Премини към съдържанието
kristiqn2

Измерване на бързината на интернета

Препоръчан отговор

kristiqn2    0

Искам да попитам това според вас нормална бързина ли е ? Когато опитам да изтегля някой файл през браузър, ако е около 100 мб ми го тегли около половин час- 40 минути.

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

*LZ4JW*    15418

При наличната скорост, която се вижда е приблизително нормално, но може и малко по бързо. Явно имате нещо с настройките и на торент -клиента. Тази скорост която Ви е предоставена от мобилен оператор ли е?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29633
    преди 2 часа, kristiqn2 написа:

Искам да попитам това според вас нормална бързина ли е ? Когато опитам да изтегля някой файл през браузър, ако е около 100 мб ми го тегли около половин час- 40 минути.

Скоростта, която ти осигурява доставчика и скоростта, с която теглиш файл/файлове са две много различни неща.

Първото е горе-долу постоянно и зависи както от договора и инфраструктурата на същия, така и от моментното натоварване на мрежата му.
    Второто зависи (освен от горното) и от - бързината на подаващия сървър - когато теглиш от сайт, от броя пиъри и от скоростта, с която те сиидват - при торрент и от още неща.
    Спеед тестовете ти мерят скоростта в момента на меренето, не на свалянето.

Случвало ми се е, да постигам два пъти по-висока средна скорост на сваляне, от максималната по договора ми с провайдъра. При сваляне от сайт на глобален провайдър.

PS. Ти явно не помниш времената, когато скоростите на дом.нет бяха 128 или 256 kBps.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kristiqn2    0
    преди 6 часа, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

При наличната скорост, която се вижда е приблизително нормално, но може и малко по бързо. Явно имате нещо с настройките и на торент -клиента. Тази скорост която Ви е предоставена от мобилен оператор ли е?

Не е от мобилен оператор в моят град има два доставчика на интернет едните са по известни - Виваком, аз ползвам другите - Емнет, водят ми го че трябва да имам 15mbps, но тегли изключително бавно.

преди 5 часа, The_Phenom написа:

Преинсталира ли? Може да продължиме.

Тоя тест не го знам!

http://www.speedtest.net/

Ако имаш предвид дали съм преинсталирал лаптопа, да, вчера му сложих новата десятка - Windows 10 Home. Тоя тест който аз съм дал той е точно от магазина на десятката видях speed test и реших да пробвам :D качвам прикачен файл и от твоя тест който ми даде. 

преди 4 часа, jhoro написа:

Скоростта, която ти осигурява доставчика и скоростта, с която теглиш файл/файлове са две много различни неща.

Първото е горе-долу постоянно и зависи както от договора и инфраструктурата на същия, така и от моментното натоварване на мрежата му.
    Второто зависи (освен от горното) и от - бързината на подаващия сървър - когато теглиш от сайт, от броя пиъри и от скоростта, с която те сиидват - при торрент и от още неща.
    Спеед тестовете ти мерят скоростта в момента на меренето, не на свалянето.

Случвало ми се е, да постигам два пъти по-висока средна скорост на сваляне, от максималната по договора ми с провайдъра. При сваляне от сайт на глобален провайдър.

PS. Ти явно не помниш времената, когато скоростите на дом.нет бяха 128 или 256 kBps.

Ясно ми е това което ми казваш, но виждам, че явно има проблем защото нещо което съм теглил преди за 5 минути- 100мб тегля го абсолютно същото от същия сайт и ми го тегли за 30-40 минути

П.С. има ли начин да си разбера паролата за рутера, защото от доставчика са я сменили и не искат да ми я дават ? :D 

Без име.png

Редактирано от kristiqn2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Dark Vader    17

Напълно съм съгласен с jhoro

Скоростта на сваляне и качване е различен при всеки доставчик и уеб сайт / сървър

Примерно пробвай да теглиш драйвери на Realtek от официалния сайт, което там ти дава няколко избора за сваляне, например от сървърите им от САЩ, Европа, Япония и при всеки от тях скоростта ще е различна, но това зависи и от доставчика. Виваком гарантираше 15 mbps/s скорост за сваляне от сървърите из страната, но не и от уеб сайтовете / сървърите от чужбина.

Честно казано за да разбереш каква е скоростта си намери някакъв торент с поне 200+ сиидъра(майнкрафт например) и така ще разбереш доставчика каква скорост ти дава на макс.

Доставчикът ми доставя 7-8 Mbps  и аз за да съм сигурен пробвам такива торенти и дори ако има 1000 сиидъра скоростта ми ненадминава 700-750 килобайта в секунда, което 2 гб тегля за 1-1:15 часа и то ако е на максимална скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29633
    има ли начин да си разбера паролата за рутера, защото от доставчика са я сменили и не искат да ми я дават ?

Щом не искат да ти кажат user name и паролата, аз поне не се сещам за начин сам да ги разбереш.

Единственото, което можеш да направиш е да рестартираш рутера. После пак трябва да му зададеш настройките, за да имаш нет (значи трябва да ги знаеш).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AlkatrazBG    4513

Е плащаш за негарантирани 15  и  на теста ти показва  толкова .  За толкова си платил и толкова са ти дали  хората . Пинга ти е малко висок и ако сте на медна жица на 100 мегабитови сучичове   е напълно нормална тая скорост  като се накачулите повечко хора на мрежата да смучате   от торентите с хиляди заявки в секунда. Торентите също не са мерило  защото ако се закачиш за комшията   трафика вече ти става  в локалната мрежа и  скоростта   е съвсем друга. Има сайтове със ограничения за скорост на сваляне  до 100 кбп/с  и нищо не може да направиш . И не забравяй ,че  когато си на безжична мрежа има още  фактори влияещи на интернета и пинговете.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29633
    Ясно, последен въпрос това "mbps" означава "мегабита в секунда" нали ?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    kristiqn2    0
    преди 9 часа, The_Phenom написа:

Това не е нормално! Кога преди със седмицата ли?

Да, когато бях със седмицата, но още там започна да бави не е от ъпгрейта до 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.