Премини към съдържанието
Marchiano

Линукс без монитор и TeamViewer?

Препоръчан отговор

Здравейте, бихте ли ми дали съвет каква настройка да направя и какво да инсталирам за да мога да подкарам компютър без монитор и TeamViewer с висока резолюция 1680x1050. Че в момента стигнах до 1024x768 и не можах да я увелича повече резолюцията, а пък така ми стои доста некомфортна.

Ползвам Ubuntu 14.04 LTS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Marchiano написа:

Здравейте, бихте ли ми дали съвет каква настройка да направя и какво да инсталирам за да мога да подкарам компютър без монитор и TeamViewer с висока резолюция 1680x1050. Че в момента стигнах до 1024x768 и не можах да я увелича повече резолюцията, а пък така ми стои доста некомфортна.

Ползвам Ubuntu 14.04 LTS

А пробвали ли сте с VNC?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами намираш си един хубав монитор за малко, правиш настройките, след което вече ще си имаш достъп до тази машина. Вярно бабешки вариант, но пък е сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С VNC изпитвам затруднения как се настройва в Убунту и след това да стартирам клиента пак на Ubuntu, знам си вътрешното IP, но не знам какъв е протокола и коя точно от опциите се стартира и след това евентуално не знам къде да търся причина в сървъра или клиента. За това предпочетох с TeamViewer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето ти един линк за VNC https://www.howtoforge.com/how-to-install-vnc-server-on-ubuntu-14.04  потърси и в гугъл има мноого информация за него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разгледай и https://www.nomachine.com/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.