Премини към съдържанието
jega96

Тонколони или уредба съвет, кое е по удачно за домашни условия ?

Препоръчан отговор

jega96    17

Мара !!! Ще ви помоля да ме съветвате,кое ще е по подходящо за домашни условия тонколони или уредба съдействайтеме с вашите мнения ?

Редактирано от jega96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Julius Decimus    1102

Тонколони с усилвател е по-добре. 

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи от доста фактори.Бюджет,размери на помещение,кой,как и какво ще слуша,какъв ще е източника на звука(ЦД,ТВ,ДВД,компютър,телефон или друго)Ако ще търсиш качество и мощност,най-добре си е усилвател и тонколони.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17

Иначе съм с тонколони Радимекс те са с мощност 2 по 100 вата на 4 ома с усилвател Сони оригинален Японски той е с мощност 2по 60 вата на 4 ома,но искам нещо по мощно за домашни условия.Ето и линк към тонколоните ми.................https://www.youtube.com/watch?v=msiVgcZyORY

88852990_2_800x600_tonkoloni-radimex-s-usilvatel-sony-snimki.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jhoro    29751
    преди 15 часа, jega96 написа:

Мара !!! Ще ви помоля да ме съветвате,кое ще е по подходящо за домашни условия тонколони или уредба съдействайтеме с вашите мнения ?

Мара не я познавам.

По същество - уредбите също са с тонколони. Предполагам, че имаш предвид т.нар. "активни колони" за компютър?
    По-добре е хубава (колко точно - според парите) уредба и тонколони. Тонколоните трябва да са с мощност поне с 20% по-голяма от максималната на усилвателя. А това, че е за домашни условия - на по-големи колони пак може да се слуша по-тихо. Но няма да има изкривявания.
    Сигурен съм, че ако потърсиш - може да намериш някои стари усилвател+колони (ако пък са дървени ... )

Примерно - http://olx.bg/ad/cd-tuner-uredba-s-koloni-ID5HqVa.html#3a487ef300

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, jega96 написа:

Зрасти Маро,

най-убав звук вадят ламповите усилватели.

А на тонколоните им завинтваш отдолу 3 изпилени като конуси ( надолу с острото) железни болтове и ги натискаш с една торба цимент, за да не вибрират от якатата музика която ще слушат. Така бум-бума ще е по-отчетлив и ще побъркаш всичките комшии в панелката..

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаш си усилвател и колони.Ако си вземеш допълнително един активен субуфер,който да допълни гамата на ниските честоти,тогава звученето ще се подобри доста. Общата звукова мощност,ще бъде също по-голяма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17
    преди 14 минути, Димитър 59 написа:

Имаш си усилвател и колони.Ако си вземеш допълнително един активен субуфер,който да допълни гамата на ниските честоти,тогава звученето ще се подобри доста. Общата звукова мощност,ще бъде също по-голяма.

Именно,че аз имам и субуфер с тонколоните и усилвателя ама искам нещо по мощно от тях...............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, jega96 написа:

Именно,че аз имам и субуфер с тонколоните и усилвателя ама искам нещо по мощно от тях...............

На снимката и на линка който даваш,няма субуфер?Имам на предвид такъв активен субуфер .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    syr_pi4    141
    преди 20 часа, Белгиеца написа:

най-убав звук вадят ламповите усилватели.

Според тебе, според други Ора - не съвсем.

преди 20 часа, Белгиеца написа:

А на тонколоните им завинтваш отдолу 3 изпилени като конуси ( надолу с острото) железни болтове и ги натискаш с една торба цимент, за да не вибрират ......

Те пак Ше си вибрират, ама нЕма да предават вибрациите на пода (или поне ше ги предават по-малко), та да не свири и той ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 36 минути, syr_pi4 написа:

1. Според тебе, според други Ора - не съвсем.

2. Те пак Ше си вибрират, ама нЕма да предават вибрациите на пода (или поне ше ги предават по-малко), та да не свири и той ...

