Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Курс по програмиране

Препоръчан отговор

Здравейте!  Някой може ли да препоръча курс по програмиране във Варна ? За или против онлайн курсовете по програмиране? Какъв е вашият опит с такива курсове и каква е нормалната цена за тях? Благодаря за вниманието. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За всякакви курсове, стига да не разчитате на тях.

По-сериозно можете да гледате само на такива, организирани от фирми, които после наемат хора. И на университетските специалности, заради дипломата и академичният подход. Всичко останало е развлекателен бизнес.

Внимавайте в какво ви задължават, ако се запишете някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Melmak ® написа:

За всякакви курсове, стига да не разчитате на тях.

По-сериозно можете да гледате само на такива, организирани от фирми, които после наемат хора. И на университетските специалности, заради дипломата и академичният подход. Всичко останало е развлекателен бизнес.

Внимавайте в какво ви задължават, ако се запишете някъде.

А тези курсове за програмиране с диплома ? Като https://softuni.bg например? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, PavlinaSG написа:

А тези курсове за програмиране с диплома ? Като https://softuni.bg например? 

По-добре си изкарайте диплома за нещо друго - например иконимическите специалности.

На мен много ми харесва инициативата на Наков, но не точно заради обучението. Ужасно много ми харесва откритият характер на лекциите, концентрацията върху материята, гъвкавостта на обучението, противопоставянето на университетската "аристокрация".

Изобщо по света никъде няма да видите такова нещо да се качват масово курсове и то за свободен достъп. А в български университет да се снима лекция, изобщо да има материали дори за закрит достъп, това никога няма да се случи.

От друга страна има и неща, които не харесвам. Също както и университетите ни, Софтуни по-скоро пресява хора, отколкото да обучава. Особено такива, които вече могат да програмират или са талантливи, отдадени и т.н. Конкретно се прилага един състезателен подход, който изисква доста извънредни усилия от страна на участниците.

И последно, Наков не винаги е прав в твърденията и интерпретациите си. Той е добър оратор и така допълнително заблуждава. Не съм съгласен, че от математиката и акедемичният подход изобщо, няма смисъл. Не смятам, че дипломата малко интересува студентите.

Има нещо от което можете да се възползвате отлично в Софтуни. Това е възможността да опознаете различните технологии и да прецените дали искате да се занимавате с някои от тях и кои точно ви допадат.

Това е мойто мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.01.2016 г. at 12:36, Zealar написа:

Какъв опит притежавате и програмиране на какво точно се интересувате?

Никакъв опит не притежавам, нп искам да се науча да програмира . Записаша съм се на курс в софтуни, но не съм сигурна, кокио ще ми бъде полезен, да си намеря работа като стажант в някоя фирма, но не говоря за партньорските фирми на софтуни  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой курс "Programming Basics - януари 2016" ? Този курс няма по-никакъв начин да промени каквото и да е. Това което виждам от описанието му се учи за 2 дена от човек който не се занимавал с програмиране но има желание.

Може ли да запитам защо точно програмиране сте избрали щом нямате никакъв опит?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.01.2016 г. at 12:36, Zealar написа:

Какъв опит притежавате и програмиране на какво точно се интересувате?

преди 8 часа, Zealar написа:

Кой курс "Programming Basics - януари 2016" ? Този курс няма по-никакъв начин да промени каквото и да е. Това което виждам от описанието му се учи за 2 дена от човек който не се занимавал с програмиране но има желание.

Може ли да запитам защо точно програмиране сте избрали щом нямате никакъв опит?

https://softuni.bg/curriculum Tова е целия учебен план, като казах курс имах предвид целия този учебен план. Продължава Година и 8 месеца заедно с въвеждащия курс "Programming Basics". Искам да почна курса първо, за да видя дали тази работа ще ми допадне. Но за всеки случай, че ми хареса все пак искам да знам, след него каква реализация може да има. Тъй като съм получила отзиви, че с такъв курс мога да започна някъде като стажант и отзиви, че с такъв курс ще си загубя времето.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че само с Basic level трудно ще намериш стаж. Ако минеш advanced и си усвоил/а материалите ще намериш бързо работа. Иначе според мен няма значение дали ще е софтуни, университет, платени курсове или самообучение. Накрая работодателите искат един набор от знания и ги интересува дали реално ги притежаваш и дали можеш да ги използваш, а не дали имаш диплома и от къде си я получил.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двете са верни.

Нещата са доста прости общо взето и те могат да ти намерят работа ако се представиш достатъчно добре и си сред първите. Проблема идва от това, че тези който ще водят надпреварата тръгват от нулата а вече има познания.

Моята гледна точка е че там не трябва да се тръгва от пълната нула. При започване на такъв курс времето става ограничено и трябва да усвояваш първите стъпки много бързо и под напрежение. Също така ще ви вкарат в доста програмни езици на един път което за мен е грешка. Да не говорим, че повечето който преподават, не могат да преподават по една или друга причина. По-добре направете първите крачки самостоятелно или с познат запознат с нещата за да може да ви обясни разликите, видовете програмиране техните предимства и недостатъци. След това преминете на уроци за съответното нещо. След 3-4 месеца вече може да започнете курсове по темата, за да втвърдите бетона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Според мен Programming Basics на СофтУни не е лош избор, при положение, че е напълно безплатно няма какво да губиш. Да малко пребързано учат и дават трудни домашни за напълно начинаещ, но като цяло наистина ти казват за всичко  в основите на програмирането като: променливи, типове променливи, цикли, if else оператори, функции и т.н.

Ако мислиш само да гледаш видеа от СофтУни гледай да са записи качени от Софийските курсове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване