Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, не знам дали моят проблем е точно хардуерен, но при опит за почистване на лаптопа ми едното болтче, което затяга охладителя,му се замаза главата, с какво ли не пробвах да го развия и неще и неще, пък и е затегнато супер здраво, защото във началото още преди да му се прецака главата  съм опитвал с отвертка и не помръдва,ще се радвам някой да даде съвет, защото вече не знам какво да правя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, potrebitela написа:

Разпробиване на главата на болта със съответната бургия на ниски обороти

Това се прави с обратна бургия за да се избегне донавиването му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А така като го разпробия няма ли да остане част от болта в самото гнездо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, amd World написа:

А така като го разпробия няма ли да остане част от болта в самото гнездо?

Не, няма да остане. А пробва ли, с нещо да направиш легло за минусова отвертка. Ако е мек болта, както преполагам, слагаш отвертката и с леки почуквания ще си направи леглото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

честно казано не смея да пробвам защото болта захваща охладителя на процесора и ме е страх да не направя някоя беля. Последния вариант за който се сещам сега е да пробвам със някакви клещи да го хвана отстрани и да пробвам така ,но едва ли ще стане понеже е много тънка главата на болта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, amd World написа:

честно казано не смея да пробвам защото болта захваща охладителя на процесора и ме е страх да не направя някоя беля. Последния вариант за който се сещам сега е да пробвам със някакви клещи да го хвана отстрани и да пробвам така ,но едва ли ще стане понеже е много тънка главата на болта.

А с лист ножовка, няма ли начин да пробваш да направиш ряз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма достатъчно пространство където да движа ножовката. След малко като пробвам това с клещите ще пиша да кажа резултата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не си много на вътре в нещата не се захващай за да не ти кажат в сървиза купи си нов лаптоп този е яката омазан и няма оправия !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, amd World написа:

Няма достатъчно пространство където да движа ножовката. След малко като пробвам това с клещите ще пиша да кажа резултата

пробвай с малка пиличка, да оформиш нещо подобно на квадрат, да може да влезе гаечно ключе,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, adersa написа:

Като не си много на вътре в нещата не се захващай за да не ти кажат в сървиза купи си нов лаптоп този е яката омазан и няма оправия !

Извинявай колега, но нито ме знаеш от колко време се занимавам с компютри нито ме познаваш за да казваш от какво разбирам и от какво не. Мога да ти кажа че съм почиствал поне 30 лаптопа и до сега не съм имал проблем. Такива мнения като твойте най - лесно се дават! Ако няма да помагаш по - добре не спами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Препикану мушкату написа:

А с лист ножовка, няма ли начин да пробваш да направиш ряз?

За какви мащаби на болта говорим ?

преди 4 часа, pconline написа:

Това се прави с обратна бургия за да се избегне донавиването му.

Вярно ли че съществуват обратни бургии ? Наистина не ми се гледа в гугле ама се чудя какво ли им е приложението. За обратен метчик (ляв) да ама за обратна бургия ...!!!

По темата без снимка не мога да се изкажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги след малко ще кача снимков материал сега просто нямам възможност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, BMW Маниак написа:

Вярно ли че съществуват обратни бургии ? Наистина не ми се гледа в гугле ама се чудя какво ли им е приложението. За обратен метчик (ляв) да ама за обратна бургия ...!!!

Да, има и такива :) То те се ползват, за вадене на скъсани болтове или шпилки. Пробива се бавничко дупка в болта, после се навива в дупката бургията, на ръка с ръкохватка, също както метчик, ама на ляво и така се изважда скъсания болт :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пробвах и с клещи,но нямам голям достъп до болта и не стана. Ето и болта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, amd World написа:

Както ти казах, вземи една обикновена отвертка. Здраво я хващаш и натискаш, евентуално леко почуквай с нещо, докато си направи прорез. Ако имаш малко глухо шестограмче, по същия начин  натискаш и почукваш, докато обхване главата и после развивай смело :) Ако нямаш шестограм с обикновено подходящо ключе пробвай. Ако се наложи, изпили малко главата на болта, за да влезе.

Редактирано от Препикану мушкату (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, amd World написа:

Или го разпробиваш (махаш охладителя но може да не стане да ги изкараш болта и да забравиш тая дупка) или му правиш срез със инструмент от сорта на дремел с тънък диск. Може само да го зарежеш малко в периферията и с почукване (както се отвива каруцарски болт). Аве пипкава работа си си отворил и много трябва да се внимава и инструмента трябва да е много специализиран. (малки мащаби).

