Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Компютъра ми Изгасва Като пусна Някоя Игра Като Fifa 11 , Даже и на Gta vice city.. Нямах го този проблем След Като Си Подмених Видео картата Стана този проблем... ! 

Ето и Характеристиките На моя Компютър:

Processor: Amd Athlon 64 X2 Dual core 4000+ 2.12 Ghz

Ram pamet : 3 gb 

Video Card : Предишната Беше Nvidia Geforce 7300 GT 256 mb , а Новата е тази Ati radeon HD 4650 512 mb Pcie .. 

Захранването Е 350 W Моля ви Помогнете ми.. 

Редактирано от capnemo
главни букви! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво е захранването? Дайте точни марка и модел. Ако не можете да ги разберете, снимайте стикера върху него с параметрите. Не се знае колко от тази обявена от производителя мощност е реална. Най-вероятно проблема или е в дъното/видеокартата или още по-вероятно в захранването. Възможно е да е недостатъчно и поради тази причина компютъра да се изключва. Това обяснява и защо се случва, именно при натоварване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ✯Blue Ray✯ написа:

А какво е захранването? Дайте точни марка и модел. Ако не можете да ги разберете, снимайте стикера върху него с параметрите. Не се знае колко от тази обявена от производителя мощност е реална. Най-вероятно проблема или е в дъното/видеокартата или още по-вероятно в захранването. Възможно е да е недостатъчно и поради тази причина компютъра да се изключва. Това обяснява и защо се случва, именно при натоварване.

Сложих Си Старата Видео карта и всичко Нормално ! ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Vasilcho Beatbox написа:

Сложих Си Старата Видео карта и всичко Нормално ! ..

Вие някога учил ли сте правопис? Главна буква се слага само в началото на изречението и собствени имена!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, capnemo написа:

Вие някога учил ли сте правопис? Главна буква се слага само в началото на изречението и собствени имена!

Колега, така съм свикнал но сега затова не съм дошъл :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Vasilcho Beatbox написа:

Колега, така съм свикнал но сега затова не съм дошъл :)

1. Не сте ми колега, когато баща ви е бил на вашата възраст аз съм се занимавал с компютри

2. Ако бяхте немски възпитаник бих го приел, но вие не можете да пишете правилно!

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема идва да си е в захранването или самата видео карта. По-вероятно е да не достига ток. Все още не сте дали точни марка и модел на въпросния захранващ блок.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, capnemo написа:

1. Не сте ми колега, когато баща ви е бил на вашата възраст аз съм се занимавал с компютри

2. Ако бяхте немски възпитаник бих го приел, но вие не можете да пишете правилно!

добре , не съм дошъл да се караме просто съм дошъл да ми дадете някакъв съвет :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Vasilcho Beatbox написа:

добре , не съм дошъл да се караме просто съм дошъл да ми дадете някакъв съвет :)

Както ви написаха по-горе има голяма вероятност видеоконтролера ви да консумира повече ток отколкото захранващия ви блок може да предостави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Значи проблема идва да си е в захранването или самата видео карта. По-вероятно е да не достига ток. Все още не сте дали точни марка и модел на въпросния захранващ блок.

ето 

12434257_917345925016195_1871001584_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е лакома карта та захранването не трябва да е проблем но все пак докато не го провериш колко точно е на 12V линия дискусията е безсмислена.

Хубаво е да се обнови и биоса понеже понякога има проблеми. Въпреки че те се изразяват в не разпознаване а не гаснене та едва ли е от това.

Иначе проблема може да е и от прегряване на процесора. Може би с новата карта се товари повече съответно прегрява.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Vasilcho Beatbox написа:

Съвет - ново захранване. Например -

Be Quiet System Power 7 500W

XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9

PSU SEASONIC SSR-430ST /430W

Последните две на посочените от теб компоненти ще са предостатъчни.

Ако сложиш Be Quiet-a ще имаш ресурс и за по нови компоненти на този етап. Освен това е с Силвър сертификат.

XFX до колкото знам се произвеждат от Seasonic така че дали ще си купиш чистия Сийсоник или XFX си е въпрос на избор.

За Be Quiet не съм сигурен дали са произведени от някоя голяма фирма и просто са брандирани или не са.

Редактирано от Koletz_N (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Koletz_N написа:

Съвет - ново захранване. Например - BQ System Power 7 500W

Ще стигне и за напред и за по нови компоненти.

това мисля да направя .. 

преди 3 минути, Roujin Z написа:

Това не е лакома карта та захранването не трябва да е проблем но все пак докато не го провериш колко точно е на 12V линия дискусията е безсмислена.

Хубаво е да се обнови и биоса понеже понякога има проблеми. Въпреки че те се изразяват в не разпознаване а не гаснене та едва ли е от това.

Ще пробвам да обновя биоса 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега видях шота и фсп-то е достатъчно. Картата няма и 50W та захранването е много над необходимото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е малко над 250W. Поне толкова е било като ново. Както е упоменал @Roujin Z, трябва да бъде замерен подавания ток на 12 волтовата линия и да се разбере колко е мощността му сега. До този момент не се изключва и варианта проблем в самата карта и/или контактните пластини и за това да ти изключва компютъра, но това се случва само при натоварване и е по-вероятно да е захранването. Имайте предвид, че трябва да се използва прекъсвач или друг метален предмет, с който да се активира захранването, без необходимост от дънна платка. Може да прочетете повече информация в интернет

П.П. Не съм видял последните отговори по темата, докато пишех поста. Може някои неща да се повтарят.

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Иначе проблема може да е и от прегряване на процесора. Може би с новата карта се товари повече съответно прегрява.

да като бях със новата видео карта като пусна Google chrome Процесора ми е на 70 .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това е много. Дори с 10% клок не трябва да е толкова та е нормално да гасне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Захранването е малко над 250W. Поне толкова е било като ново. Както е упоменал @Roujin Z, трябва да бъде замерен подавания ток на 12 волтовата линия и да се разбере колко е мощността му сега. До този момент не се изключва и варианта проблем в самата карта и/или контактните пластини и за това да ти изключва компютъра, но това се случва само при натоварване и е по-вероятно да е захранването. Имайте предвид, че трябва да се използва прекъсвач или друг метален предмет, с който да се активира захранването, без необходимост от дънна платка. Може да прочетете повече информация в интернет

Нямам ги тия компоненти .. няма ли да е най-добре да си взема ново захранване ? 

преди 10 минути, Koletz_N написа:

Съвет - ново захранване. Например -

Be Quiet System Power 7 500W

XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9

PSU SEASONIC SSR-430ST /430W

Последните две на посочените от теб компоненти ще са предостатъчни.

Ако сложиш Be Quiet-a ще имаш ресурс и за по нови компоненти на този етап. Освен това е с Силвър сертификат.

XFX до колкото знам се произвеждат от Seasonic така че дали ще си купиш чистия Сийсоник или XFX си е въпрос на избор.

За Be Quiet не съм сигурен дали са произведени от някоя голяма фирма и просто са брандирани или не са.

Най-хубаво ново захранване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са основно 2 

1 Недостиг на захранване процесора ви е 65W а видеото 56 с другите неща ще докарате максимум 150W консумация ако сегапното ви захранване не се справя го хвърлете някъде по-далеч, където не минават хора. Намерете друго захранване за тест.

2 Проблем със самото видео

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, pconline написа:

Вариантите са основно 2 

1 Недостиг на захранване процесора ви е 65W а видеото 56 с другите неща ще докарате максимум 150W консумация ако сегапното ви захранване не се справя го хвърлете някъде по-далеч, където не минават хора. Намерете друго захранване за тест.

2 Проблем със самото видео

Прав сте :D 1. Ще пробвам видео картата ми на някой друг компютър със по-голямо Захранване от моето 

2.Ако е от захранването го хвърлям на момента и ще си поръчам ново захранване 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не му е нито видеото нито захранването а процесора които е 70 градуса. Това просто е ненормално!

Очевидно с по-добрата карта се товари повече но вероятно не е и почистван.

Дори с 10% клок трябва да е близо 20 градуса по-студен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Проблема не му е нито видеото нито захранването а процесора които е 70 градуса. Това просто е ненормално!

Очевидно с по-добрата карта се товари повече но вероятно не е и почистван.

Дори с 10% клок трябва да е близо 20 градуса по-студен.

Със Старата* Видео карта е малко по-студен ето

sds.bmp

Редактирано от Vasilcho Beatbox
Стара видео карта (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не са температурите. :) Виж за AIDA64 или подобна програма.

Здравата ме стресна с тия 70 градуса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Roujin Z написа:

Това не са температурите. :) Виж за AIDA64 или подобна програма.

Здравата ме стресна с тия 70 градуса.

:D Ей сега 

преди 7 минути, Vasilcho Beatbox написа:

:D Ей сега 

Ето

dsa.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре са температурите. Не знаем какво е натоварването в момента, но са си в рамките на нормалното. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.