Премини към съдържанието
dadino

Проблем Слушалки

Препоръчан отговор

dadino    5

Имам проблем със слушалките ми. Когато пусна да се чува само от дясната слушалка и двете работят добре, но само, когато слушам музика. Ако включа от да се чува от лявата, се чува, но много леко...

Ако трябва звука да се чува и от двете слушалки всичко е наред, но, ако се наложи да се чува само от лявата, то тя не работи.

Редактирано от dadino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Eternal Life    1951
    преди 36 минути, dadino написа:

Имам проблем със слушалките ми. Когато пусна да се чува само от дясната слушалка и двете работят добре, но само, когато слушам музика. Ако включа от да се чува от лявата, се чува, но много леко...

Ако трябва звука да се чува и от двете слушалки всичко е наред, но, ако се наложи да се чува само от лявата, то тя не работи.

Нищо не ти се разбира,я дай отначало! И се опитай да обясниш къде и как ги "вкл'ючваш" тия слушалки! И сподели какви са ти слушалките!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    dadino    5

преди 2 часа, Eternal Life написа:

Нищо не ти се разбира,я дай отначало! И се опитай да обясниш къде и как ги "вкл'ючваш" тия слушалки! И сподели какви са ти слушалките!

Слушалките са SteelSeries 5xb, включвам ги чрез нормален жак за аудио - за микрофон - розов и зелен за звук. Когато пусна тест за чуване само от ляво, не се чува нищо, от дясната слушалка всичко е наред. Обаче, когато пусна музика, например, и двете работят еднакво и се чува добре. В игри като CS, когато трябва да чувам само от лявата слушалка, тя не работи. Пробвах и в колоните да ги включва, същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Eternal Life    1951
    преди 13 минути, dadino написа:

Слушалките са SteelSeries 5xb, включвам ги чрез нормален жак за аудио - за микрофон - розов и зелен за звук. Когато пусна тест за чуване само от ляво, не се чува нищо, от дясната слушалка всичко е наред. Обаче, когато пусна музика, например, и двете работят еднакво и се чува добре. В игри като CS, когато трябва да чувам само от лявата слушалка, тя не работи. Пробвах и в колоните да ги включва, същото.

Пробвай с други слушалки,най - вероятно проблема е в слушалките ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    dadino    5

Няма проблем с други слушалки, но странното е, че и двете работят, когато слушам музика, а когато играя само едната... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    emil644466    852
    преди 25 минути, dadino написа:

Няма проблем с други слушалки, но странното е, че и двете работят, когато слушам музика, а когато играя само едната... :(

при музика работят,ама сигурно моно,жакът влиза ли до край ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    dadino    5
    преди 4 часа, emil644466 написа:

при музика работят,ама сигурно моно,жакът влиза ли до край ?

Да, влиза докрай. Ако пусна да се чува само от лявата слушалка, чувам съвсем леко. Пробвах и в колоните и директно в sound картата, все едно. А иначе, лявата се чува еднакво добре с дясната, когато пусна музика...

П.С В телефона, ако ги пусна работят нормално. От двете се чува еднакво и качествено. А като дам тест на РС- то да се чува само от дясната слушалка, се чува и от двете. Ако пък пусна от лявата, пак се чува от двете, но много слабо.. :(  Хубавото е, че със сигурност тая слушалка не е изгоряла, но как да я накарам да работи като хората... :О

Редактирано от dadino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    dadino    5

Открих проблема... Кабелът е прекъснат, явно ще се наложи да го запоявам. Трябва ли да знам нещо специално преди да си отрежа кабела на слушалките и да сложа друг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    dadino    5

След като ги понаместих малко и двете работят, без да сменям кабела, но няма стерео звук. Когато настроя да се чува отляво се чува и от двете, така е и за отдясно... Някакви идеи защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    emil644466    852

явно кабелът някъде е прекъснат и като го наместиш някак си,ти подава левия или десния канал и на двете слушалки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    dadino    5

