Премини към съдържанието
ester77

Проблем с обхвата на Самсунг гранд нео плюс!

Препоръчан отговор

Здравейте и Весели празници на всички!!!

Телефона е http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/samsung/galaxy-grand-neo-plus-i9060i-p261788971/#opisanie

Наистина е хубав телефона,но само на GSM режим,се чува добре,при WCDMA/GSM(автоматичен режим) и WCDMA има накьсване на разговорите,не винаги,смених SIM картата,но проблема си остава.

На затворено помещение ASU-to e 14,a децибелите са 85,навьн стойностите варират.

Дали проблема е в телефона или в мрежата?

Редактирано от ester77 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 23 минути, ester77 написа:

Здравейте и Весели празници на всички!!!

Телефона е http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/samsung/galaxy-grand-neo-plus-i9060i-p261788971/#opisanie

Наистина е хубав телефона,но само на GSM режим,се чува добре,при WDMA/GSM(автоматичен режим) и WDMA има накьсване на разговорите,не винаги,смених SIM картата,но проблема си остава.

На затворено помещение ASU-to e 14,a децибелите са 85,навьн стойностите варират.

Дали проблема е в телефона или в мрежата?

Силата на сигнала зависи много не само от интензивността на сигнала, но и от препяствия по пътя. Освен това клетката до която се мери сигнала не е задължително тази  най-силния сигнал. И да нямате предвид CDMA, защото WDMA означава Wavelength division multiple access и се използва при оптичен пренос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, capnemo написа:

Силата на сигнала зависи много не само от интензивността на сигнала, но и от препяствия по пътя. Освен това клетката до която се мери сигнала не е задължително тази  най-силния сигнал. И да нямате предвид CDMA, защото WDMA означава Wavelength division multiple access и се използва при оптичен пренос

20151227_103859.jpg

При този оптичен пренос,кави са ми опциите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, ester77 написа:

Само че става дума за WCDMA, а не за WDMA! Попитайте познати съседи, може да имате проблем с 3G покритието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моя е грешката става вьпрос за WCDMA ,а не за

WDMA!

преди 2 минути, capnemo написа:

Само че става дума за WCDMA, а не за WDMA! Попитайте познати съседи, може да имате проблем с 3G покритието

Преди имах HTC 8x и нямах никакви проблеми с 3G,а сега с новия телефон имам ................!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди, сега операторът може да е правил нещо и да не е във вярната посока. Преди време имах подобен проблем, ама не със слаб сигнал, а с невъзможност за връзка след някакви манипулации на оператора. Че ми и отказаха прекратяване на договор, щот' те, виждате ли били изрядни...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, ExaFlop написа:

Преди, сега операторът може да е правил нещо и да не е във вярната посока. Преди време имах подобен проблем, ама не със слаб сигнал а с невъзможност за връзка след някакви манипулации на оператора. Че ми и отказаха прекратяване на договор, щот' те, виждате ли били изрядни...

И това е вариант,но аз лутам м/у магазина и оператора и не знам кой е крив и кой е прав>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В други точки как се държи 3G на телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много разнородно,случва се понякога от една точка да говоря с два пьти с един човек,пьрвия пьт беше без проблем,а на втория мама мия,много зле и се оправят нещата с рестарт на телефона и пак звьня и е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вайбър и/или скайп имаш ли инсталирани на телефона?

И не виждам с кой софтуер е апарата - чакащи ъпдейти има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, algor написа:

Вайбър и/или скайп имаш ли инсталирани на телефона?

И не виждам с кой софтуер е апарата - чакащи ъпдейти има ли?

Само Скайп сьм инсталирал,телефона е с Андроид и е 4.4.4 и нямям чакащи ьбдейти!

Имах предвид ьпдейти на Андроида!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доста кофти телефон. Само искам да ви попитам, на кой слот сте сложили картата ? Майка ми има по-старата версия на този I9060. Когато ползва само втория слот започват проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, niki292002 написа:

Доста кофти телефон. Само искам да ви попитам, на кой слот сте сложили картата ? Майка ми има по-старата версия на този I9060. Когато ползва само втория слот започват проблеми. 

На пьрвия слот е сим картата,но и на втория слот -проблемите са сьщите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи е за сервиз. Гаранционен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

Значи е за сервиз. Гаранционен?

А аз искам да попитам дали е носен на сервиз. Ако е, е доста възможно да са го отворили по най-примитивния начин и да са счупили пинчето за антената както на моето S2 Plus когато не искаше да стартира.

преди 5 часа, ester77 написа:

20151227_103859.jpg

При този оптичен пренос,кави са ми опциите?

Правете скрийншоти, а не си правете труда да снимате с друг телефон. Скрийншот се прави като задържите едновременно Power бутона (за включване и изключване) и Home бутона (този, големия в средата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, niki292002 написа:

А аз искам да попитам дали е носен на сервиз. Ако е, е доста възможно да са го отворили по най-примитивния начин и да са счупили пинчето за антената както на моето S2 Plus когато не искаше да стартира.

Правете скрийншоти, а не си правете труда да снимате с друг телефон. Скрийншот се прави като задържите едновременно Power бутона (за включване и изключване) и Home бутона (този, големия в средата)

Телефона е нов и не е бил на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега направих справка:

Тип мрежа HSPA 14.4Mbit/s , HSPA+ 42.2силаMbit/s ,сила на сигнала 85dBm , 14 ASU.

Тип на телефона GSM.

Добри ли са данните?

Когато е в режим WCDMA/GSM , се чува нормално,ако са пуснати и мобилните данни!?Би трябвало да не е така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитат

Когато е в режим WCDMA/GSM , се чува нормално,ако са пуснати и мобилните данни!?Би трябвало да не е така?

Ако това е така, ползвай си телефона и не се занимавай повече с глупости.
    Модела си е пръчка (не по мое мнение, а на ползвателите) и недей да ровиш повече, ако нямаш други проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 9 минути, algor написа:

Ако това е така, ползвай си телефона и не се занимавай повече с глупости.
    Модела си е пръчка (не по мое мнение, а на ползвателите) и недей да ровиш повече, ако нямаш други проблеми.

Благодаря!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.