1. На вкус и цвет товарищей нет

2. Тука ти е грешна теорията. Пояснявам.
    Спайковете се слагат когато има мокет направо на бетонната плоча, например в апартамент. Пробиват мокета три спайка и си изкопават малка дупчица в бетона, в зависимост от тежеста с която са натиснати. Дали ще свили пода не ни е най-голямата грижа, ние аудифилите се борим пода да не връща паразитни вибрации към кутията обрадно да ни "замърсява" звука. Та като връзката е само от три тънки точки, минават по малко вибрации.
    А самата колона като се натисне с нещо тежко отгоре, тя пък ще се "поуспокой" да не дрънчи като празна тенджера. На теория, трябва само мембраните да мърдат отчетливо напред  назад. Но на практика кутията също мърда, незабележимо за окото. А когато е лека, направо си танцува като бусне бум бума.
    Зо повишаване на усещането за отчетлив здрав звук в ниските честоти, трябва да са отдалечени колоните на по 1 метър от задната стена и от страничните. Зад слушащият е добре да има повече от 1 метър до другата противоположна стена.
    Ако иска силен буб бум, трябва да си намери по-обемисто помещение, иначе ако сложи прекалено яки колони , ще се "препълни" малката стая от неотчетливо бучене.
    Може да се почувства моного тъпо човек не разполагащ с по-голем хол, ако си е похарчил парите за много мощни свирки. Направо ще му се приреве от отчайващия резултат. В аудиториума на магазина ще са звучали доволно яко, а вкъщи леле мале - кво стана ...
    Не се бъзикам, хола ми е 8 метра и съм пробал и в стая от по 3 на 4 кво става.
    В специализираните аудиофилски магазини продавачите питат купувача в какво помещение ще слуша. Щото иначе недоволният купувач ще им прави антиреклама като се оплаква от купените стоки от тях.

п.п.
    ако е дървен пода, се слагат едни тежки 50 на 50 см каменни плочи, да не се клатят и тогава върху тях се слагат колоните със острите конуси ( спайкове)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17
    преди 5 часа, Димитър 59 написа:

На снимката и на линка който даваш,няма субуфер?Имам на предвид такъв активен субуфер .

Да и бас каса имам с тонколоните само,че на тонколоните имам клип с бас касата нямам клип..............................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, jega96 написа:

Да и бас каса имам с тонколоните само,че на тонколоните имам клип с бас касата нямам клип..............................

Значи,трябваше да си изпросим информацията,за да разберем какво искаш?Остава да кажеш субуфера какъв е,по точно дали баса,който има е задоволителен(за теб).Ако е добър този бас,въпроса ще придобие друг смисъл.Може би трябваше да питаш конкретно „Кое да сменя за да подобря звука,колони,субуфер или усилвател.“

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AGD    1592

Тука нещо не се връзва. Колони, 60 ватов усилвател + субуфър за една стая и звукът е много слаб!?!

Най-добре е собственика да се прегледа да не е углошал. 20 вата и колони с добра чувствителност са премного за една стая и не може да се слуша дълго на мах. защото е опасно за здравето.

Две истински 100 ватови колони никога не се нуждаят от субуфър в домашни условия.

Весело посрещане на новата година.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 31/12/2015 at 17:14, AGD написа:

Тука нещо не се връзва. Колони, 60 ватов усилвател + субуфър за една стая и звукът е много слаб!?!

Най-добре е собственика да се прегледа да не е углошал.

Някои хора търсят ефекта от моща на бум бума, да го усетят под диафрагмата звука, а не да го слушат с ушите си.
    Ако е имал "нещаситето" да е слушал при някой приятел как "сеца" яко неговата Hi-Boom уредба, нормално е да му се иска да е същото и при него, ако точно това го кефи. 
    Правили са ми демонстрации по разни магазини за Hi-End Hi-Fi и по специално организирани салони, какво е то ЯК бум бум.
    Не съм му почитател ( на якото сецане), но знам какво е и колко ще му е трудно да го постигне в неголяма стая с нисък бюджет.
    Пожелавам му да не оглушее от прекалено високите децибели, демек да внимава все пак.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AGD    1592

Той бум бума се получава като се усилят ниските честоти в диапазона 30 - 100 херца с 20 децибела. Ама каква е файдата от това нещо могат да кажат само комшиите няколко етажа нагори и надолу.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, AGD написа:

Той бум бума се получава като се усилят ниските честоти в диапазона 30 - 100 херца с 20 децибела. Ама каква е файдата от това нещо могат да кажат само комшиите няколко етажа нагори и надолу.

