Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Отдавна не съм писал във форума, но сега имам нужда от вашата помощ. Преди няколко месеца си купих Lenovo Thinkcentre M58p(Е8400, 4GB RAM,160 GB HDD) с идеята да го ползвам само за интернет и филми, но сега реших да го ''ъпгрейдна'' за да подобря скоростта му и производителността му в игрите(играя само ETS2 и CSGO на low). Харесах си ето тази видеокарта , но понеже PSU-то му е само 280W не исках да ''рискувам'' и реших да попитам доста по-напред от мен с материала хора. :shy11: Реших да му взема и едно SSD понеже от доста време исках да си взема и сега реших, че е момента. От ревютата пишат, че е много добро за парите си. Накратко бих искал да ме посъветвате какво SSD и каква видео карта да взема за този компютър. :shy11:  Благодаря предварително за помощта! Edit:Забравих да добавя, че бюджета е 270лв.

20160106_000223.jpg

Редактирано от Дрифт_Маниак
Няма да си купувам видеокарта... (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм гледал спецификациите на кутията,но трябва да си сигурен дали ще побере само нископрофилни карти.

Силно препоръчвам смяната на захранването.Настоящето почти сигурно е изчислено само за наличният хардуер.Пък и не е първа младост.

Покупката на ССД може да почака,особено пък и както от ден на ден стават все по-евтини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, onogondur написа:

Не съм гледал спецификациите на кутията,но трябва да си сигурен дали ще побере само нископрофилни карти.

Силно препоръчвам смяната на захранването.Настоящето почти сигурно е изчислено само за наличният хардуер.Пък и не е първа младост.

Покупката на ССД може да почака,особено пък и както от ден на ден стават все по-евтини.

Кутията е SFF и пробрах старата ми тупалка Sapphire HD3650, но тя даже не може да влезе в PCI-E слота(почти влиза, но DVI изходите не излизат изцяло през ''отворите'' на кутията и не може да се ''мръдне'' повече навън за да влезе в слота). А захранването също е много малко и друго да се намери с повече ватове е малко трудно...но трябва да сваля на другия компютър захранването и ще кажа със сигурност дали може поне да ''влезе'' в кутията без да опира в оптичното устройство макар и да няма да може да се затвори кутията. Но едва ли ще се стигне до покупката на ново захранване. Засега ще е това, не вярвам да не може да захрани някоя маломощна видео карта...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я вижте на 12 волтовата линия колко ампера ток има. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това SSD, към което давате линк, не е сигурно дали няма да има проблем. Лично аз го имам от няколко месеца и нямам никакъв проблем след много трансфер на данни, но не при всички е така. При някои скоростите падат драстично след продължителна работа. Контролера не е сред най-добрите. Зависи на каква брой попаднете. Най-добре е да бъде Samsung 650 EVO или 840 EVO.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, onogondur написа:

Я вижте на 12 волтовата линия колко ампера ток има. 

Как или къде да видя? Някъде го пише на някоя лепенка или трябва да се измери с уред?

преди 3 часа, ✯Blue Ray✯ написа:

Това SSD, към което давате линк, не е сигурно дали няма да има проблем. Лично аз го имам от няколко месеца и нямам никакъв проблем след много трансфер на данни, но не при всички е така. При някои скоростите падат драстично след продължителна работа. Контролера не е сред най-добрите. Зависи на каква брой попаднете. Най-добре е да бъде Samsung 650 EVO или 840 EVO.

Значи това да взема? В крайна сметка реших, че няма да вземам видеокарта. За игри ще ползвам другия компютър. Вместо видеокарта, ще се вземе по-хубаво SSD и искам да ми кажете мнение за това .

Редактирано от Дрифт_Маниак (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряте кутията и гледате лепенката на захранването. Ако не се ориентираш, направи снимки. 

840 ЕВО не препоръчвам, поради известни проблеми с контролера. Освен пък ако го намериш на приятна цена. 

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SP920-128GB/

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, onogondur написа:

Отваряте кутията и гледате лепенката на захранването. Ако не се ориентираш, направи снимки. 

840 ЕВО не препоръчвам, поради известни проблеми с контролера. Освен пък ако го намериш на приятна цена. 

20160107_045726.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12×17=184

Толкова вата е захранването. Внимателно с допълнителните карти.

п.п.Моя грешка, 204 прави. Па може и да издържи някоя външна карта. 

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване