Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден! 

Искам да попитам тъй, като ще си взема настолният компютър в Германия, където имам рутер и до момента работих с лаптопа си там, как да проверя дали съществува в компютъра ми lan card?

До момента съм бил само и единствено с кабел, на операционна система Windows 8.1 съм, когато плъзна дясното прозорче за "Мрежи" излиза само моята, и не ми показва на комшиите заключените интернет връзки. 

Това оформя и въпросът, който искам да задам - след изключването на кабела от компютъра, пак не ми показва дали има заключени/свободни интернет връзки. Какво да правя? В Германия не мога да кажа на доставчика да ми прекара кабел, поради причината, че родителите ми, ще ползват рутера също. 

Моля помогнете :)

Няколко снимки, които направих за темата: Screenshot_1.thumb.png.f73df5d366b8e9462Screenshot_2.thumb.png.0ce586fec3f65c7d1Screenshot_3.png.c61284ad4a0616be5be9780

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не успях да разбера много добре какво точно питате. 

преди 2 минути, Gergicataa написа:

как да проверя дали съществува в компютъра ми lan card

По принцип всяко дъно си има LAN карта, ако е изгорял LAN порта може да си вземете външна PCI или USB карта. Може да проверите дали съществува и работи такава от диспечера на устройствата или елементарно с хардуерен тест.

преди 3 минути, Gergicataa написа:

До момента съм бил само и единствено с кабел, на операционна система Windows 8.1 съм, когато плъзна дясното прозорче за "Мрежи" излиза само моята, и не ми показва на комшиите заключените интернет връзки

Ако нямате Wi-Fi адаптер, няма как да виждате такива мрежи. Ако имате такава карта, но въпреки това никъде не е отчетена, проверете дали имате последни драйвери за нея. Ако да, опитайте с предпоследни. По някога последните драйвери може да имат проблем със съвместимостта. 

преди 5 минути, Gergicataa написа:

след изключването на кабела от компютъра, пак не ми показва дали има заключени/свободни интернет връзки

Това се отнася отново за Wi-Fi картата. 

Нека обобщим за какво точно става въпрос... Имате рутер и следователно лаптоп или компютър с безжичен (Wi-Fi адаптер) и не можете да се свържете с Wi-Fi мрежата си? Или имате настолен компютър без Wi-Fi адаптер и очаквате да видите Wi-Fi мрежа? Ако е последното, то това е логично. Трябва да си закупите Wi-Fi адаптер или да свържете компютъра с рутера чрез LAN RJ-45 кабел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Нека обобщим за какво точно става въпрос... Имате рутер и следователно лаптоп или компютър с безжичен (Wi-Fi адаптер) и не можете да се свържете с Wi-Fi мрежата си? Или имате настолен компютър без Wi-Fi адаптер и очаквате да видите Wi-Fi мрежа? Ако е последното, то това е логично. Трябва да си закупите Wi-Fi адаптер или да свържете компютъра с рутера чрез LAN RJ-45 кабел.

Значи, в България в момента съм с настолен компютър, а в Германия ползвам лаптоп

В България компютъра ми е бил свързван само и единствено с кабел за интернет, което ще се промени, след като го взема с мен в Германия

Въпросът ми на кратко е, дали ще мога да си свържа компютъра към рутера, който имам в германия? 

Или отново ми трябва кабел за тая работа? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Gergicataa написа:

Въпросът ми на кратко е, дали ще мога да си свържа компютъра към рутера, който имам в германия? 

Едното не изключва другото. Ти със сигурност ще можеш да свържеш компа с рутера чрез кабел. А за свързване през wifi ще ти трябва външен
Wireless%2BUSB%2BAdapter%2BTP-LINK%2BTL-

или вътрешен адаптер.
TP-LINK TL-WN881ND PCIe Wireless Card

Моделите са примерни - има и много други.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Gergicataa написа:

Значи, в България в момента съм с настолен компютър, а в Германия ползвам лаптоп

В България компютъра ми е бил свързван само и единствено с кабел за интернет, което ще се промени, след като го взема с мен в Германия

Ще трябва прав LAN RJ-45 кабел за свързването на компютъра с един LAN порт на рутера. За Wi-Fi безжична връзка с рутера, @jhoro е обяснил. 

