Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

току що, capnemo написа:
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Е, не че ще прецака нещо, но аз избрах Сигмата :) (много добър обектив, при тестове не изглежда да е чак толкова, но на практика....)

Не си честен и го знаеш. Първо сигмата не е "много по-изгодна" и второ е много по-нова. Отделно, не съм сравнявал скоростта на фокуса, ама ако е поне близък до моя - аз все пак бих избрал канонския :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 153
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 2 минути, flare написа:

Не си честен и го знаеш. Първо сигмата не е "много по-изгодна" и второ е много по-нова. Отделно, не съм сравнявал скоростта на фокуса, ама ако е поне близък до моя - аз все пак бих избрал канонския :P

За цената не си прав, когато излезе Сигма-та цената и бе сравнима с Канон-а. Аз съм ОК със скоростта на фокусиране, нямам база за сравннение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, rvp написа:

Канон готви нов фулфрейм обектив

Той ще замени китовия EF 24-105mm f/4L IS USM и ще дойде заедно с 5D Mark IV. Предполага се, че ще представлява фулфрейм версия на  EF-S 18-135 f/3.5-5.6 IS USM

Нещо така източници, по-точна информация?... 

Защото EF 24-105 IS от доста време има по-нова версия. Вярно, не е L-ка, но пък е със стъпков мотор, и не е лош като оптика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами cameraegg и  canonrumors. Не дадох линк защото това е есенцията от двете публикации. На този етап няма никаква друга информация освен, че обектива ще е L . ТОВА е което пропуснах 

Редактирано от rvp (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Ако някой иска да похарчи 18к долара може да си пожелае ето този сателитен обектив с 3000мм фокусно разстояние: http://www.ss.ua/msg/ru/electronics/photo-optics/objectives/albmg.html

Само имайте предвид че ще трябва да го пригодите за камерата си и че тежи повече от 150 килограма :)

1272016_electronics-photo-optics-objecti

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Canon, няма шес'-пет, както се казва. Мислите си че суперзумовете са само за сапунерки и евтинджийски бюджетни обективи?

Ем аз през уикенда имах честта да поснимам с EF 28-300 F/3.5-5.6L IS USM и мога да кажа, че като изключим теглото и (лично мен) много дразнещия зум с издърпване, това е един обектив, който идеално изпълнява предназначението си, а именно да осигури високо качество и огромен диапазон на фокусното едновременно.

И ако 10х вече ви се вижда множко - пробвайте пак: Патентчето за 40 - 800 дали е само майтап а?

http://www.canonrumors.com/crazy-patent-canon-ef-40-800mm-f4-5-5-6/

Не че ще го направят наистина ама... 20х в L пакетче от магнезиева сплав. :inlove1:

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, flare написа:

....

И ако 10х вече ви се вижда множко - пробвайте пак: Патентчето за 40 - 800 дали е само майтап а?

http://www.canonrumors.com/crazy-patent-canon-ef-40-800mm-f4-5-5-6/

Не че ще го направят наистина ама... 20х в L пакетче от магнезиева сплав. :inlove1:

Половин метър дълъг, но с вътрешен зум и фокус.... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току що, capnemo написа:

Половин метър дълъг, но с вътрешен зум и фокус.... :)

еми с такова нещо се работи в екип - като картечен или РПГ разчет - един да цели и един да подпира обектива отпред да не мърда много :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

И така днес Canon изкараха EOS 5D mark IV, като продължиха изключително харесваната от мен политика да наливат успешните нововъведения от високия клас (в случая и от ниския, след като изкараха 7D mark II с възможности дето и 1D няма) в новите апарати от ниския. Както и да е де, какво има може да се прочете навсякъде. Не ми е целта да му правя ревю

Искам да наблегна на нещо, което чакам от горе-долу от първия момент когато, чух за нововъведението в 70D - DPRAW - Dual Pixel Raw. Ами да, не е толкова далеч от ума, имаш огромна допълнителна информация за снимката, какво ти пречи да я изкараш и да позволиш на нещо без ограниченията на камерата като възможности на хардуера и време за обработка да се възползва от нея?

Е имаме го вече. И аз очаквам доста. Мога да се сетя за маса техники на обработка на снимка, които биха се възползвали ефективно. Дори това дето Canon ще го предлагат нативно в DPP пакета си е вече доста. Само дано third party разработчиците на процесинг софтуер не решат да го отсвирят, заради това че е специфично само за един производител.

И да - не е нищо ново. Имаше редица производители които предлагаха решения в тази насока(записване и използване на паралаксна информация), дори далеч по-добри. Само дето решенията им бяха точно концептуални модели дето се пробваха да ги изкарат на пазара. С една единствена сериозна екстра и нищо използваемо от "конвенционален" потребител. Това което Canon направиха ми се струва далеч по-добро, защото вкараха тази издъно нова (за DSLR класа) възможност във продължението на може би най-популярния DSLR в света. Искрено се надявам, че ще успеят да я популяризират и да направят с нея фотографията по-добра и по-забавна - което за мен е най-важното :D

Добавка: Canon сигурно са заринати от молби като моята ама: Дано да пуснат едно фърмуерче за другите апарати излезли със Dual Pixel CMOS.- мен егоистично ме интересува именно 70D :D И ние душа носим, дето се казва. Е, иначе ще си чакаме 90D или пък 7D mark III...

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 25.08.2016 г. в 7:29, flare написа:

И така днес Canon изкараха EOS 5D mark IV, като продължиха изключително харесваната от мен политика да наливат успешните нововъведения от високия клас ...

Какво мислят някои лидери от миналото за 5Д Марк 4

(английски субтитри)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, capnemo написа:

Какво мислят някои лидери от миналото за 5Д Марк 4

(английски субтитри)

Това е силно изкривено по мое мнение. :) Очевидно някой върл Сони фен е позволил емоционалното раздразнение от тоталната и (според него) несправедлива липса на внимание, от която страдат любимите му безогледалки да му разбие и последния грам обективност. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, flare написа:

Това е силно изкривено по мое мнение. :) Очевидно някой върл Сони фен е позволил емоционалното раздразнение от тоталната и (според него) несправедлива липса на внимание, от която страдат любимите му безогледалки да му разбие и последния грам обективност. ;)

Това е само шега. Но ако трябва да сме честни 5Д марк 4 е целия пълен с противоречия

+ 30 мегапиксела

+ сдвоени пиксели

- само 7 кадъра в секунда. +1 от марк 3. И сравнено с 1дх марк 2....

+ има система за омекотяване движението на огледалото

- твърд LCD екран

+ сенситивен LCD екран

- WiFi (колко често ще се ползва)

+ GPS

+ 4К видео

- 1.7 кроп на видео

- само до 30 кадъра

- огромни файлове с MJPEG

- няма LOG

+ DPRAW

+ един бит повече заради половинката от клетка в DPRAW т.е. имаш допълнително -1 експозиция

- софтуер да работи с горните две точки

+ SD,CF няма нужда да купуваш нови карти

- SD, CF при такива скорости на видео ще се озориш със скоростите на CF а и RAW са почти два пъти по-големи

И още много неща.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Хора, е те такъв обектив не сте виждали. Особено много ми е интересно от конструкционна гледна точка, че са успяли да направят ефективно фокусно 24мм, при толкова напред изведена предна леща .
Па да не говорим бленда 14... Това ще вкара дифракция, съответно се целят по към фул фрейм, където ще се забелязва по-малко, ама като сметнем и ефективната бленда при това увеличение... не искам да си го представям числото. Е, ако търсите обектив на който непременно да му трябва (ама трябва като слънцето на дърветата) светкавица. - ето ви го:

http://petapixel.com/2016/09/23/laowa-24mm-f14-2x-macro-lens-super-weird-also-awesome/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, flare написа:

Хора, е те такъв обектив не сте виждали. Особено много ми е интересно от конструкционна гледна точка, че са успяли да направят ефективно фокусно 24мм, при толкова напред изведена предна леща .
Па да не говорим бленда 14... Това ще вкара дифракция, съответно се целят по към фул фрейм, където ще се забелязва по-малко, ама като сметнем и ефективната бленда при това увеличение... не искам да си го представям числото. Е, ако търсите обектив на който непременно да му трябва (ама трябва като слънцето на дърветата) светкавица. - ето ви го:

http://petapixel.com/2016/09/23/laowa-24mm-f14-2x-macro-lens-super-weird-also-awesome/

Тоя на снимката на мравояд прилича :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, flare написа:

И освен това е макро, и то 2:1. Като конструкция може би ползват нещо като реверсиран телеобектив

преди 1 минута, hristonev написа:

То това е идеята да е дълга, да можеш отдалеч да снимаш "срамежливи" или плашливи малки обекти. Ненапразно канонската 180мм макро е на такава почит сред снимащите буболечки....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, hristonev написа:

Аз първо си помислих че са сложили масльонка отпред. :D

преди 2 минути, capnemo написа:

И освен това е макро, и то 2:1. Като конструкция може би ползват нещо като реверсиран телеобектив

Мда, не се бях замислил, ама сигурно е точно така. И ми се струва като го гледам, че май ще може да се издърпва телескопично :)

А за увеличението нали затова казах, че ефективната му бленда ще кърти миФки. По мои сметки на 2х от 14 физическа излиза към потресаващите 42 ефективна. Ще ти трябва военен прожектор от тия дето търсят самолети, да си осветиш буболечката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, flare написа:

Аз първо си помислих че са сложили масльонка отпред. :D

Мда, не се бях замислил, ама сигурно е точно така. И ми се струва като го гледам, че май ще може да се издърпва телескопично :)

А за увеличението нали затова казах, че ефективната му бленда ще кърти миФки. По мои сметки на 2х от 14 физическа излиза към потресаващите 42 ефективна. Ще ти трябва военен прожектор от тия дето търсят самолети, да си осветиш буболечката.

Те го правят за да увеличат дълбочината на фокуса. Иначе ще е малко и с такава лула може и да не уцелиш обекта. А така имаш към 20 сантиметра ако завреш обектива много близо и ако смяташ разстоянието до обекта от матрицата. Но ако смяташ от центъра на обектива до обекта то тогава става само 5 см. (на ф4 е само сантиметър и половина). Та вероятно това е причината.

Но че ще ти трябва светлина си е така :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, capnemo написа:

Те го правят за да увеличат дълбочината на фокуса. Иначе ще е малко и с такава лула може и да не уцелиш обекта. А така имаш към 20 сантиметра ако завреш обектива много близо и ако смяташ разстоянието до обекта от матрицата. Но ако смяташ от центъра на обектива до обекта то тогава става само 5 см. (на ф4 е само сантиметър и половина). Та вероятно това е причината.

Според мен блендата е 14 щото не може по-малко - виж каква е конструкцията - през таз лещичка отпред колко светлина да влезе. :D Иначе си е така - на 2х даже и на 24мм, DOF-a ще е милиметри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И к'во. Накрая с такава технология, техниката пребии първо бубата и после прави кадрото отива по дяволите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, hristonev написа:

И к'во. Накрая с такава технология, техниката пребии първо бубата и после прави кадрото отива по дяволите...

Ааа недей тъй - оня дето ти го показвах дето правят гигапикселови снимки, нямат друг шанс. Освен да прави, както един колега, който преди снимки слагаше паяците във фризера да не бягат много, и твърдеше, че като се постоплят и си се оправят :no-no: Па освен това, като бляснеш бубата с военния прожектор, и като нищо ще я ослепиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Днес SONY представиха два нови модела - APC-S безогледалката A6500 и  RX100Vm5.Доста интересен ход, като се има пред вид, че А6300 излезе преди само осем месеца....

http://www.sony.com/electronics/interchangeable-lens-cameras/ilce-6500

http://www.sony.com/electronics/cyber-shot-compact-cameras/dsc-rx100m5

Най-важната новост в А6500 е 5-осната матрична стабилизация, досега такова чудо имаше само във ФФ камерите.Останалото, което предлага не се различава особено от А6300, но все пак са направени някои (бих казал немаловажни) подобрения.....поне на теория.На практика как ще е - тепърва ще видим.Лошата новина е цената - 1700 евро за Европа...... 

ПП.Забравих да отбележа, че А6500 е с тъчскрийн.

Редактирано от tarot (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Малка закачка и намигане към снимащите с други марки :)

Цитат

Художници седят на брега на морето и рисуват пейзажа. Минава японско семейство туристи.
Бащата казва поучително:
- Деца, виждате ли как се мъчат хората, които си нямат фотоапарат “Canon”?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Появи се експериментална възможност в Магическия фенер (Magic Lantern) да се снима директно в 14битов, lossless DNG. Това може да не ви се струва нещо важно, но е голямо удобство са ползващите по-стари версии на PS/LR защото ще могат директно да отварят такива RAW файлове. За повече информация вижте дискусията във форума на Magic Lantern: http://www.magiclantern.fm/forum/index.php?topic=18443.msg176809#msg176809

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване