Премини към съдържанието
D101149

Ток по кутията или някакъв друг проблем

Препоръчан отговор

Здравейте! Може би не е много ясно заглавието ми, но ще имам проблем с хардуерът си. Преди месец изгорях два Wifi адаптера, но мисля, че е беше от USB удължителя, но не съм съвсем сигурен, защото вече работи, но съм без този удължител. За втори път си горя телефона на компютъра, но има нещо много странно, със същият кабел на същият порт вкарвам друг телефон или друго устройство и няма грешка.. Всъщност заглавието ми не е много правилно, защото дори не усещам ток по кутията, но мисля, че това е проблемът, възможно е да прави някъде късо. Свързал съм мишка и клавиатура (като Keyboard-а влиза към старите портове PS/2) Сега съм без удължител и Wifi адаптера си работи, при флашки също няма проблем... Нямам си на идея от какво може да е, това ми го прави и във нас и на други места (смисъл компютърът си го преместих на село) и всъщност във града ми изгори телефона и след като го оправих отново ми го изгори. Просто не зарежда телефона. Имате ли някакви идеи, защото вече съм се изчерпал тотално от към идеи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемна ел инсталация е първия заподозрян. Извикай ел. техник да провери дали всичко е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Проблемна ел инсталация е първия заподозрян. Извикай ел. техник да провери дали всичко е ок.

И на двете места ли? В Две къщи ми горят, не в една такъв случай трябва проблемът да е в инсталациите и в двете? Ако беше ел. инсталация нямаше ли да горят още неща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втори заподозрян е захранването на компютъра или кабел с който е включено към контакта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил Костов написа:

Втори заподозрян е захранването на компютъра или кабел с който е включено към контакта.

Аха ясно. Ако мине през сервиз, може ли да излезе наяве проблема, защото съм с кабел, който е с много защити и ме съмнява да е от кабела, по-вероятно би било захранването :) Все пак и двете ще се погледнат ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, там най-добре ще се разбере от какво е проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, D71149 написа:

...защото съм с кабел, който е с много защити...

= кабел с много проблеми

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

Не мога да махна цитата, не знам защо, аз имам един стар компютър, със алуминиева кутия е и когато леко ми е влажен кракът и се докосна ме удря ток, често съм си зареждал телефони и най различни неща, никога не съм имал проблеми(със това имам предвид че не е това проблема). . Твоя проблем е много странен, ти си изгорил и wifi адаптери и телефони... Освен захранването да ти е проблема друго не знам. Най добре е да си го занесеш на сервиз.

Редактирано от tonislavBg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много! След като изгорих адаптерите (телефонът го изгорих след 2 седмици) отидох на сервиз и ги попитах има ли смисъл да им донеса компютъра и им обясних ситуацията, но явно трябва да го занеса на сервиз... Някой може ли да ми каже долу горе колко пари ще ми вземат, че ми е любопитно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък проблеми с инсталацията. Как така си изгорил телефона, после са ти го поправили и след това пак си го изгорил? Обикновено като изгори се хвърля на боклука. Поначало WiFi адаптерите не могат да работят с удължител или през USB хъбове, има специални по-дебели кабели с по-добра екранировка за тези устройства. Други неща освен телефона и адаптерите горят ли и поне работилили са на въпросния порт преди да изгорят? Но ако има ток по кутията, добре е да провериш зануляването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peppone1 написа:

Сега пък проблеми с инсталацията. Как така си изгорил телефона, после са ти го поправили и след това пак си го изгорил? Обикновено като изгори се хвърля на боклука. Поначало WiFi адаптерите не могат да работят с удължител или през USB хъбове, има специални по-дебели кабели с по-добра екранировка за тези устройства. Други неща освен телефона и адаптерите горят ли и поне работилили са на въпросния порт преди да изгорят? Но ако има ток по кутията, добре е да провериш зануляването.

Не, друго не ми гори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А този телефон и адаптерите с оригинален кабел ли ги включваш към компютъра или с обикновен? Ако без кабела адаптерите и флашките работят нормално, тогава всичко е наред. Могат да се повредят, когато кабела е слаб и устройствата прекъсват и се включват циклично, през няколко секунди, поради голямата консумация на телефона и адаптерите. Трябва да ги включиш на задния панел, директно в дънната платка, понеже вътрешните кабели към предния панел внасят и те немалко загуби.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Директно към платката ги включвам. Флашки не ми горят, а wifi adapter–и, съмнявам се, че е нещо от кабела на телефона, защото когато свържа две различни телефона примерно само единият гори..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти директно без кабел да ги свържеш към задната букса, а за телефона си потърси оригинален кабел, не по-дълъг от 40 см..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peppone1 написа:

Казах ти директно без кабел да ги свържеш към задната букса, а за телефона си потърси оригинален кабел, не по-дълъг от 40 см..

Вече така си работи без кабел, а телефона си е с оригиналният кабел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малеее! Ток по кутията, зад кутията, над кутията. Едно нещо изгоряло щото друго работи, ма третото изгоряло три пъти! :shock11::no-no:

Стига глупости!

Консултацията в оторизиран сервиз ще установи причината на цена до 20 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей юрка човека да дава излишни 20лв., за да му кажат че компютъра работи. Нека се примири и да не включва повече телефони към компютъра, а тях може да ги включи през USB хъб с отделно захранване, поне ще предпази устройствата. Така че стига с това мъкнене по сервизи, те там няма да си пробват телефоните дали ще им изгорят, при такава специфична повреда, трудно ще се установи причината. За 5лв. може да си купи един мултиметър и да премери захранващото напрежение на USB порта като включи към кабела USB женска букса за платка на чиито изводи да измери захранващо напрежение 5V или да отреже буксата на някой непотребен USB кабел. Така ще си спести много мъки да разнася щайгата от сервиз на сервиз и да чака със седмици диагностика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, peppone1 написа:

Недей юрка човека да дава излишни 20лв., за да му кажат че компютъра работи. Нека се примири и да не включва повече телефони към компютъра, а тях може да ги включи през USB хъб с отделно захранване, поне ще предпази устройствата. Така че стига с това мъкнене по сервизи, те там няма да си пробват телефоните дали ще им изгорят, при такава специфична повреда, трудно ще се установи причината. За 5лв. може да си купи един мултиметър и да премери захранващото напрежение на USB порта като включи към кабела USB женска букса за платка на чиито изводи да измери захранващо напрежение 5V или да отреже буксата на някой непотребен USB кабел. Така ще си спести много мъки да разнася щайгата от сервиз на сервиз и да чака със седмици диагностика.

То хубаво, но това е за по  - напреднали, а като гледам ..............!!! Инак причините могат да бъдат много! Дефектно захранване и на мен ми е правило врътки! Все пак негова си работа:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От захранването до USB има много път. Ако компютъра работи нормално няма какво да се човърка, както казах един хъб за по-скъпите устройства и проблема е решен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мислех да мина все пак през сервиз. Искам да съм напълно сигурен от какво е и какъв е проблемът :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.