Премини към съдържанието
vdespodov

Ъпгдейд РАМ и SSD на конкретната конфигурация...

Препоръчан отговор

Здравейте,

Естествено си дойде времето за въпросните от заглавието добавки...конфигурацията е следната : 

MB : ASROCK -FATALITY B85 KILLER, B85, DDR III 1600/1333/1066

CPU : INTEL - XEON, E3-1230V3 QUAD, 3.3GHZ, 8MB, BOX

RAM : CORSAIR- 2X4GB VENGEANCE PRO DD3 1600MHZ

GPU : GIGABYTE NVDIDIA GEFORCE GTX760 OC WINDFORCE 3X, 2048GB,GDDR5, 256BIT

HDD : SEAGATE - 1000GB 64M SATA III, SSHD, ST1000DX001

CASE : CM N400

PS : CORSAIR - BUILDER SERIES CX80 + BRONZE 600W

За сега искам да добавя 8GB рам и SSD 256GB, компютъра го сглобих със съвети от тук и затова се допитвам отновно какво е подходящо да се добави от актуалното и да работи добре с това което имам : )))

Поздрави,

Редактирано от vdespodov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет?За паметта гледай да е на същите мегахерци както сегашната ти.SSD-то ,аз съм със Samsung 850 Evo,и съм доста доволен.Съотношението цена/качество е добро.Честно казано ,аз не бих добавял рам,а бих обърнал внимание на видео картата.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, lindroos1 написа:

Бюджет?За паметта гледай да е насъщите мегахерци както сегашната ти.SSD-то ,аз съм със Samsung 850 Evo,и съм доста доволен.Съотношението цена/качество е добро.

Нямам ограничение в бюджета, тъй като съм разглеждал приблизителни цени и нямам притеснения до къде може да се стигне, тази конфигурация работи до момента 2 години без никакви забележки и не искам да и сложа нещо което да наруши синхронизацията между другите компоненти : )))
Иначе за РАМ-а ме интересува, 1х8GB или една по-голяма (16 например) или пак 2х4 и т.н...

Редактирано от vdespodov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се наливат супер много пари за SSD,защото реално скоростите не се усещат.Както казах,850 Evo е много добър избор.Относно паметта,за момента 8-те гигабайта си стигат.Но все пак е твое крайното решение.Ето примерно рам ,и SSD.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от rdalei
      Здравейте на всички,
      Купих лаптоп  HP 250 G6 1WY50EA и инсталирах Windows 8. Всичко вървеше нормално, докато не опитах да пусна един филм - започна едно забиване, все едно върви на забавен кадър. Реших да го отнеса в сервиз, за да видя какъв е проблема, тъй като съм половин идиот на тема компютри и периферия Казаха ми, че има 4ГБ РАМ памет и в това е проблема. 
      Та, знаете ли възможно ли е да се сложи допълнително РАМ на този модел лаптоп и дайте някакви предложения ?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.