Е, ясно ще трябва да го сменя .. :(  Ще се опитам тука да го оправя, пък ще видим :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от dadino
        Проблемът ми е следния. Имам слушалки Plantronics със сплитер с жак за аудио и микрофон. 
        Когато включва слушалките в компютъра директно (микрофона в розовото, слушалките в зеленото) се чува много по - слабо, от тогава, когато включа без сплитера слушалките в колонките ми. Нямам преден панел с аудио жакове, работя само с тези отзад на кутията. Иначе си работят, няма пращене и микрофона си работи. Пробвах да ги включва и на лаптоп, чува се както, когато ги включва в колоните.
      • от DRUIDA
        Наскоро си взех безжични слушалки на Сони и нямах никакви проблеми със телефона, но при безжичната връзка с лаптоп, нещата не седяха така... След продължително ровичкане и търсене на проблема, най-сетне го открих. Всичко идва от WIFI връзката... 
        Когато имам Интернет на лаптопа и си пусна музика на него и слушам през слушалките, започна яко насичане, забавяне, лагване и т.н...
        Аз съм с Broadcom WIFI chipset на лаптопа и пича беше писал, че в неговия случай го е оправил от DEVICE MANAGER----> Broadcom Wifi Chipset---->Properties------> Adanced Tab ------> Bluetooth collaboration се избира и се оправил проблема при него, но при мен си остава...
        Чрез тази идея поне вече разбрах, че проблема е в кръстосването на двата сигнала и от там звуково-сигналните смущения. 
        Някой има ли идея какво мога да направя като промени, за да нямам този проблем (без да трябва да си спирам Интернета на лаптопа) ?

Благодаря предварително!
      • от AstralGirl
        Здравейте, въпросът ми е следният: Отвора за слушалките на лаптопа ми се счупи, като извадих слушалките падна и малка част от черната пластинка, на отвора за слушалките. Сега влизат пак, но не напълно и така не могат да работят. Тази малка черна пластинка я намерих, но се чудя дали аз мога да я наместя внимателно в отвора или трябва да се закрепи хубаво или да се залепи по някакъв начин. Искам по възможност аз да я сложа, защото ще е адски смешно и тъпо за такова нещо да го давам на сервиз? Или другия ми въпрос е, има ли някъде от лаптопа настройки например за слушалките, къде и колко като се пъхнат да се чува? Извинявам се за глупавите въпроси, но просто както казах искам сама да оправя този проблем, просто защото без слушалки не мога.
      • от Rzin
        Здравейте,
        Омръзна ми от кабели и от това да ги късам. Затова искам следващите ми слушалки да са безжични. Засега съм се спрял върху няколко модела:
        Sony MDR-RF855RK
        JBL T450 BT
        Sony MDR-RF865
        Sony Headset MDR-ZX220BT
        Philips SHB3185
        Бюджетът ми е до 150, +/- десетина лева. Искам да ги използвам както на стационарния компютър за разговори в Skype, Discord, и т.н. (което означава, че трябва да вървят с микрофон), така и към смартфона ми. Искам да са тип "буркан", защото тапите ми дразнят тъпанчето и ми почистват ушите без да имам желанието за това. Най-важният фактор е дали басът е достатъчно дълбок и колко време ще издържат на едно зареждане. Интерфейс за контролиране на звука по слушалките е плюс, но мога да мине и без него за цената на другите две неща.

Само петте чифта по-горе попаднаха в изискванията и са според вкуса ми, но съм отворен отвсякъде за предложения.

Благодаря за помощта.

• от El Shaarawy92
        С настолен компютър съм, вградена sound карта и нормални драйвери на Realtek. Слушалки Plantronics Gamecom 318 с микрофон.
        Когато включа слушалките директно в компютъра, Windows-а ги засича като колони. Мисля, че това влияе на звука, който чувам. Има ли начин да го накарам да разбере, че се включват слушалки, а не колони. Нямам преден панел с жакове.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.