Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Сега ще ви разкажа една училищна случка от днес.Искам да ви попитам какъв съвет бихме ми дали и как ще е редно да постъпя....

Имаме 5,6 и 7 час при класната(5ти български, 6ти литература и 7ми час н класа).Уговорили сме се с нея да не караме седмия час, а да ни пусне да си ходим, че е студено нали и няма да ни пише отсъствия.Обаче 6-ият час ме накараха да чета от учебника.И момичето, което стои пред мен ми бутна чантата на земята и ми вика чети мухльо.Аз се ядосах и и казах, че ако не ми вдигне чантата от земята няма да чета.Госпожата се ядоса и ни каза, че седми час ще се кара.И половината клас обвиняваше мен затова, че не съм си премълчал и че заради мен имат отсъствия, защото не останаха за седмия час, който уж нямаше да караме...След тази случка госпожата взе учебника и почна да чете от него, обаче докато госпожата четеше едно от момичетата почна да чука по чина и тя се ядоса още повече и каза, че наистина ще се кара 7ми час...Аз ли с съм виновен затова,  че моите съученици имат отсъствия 7мия час или те сами са си виновни , че са избягали ...7ми час карахме само 5 човека...Правилно ли постъпих , че отказах да чета или аз съм виновен за това че почти целия клас има отсъствия??? действах импулсивно и незнам дали съм прав или не?дали  имам някаква вина или не???

И да допълня, че след седмия час отидох при класната за да и кажа да не им пише отсъствия, защото аз съм виновен, за седмия час, а тя ми каза, че аз не съм виновен, а са си били виновни самите те заради наглоста си и заради това, че едно от момичетата е чукало по чина докато тя е четяла...

Редактирано от Deco^^ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво те бърка за останалите ? Гледай ти да си наред с дневника и тва е. Те трябва да са в часа а ги няма. Класната може да ги излъже, че е имало проверка и готово. А за момичето няма да коментирам :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те са си виновни, защото те са разбрали, че ще има час, но въпреки това са си тръгнали. Само че още не са дорасли да носят отговорност за взетите от тях решения и за това сега обвиняват друг за това, че на тях не им се е стояло и имат отсъствия.

Редактирано от Mr.Robot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, VipKokata написа:

Кво те бърка за останалите ? Гледай ти да си наред с дневника и тва е. Те трябва да са в часа а ги няма. Класната може да ги излъже, че е имало проверка и готово. А за момичето няма да коментирам :D

Коментирай, коментирай.. Тя е много устатна, но аз вече ще трябва да спра да съм добър с хората, защото колкото по-добър си с тях, толкова повече ти с качват на главата....:emoji_smiley-19:Просто се ядосах и не и замълчах, като за първи път :emoji_smiley-16:

''Не това, което се казва, води до проблеми, а това, което се премълчава!''

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо: В кой клас става това? Размера има значение!

Слушай си класната! По голяма е от  теб и по мъдра. На училище си за да се учиш от нея , а не от съучениците  си.

За момичето: Моя отговор щеше да е : "Обичам те не защото си красива, а защото си глупава."  Колкото и да е устата ще трябват няколко минути да го осмисли.

И последен съвет: Бъди толкова добър с околните , че да не могат да отвърнат с лошо! Това е страшно оръжие! 

...........................

и незнам дали съм прав или не?дали  имам някаква вина или не???

.........

Имаш вина за това , че не си обмислил ситуацията, а си реагирал воден от моментно избликнали чувства. Друга вина не виждам:)

Редактирано от durvo (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, durvo написа:

Първо: В кой клас става това? Размера има значение!

Слушай си класната! По голяма е от  теб и по мъдра. На училище си за да се учиш от нея , а не от съучениците  си.

За момичето: Моя отговор щеше да е : "Обичам те не защото си красива, а защото си глупава."  Колкото и да е устата ще трябват няколко минути да го осмисли.

И последен съвет: Бъди толкова добър с околните , че да не могат да отвърнат с лошо! Това е страшно оръжие! 

В кой клас става това? Размера има значение!  -  11ти клас ...

Благодаря ти за съветите :03:Имаш вина за това , че не си обмислил ситуацията, а си реагирал воден от моментно избликнали чувства. Друга вина не виждам     -Да прав си! Просто това беше първично...Не се осъзнах..А какво ще кажеш за класа??? :D 11ти клас

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бий и два шамара и да ходи да ляга.То отдавна почна да деградира младото население обаче те вече прекаляват.Иначе,относно отсъствията,няма какво да се притесняваш.Давай смело напред.Ти не си ги карал те да си тръгват,при условие,че са чули,че не могат да си тръгнат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Deco^^ написа:

А какво ще кажеш за класа??? :D 11ти клас

Още малко ти остава да спреш да взимаш съвети. От тук нататък трябва да ходиш с високо вдигната глава - стил => Аз знам всичко, Аз мога всичко. 

Предишното писание бе за по малък човек. Примерно -6,7,8 клас, но важи и за теб. Сега трябва да изграждаш (сам и целенасочено) в себе си качества, за които околните да кажат "Никой и нищо не може да го спре!"

Какво се случва в класа ти не е от значение. Ако след години успееш да си спомниш някой от съучениците ще е постижение. Игнорирай приказките им, особено глупавите и тези които търсят да създават конфликт.

Гледай високо => Аз ще обърна света , ..........а не "Онзи ми ритна чантата!"

Желая ти Успех!! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, durvo написа:

Още малко ти остава да спреш да взимаш съвети. От тук нататък трябва да ходиш с високо вдигната глава - стил => Аз знам всичко, Аз мога всичко. 

Предишното писание бе за по малък човек. Примерно -6,7,8 клас, но важи и за теб. Сега трябва да изграждаш (сам и целенасочено) в себе си качества, за които околните да кажат "Никой и нищо не може да го спре!"

Какво се случва в класа ти не е от значение. Ако след години успееш да си спомниш някой от съучениците ще е постижение. Игнорирай приказките им, особено глупавите и тези които търсят да създават конфликт.

Гледай високо => Аз ще обърна света , ..........а не "Онзи ми ритна чантата!"

Желая ти Успех!! 

Благодаря ти отново за съветите и пожеланията! Интересното е че много малко класове могат да се похвалят с това, че след като завършат се виждат често :D  Работата е там, че незнам как ще ги издържа още година и полвина... :07:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как е дереджето пич :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/4/2016 at 19:35, Deco^^ написа:

Интересното е че много малко класове могат да се похвалят с това, че след като завършат се виждат често :D  Работата е там, че незнам как ще ги издържа още година и полвина... :07:

Важно е да имаш поне един истински приятел от класа си, с когото да се срещаш и след завършването, а имаш ли го, ще издържиш без проблем и до завършването.:)

Останалите и останалото са без значение.

п.п. Личен опит.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Monday, January 04, 2016 at 16:51, Deco^^ написа:

Коментирай, коментирай.. Тя е много устатна, но аз вече ще трябва да спра да съм добър с хората, защото колкото по-добър си с тях, толкова повече ти с качват на главата....:emoji_smiley-19:Просто се ядосах и не и замълчах, като за първи път :emoji_smiley-16:

''Не това, което се казва, води до проблеми, а това, което се премълчава!''

Не се самообвинявай за нищо! Хич да не ти пука!

Сам си прозрял някои истини! В живота на големите не е по - различно! Трябва да намериш златния баланс! Къде е той - това според разбиранията, морала и ценностите на всеки човек?!  Не винаги се получава, но............!!!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Ако позволиш на човек да те тъпче, то той ще се възползва и ще те тъпче. Ако намериш пари на земята, ще се възползваш и ще ги вземеш.

По първия пост разбирам, че сте <8ми клас. Приемете нещата така - всички в класа ви сте равни. Всеки един от вас е някаква "недорасла лапития" без да ми се обиждате, аз самият не съм дорасъл. Не обръщайте внимание на разглезени същества чийто мама и тати биха направили всичко за тях за да са добре. Тези хора живеят в заблуда, но хора като Вас им се връзват и си казват "Еееех.. виж я тая как се надува, сигурно си има причина, чакай да не я закачам..". Гледайте себе си и само себе си! Не ви съветвам да пренебрегвате приятели и семейство, а да не обръщате внимание на хора за които не ви пука. Ако ви стиска, перете 2 цигански шамара и си продължавате живота. Лошо сте постъпили, че не сте оспорили действията на шафрантията пред даскалката която явно не е обърнала внимание. Това е света, пълен със пумии и без много смисъл. Но пък не губете надежда, има много прекрасни и свестни хорица в които си заслужава да имате вяра.

П.П.: Има дупки в изказването ми, да, но пък не е 3 страници дълго. "Кфот такоз"

Редактирано от Светозар (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване