Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От доста време искам да си взема нов комп, но се чудя кое е по- добре. Процесор или видео карта общто взето за гейминг.

1. CPU- I5-6500, Video- R9 390 8gb 512b

2. CPU- i7-6700k, Video- R9 380x 4gb 256b

Бихте ли ми казали кое ще е по- добре. По- хубав процесор или по-добра видео карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта. Разбира се зависи от бюджета. Примерно I3-6300 + GTX970 + 400W захранване ако има повече пари I5-6500.

Разбирай че старо поколение процесор не е добра идея както и нов но Пентиум.

пс. Ако ще взимаш някоя от посочените АМД видеокарти е добра идея да налееш повече пари в захранване и кутия. 

В темата под твоята точно това се обсъждаше.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия ти отговор! Относно компютъра http://www.speedcomputers.biz/speed-game-i/ Смятам че захранването ще стигне.

Редактирано от The Roulette (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готовите сглобки никога не са добър избор защото излизат значително по-скъпо и са с по-малко гаранция.

Избери си оптималните части за игри лично от Никем или Скай като или ще излезе по-евтино или ще е по-добро за същите пари.

Сглобяването е безплатно ако не можеш сам та компютъра ще дойде готов а и частите ще са с пълната си гаранция

отделно ще можеш да го отваряш за чистене без да си загубиш гаранцията.

Количка

Същата производителност но с 400 лв. по-евтино и пълната гаранция на компонентите.

GTX970 в повечето случай ще извади по-добър резултат отделно е близо двойно по-икономична което я прави и много по-студена.

Дори нещо да не ти харесва имаш спестени 400 лв. та може да правиш всякакви промени по-машината и резултата ще е по-добър от оная.

Например задължително си вземи SSD. Лично аз бих взел минимум 250ГБ ако ще е за ОС и игри или 500ГБ ако ще е за основен.

Така или така

Дъно с Z170 чипсет (последен биос) би трябвало да позволи и известен клок въпреки че процесора е заключен както и на паметта 

отделно ще позволи и ъпгрейд към следващото поколение процесори които ще излизат 2017 г. за разлика от бюджетните.

Естествено ще има и други предимства като по-добро аудио, повече слотове и т.н.

Ако имаш изисквания за тишина може да вземеш тази кутия. Може да се смени и охладителя на процесора с по-добър особено ако ще взимаш дъно с Z170 чипсет.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В темата по- долу видях че един пич беше дал конфигурация от Никем. Ако може и на мен да помогне.  :shy11:

Благодаря ти много! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.