Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

0
Изведнъж в един ден,преди месец, изчезнаха пет клавиша от клавиатурата;в смисъл спряха да работят;
Един от тях е точката, така че ще слагам (;)вместо точка; Помислих, че са зацапани;
1
Отворих едно от бутончетата,но отдолу е перфектно, чисто и щрака добре;
2
Работата демек е софтуерно зловредна; Проверих за всеки случай, няколко танганайски
подредби на клавиатури от настройките на езика (да не би вируса да е ударил по тях)
но всичките дават дефект на същите клавиши; Демек работата е в Драйвера на клавиатурата;
3
Опитах Сестъм Ресторе в Сейф Мод , но този Драйверфайл е нямал предишна версия в Систъм Ресторето
и си се зареди същата гад; После забелязах, че ми изчезнаха и точките за Ресторито и дотам съм;
4
Изтеглих необходимия драйвер; Той обаче е (sys) файл, който стои записан във System32,
а там не ми дава да го пипам, нито да го преименувам, нито да го трия, нито да го замествам;
Допитах се в интернет за разни програми за го затрия, но те са безпомощни пред този файл;
5
Това между другото е файла: i8042prt.sys,който е за тачпада на лаптопа ми (Уиндоус7;
б4 битова сестема; Леново В590); файлът, който изтеглих е от Уиндоус7 ресурсите, защото от
Леновото предлагат драйвер за точно за този лаптоп, който уиндоус7 отхвърля като несъвместим;
б
Стигнах до заключението, че е толкоз упорит щото се ползва онлайн от Уиндоуса и няма как
работещ в момента драйвер да се пипа; Опитах да го деинсталирам с риск да не мога да работя
от клавиатурата изобщо; При деинстала, обаче казва "Сигурен ли си, Добре бе деинсталирам,
Рестартирай си компютъра, пич!" Рестартирам и отново се зарежда същатата драйверна гад, като
всичко си е инсталирано, драйвера не е бил деинсталиран, явно не може да тръгне уиндоса без
него;
7
Та така !!! Седя си сега и се пуля пред ината на тоз телевизор дето не иска да ми съдейства;
Не ми се преинсталира, защото нямам Диска на Уиндоуса7, пък и тоя си работи приятелски с
Бил Гейтс !!!
Та така !!!
8
Има ли някакво решение, при което да ми тръгнат да работят копчетата на лаптопа ???

Честита Коледа !!!

Весели празници !!! Желая здраве и късмет на всички !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутон Start, в полето Search напиши cmd и като се появи черната иконка, щракни по нея с десен бутон.

Избери Run as administrator. В черния прозорец напиши:

sfc /scannow

и натисни Enter.

Като свърши проверката, копирай текста на резултата и го публикувай тук.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми излиза иконка да кликна десен бутон, направо ми излиза КМД екрана и като стартирам това сканиране ми казва , че нямам права

прилагам картинка на отговора

Без име.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ще се забавят отговорите ми , че ходя насам натам по други задачки; Но тук съм на линия иначе !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълнете следната команда в CMD.exe стартиран като администратор => net start trustedinstaller

След това опитайте отново с командата sfc /scannow

Не е зле да пробвате и с друга клавиатура, защото не е невъзможно тази просто да е сдала багажа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът в случая е, че не стартира като админ!

start -> all programs -> accessories-> command prompt десен клик по черната иконка и избери Run as administrator

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ExaFlop написа:

Проблемът в случая е, че не стартира като админ!

start -> all programs -> accessories-> command prompt десен клик по черната иконка и избери Run as administrator

Всъщност CMD е стартиран точно като админ според снимката! :)

И решението уж е следното:

http://www.thewindowsclub.com/windows-resource-protection-could-not-start-the-repair-service

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в коя директория е стартиран. Виждам, че пише Admin,  но...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ExaFlop написа:

Виж в коя директория е стартиран

Това няма значение...отпред има Administrator:

преди 1 минута, ExaFlop написа:

Виж в коя директория е стартиран. Виждам, че пише Admin,  но...

Не би трябвало това да е проблема...

xVROCky.jpg

преди 2 минути, dian59 написа:

Отново дръвце !!!

Доста омазана система...я за всеки случай изберете cd c:\windows\system32

и след това опитайте пак със sfc /scannow

Според мен не би трябвало това да е проблем, но и не е нормално CMD да стартира потребителския ви профил, а не c:\windows\system32

Като цяло на снимката ви има и някакъв select administrator....вие наистина сигурни ли сте, че сте стартирали CMD.exe с десен бутон Run as administrator?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих черната иконка , чрез Аксесорис/КМД и там пуснах "Като администратор"

Обаче отново ми даде на "sfc/scannow"   ........... "repair service couldn't start"

Редактирано от dian59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай като отвориш cmd да напишеш следното:

cd c:\windows\system32

net start trustedinstaller

sfc /scannow

Това ми прилича или на заразена или зверски омазана система?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въведете следната команда в CMD => dir C:\Windows\Servicing\Version>c:\version.txt

Отворете файла C:\version.txt и след това копирайте съдържанието му в следващия си коментар.

Сега пак в CMD като администратор изпълнете следната команда => reg query "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Component Based Servicing\Version">c:\reg.txt

Отворете файла C:\reg.txt и публикувайте резултатите в следващия си коментар.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е с:\version.txt

Volume in drive C has no label.
 Volume Serial Number is 3C85-6F58

Directory of c:\Windows\Servicing\Version

18.05.2013 г.  11:01    <DIR>          .
18.05.2013 г.  11:01    <DIR>          ..
18.05.2013 г.  11:01    <DIR>          6.1.7601.17592
               0 File(s)              0 bytes
               3 Dir(s)  34 457 358 336 bytes free

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако случайно откаже да запише файловете в C:\ замести в горните команди C:\ с %userprofile%\desktop\

преди 56 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Въведете следната команда в CMD => dir C:\Windows\Servicing\Version>%userprofile%\desktop\version.txt

Отворете файла %userprofile%\desktop\version.txt и след това копирайте съдържанието му в следващия си коментар.

Сега пак в CMD като администратор изпълнете следната команда => reg query "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Component Based Servicing\Version">%userprofile%\desktop\reg.txt

Отворете файла %userprofile%\desktop\reg.txt и публикувайте резултатите в следващия си коментар.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това %userprofile% трябва ли да го заменя с моето "НОМЕ"

получи се това относно първата инструкция

5.jpg

това е по втората инструкция

б.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълни ли първо инструкциите на B-boy/Style/?

Аз писах - "Ако случайно откаже да запише файловете в C:\"

Освен това къде в моето писание видя HOME?

sfc      /scannow

пише се с интервал, а не слято

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, dian59 написа:

c:reg.txt няма съдържание, празен е

Защото не сте копирали командата правилно...премахнете стрелката пред reg query!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок

махах стрелки

7.jpg

това е относно version.txt който отиде на десктопа

Volume in drive C has no label.
 Volume Serial Number is 3C85-6F58

Directory of C:\Windows\Servicing\Version

18.05.2013 г.  11:01    <DIR>          .
18.05.2013 г.  11:01    <DIR>          ..
18.05.2013 г.  11:01    <DIR>          6.1.7601.17592
               0 File(s)              0 bytes
               3 Dir(s)  34 451 189 760 bytes free

Даааа !!! Нещата не са такива каквито бяха! А и никога не са билиии !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно целия ключ липсва при вас, но за да го създадем ще трябва да вземем права над регистрите...

Първо отворете папката C:\Windows\WinSxS и в полето за търсене поставете следната информация

x86_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35 (ако Windows e 32-битов)

amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35 (ако Windows e 64-битов)

Направете снимка на резултатите...ако разбирате английски можете направо да видите следната информация (работим по тази статия):

https://support.microsoft.com/en-en/kb/959077

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега искам да направите снимка, но от следния резултат в полето за търсене:

amd64_microsoft-windows-servicingstack_31bf3856ad364e35

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ivan Minyov
      Здравейте, постоянно играя на компа и вчера малко се бях запалил и потроших старата клавиатура. Та както и да е търся си нова и нямам никаква идея каква да е тя. Спрял съм се на тази клавиатура на Cougar. Някой има ли я имате ли мнение за нея и ще издържи ли, защото понякога доста се вкарвам във филма.
    • от slavcho hadjiyata
      Здравейте приятели! Поздрави за годишнината на Калдата!
      Наскоро инсталирах Xenialpup64 7.5. Работи доста добре, но "забравя" настройките за избрана клавиатура, добавен език, неговият вариант и клавишните комбинации за смяна на подредбата. Настройва се добре, работи до края на сесията, но след рестарт иска нова настройка на гореописаните опции.
      Моля, помогнете, но ако може с по-детайлно описание, тъй като не се смятам за IT-специалист.
      Благодаря предварително!
    • от Ndishev
      Здравейте. Закупих си безжична клавиатура и мишка Logitech EX110 опитвам се да ги свържа към Android top box. Ресийвара е с 2 кабела usb и ps2. Ps2 е с првход към usb така, че са включени и двата. 
      При стаетиране намира клавиатурата която работи безупречно, но каквото и да пробвах мишката просто не тръгва. Не иска да се канектне или е канектната но не върви.
      Някой има ли си на идея как да подкарам тази мишка? 
    • от Живко Раев
      Здравейте,
      моят компютър е MAC mini с инталиран последна версия на IOS. Имам скренер Canon Lide 20.
      Въпросът ми е възможно ли е да се намери програма, която да разчете драйверите и скенера да заработи?
      Мисля че проблема е в 32 и 64 битовите четения на програмите.
    • от vankata4
      Здравейте, таа на кратко - опитвайки се да си сложа клавиатурата на s4 с цифричките си изтрих default - натата.... Някфи идеи как да си я върна(изтегля) или да си сложа клавиатурата на s4? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.