10-15 песни на диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, M.Николов написа:

Може да използвате Windows Media Player избирате опцията"Изпичане" Аудио CD и издърпвате песните, които искате да запишете, но имайте предвид, че в този формат могат да се записват само по около 10-15 песни на диск.

аз ги записвам с неро,но не избирам Audio CD, а Make data cd  защото диска е 70мин а няма смисъл да засипвам диск за 10 песни..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно CD плеара ви не чете МП3 и други формати само Аудио CD, за това трябва да ги запишете като Аудио CD.А в Аудио CD, понеже отново файловете се конвертират, могат да се записват само по-няколко песни на диск.Иначе може и с Неро, но пак трябва да изберете запис на Аудио CD.
 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://cdburnerxp.se/help/Audio/compileaudio

Не може повече от 15-ина песни. Ти може да искаш много неща, но тава са фактите. Купи си MP3  поддържащ плейър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, StefanoV08 написа:

аз ги записвам с неро,но не избирам Audio CD, а Make data cd  защото диска е 70мин а няма смисъл да засипвам диск за 10 песни..

Както сте написал този коментар, съвсем не ви е ясно какви дискове чете касетофона в колата и какви вие искате да направите. Само да ви попитам щом няма смисъл да записвате диск с около 10 песни, то тогава кажете колко броя песни трябва да се съберат на този 70 минутен диск. Или това е обикновен  CD диск с обем 700 мегабайта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Както сте написал този коментар, съвсем не ви е ясно какви дискове чете касетофона в колата и какви вие искате да направите. Само да ви попитам щом няма смисъл да записвате диск с около 10 песни, то тогава кажете колко броя песни трябва да се съберат на този 70 минутен диск. Или това е обикновен  CD диск с обем 700 мегабайта.

Обикнов Maxell CD диск и записвам около 40 песни и едната кола ги чете а другата не 

преди 5 минути, M.Николов написа:

Явно CD плеара ви не чете МП3 и други формати само Аудио CD, за това трябва да ги запишете като Аудио CD.А в Аудио CD, понеже отново файловете се конвертират, могат да се записват само по-няколко песни на диск.Иначе може и с Неро, но пак трябва да изберете запис на Аудио CD.
 

Аудио CD какъв формат ги прави ?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за отговора. Едната кола(по-точно касетофонът) ги чете, а в другата не може. това какво ви говори? Написаното от двамата колеги е подказване, че в едната кола касетофонът чете само CDA (стандартен формат) дискове, а вие не ги правите в него, използвайки нерото и тук вече трябва да изберете  CD АУДИО. Обемът на една песен е много по-голям от този на MP3 примерно. Заради това се събират 10-15 песни на 700 мегабайта диск. При вашия вариант, вие правите запис, при който ще съберете много повече инфо (песни), но последните няма да са във формата, който чете радиокасетофонът - CDА

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам, че ако ги запиша с аудио СД ще ги чете, защото нещо неможах да ти разчета написаното

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, M.Николов написа:

Ето нагледно видео, как се прави с Неро:

https://www.youtube.com/watch?v=248_Xc7Ggqw

Аз знам как се записва просто искам да знам дали тъпото сд в колата ще го разчете и ще почне ли да свири :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, StefanoV08 написа:

Значи да разбирам, че ако ги запиша с аудио СД ще ги чете, защото нещо неможах да ти разчета написаното

Да! Ще ги чете. Единствено, поради големия обем на песните във CDA формат, ще се съберат около 10-до 15 песни

Горното клипче на колегата ще ви даде ясна представа как трябва да процедирате във вашият случай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Да! Ще ги чете. Единствено, поради големия обем на песните във CDA формат, ще се съберат около 10-до 15 песни

Ок утре ще пробвам и ще пиша в темата какъв е резултата, но пак не мога да си обясня защо в едната кола сдто ги разчита а в другата не и двете коли са нови модели и са с вградени сдта а не купени от техномаркет по 100 лева едното

 

преди 2 минути, niki292002 написа:

Само искам да те попитам, колко са дълги песните ? Примерно, са по 5 минути. Сега, 5 по 14 прави 70.

горе долу по 3-4 минути 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това съвсем не значи, че ако в едната кола плеара чете само CDА дискове, трябва и другият касетофон да ги чете. Касетофоните еднакви ли са напълно като модели? Щото другият може би чете MP3 ако записвате много песни на диска.  Тези работи трябва да са ви ясни даже и на сън, щом сам ще си правите записите, а няма да купувате готови дискове със записи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Товас съвсем не значи, че ако в едната кола плеара чете само CDА дискове, трябва и другият касетофон да ги чете. Касетофоните еднакви ли са напълно като модели? Щото другият може би чете MP3 ако записвате много песни на диска.  Тези работи трябва да са ви ясни даже и на сън, щом сам ще си правите записите, а няма да купувате готови дискове със записи!

Не, не са еднакви 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, StefanoV08 написа:

Не, не са еднакви 

Ето защо се получава разлика. Прочетете какъв формат просвирва единият, а след това другият касетофон. Повече коментари не са нужни. Ако песен, записана в CDA формат е 150 мегабайта, то същата  във формат MP3 ще е поне 10 пъти по малка - или примерно 15 мегабайта. От това следва, че при МП3 формата песните на 700 мегабайтов диск ще са примерно 130, а при формат CDA - само 12 Всичко е за сметка на качеството. CDA формата е професионален и задължителен за готови дискове, които се продават по магазините. MP3 -любителска работа, но си свир и с един диск с MP3 ще слушаш 70 минути - 130 песни, примерно. Компресията на песните във MP3 формат е много голяма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, StefanoV08 написа:

Аз знам как се записва просто искам да знам дали тъпото сд в колата ще го разчете и ще почне ли да свири :D

Не е виновна техниката...

Смяташ си сбора от времената на музиките - 80 мин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, StefanoV08 написа:

Аз знам как се записва просто искам да знам дали тъпото сд в колата ще го разчете и ще почне ли да свири :D

Техниката не е тъпа. Просто собственика й трябва да размърда малко гънки в мозъка и да се опита да прочете 1-2 изречения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, niki292002 написа:

Техниката не е тъпа. Просто собственика й трябва да размърда малко гънки в мозъка и да се опита да прочете 1-2 изречения.

И собственика в случая не е виновен, че му дадоха грешна информация и той започна да се води по нея (говоря в 3то лице :D)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...