Премини към съдържанието
ignorant

Кое дъно е по-силно и пo-добро Asus P4S-MX800 или QDI KinetiZ 7E?

Препоръчан отговор

ignorant    22

Здравейте имам една стара машина - Първия компютър на времето 2004-а който си купих сам със собсвеноръчно изкарани пари с труд от първата ми работа хаха 40 или 60 гб два харда непомня, но нее важно. Важното е, че процесора е амд дурон на 900(спомняте си кви печки бяха и как утопляваха зимата хаха) с дъно QDI KinetiZ 7E, случайно ми попадна едно Asus P4S-MX800, и се чудя по-силно и по-добро ли е да сменя дъното, дали ще е съвместим сокета?

охх то било интелско, сега  видях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Blue Ray    1003

Дъната по принцип не се делят на "силни" и "слаби". Хубаво  сте се поправили, но е добре и това да се имате в предвид. Промяна в производителността от дъното няма да видите в никаква насока, естествено, ако поддържа стандартите на останалите Ви компоненти. Например, ако имате SSD, а използвате Sata 2 интерфейса, то Вие далеч не използвате пълната му производителност и обратното, при преминаване към sata 3 ще се насладите на по-голямата му производителност. Респективно това води до по-голяма производителност на цялата система. Това си зависи естествено от стандартите. По друг начин дъното няма да има влияние върху производителността. Разликата между дъната е в интерфейсите, броя слотове и чипсета. Разбира се, ако разполагате с отключен процесор, то клокърско дъно ще Ви върши добра работа и тук идва разликата в производителността, от колкото с обикновено дъно. Но други разлики няма. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    на 27/12/2015 at 19:21, ✯Blue Ray✯ написа:

Дъната по принцип не се делят на "силни" и "слаби". Хубаво  сте се поправили, но е добре и това да се имате в предвид. Промяна в производителността от дъното няма да видите в никаква насока, естествено, ако поддържа стандартите на останалите Ви компоненти. Например, ако имате SSD, а използвате Sata 2 интерфейса, то Вие далеч не използвате пълната му производителност и обратното, при преминаване към sata 3 ще се насладите на по-голямата му производителност. Респективно това води до по-голяма производителност на цялата система. Това си зависи естествено от стандартите. По друг начин дъното няма да има влияние върху производителността. Разликата между дъната е в интерфейсите, броя слотове и чипсета. Разбира се, ако разполагате с отключен процесор, то клокърско дъно ще Ви върши добра работа и тук идва разликата в производителността, от колкото с обикновено дъно. Но други разлики няма. 

Под това дали е по-добро имах предвид точно колко позволява да се клоква :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ignorant не слушай изобщо Blue Ray освен ако не искаш да береш ядове. Не е компететно лапето.

http://www.motherboard.cz/mb/gigabyte/GA-7DXR+.htm

Ако можеш да намериш от някъде такова, това беше едно от най-добрите дъна за 462 овърклок. И един жокер на дурона можеш лесно да отключиш многителя и да го клокнеш доволно много над тези 900МХз.

Най-лесния начин е да съединиш моста L1-L2 на процесора с мек молив. А качествения е със златен лак и доста търпение и сръчност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Подобни безпочвени твърдения и обвинения са меко казано проява на некомпетентност и простотия. Не знам на базата на какво стигнахте до изводи за възрастта и компетентността ми. Обяснил съм на потребителя принципно как стоят нещата и няма нищо невярно в твърдението ми. При положение, че не изтъквате никакви аргументи в поста си как точно съм некомпетентен и защо сте решил така, смея да посъветвам, да не Ви бъде обръщано внимание от страна на потребителя. Дал сте му "хубав" съвет, който може да има катастрофални последици. Казвате нещо под формата на клюка в някакъв жълт вестник, не можете да защитите теорията и твърдения си, дори и не се опитвате да го направите. Мога да подозирам, че дори не сте се постарал да прочетете мнението ми, а пишете наизуст. Мисля, че компетентността на мен и вас не подлежи на коментар и обсъждане... Всеки може да е компетентен в определена област, но определено не сте много умен с безпочвени обвинения и клюки. Оставям на потребителя да реши на чии мнения да обърне внимание.

П.П. Няма да е лошо да си повишете малко грамотността, защото и в тази област очевидно не сте много компетентен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

О ужас ти да не си някой наследник на G-Max112 или monicho ? говориш колкото да трупаш коментари. И кое може да е катастрофално на съвета ми който е цитиран от личен опит а и от много по-просветени от мен а и особено от теб хора от авторитетни сайтове като overclock.co.uk overclockers.net tomshardware и други. А и съм сигурен че питащия е по-компетентен от теб. Не ми се навлиза в спорове точно по нова година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    на 30/12/2015 at 10:00, Росен Р. Александров написа:

О ужас ти да не си някой наследник на G-Max112 или monicho ? говориш колкото да трупаш коментари. И кое може да е катастрофално на съвета ми който е цитиран от личен опит а и от много по-просветени от мен а и особено от теб хора от авторитетни сайтове като overclock.co.uk overclockers.net tomshardware и други. А и съм сигурен че питащия е по-компетентен от теб. Не ми се навлиза в спорове точно по нова година.

на 30/12/2015 at 9:40, Росен Р. Александров написа:

ignorant не слушай изобщо Blue Ray освен ако не искаш да береш ядове. Не е компететно лапето.

http://www.motherboard.cz/mb/gigabyte/GA-7DXR+.htm

Ако можеш да намериш от някъде такова, това беше едно от най-добрите дъна за 462 овърклок. И един жокер на дурона можеш лесно да отключиш многителя и да го клокнеш доволно много над тези 900МХз.

Най-лесния начин е да съединиш моста L1-L2 на процесора с мек молив. А качествения е със златен лак и доста търпение и сръчност.

Как мога да съединя моста L1-L2 на процесора с мек молив ? златен лак от къде мога да намеря и колко би ми струвал? :)  Също и от 850 Мегахерца колко повече мога да го направя този Дурон? :)  Ще има ли осезаемо подобрение или само цифричките ще се променят :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С добро охлаждане около 2.4ГХз. Пак ще грее много, но той и фабрично си е горещ. Но поне да му се кефиш на доизживяване.

Трябва да видиш в нета има доста ръководства за съединяване на този мост.

Има хора са клоквали такъв процесор до 3ГХз но вече е на водно охлаждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 12 минути, Росен Р. Александров написа:

С добро охлаждане около 2.4ГХз. Пак ще грее много, но той и фабрично си е горещ. Но поне да му се кефиш на доизживяване.

Трябва да видиш в нета има доста ръководства за съединяване на този мост.

Има хора са клоквали такъв процесор до 3ГХз но вече е на водно охлаждане.

златен лак от къде мога да намеря и колко би ми струвал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 17 часа, Росен Р. Александров написа:

От приятелката ти? Ако имаш де.

Тя носи изкуствени нокти хаха, няма лакове. И я питах не знаела. Като отида да купувам простода знам какъв защото каза златен лак, сякаш е от злато, или става дума просто за цвят, но ако е просто цвят не виждал логика защо да е точно златен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 21 часа, Росен Р. Александров написа:

Златни прашинки. Има в него. Не е най-евтин.

Duron на 850Mhz  Oтворих го на дъното пише Сокет: 462(известен като сокет "A") Какво ще рече добро охлаждане? Имаш предвид с добър радиатор, тоест голям? или с мощна перка? Перчицата муе една малка, точно по него пасва..  И докато си намеря добро охлаждане смятам да ползвам старото.(та няма да го клоквам тия дни). Като го отворих не видях никаква паста.. Тва нормално ли е? НЕ видях да е изгорял. Всичките му пинове са на място, изглежда един такъв много чистичък и новичък хаха. Радиатора не пише нищо по него. Сив е. Размерите му са 6,2см на 6 почти квадратен. Висок е 3,8 см. Има прах която ще почистя.

Има нещо като стара паста ли е нз, нещо мн бледо като мръсотия бледа, трябва лида го отстраня(почистя) и ако да по какъв начин мога да го изчистя? :)

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

Ако е опечена паста я махни.

