Премини към съдържанието
BackTrack5R3

Препоръчайте ми памет за това дъно GA-X58A-UD3R (rev. 2.0) Intel® X58 + ICH10R Chipset

Препоръчан отговор

Така да обясня на бързо проблема.

Дъното е  GA-X58A-UD3R (rev. 2.0)Intel® X58 + ICH10R Chipset 

Кутията е Thermaltake Versa N21 Window Mid-tower Chassis

Захранването е: Захранващ блок Thermaltake Smart SE 730W

Охладителя за процесора : Охладител за процесор Thermaltake Frio Silent 14, 165W, Съвместим с Intel/AMD

Процесора е от по-старичките  i7 продполагам около годината на дъното е.

Спесификацията му е на тази страница: GA-X58A-UD3R (rev. 2.0)

Купих тази рам с която обаче дъното не тръгва. Памет Kingston HyperX BEAST 8GB (2x4GB), DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V, XMP

Дали проблема не се състои в това 6 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 24 GB of system memory(Note 1)  или има начин да се клокне дъното за да работи с тази памет която съм закупил?

Проблем ли е по спесификацията дъното поддържа Support for DDR3 2200/1333/1066/800 MHz memory modules  а тази е на 1600?

Няма други памети само тази е сложената на 1-ви и 3 слот.

Ако трябва да се купува друга памет препоръчайте ми правилната.

Евентуално трябва да се разделя със сегашната чисто нова памет. :(

Държа ако ще се купува друга да бъде пак  от серията Hyper.

Очаквам компетентни съвети, че ми се развали коледния подарък и ми е малко едно ....

Редактирано от BackTrack5R3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не си споменал какъв процесор имаш. Имаш ли допълнително инсталирана друга памет?

Дъното подържа до 3 канала памет. За да работи в триканален режим трябва да има най-малко 3 модула памет. Прочете ли внимателно в упътването, кои са препоръчаните слотове за инсталиране на 2 модула.

Паметите могат да работят и в режим 1.5V. Emag не са написали тази информация. Не би трябвало да имат проблем с дънота, ако са инсталирани само 2-та модула.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, plamenbm86 написа:

Не си споменал какъв процесор имаш. Имаш ли допълнително инсталирана друга памет?

Дъното подържа до 3 канала памет. За да работи в триканален режим трябва да има най-малко 3 модула памет. Прочете ли внимателно в упътването, кои са препоръчаните слотове за инсталиране на 2 модула.

Паметите могат да работят и в режим 1.5V. Emag не са написали тази информация. Не би трябвало да имат проблем с дънота, ако са инсталирани само 2-та модула.

Допълних въпрса и съм отговорил на твоите въпроси.Ако има други ще доуточнявам след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Постави паметта на слотове 1 и 3 , но като започнеш да ги броиш не от процесора навън  а обратно. Първо поставяш на най-отдалечения от процесора слот. Второ, в Биос активирай ХМР профила на паметта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ахаааа ами утре ще пробвам,че компютъра не е при мен а го дадох на един приятел да го сглоби днес ама на късмет. Благодаря за съветите.Искаш да кажеш че няма да тръгне на два канала паметта ли?

Ами то от бързане попразниците малко така стана ама за в бъдеще ще имам в предвид. проблема беше, че три канални пакети трудно се намират а не ми се купуваха 4 плочки и едната после да се чудя де да я слагам. а и финансите бяха ограничени..Исках да тръгне и в последствие месец по месец да добавям другите чаркове.

Идеята беше да използвам това дъно и процесор просто , за да направя конфигурацията.

Редактирано от BackTrack5R3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз доколкото видях упътването. Модулите трябва да се инсталират в DDR3_1 и  DDR3_3, а това са всъщност втория и четвъртия започвайки от процесора надясно. Надявам се това е изпробвано. Не би трябвало да е проблем, че са 1600 MHz. По подразбиране би трябвало да тръгнат на 1066. Доколкото знам това е официалната макс. RAM честота на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от teodor kirilov
        Искам да попитам от тези 3 - плочки рам памет тип: ddr3, кои са най-удачни да сложа? 
        п.с : ще сложа 2 плочки по 4gb ! 
        https://starmicroinc.net/micron-4gb-ddr3-1600mhz-pc3-12800-240-pin-non-ecc-unbuffered-dimm-1-35v-dual-rank-desktop-memory-mt16ktf51264az-1g6m1/

https://www.amazon.com/Hynix-PC3-12800-1600MHz-Unbuffered-HMT351U6CFR8C-PB/dp/B00A8M768E

https://www.amazon.com/Ramaxel-RMR5040ED58E9W-1600-PC3-12800U-Non-ECC-Unbuff/dp/B00QQ30XRA

Дънна платка: ASRock G41M-VS3
        Процесор: Pentium(R) Dual core CPU  E5800 @ 3.20GHz  3.19GHz 
        Видео карта: Radeon X1650 Series, обща графична памет 1 gb

• от Nedkych
        Здравейте. Смених дъното на конфигурацията ми от asus m4a89gtd pro на m5a99fx pro rev 2.0 заради проблемна съвместимост с процесора , но новото дъно конфигурира други таиминги и производителноста на рамта падна. Можеби в опит автоматично да клокне процесора... не знам
        RAM: 4x4gb Kingston Hyper X fury cl10. До сега не съм пипал таиминги и разчитах винаги на това което дойде.
        Малко сръвнения:
        Asus M4A89GTD Pro
        Memory Read
        8x FX-8350      4100 MHz      Asus M4A89GTD Pro      AMD890GX Ext.      Dual DDR3-1600      10-10-10-30 CR2      22397 MB/s
        Memory Write
        8x FX-8350      4100 MHz      Asus M4A89GTD Pro      AMD890GX Ext.      Dual DDR3-1600      10-10-10-30 CR2      17126 MB/s
        Memory Copy
        8x FX-8350      4200 MHz      Asus M4A89GTD Pro      AMD890GX Ext.      Dual DDR3-1600      10-10-10-30 CR2      20158 MB/s
        Memory Latency
        FX-8350      4100 MHz      Asus M4A89GTD Pro      AMD890GX Ext.      Dual DDR3-1600      10-10-10-30 CR2      79.7 ns
        Asus M5A99FX Pro R2.0
        Memory Read
        8x FX-8350      4334 MHz      Asus M5A99FX Pro R2.0      AMD990FX      Dual DDR3-1156      11-11-11-28 CR1      16467 MB/s
        Memory Write
        8x FX-8350      4335 MHz      Asus M5A99FX Pro R2.0      AMD990FX      Dual DDR3-1156      11-11-11-28 CR1      15689 MB/s
        Memory Copy
        8x FX-8350      4334 MHz      Asus M5A99FX Pro R2.0      AMD990FX      Dual DDR3-1156      11-11-11-28 CR1      15484 MB/s
        Memory Latency
        FX-8350      4335 MHz      Asus M5A99FX Pro R2.0      AMD990FX      Dual DDR3-1156      11-11-11-28 CR1      84.7 ns

Още инфо за конфигурацията в момента: http://valid.x86.fr/s2hlyv
        С новото дъно флшнах и биоса до най нова стабилна версия и съм задал профил за по голям перформанс.
        Незнам дали в момента е добре. И ако не е може ли някакъв съвет?
      • от Venci Velikov
        Здравейте имам 2 4-ки рам едната е AData едностранна 1333 MHz другата е Самсунг ако не се лъжа на 1600 .
        Въпросът ми е чрез овърклок  мога ли да постигна dual channel ram ? И има ли смисъл от това за гейминг четох че разликата е около 3 % производителност между двете.
        Дъно Asrock H81M-VG4 r3.0
        Процесор i5 4430

• от NikolaiBGG1
        Добър ден, искам да ви попитам тази рам памет съвместима ли е с моят компютър.
        RAM : http://sofiacomputers.net/ram-pamet-ceni-opisanie.php?id=7206
        Ето тук може да видите информация за компютъра ми :
        http://prntscr.com/e7cfbj
      • от sss
        Здравейте, реших да направя лек Upgrade по компютъра си като му добавя повече RAM памет. В момента имам само една плочка RAМ от 8gb. Мисля да купя 2x8gb кит и да продам старата. Не ми се ще да смесвам марки и модели памети, тъй като ще използвам интензивно паметта на rendering и не искам да рискувам да има крашове или неставбилност. Както и да е. Бях си избрал няколко кит-а и се колебаех кой да взема. Проблема е, че изведнъж всичките се изчерпаха и то от различни магазини. Мислих да си поръчам по време на черния петък от Емаг, но няколко дни преди това просто изписа няма в наличност. Забелязах, че се случи същото и с други сайтове. Стори ми се много странно и реших да се поразгледам каква друга да си поръчам. Не можах да се спра на конкретен модел и за това бих се надявал да ми помогнете с избора. Дъното ми е "Gigabyte Z77X-UD3H", искам 2x8gb ddr3 кит, по възможност да не е с много висок профил (да не ми закача в охлаждането) и по възможност да не е много скъпа (до около 200лв). Поразгледах българските онлайн магазини, но нищо не ми грабна "учото"
        btw RAM-та, на която се бях спрял преди: https://www.amazon.com/Kingston-HyperX-FURY-2x8GB-1600MHz/dp/B00J8E8YES/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1480117808&sr=8-4&keywords=16+gb+ram+ddr3
        Предварително ви благодаря за помощта!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.