Има си файда,но когато уредбата е качествена и издържа на напъна,без да изкривява.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 3/1/2016 at 13:19, AGD написа:

Вероятно иска да гледа филми в които има сцени с взривове и му се иска да почувства по кожта си ударната вълна от взрива, благодарение на свръхмощен усилвател, способен да държи здраво мембраните да не се отклоняват от позицията която им заповядва да следват ( напред назад). Ако мембраната си прави каквото си иска, бума няма да е нито отчетлив, нито впечатляващ.
    При класическата музика също има някакъв смисъл от як усилвател, при някои моменти, ама да похарчи пари човек колкото за една кола, само заради няколко си секунди от един час слушане, нещо ми се види голем келешлък.

А иначе, няй-голямата файда е за продавачите на усилватели и колони, в държавите където има повечко платежоспособни младежи, на които да им пробутват "върховните" бум бум играчки.
    Ето едни усилвателчета:
    http://www.marklevinson.com/productdetail/~/product/n532h.html

http://www.krellonline.com/stereo-amps.html

Когато аз си харчех парита за подобни играчки, като ги слушах от този клас, звукът им беше един такъв изнасилен, неестествен. Сега не знам как звучат по-новите, щото съм се излекувал ( надявам се успешно ) от тази мания на прахосване на пари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15418

Благодаря за линковете. Ама си забравил нещо много важно. Напиши на "момчеата" какви пари струват тези два усилвателя, които са едни от върховите в тази свера. И не са направени да вдигат гирултия, а за хора, разбиращи от техника и слушащи качествена музика. Белгийче   +1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AGD    1592
    преди 19 часа, Белгиеца написа:

А иначе, няй-голямата файда е за продавачите на усилватели и колони, в държавите където има повечко платежоспособни младежи, на които да им пробутват "върховните" бум бум играчки.
    Ето едни усилвателчета:
    http://www.marklevinson.com/productdetail/~/product/n532h.html

http://www.krellonline.com/stereo-amps.html

Това не са бум бум играчки и дори да могат да се ползват за това си е направо престъпление. За бум бум може да се направи усилвател за 300 лв. абсолютно линеен клас АВ 2Х300 вата на 8 ома. товар.

Тези усилватели са за ценители особено втория.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jega96    17

А всъщност нещо да кажете за тонколоните Carwin vega стрували си и заслужавали си толкова много пари да се дадът за тях.Очаквам коментарите ви.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, jega96 написа:

А всъщност нещо да кажете за тонколоните Carwin vega стрували си и заслужавали си толкова много пари да се дадът за тях.Очаквам коментарите ви.....

Тази марка е доказала се назад във времето,с истинския си качествен звук.Вече 50 години се славят с производство на колони,от най-високо ниво.Имал съм възможноста да слушам такива колони.До ден днешен ми стои спомена за този неповторим звук,който имаха.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15418
    преди 11 часа, jega96 написа:

За да питате за сериозни фирми, които от много години се занимават с акустика, първо трябва да си изясните за какво ще ползвате колоните, какъв жанр музика ще слушате и т.н. Иначе за вдигане на джангър, по магазините колони бол!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AGD    1592
    преди 16 часа, jega96 написа:

Ако говорим за серия домашно аудио, не си заслужава освен ако няма да се ползват за хеви метъл, чалга купони или други непретенциозни цели. Производителя им дори се страхува да даде пълни АЧХ да не плаши хората.

С няколко думи това са мощни "джангър" колони и никога не са ме впечатлявали с качество.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.