На такова мяза. С какво да я махна? Никога махал такова нещо..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mir4a    200

Със марля и спирт. И след това се слага нова паста.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 4 часа, mir4a написа:

Със марля и спирт. И след това се слага нова паста.

Ще взема от ракията на тати. :D Дъртия винаги има пиячка, нема се харча за спирт от аптеката я :D Дано, успее да го изчисти.. Иначе процесора също ли да чистя или само радиаторчето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесора е с открит кристал. Ако няма нищо по него не е нужно да го чистиш.

А рикията си е номер 1.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    Току що, Росен Р. Александров написа:

Процесора е с открит кристал. Ако няма нищо по него не е нужно да го чистиш.

А рикията си е номер 1.

А да питам, мога ли да взема паста от непотребна видеокарта.  Гледам радиатора липса а пастата е влажна като...   Имам доста видеокарти. Мога да жертвам да взема пастчката от някоя. Това лошо ли ще е? Видимо изглежда мн влажна и мокра бяла паста..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    COBRA    126

Бъзикаш ли се? Как ще взимаш паста която вече е употребявана?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    Току що, COBRA написа:

Бъзикаш ли се? Как ще взимаш паста която вече е употребявана?!

Ами това не е мн мощен процесор, а ми изглежда без паста(с изсъхбака бледа следа за която може само да се предположи, че е паста) е карало доста време.  Питам сериозно, не се бъзикам. Защо да не мога да използвам използвана паста която е мека?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    COBRA    126

Добре де, щом както казваш че е слаб процесор иди до най близкият магазин за компютри и вземи най евтината паста за 5 лева и ще имаш за 3-4 смени, и пак ще е по добре от колкото да стържеш стара паста, колкото и "мокра и читава" да изглежда, да не говорим че искаш и да го клокваш.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    Току що, COBRA написа:

Добре де, щом както казваш че е слаб процесор иди до най близкият магазин за компютри и вземи най евтината паста за 5 лева и ще имаш за 3-4 смени, и пак ще е по добре от колкото да стържеш стара паста, колкото и "мокра и читава" да изглежда, да не говорим че искаш и да го клокваш.....

ама работата е там, че за 5лв мога да взема 10-пъти по-мщен процесор.  Що е лошо да се използва използвана паста която изглежда мокра... Обясни ми моляте, аз наистина не разбирам. Но ми изглежда читава пастата, кво й е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    COBRA    126

Ами виж сега, не съм голям специалист, но помисли все пак че тази паста вече е печена из компютъра, тя може да ти изглежда мокра,но като я изтържеш от там, тя ще стане на каша, да не говорим че казваш че и е била на "открито" без вентилатор върху нея, така че се съмнявам че не е почнала да съхне. Ти си решаваш все пак, но щом си решил да експериментираш надали е такъв проблема да купиш една паста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ignorant    22
    преди 7 минути, COBRA написа:

Ами виж сега, не съм голям специалист, но помисли все пак че тази паста вече е печена из компютъра, тя може да ти изглежда мокра,но като я изтържеш от там, тя ще стане на каша, да не говорим че казваш че и е била на "открито" без вентилатор върху нея, така че се съмнявам че не е почнала да съхне. Ти си решаваш все пак, но щом си решил да експериментираш надали е такъв проблема да купиш една паста.

Ми бих дал 2-3лв за паста, 5 ми се вижда мн, не защото са мн пари,а защото за 5лв ще си купя супер по-мощен процесор втора употеба. Не е приятно чувуството. Особено като имам мокра пастичка по толкова мн видеокарти. Както казх мога да взема и от такава на която не е свалян радиатора.  Тия видеокарти просто имам мека влажна паста, що да не може в случая ми да я използвам. Моля да ми отговоре някой компетентен с мн опит който го е правил тва с използването на пасти от намазани процесори, било то графични или централни, да я ползва за намазване на нов процесор, моля ви хора които сте го пробвали спдоелете ми отзиви. Някой който е ползвал така използвана паста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.