Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден! 

Искам да попитам тъй, като ще си взема настолният компютър в Германия, където имам рутер и до момента работих с лаптопа си там, как да проверя дали съществува в компютъра ми lan card?

До момента съм бил само и единствено с кабел, на операционна система Windows 8.1 съм, когато плъзна дясното прозорче за "Мрежи" излиза само моята, и не ми показва на комшиите заключените интернет връзки. 

Това оформя и въпросът, който искам да задам - след изключването на кабела от компютъра, пак не ми показва дали има заключени/свободни интернет връзки. Какво да правя? В Германия не мога да кажа на доставчика да ми прекара кабел, поради причината, че родителите ми, ще ползват рутера също. 

Моля помогнете :)

Няколко снимки, които направих за темата: Screenshot_1.thumb.png.f73df5d366b8e9462Screenshot_2.thumb.png.0ce586fec3f65c7d1Screenshot_3.png.c61284ad4a0616be5be9780

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не успях да разбера много добре какво точно питате. 

преди 2 минути, Gergicataa написа:

как да проверя дали съществува в компютъра ми lan card

По принцип всяко дъно си има LAN карта, ако е изгорял LAN порта може да си вземете външна PCI или USB карта. Може да проверите дали съществува и работи такава от диспечера на устройствата или елементарно с хардуерен тест.

преди 3 минути, Gergicataa написа:

До момента съм бил само и единствено с кабел, на операционна система Windows 8.1 съм, когато плъзна дясното прозорче за "Мрежи" излиза само моята, и не ми показва на комшиите заключените интернет връзки

Ако нямате Wi-Fi адаптер, няма как да виждате такива мрежи. Ако имате такава карта, но въпреки това никъде не е отчетена, проверете дали имате последни драйвери за нея. Ако да, опитайте с предпоследни. По някога последните драйвери може да имат проблем със съвместимостта. 

преди 5 минути, Gergicataa написа:

след изключването на кабела от компютъра, пак не ми показва дали има заключени/свободни интернет връзки

Това се отнася отново за Wi-Fi картата. 

Нека обобщим за какво точно става въпрос... Имате рутер и следователно лаптоп или компютър с безжичен (Wi-Fi адаптер) и не можете да се свържете с Wi-Fi мрежата си? Или имате настолен компютър без Wi-Fi адаптер и очаквате да видите Wi-Fi мрежа? Ако е последното, то това е логично. Трябва да си закупите Wi-Fi адаптер или да свържете компютъра с рутера чрез LAN RJ-45 кабел.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Нека обобщим за какво точно става въпрос... Имате рутер и следователно лаптоп или компютър с безжичен (Wi-Fi адаптер) и не можете да се свържете с Wi-Fi мрежата си? Или имате настолен компютър без Wi-Fi адаптер и очаквате да видите Wi-Fi мрежа? Ако е последното, то това е логично. Трябва да си закупите Wi-Fi адаптер или да свържете компютъра с рутера чрез LAN RJ-45 кабел.

Значи, в България в момента съм с настолен компютър, а в Германия ползвам лаптоп

В България компютъра ми е бил свързван само и единствено с кабел за интернет, което ще се промени, след като го взема с мен в Германия

Въпросът ми на кратко е, дали ще мога да си свържа компютъра към рутера, който имам в германия? 

Или отново ми трябва кабел за тая работа? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Gergicataa написа:

Въпросът ми на кратко е, дали ще мога да си свържа компютъра към рутера, който имам в германия? 

Едното не изключва другото. Ти със сигурност ще можеш да свържеш компа с рутера чрез кабел. А за свързване през wifi ще ти трябва външен
    Wireless%2BUSB%2BAdapter%2BTP-LINK%2BTL-

или вътрешен адаптер.
    TP-LINK TL-WN881ND PCIe Wireless Card

Моделите са примерни - има и много други.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, Gergicataa написа:

Значи, в България в момента съм с настолен компютър, а в Германия ползвам лаптоп

В България компютъра ми е бил свързван само и единствено с кабел за интернет, което ще се промени, след като го взема с мен в Германия

Ще трябва прав LAN RJ-45 кабел за свързването на компютъра с един LAN порт на рутера. За Wi-Fi безжична връзка с рутера, @jhoro е обяснил. 

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От жицата (LAN) по-добра връзка няма! И по-бърза, и по-безпроблемна, и по-безопасна. Е, остава въпросът, дали не трябва да опънете 30м кабел за тази връзка.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, ExaFlop написа:

Е, остава въпросът, дали не трябва да опънете 30м кабел за тази връзка.

не точно, някъде към 5 метра.. трябва да намеря от някъде такъв кабел за да мога да свържа настолният компютър и рутера.. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Във всеки компютърджийски магазин ще направят прав ЛАН кабел. Самият кабел е от порядъка на 0,60-0,80лв/м

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 48 минути, ExaFlop написа:

Във всеки компютърджийски магазин ще направят прав ЛАН кабел. Самият кабел е от порядъка на 0,60-0,80лв/м

Благодаря за отговора! 

Темата може да я изтриете вече, всичко ми стана ясно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо да се изтрие? Може и друг потребител да намери решение на проблема и отговор на питане си тук? Ако след приключването на въпроса, изтривахме темите, половината раздели трябва да са празни.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, ExaFlop написа:

Едно уточнение - така се решава въпроса в България. Ако (и който) вече е навън - в магазините не правят кабели, само продават готови. Но пък цените са доста поносими - за справка. (50 метра е 10 паунда)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, jhoro написа:

Едно уточнение - така се решава въпроса в България. Ако (и който) вече е навън - в магазините не правят кабели, само продават готови. Но пък цените са доста поносими - за справка. (50 метра е 10 паунда)

Ето и от по-нормален магазин:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_c_0_8?url=search-alias%3Delectronics&field-keywords=cat5+ethernet+cable&sprefix=cat5+ethernet+cable%2Caps%2C200

https://www.7dayshop.com/catalogsearch/result/?q=cat+6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За Германия

http://www.mediamarkt.de/de/product/_isy-ipc-2000-1518584.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, ExaFlop написа:

За Германия става дума все пак, а не за UK

http://www.mediamarkt.de/de/product/_isy-ipc-2000-1518584.html

Ето и в другия магазин (на същия собственик :) )

http://www.saturn.de/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelSearch?storeId=48352&langId=-3&searchProfile=onlineshop&channel=sedede&searchParams=&path=&query=cat6+kabel

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Момчета - почнахме да си мерим ... кабелите и магазините.

Belkin е марково, освен това 8 евро за 10 метра - от една страна не е малко, ама пък от друга - при 8 евро минимална часова ставка ... не е за мислене.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, jhoro написа:

Момчета - почнахме да си мерим ...

Не става дума за мерене, а вариант за бърз достъп до изделието(кабела)

За Belkin и аз гласувам с две ръце...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, jhoro написа:

Момчета - почнахме да си мерим ... кабелите и магазините.

Belkin е марково, освен това 8 евро за 10 метра - от една страна не е малко, ама пък от друга - при 8 евро минимална часова ставка ... не е за мислене.

Ми грубо казано това са цигари за един ден или три билета за убан-а. Така че не мисля че има смисъл от дискусия :)

преди 1 минута, ExaFlop написа:

Не става дума за мерене, а вариант за бърз достъп до изделието(кабела)

За Belkin и аз гласувам с две ръце...

Аз сега го мернах и следващата командировка ще си купя две такива че все карам с едни къси парчета :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от cynep
        Процесор ........: Intel Core i5-3570 (3.40GHz, 6MB L3, 4 Cores/4 Threads) Памет ..............: 8GB DDR3 SDRAM non ECC (Up to 32GB) Твърд диск.......: 250 GB HDD Serial ATA Оптично у-во...: Standart size DVD-RW Видеокарта ....: Intel HD Graphics 2500 Комуникации .: Intel 82579LM Gigabit Network Connection Други ..............: 6xUSB 2.0, 4xUSB 3.0, VGA, Serial, DisplayPort, PS/2 Тип кутия .......: SFF
      • от loranst looa
        Здравейте , може ли да ми кажете има ли някъде такова нещо като сешоар на батерии  които може да се ползва без да бъде включен в контакт   и ако има къде може евентуално да се намери такова нещо Като да уточня става въпрос за истински сешоар не за детска играчка  . Благодаря 
      • от Petar Stoynov
        Здравейте.
        Искам да направя окабеляване на апартамент за колонки - ето тези http://www.logitech.com/en-us/product/speaker-system-z906 , но по първоначални сметки дължината на кабела идва по-голяма от тази, която се предлага стандартно с колонките. Бихте ли ми препоръчали какъв кабел да използвам - дължината на най-дългия идва около 15-16м. Трябва ли да бъде екраниран с нещо и какво да бъде сечението му?
        Гледах тук: http://bauhaus.bg/search?phrase=кабел+високоговорител 
        тук: https://vikiwat.com/za-tonkoloni.html 
        и тук:http://www.avitel-bg.com/kabli-intrkonekti-akssoari-cat32
        но изборът е голям, разликата в цените също...
        Приятел има същите тонколони, гледах им кабела - нищо особено не изглежда - не е дебел и нищо не пише по -него...:(

Благодаря предварително
      • от Venci Velikov
        Здравейте 
        Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
        Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
        Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.