Премини към съдържанието
vdespodov

Ъпгдейд РАМ и SSD на конкретната конфигурация...

Препоръчан отговор

vdespodov    2

Здравейте,

Естествено си дойде времето за въпросните от заглавието добавки...конфигурацията е следната : 

MB : ASROCK -FATALITY B85 KILLER, B85, DDR III 1600/1333/1066

CPU : INTEL - XEON, E3-1230V3 QUAD, 3.3GHZ, 8MB, BOX

RAM : CORSAIR- 2X4GB VENGEANCE PRO DD3 1600MHZ

GPU : GIGABYTE NVDIDIA GEFORCE GTX760 OC WINDFORCE 3X, 2048GB,GDDR5, 256BIT

HDD : SEAGATE - 1000GB 64M SATA III, SSHD, ST1000DX001

CASE : CM N400

PS : CORSAIR - BUILDER SERIES CX80 + BRONZE 600W

За сега искам да добавя 8GB рам и SSD 256GB, компютъра го сглобих със съвети от тук и затова се допитвам отновно какво е подходящо да се добави от актуалното и да работи добре с това което имам : )))

Поздрави,

Редактирано от vdespodov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

lindroos1    254

Бюджет?За паметта гледай да е на същите мегахерци както сегашната ти.SSD-то ,аз съм със Samsung 850 Evo,и съм доста доволен.Съотношението цена/качество е добро.Честно казано ,аз не бих добавял рам,а бих обърнал внимание на видео картата.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    vdespodov    2
    преди 3 минути, lindroos1 написа:

Бюджет?За паметта гледай да е насъщите мегахерци както сегашната ти.SSD-то ,аз съм със Samsung 850 Evo,и съм доста доволен.Съотношението цена/качество е добро.

Нямам ограничение в бюджета, тъй като съм разглеждал приблизителни цени и нямам притеснения до къде може да се стигне, тази конфигурация работи до момента 2 години без никакви забележки и не искам да и сложа нещо което да наруши синхронизацията между другите компоненти : )))
    Иначе за РАМ-а ме интересува, 1х8GB или една по-голяма (16 например) или пак 2х4 и т.н...

Редактирано от vdespodov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    lindroos1    254

Няма смисъл да се наливат супер много пари за SSD,защото реално скоростите не се усещат.Както казах,850 Evo е много добър избор.Относно паметта,за момента 8-те гигабайта си стигат.Но все пак е твое крайното решение.Ето примерно рам ,и SSD.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Flow.
        Здравейте,
        Преди почти две години ми помогнахте с избора за конфигурация, която си работи без никакви проблеми и до днес, за което много ви благодаря. Бих желал да ми дадете съвет, отнасящ се за ъпгрейд на конфигурацията. Тя е следната:

MSI B150M PRO-VDH LGA1151
        I3-6300 3.8GHz 4MB LGA1151 TRAY
        8G DDR4 2133 ADATA
        DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 200T
        HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3
        Zalman Case ATX Z1 USB3.0
        GB N960OC-4GD
        XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9
        Ъпгрейда, за който говоря се състои в това да се добави ССД, както и втора плочка РАМ памет. Та въпроса ми е дали ще е подходящо и дали захранването ще издържи поддържането на добавките. 

Поздрави.
      • от teodor kirilov
        Искам да попитам от тези 3 - плочки рам памет тип: ddr3, кои са най-удачни да сложа? 
        п.с : ще сложа 2 плочки по 4gb ! 
        https://starmicroinc.net/micron-4gb-ddr3-1600mhz-pc3-12800-240-pin-non-ecc-unbuffered-dimm-1-35v-dual-rank-desktop-memory-mt16ktf51264az-1g6m1/

https://www.amazon.com/Hynix-PC3-12800-1600MHz-Unbuffered-HMT351U6CFR8C-PB/dp/B00A8M768E

https://www.amazon.com/Ramaxel-RMR5040ED58E9W-1600-PC3-12800U-Non-ECC-Unbuff/dp/B00QQ30XRA

Дънна платка: ASRock G41M-VS3
        Процесор: Pentium(R) Dual core CPU  E5800 @ 3.20GHz  3.19GHz 
        Видео карта: Radeon X1650 Series, обща графична памет 1 gb

• от MaDCoW
        Здравейте. Преди малко си отворих лаптопа и се зачудих какъв модел ми е RAM паметта, махнах плочките и до тук всичко добре, но след това ги сложих, пускам лаптопа, тръгва, и само черен екран.. Нито зарежда, нито нищо! Някой ако помогне ще бъде супер! 
      • от Този
        Преди два дни си преинсталирах 7-ицата (64-битова) - минах от Ulti на Pro. Спазих стъпките от ръководството (единствено прескочих HECI драйвъра понеже доколкото помня не е нужен за редови потребители), набавих си програмите и уж всичко вече готово. На моменти беше доста бавничък а преди малко съвсем зацикли. Имах отворени 5 раздела в Хром - поща, един форум, две статии и търсене в Гугъл - нищо натоварващо, + панела на Windows Defender, който не знайно защо не мога да изключа (код за грешка 0х80004002, каквото и да значи това).
        Курсорът взе да се движи със скорост милиметър на 5 сек., не можех да превключа между отворените прозорци, в Хром екранът почерня. Успях да отворя task manager, ето така изглеждаше положението: 

Става въпрос за лаптоп с 4GB RAM. Шотовете са правени в рамките на няколко секунди, консумацията на памет скачаше между 75 и 95%. Уви, не се сетих да отворя процесите от всички потребители.
        Рестартирах машината, като както изключването така и зареждането бяха необичайно бавни (от порядъка на 5, съответно 3 мин.).
        Сега уж се пооправи, слава Богу, но се чудя какво ли може да е било това. Сега като кликнах въпросния бутон в task manager виждам че имам няколко процеса svchost
        upload
        Преди да спадне RAM-та, този който сега е на 86 беше към 150. С десен бутон върху него, избрах "отиди на услуги" и ми изкара следните:
        бесплатный хостинг картинок
        Това вече е отвъд скромните ми познания.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.