Премини към съдържанието
jonsix

Забрана на реклами в браузъри в Ubuntu

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Пиша  в този раздел, тъй като смятам, че генерално е засегната операционната система. От едно известно време ми се появяват разни поп-ъп рекламки в chrome и opera. Особено настоятелни са такива от aliexpress даже по две три изскачат като отворя нова страница. Инсталирал съм плъгинчета за блокиране на реклами, но явно не ги ловят. Под windows лесно се махат (от регистри и с програмки) лесна работа, но под Ubuntu ... Даже не знам от къде се появяват и нещо зациклих от къде да почна да ги боря. Не вярвах че в Линукс ще ми се случи подобно нещо, но явно всяко нещо си има първи път. Хора, дайте съвет от къде да почна и с какво да ги моря тия рекламки. Всякакви идеи са добре дошли :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи един скрийншот на въпросните реклами. Вероятно са на Google рекламите и проблема не е в ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В лявата част на екрана. Има и една по-малка рекламка която се появява на различни места и има едно много малко х да се затваря ама е много досадна :) Забелязах че не на всички сайтове се зарежда - например няма на kaldata.com, pcworld.bg и др. Но на повечето новинарски сайтове се появява. За сега не мога да видя някаква релация .. 

snapshot1.png

snapshot2.png

Редактирано от jonsix
добавяне на снимка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Marchiano написа:

Направи един скрийншот на въпросните реклами. Вероятно са на Google рекламите и проблема не е в ОС.

Направо си е в браузъра.

преди 57 минути, jonsix написа:

В лявата част на екрана. Има и една по-малка рекламка която се появява на различни места и има едно много малко х да се затваря ама е много досадна :) Забелязах че не на всички сайтове се зарежда - например няма на kaldata.com, pcworld.bg и др. Но на повечето новинарски сайтове се появява. За сега не мога да видя някаква релация ..

Интересно как нямаш - в момента и AdBlock и Adblock Plus ми показват, че

Цитат

Блокирани реклами:
3 — в страницата
1553 — общо

Сесията ми е от половин час.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен най добре направи си архив на отметкитв и си затрий папката с настройки на Firefox

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от разширенията-обикновено преводач.Търси в настройките отметка за най добра цена или нещо такова,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че от многото табове дето са отворени, има такъв на китайския онлайт търговец Али Баба. И рекламите дото ти излизат, са от алито. Инсталирал ли си, някакви добавки, от сайта? Горе в дясно, имаш две иконки, ама едната не мога да я позная. Коя е тя? Освен това, виж в настройките на Мозила, по-точно Добавки -Разширения, какво имаш накачолено към браузъра. Сам си го направил това, така че не ти е виновна ОС.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nedkoo написа:

Това е от разширенията-обикновено преводач.Търси в настройките отметка за най добра цена или нещо такова,

Май имаше нещо подобно, имаше един преводач,но уви не мога да го намеря в "Разширения" за да го махна. Отметките ми са доста постни (общо 6 отметки и то на 1 на амазон, 3 на youtube и 2 към сайт за кулинарни рецепти). Имам само две "разширение" - adblocker и flash player +.

преди 16 минути, ghostBG86 написа:

Гледам, че от многото табове дето са отворени, има такъв на китайския онлайт търговец Али Баба. И рекламите дото ти излизат, са от алито. Инсталирал ли си, някакви добавки, от сайта? Горе в дясно, имаш две иконки, ама едната не мога да я позная. Коя е тя? Освен това, виж в настройките на Мозила, по-точно Добавки -Разширения, какво имаш накачолено към браузъра. Сам си го направил това, така че не ти е виновна ОС.

На снимката съм отворил ebay, а Али-то съм го отварял преди, но не съм инсталирал каквито и да е било приставки и т.н.

Аа да щях да забравя, става дума за Chromium, но същото се случва и в Опера-та. Този проблем го няма в Firefox. Вероятно AdBloker-a работи по-добре или понеже не го ползвам редовно не се е закачило към него.

Ще пробвам да резетна настройките на Chromium-a та да видим ще реши ли проблема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване