Премини към съдържанието
nterziev

Проблем с windows update на Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с ъпдейтите на windows 7 home premium, 32-bit.

Направих си чист преинстал с диск, който съм ползвал вече доста пъти, а и не само на моят компютър.

Самият проблем, е че програмата за ъпдейт започва да търси, но така и не спира..започва да отнема от 500 до 1гб от рама и в крайна сметка нищо.Пуснал съм я вече от 4-5 часа...

Преди всичко е било наред при преинсталация, със същата версия от същият диск.

Тъй като уча софтуерни технологии и ми се налага да ползвам програми като Visual Studio, в момента съм пуснал инсталацията на Visual Studio 2015, всичко мина точно остана само някакво ъпдейтване пак от Microsoft, което също така си върви от 2 часа и не спира..

Други проблеми с windows-a няма, антивирусна е същата, която ползвам от месеци, а и за всеки случай я спрях..но това не промени нещата...просто не виждам причина да прави подобен проблем..

Вирусите ги отписваме, никакъв шанс да има някакви на лаптопа ми.

Нямам и някакви излишни програми, които да влияят по някакъв начин на работата на компютъра..имам предвид разни оптимизиращи програми и такива, които променят системни настройки и спират сервизи..

Някой ако се досеща откъде може да идва проблема, ще се радвам да пробвам някакви варианти.. :)

Ashampoo_Snap_2015.12.29_19h20m58s_001_.png

Ashampoo_Snap_2015.12.29_19h22m01s_003_.png

Редактирано от nterziev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Update-рът на MS си е такъв. Изключи го от контрол центъра и използвай този софтуер:

https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=72402

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Melmak ® написа:

Update-рът на MS си е такъв. Изключи го от контрол центъра и използвай този софтуер:

https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=72402

Благодаря сега ще пробвам!

преди 5 минути, Person написа:

Те Microsoft нали обавиха, че спират update на Windows 7 ?

Е да, но версията ми е от преди доста време и има някои ъпдейти, които не присъстват, затова се налага от windows update да се обнови всичко.

Редактирано от nterziev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, nterziev написа:

Благодаря сега ще пробвам!

А относно Visual Studio, да спра ли инсталацията или докато си върви да пусна WSUS?

- Опитай се да го изчакаш, или в краен случай го откажи. Недей форсмажорно да спираш инсталация в Windows.

Все пак, когато пуснеш програмата, първо дръпни обновленията. Това можеш да го стартираш винаги. Прилагането им е следваща стъпка.

https://youtu.be/aXAOvbNJYyE

- Само да ти обърна внимание, оригиналният WSUS е продукт на Microsoft. Този, WSUS Offline Update, е изграден около техните компоненти и е доста добър безплатен проект.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Person написа:

Те Microsoft нали обавиха, че спират update на Windows 7 ?

Спират ги,ама някой друг път;).Засега мисля,че са обявили юли 2016 за спиране на поддръжката на седмицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Melmak ® написа:

- Опитай се да го изчакаш, или в краен случай го откажи. Недей форсмажорно да спираш инсталация в Windows.

Все пак, когато пуснеш програмата, първо дръпни обновленията. Това можеш да го стартираш винаги. Прилагането им е следваща стъпка.

https://youtu.be/aXAOvbNJYyE

- Само да ти обърна внимание, оригиналният WSUS е продукт на Microsoft. Този, WSUS Offline Update, е изграден около техните компоненти и е доста добър безплатен проект.

Всичко е точно, инсталацията на Visual Studio си продължи заедно с работата на WSUS Offline Update и завърши както трябва! Честно казано си мислех да минавам на windows 10, но мисля че все още не е достатъчно разработен добре..

Благодаря много за помоща! Евентуално ако имам някакви въпроси или проблеми ще попитам пак!! Весели празници!! :):):)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.