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От жицата (LAN) по-добра връзка няма! И по-бърза, и по-безпроблемна, и по-безопасна. Е, остава въпросът, дали не трябва да опънете 30м кабел за тази връзка.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

Е, остава въпросът, дали не трябва да опънете 30м кабел за тази връзка.

не точно, някъде към 5 метра.. трябва да намеря от някъде такъв кабел за да мога да свържа настолният компютър и рутера.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във всеки компютърджийски магазин ще направят прав ЛАН кабел. Самият кабел е от порядъка на 0,60-0,80лв/м

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, ExaFlop написа:

Във всеки компютърджийски магазин ще направят прав ЛАН кабел. Самият кабел е от порядъка на 0,60-0,80лв/м

Благодаря за отговора! 

Темата може да я изтриете вече, всичко ми стана ясно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да се изтрие? Може и друг потребител да намери решение на проблема и отговор на питане си тук? Ако след приключването на въпроса, изтривахме темите, половината раздели трябва да са празни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Едно уточнение - така се решава въпроса в България. Ако (и който) вече е навън - в магазините не правят кабели, само продават готови. Но пък цените са доста поносими - за справка. (50 метра е 10 паунда)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

Едно уточнение - така се решава въпроса в България. Ако (и който) вече е навън - в магазините не правят кабели, само продават готови. Но пък цените са доста поносими - за справка. (50 метра е 10 паунда)

Ето и от по-нормален магазин:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_c_0_8?url=search-alias%3Delectronics&field-keywords=cat5+ethernet+cable&sprefix=cat5+ethernet+cable%2Caps%2C200

https://www.7dayshop.com/catalogsearch/result/?q=cat+6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Германия

http://www.mediamarkt.de/de/product/_isy-ipc-2000-1518584.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExaFlop написа:

За Германия става дума все пак, а не за UK

http://www.mediamarkt.de/de/product/_isy-ipc-2000-1518584.html

Ето и в другия магазин (на същия собственик :) )

http://www.saturn.de/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelSearch?storeId=48352&langId=-3&searchProfile=onlineshop&channel=sedede&searchParams=&path=&query=cat6+kabel

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета - почнахме да си мерим ... кабелите и магазините.

Belkin е марково, освен това 8 евро за 10 метра - от една страна не е малко, ама пък от друга - при 8 евро минимална часова ставка ... не е за мислене.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, jhoro написа:

Момчета - почнахме да си мерим ...

Не става дума за мерене, а вариант за бърз достъп до изделието(кабела)

За Belkin и аз гласувам с две ръце...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

Момчета - почнахме да си мерим ... кабелите и магазините.

Belkin е марково, освен това 8 евро за 10 метра - от една страна не е малко, ама пък от друга - при 8 евро минимална часова ставка ... не е за мислене.

Ми грубо казано това са цигари за един ден или три билета за убан-а. Така че не мисля че има смисъл от дискусия :)

преди 1 минута, ExaFlop написа:

Не става дума за мерене, а вариант за бърз достъп до изделието(кабела)

За Belkin и аз гласувам с две ръце...

