Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , правя второ запитване тук за гейминг конфигурация първото беше за цена до 1300 лева , сега ще е малко по различно ...

Бих желал ако някой се заеме да сглоби възможно най евтината гейминг конфигурация за да се подкарат следните игри на максимум настройки  :

Assassin's Creed Unity/Syndicate

The Witcher 3 : Wild Hunt

League of Legends (ясно е , че ще тръгне на макс тая шитн*)

Evolve

Отново ще кажа , на минимална цена това което според вас може да подкара игрите без проблем !

Във конфигурацията ще помоля да бъде включен и монитор (full hd , if it is possible но както го прецените вие)

Благодаря все пак на всички предварително !

Редактирано от BrainDeadCancer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още малко инфо дай, че на тия условия може да отговори и конфигурация за 400 лева без монитора. Кажи сега, колко кадъра искаш за да играеш - 30-40, 40-50, 50-60 или минимум 50, минимум 60, а може да искаш и 120, знам ли. Освен това сподели на каква резолюция си доволен. Предполагам 1920х1080? Кажи дразниш ли се от дроп или рязък спад в кадрите, може ли да си играеш с 50 fps  примерно и на места кадрите да падат до 20-30 и тем подобни нещица. Ако не си наясно за какво ти говоря, остави кадрите, а кажи как искаш да изглежда картината - накъсана, но на ултра детайли, плавна, но с видимо забавяне между кадрите, плавна, но с тиъринг ( едни хоризонтални движещи се линии на монитора, които няма как да не присъстват без да си включил вертикалната синхронизация), или пък искаш всичко да е гладко, като само отвреме на време е възможен някой дефект. Та от-до тия условия означава от 400 лева до...да кажем 4000 лева. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам перфектно какво ми говориш моя е вината , че не съм дал повече подробности и се извинявам за което !

Ами виж ся 60fps (max settings) мисля че е идеално дропове може да има до 30 fps .

Нещо от сорта 600-1200 лв. максимум (+ монитор , може да предложите някоя без монитор но да не минава границата 1000-1050) .

Ако се вместиш златен си ! :D

Искам най-вече игрите да вървят гладко , процесора имам една претенция да не е двуядрен , че ще си умре догодина с новите игрици дето ще излязат 4-ри ядра мисля , че е разумен избор може и 8 !

Ако имаш нужда от още инфо само пиши !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако визираш АМД те ще изкарат догодина нови процесори и се отказват от сегашните си "многоядрени" именно защото "двуядрени" ги размазват.

Иначе тия приказки че игри оптимизирани за 4 ядрени дето "булдозерите" щели да мачкат наред ги слушаме от преди излизането им (4 год.) и още ги чакаме...

Та така... От АМД обещават (пък ще видим) новите им вече да са на нивото на Интел (Skylake) та ако ти се чака...

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да и не :D Дал съм бюджет :D помолих да не е двуядрен :D колко време ще се чака ?

Редактирано от BrainDeadCancer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/2172p1r55867p1r50876p1r2248p1r52202p1r55275p1r2240p1rf.html

http://nikem-bg.net/computer-components/22-LG-22MP67VQ-P/description.html

Ето ти 4 ядрен. Ако трябва да е до 1 000 лв. видеокартата ще е още по-слаба.

Като сложиш монитора с отстъпката излиза 1 314 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BrainDeadCancer написа:

Здравейте , правя второ запитване тук за гейминг конфигурация първото беше за цена до 1300 лева , сега ще е малко по различно ...

Бих желал ако някой се заеме да сглоби възможно най евтината гейминг конфигурация за да се подкарат следните игри на максимум настройки  :

Assassin's Creed Unity/Syndicate

The Witcher 3 : Wild Hunt

League of Legends (ясно е , че ще тръгне на макс тая шитн*)

Evolve

Отново ще кажа , на минимална цена това което според вас може да подкара игрите без проблем !

Във конфигурацията ще помоля да бъде включен и монитор (full hd , if it is possible но както го прецените вие)

Благодаря все пак на всички предварително !

AC Unity / Syndicate и The Witcher 3 са доста тежички и съобразно твоите изисквания посочения бюджет е недостатъчен. Виж само Ружин каква скапана конфигурация е предложил, за да се побере в поставените от теб граници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, BrainDeadCancer написа:

Разбирам перфектно какво ми говориш моя е вината , че не съм дал повече подробности и се извинявам за което !

Ами виж ся 60fps (max settings) мисля че е идеално дропове може да има до 30 fps .

Нещо от сорта 600-1200 лв. максимум (+ монитор , може да предложите някоя без монитор но да не минава границата 1000-1050) .

Ако се вместиш златен си ! :D

Искам най-вече игрите да вървят гладко , процесора имам една претенция да не е двуядрен , че ще си умре догодина с новите игрици дето ще излязат 4-ри ядра мисля , че е разумен избор може и 8 !

Ако имаш нужда от още инфо само пиши !

Ами за гладка игра без дроп е добре процесора да е една идея по-добър от видеокартата. Тоест, да отделиш повечко пари за него, а за видеокарта една идея по-слаба, щом ще си доволен на 30-60 фпс. Но ако заебеш процесора, има вероятност да не си доволен от резултата, защото слаб процесор с видеокарта доста често имаме лошо изглеждаща картина, въпреки привидно многото кадри на моменти. Да кажем нещо от сорта на i3 6100  с GTX960 4GB   е добра идея за тия игри, а още по-добре чист четириядрен. AC  е игра на NVIDIA, Уитчера също.  Монитора по-добре остави за после, че ултра детайли няма как да видиш с тая GTX750Ti. Е, ще ги видиш, ама само ще ги погледаш и толкова. АМД видеокарта умишлено не споменах, понеже при максимални настройки на някои от NVIDIA  игрите, AMD  не винаги се справят добре. Поне в началото. А 4GB  карта GTX960  е задължителна, понеже и самите NVIDIA  почнаха да си подливат вода, за да продават 4 GB  версии. А щом NVIDIA  казва, че 2 GB  карта вече не става, значи няма смисъл да им противоречим ;)

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не и пак не. Старият I5 е по-слаб и по-скъп от актуалния I3 а тая смешна карта е на цената на R9 380 4GB.

По-рано днес спасихме един потребител да не се набута ама от тоя Емаг спасение няма. 1 спасен и стотици прецакани. 

В крайна сметка ще си ги гледаш само на картинки тия видеокарти освен ако не се откажеш от монитора. 

Тия двете части ти отиват на около 800 лв. та няма как да събереш захранване, рам, хард, дъно и кутия за 200 лв.

Дори I3-6100 да вземеш може да скочиш от 750TI на GTX950 не и на 960. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.