преди 21 минути, Препикану мушкату написа:

Да, има и такива :) То те се ползват, за вадене на скъсани болтове или шпилки. Пробива се бавничко дупка в болта, после се навива в дупката бургията, на ръка с ръкохватка, също както метчик, ама на ляво и така се изважда скъсания болт :)

Има едни инструменти с обратна конусовидна резба за тая работа но отвора се правеше с нормално свредло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, BMW Маниак написа:

.

Има едни инструменти с обратна конусовидна резба за тая работа но отвора се правеше с нормално свредло.

С нормално свредло, но бавничко и леко, да не завие още болта. Ама в тоя случай, ще трябва да са толкова тънички, че едва ли ще ги намери, а не си и заслужава....

А и тия болтчета са меки, така че методите предложени от мен, ще свършат работа.

Както ще стане и с ножовка, споменах ненапразно лист, който може да се огъне, среже дори подходящо парче, за да влезе в тясното място. Що си мислите, че с ножовка може да се реже, само когато е на лъка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, BMW Маниак написа:

Колкото и да не ти се вярва е така. Ето ти в известна българска фирма с близо 20 модела, не е като да не са популярни. И точно това е приложението за направата на отвор при резбови съединения обратно на посоката на резбата за да се избегне дозатягане.

преди 2 часа, Препикану мушкату написа:

С нормално свредло, но бавничко и леко, да не завие още болта. Ама в тоя случай, ще трябва да са толкова тънички, че едва ли ще ги намери, а не си и заслужава....

А и тия болтчета са меки, така че методите предложени от мен, ще свършат работа.

Както ще стане и с ножовка, споменах ненапразно лист, който може да се огъне, среже дори подходящо парче, за да влезе в тясното място. Що си мислите, че с ножовка може да се реже, само когато е на лъка?

Човек да те питам какъв срез прави ножовката? Наясно ли си колко е голяма главата на тия болтчета и, че среза ще е половината от размерът и, да не говорим за неудобното място? Интересно е иш предложението ти отвертка да се ползва като секач и да се кове върху охлаждането докато то е на дъното !!! Обясняваш и за използването на глухо шестограмче!!! Ми те тия глухите битове винаги имат фаска в край си а те тия винтчета са с толкова дебели глави, че нема да стигнат до шестограмната част, а и ще ми се иска да ми покажеш да речем бит 4мм да не кажа и по-малък щото главата е вероятно 4-5 в никакъв случай повече. Да не говорим че аз не си спомням да съм виждал и ключета с тоя размер, на времето в некви детски конструктори имаше 5ки а може и 6 да бяха ама 4ка ...........

Към автора. 

Намери някой който ти е наблизо и има подходящите инструменти от типа на дремел и тем подобни. В Лидъл има некви бледи подобия, но все пак биха свършили работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, pconline написа:

..............................

Питай, питай.....за разлика от някои, давам съвсем реални и изпълними съвети. Всичко което пиша, съм го правил, а не говоря наизуст. Пиши си каквото искаш, плюй, храчи, дреме ми....

Авторе, ако искаш да се справиш с проблема, слушай хората. а не измислени професори ;)

Редактирано от Препикану мушкату (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Препикану мушкату написа:

Питай, питай.....за разлика от някои, давам съвсем реални и изпълними съвети. Всичко което пиша, съм го правил, а не говоря наизуст. Пиши си каквото искаш, плюй, храчи, дреме ми....

Авторе, ако искаш да се справиш с проблема, слушай хората. а не измислени професори ;)

Е питам ама не отговаряш щот отива на близо 2мм широк срез на 4 мм глава. Яко аааа? А щом ремонтираш лаптопите със секач, нема кво да кажа повече..... 

Ние измислените професори инвестираме в инструментчета като за лаптопи, а не в чукове и секачи. Ако исках да те плюя или храча повярвай ми щеше да го усетиш, към момента съм изненадващо любезен все още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме занимавай с глупости, ве! Чети внимателно и не се изказвай неподготвен. Не мисля да се занимавам повече с твоята персона.  Издигай се в очите на слепите, колкото си искаш и си избивай комплексите другаде. Ок?

Ай у лево!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О изобщо не се занимавай с мене, за повечето в тоя форум е пределна ясно колко тъп съм, така че не откриваш топлата вода. Но е желателно ти да спреш да пишеш опасни глупости.

Повечето вероятно като прочетат как с натискане с отвертка ще си направиш прорез в главата на винт като чели е от пластелин ще им светне червената лампа ама ако има на твоето интелектуално ниво ше вземат да ти повярват и като им отплесне отвертката и откъртят десетина елемента и изорат 20-30 писти чак тогава ше се усетят.

И нещо не се сещам кой беше пък ти та ше ми даваш наклон!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига вече със споровете колеги,  ще помиля по въпроса и ще потърся интрументите които ми каза pconline и ще пиша ако има някакво зазвитие

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...