Аз сега го мернах и следващата командировка ще си купя две такива че все карам с едни къси парчета :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от did90
      Здравейте, 
      Преди около месец си закупих горепосочения телевизор, свъзах го с wifi без проблем, преди 2 седмици някъде обаче при опит да стартирам Smart функциите, телевизорът не реагира изобщо, при което реших да го преинсталирам - да го върна към заводски настройки. От тогава изобщо не може да открие нито 1 безжична мрежа, а наоколо има поне 10, моят рутер е буквално на сантиметри и не го намира, а с останалите устройства няма проблеми. Пробвах WPS свързване и чрез бутона на рутера и онлайн през настройките, изписва, че се е свързал, след което като се опитам да заредя нещо, пак няма.. Моля дайте съвет какво може да е, трябва ли да го нося в сервиз..?
    • от [4Vendeta] Николай Николов
      Здравейте колеги. Преди 2 месеца закупихме климатик LG pm09sp (Smart Inverter Advance Wi-Fi).
      Интересното, което забелязахме е, че при отопление, при достигане на желаната температура, външното тяло спира да работи (както си му е реда), но отвътре въздуха се циркулира постоянно, което съответно издава някакъв шум на работа (напълно нормален).
      До колкото четох из разни статии и форуми, това било нормално, за да може датчика да взима температурата и на база на това да взима решение дали да започне отоплението отново ако е нужно. Въпросът ми е, че това за мен е леко дразнещо, особено вечерта когато се намаляват градусите за сън, самият климатик да върти въздуха. Не ме дразни това, че се върти въздуха, а че издава един лек шум (който е напълно НОРМАЛЕН) при въртенето на въздуха. От настройките на дистанционното сме разгледали всички функции, но няма "опция" за това въртене на въздуха. Забелязахме, че има отделен режим, който само върти въздуха, но при отопление, явно това въртене идва като "бонус".
      Отделно дистанционното е наистина много странно. До сега не бях виждал такова без осветяване на самият дисплей. Вечерно време е изключително трудно да се работи с дистанционното и се налага да се използва някакъв източник на светлина, за да осветя дистанционното и да видя какво реално съм натиснал. За това има ли отново някаква опцийка да пусна подсветката на дисплея (и евентуално на копчетата). Мисля, че за 2017г климатик, това трябваше да са се усетили да го направят, а не да се чудя какво става и да гледам старите климатици на по над 5 години да ги имат тези "екстри", а аз тихичко вечерно време да си светкам с телефончето, за да видя какво изписва на дисплея след като съм натиснал бутона да видя каква е температурата в стаята. 

Благодаря за вниманието.
    • от Sharo2
      Здравейте.
      Надявам се да не съм объркал раздела.
      Имам микрофон Audio-Technica AT2022 и рекордер Tascam DR-44WL, но нямам кабел със който да ги свържа и ще ми бъде много полезно, ако ми препоръчате какъв кабел ми трябва. Ето линк към спецификациите на микрофона: http://www.audio-technica.com/cms/wired_mics/a2c67abf775c91bf/index.html и линк към спецификациите на рекордера: http://tascam.com/product/dr-44wl/specifications/ . Нов съм в тази свера и не съм наясно дали има разлика между различни видове кабели, това дали са balanced или unbalanced, и други евентуални характеристики. Микрофонът записва ubalanced сигнал, рекордера може да приема и balanced и unbalanced сигнал. Ето снимки от изхода на микрофона https://image.ibb.co/fU7mVG/20171212_164220.jpg и от входа на рекордера https://shop.musix.ch/images/products/orig/Tascam-DR-44-WL_O.jpg (ако така се наричат). Намирал съм във интернет кабели подобни на тези: Link_1 , Link_2 , Link_3 , Link_4 , и предполагам че на мен ми е необходимо нещо подобно. Отново, нов съм във тази свера и почти нищо не разбирам поне за сега. Също така може да ми е от полза ако сте от там и да ми препоръчате от какъв магазин мога да закупя такъв кабел в Пловдив (разбрах че във Конрад продавали такива кабели) или някакви онлайн магазини (български или чужди). Надявам се да не съм закупил несъвместим хардуер и да могат да се свържат микрофона и рекордера, но дори и да са несъвместими, рекордера все още не е разопакован, така че може да се върне или продаде (и да знам че щеше да е добра идея да питам преди да го купувам, но както и да е). Благодаря предварително за помощта!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.