Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет,

Ето една идея какво ще правя : Ще закупя тонколони и усилвател втора ръка от OLX.BG за около 60~ лева, защото нямам колони и мисля, че по старите колони които са 10-30W ще са добра нова добавка към периферията ми. Имам няколко въпроса относно това ми решение и те са следните :

1. Има ли усилвател на марката Респром към който да мога да си свържа тонколоните, но и микрофон който имам? Микрофона е вид "Condenser Microphone" не знам как точно е на български, но изисква по-мощно захранване и се чува слабо от компютъра.
2. Ако отговора е не на първият въпрос кой от следните модели усилватели бихте ми препоръчали? УС221,РС301 (Мислих, че имам по голям избор ама явно не)

Благодаря предварително за отделеното време!

Поздрави,
Светозар

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано няма причина. Един приятел смъкна от тавана си в неговата стая и озвучението е доста добро (като за полуглух китаец като мен). Проверих в продавалник и видях, че мога да се сдобия с подобно озвучение ако не и по-добро за разумна цена. Не знам други марки. Просто са по старички и затова са и по-евтини втора ръка. Търся някакви по-големи тонколони които да могат да ми разтресат стаята ако искам. Аз имам някакви тонколни за компютър ама те са гола вода.

Ако имате предложения за друга марка може и нея да ми препоръчате ако имате желание и време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първия въпрос,няма усилвател на Респром,на който да може да свържеш микрофон.Ще е нужно миксер(смесител),отделно да имаш за микрофона.На втория въпрос,тези модели(за които питаш),бяха най-слабите по мощност и качество.То разликата им е,че единия има радио,другия няма.Имаше друг малко по-мощен от тези: Респром "Студио 2 "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакви предложения от други марки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Респром"

Божее! Има ли още читави от тях???? Марката се класифицираше така:

- Студио 2.  Водеше се по стандарт Hi-FI  или клас 1 и ако не се лъжа 2 х 40W и възможност "Квадро" т.е. още 2 канала  и честотна лента 20 - 20000

- 221. Клас 2  с мощност 2 х 10W и честотна лента 63 -12500

- 301. Клас 3 и мощност 2 x 6W

Обозначението УС озачава Усилвател стерео, а РС - радио стерео.

Та по темата:

- Има много по - съвременни и сигурни решения

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Black Power написа:

Та по темата:

- Има много по - съвременни и сигурни решения

Като например? От факта, че са нови и сигурни мога да изгубя мощност/качество. На мен не ми пречи ако са старички, стига да работят. А ако се наложи да човъркна нещо ако се повреди, стига да не е нещо голямо мога да се справя (предполагам). Бих бил благодарен ако предложите нещо читаво под 70лв. по възможност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Светозар написа:

Като например? От факта, че са нови и сигурни мога да изгубя мощност/качество. На мен не ми пречи ако са старички, стига да работят. А ако се наложи да човъркна нещо ако се повреди, стига да не е нещо голямо мога да се справя (предполагам). Бих бил благодарен ако предложите нещо читаво под 70лв. по възможност!

Респром са селементарни като схемотека и работят сигурно, но комутаторната им част е калпава - с времето престава да работи, а това си е проблем! Електрполитните кондензатори имат склонност да изсъхват и също създават известни проблеми като пр. брум.

Инак алтернативи хиляди! Въпрос на пари, вкус, поставени цели! Та гледаш пр. в OLX или в някой магазин за втора употреба в твоя град!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Black Power @Димитър 59

Това или Това чудо каква работа вършат и вършат ли я добре според вас? Тази функция "Караоке" какво означава? Включвам микрофона и се чува на колоните или просто има жак за микрофона? Ако изпраща информацията която микрофона записва към компютъра, дали ще му дава повече мощност от колкото самия компютър?

Извинете за множеството въпроси и благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Светозар написа:

Това или Това чудо каква работа вършат и вършат ли я добре според вас? 

Пълни боклуци, и двете.

Изобщо, за 60-70 лв не може да се намери нещо свястно. Говорим само за усилвател. Колоните отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Пълни боклуци, и двете.

Изобщо, за 60-70 лв не може да се намери нещо свястно. Говорим само за усилвател. Колоните отделно.

На мен не ми трябва да озвучавам дискотека или да будя хората от съседния блок. Аз имам стаичка ~25кв. и искам да имам силно озвучение което да звучи що годе добре пък и да има бас да си слушам музичка някой друг път или когато извикам някой авер. За под 50 лева може да се намери нещо което да захрани колони <20W според мен. Исках да има и вход за микрофон ама няма да я бъде явно, скъпичко си е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво е "Караоке усилвател"? Защото мяркам усилватели които не пише, че са миксери/смесители обаче имат някакво караоке. Предполагам когато свържа микрофона към тези усилватели няма да се предава информацията на компютъра като записващо устройсто, а вместо това директно ще се чува микрофона на колоните свързани към усилвателя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%9311381910/%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%80-vivanco-mx-360

Това чудо дали става за усилвател на колони и микрофон? @RudeBoy @Black Power @Димитър 59
Или задължително трябва да си имам усилвател за колоните и отделно усилвател за микрофона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ!

Това е "миксер" - смесва два или повече сигнала. Можеш да го ползваш евентуално за микрофон и музика. Но сигналът, който излиза от него, не може да захрани колони. Трябва да мине първо през усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, RudeBoy написа:

НЕ!

Това е "миксер" - смесва два или повече сигнала. Можеш да го ползваш евентуално за микрофон и музика. Но сигналът, който излиза от него, не може да захрани колони. Трябва да мине първо през усилвател.

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%9310536115
А това чудо усилвател ли е или пак е само миксер.. -.-
Извинете, че ви занимавам просто тук вече крайно се обърквам.. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това чудо на техниката нямам идея какво е :D . Изчакай дядо Стефчо да ти каже, той ги разбира повече такива. 

Но на картинките не виждам свестни изводи за колони, което ме навежда на мисълта, че не е крайно стъпало, и няма да можеш да го ползваш за директно озвучаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А един човек който изглежда сякаш разбира ми каза, че мога да свържа микрофон към усилвател във PHONO входа чрез адаптер. Това вярно ли е? Ако да, дали микрофона ще получи по голямо захранване от това което получава от компютъра или не..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, Светозар написа:

А един човек който изглежда сякаш разбира ми каза, че мога да свържа микрофон към усилвател във PHONO входа чрез адаптер. Това вярно ли е? Ако да, дали микрофона ще получи по голямо захранване от това което получава от компютъра или не..?

Това чудо на техниката е усилвател + микрофонен усилвател от близките 50 години. Може да работи, а може и не. Ако го вземаш, този който ти го дава , ще му искаш и 30 лева за да го вземеш. Много е стар от една навремето известна фирма, която преди 30 години почна да прави само "китове" за радиомагазините на запад. Има микрофонен усилвател и е за динамичен микрофон. Ако твоя микрофон е кондензаторен, ще се наложи да си търсиш и предусилвател за него и нещата стават сложни. Приятелят ти правилно ти е казал за "адаптер" или по точно - микрофоннен предусилвател. Както си написал последното изречение, се разбира, че не са ти ясни тези неща. В зависимост какъв ти е микрофона, се използва предусилвател-коректор, който трябва да е съобразен с наличния микрофон. Как ще се захранва самият предусилвател, не е тема на разговор. Може от усилвателя, а може и с отделен изправител или още повече и по добре с акумулаторни батерии, в зависимост от захранването на схемата на предусилвателя! В общи линии е това. Не ти го препоръчвам, защото след толкова години електролитните му кондензатори доста са поизсъхнали и веднага ще ти се появят проблеми. Става, да се ползва, но от колекционер на такива вещи. Вече му е време! Успех от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Това чудо на техниката е усилвател + микрофонен усилвател от близките 50 години. Може да работи, а може и не. Ако го вземаш, този който ти го дава , ще му искаш и 30 лева за да го вземеш. Много е стар от една навремето известна фирма, която преди 30 години почна да прави само "китове" за радиомагазините на запад. Има микрофонен усилвател и е за динамичен микрофон. Ако твоя микрофон е кондензаторен, ще се наложи да си търсиш и предусилвател за него и нещата стават сложни. Приятелят ти правилно ти е казал за "адаптер" или по точно - микрофоннен предусилвател. Както си написал последното изречение, се разбира, че не са ти ясни тези неща. В зависимост какъв ти е микрофона, се използва предусилвател-коректор, който трябва да е съобразен с наличния микрофон. Как ще се захранва самият предусилвател, не е тема на разговор. Може от усилвателя, а може и с отделен изправител или още повече и по добре с акумулаторни батерии, в зависимост от захранването на схемата на предусилвателя! В общи линии е това. Не ти го препоръчвам, защото след толкова години електролитните му кондензатори доста са поизсъхнали и веднага ще ти се появят проблеми. Става, да се ползва, но от колекционер на такива вещи. Вече му е време! Успех от мен!

Имам едно китайско микрофонче което се води "Condenser Microphone", а именно - този. Решил съм да купя усилвател и колони за <100 лева общо за да имам що годе по-хубаво озвучение от това на телефон вкъщи. Идеята ми е да свържа този микрофон към усилвателя за тонколони който ще купя, защото компютъра не може да го захрани. Самият микрофон иска 48V Phantom power което е вид захранване, но само това знам. Правилно предполагате, че хич не ги разбирам! Има ли как да се осъществи идеята ми или просто няма как да стане с бюджета?

Още нещо : Тези колонки заслужават ли си? Изглеждат доста добре, на мощност са силни, като цена са доста на далавера в сравнение с останалите. Според вас тях ли да взема или конкретния модел не е най-читавия и мога да взема по-добро за тези пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Само няколко думи и повече няма да отговарям. Ако послушате колонките на по голяма мощност и свирят ПРИЛИЧНО, а не да "пърдят, извадете му 2 х 20 и сключвайте сделката. За микрофона: Именно за такъв тип микрофон се досетих, че можете да притежавате или имате.Още веднаж. За да работи този микрофон така, както е необходимо, му трябва микрофонен предусилвател. Има да се продават готови, има ги и на кит. Ако купувате готов, то трябва да имате и захранване на микрофонния предусилвател.Не ми е ясно за какво са ви тези дрънкалки, но парите са си ваши и си ги харчете със здраве. След месец, всичко това закупено, ще го захвърлите, защото ще ви се появи нова идея. Приятна вечер и успех!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Само няколко думи и повече няма да отговарям. Ако послушате колонките на по голяма мощност и свирят ПРИЛИЧНО, а не да "пърдят, извадете му 2 х 20 и сключвайте сделката. За микрофона: Именно за такъв тип микрофон се досетих, че можете да притежавате или имате.Още веднаж. За да работи този микрофон така, както е необходимо, му трябва микрофонен предусилвател. Има да се продават готови, има ги и на кит. Ако купувате готов, то трябва да имате и захранване на микрофонния предусилвател.Не ми е ясно за какво са ви тези дрънкалки, но парите са си ваши и си ги харчете със здраве. След месец, всичко това закупено, ще го захвърлите, защото ще ви се появи нова идея. Приятна вечер и успех!

Микрофончето си работи с компютъра де, но не с пълния си капацитет. Ще прегледам тези китове и ще се опитам да разуча как забога се използват. А колкото до аудио системата - 100 лева не са много. Със сигурност не са пари за хвърляне на вятъра, няма такива, но смятам че е що годе добра инвестиция. Хубаво е един дом да има хубаво озвучение, макар и не от най-висок клас. Донякъде сте прав, че е прищявка, но доста пъти съм искал да пусна тонколони обаче от моите просто не съм доволен тъй като са някакви калпави за компютър дето дори не е са приятни за слушане...

Редактирано от Светозар (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Светозар написа:

Микрофончето си работи с компютъра де, но не с пълния си капацитет. Ще прегледам тези китове и ще се опитам да разуча как забога се използват. А колкото до аудио системата - 100 лева не са много. Със сигурност не са пари за хвърляне на вятъра, няма такива, но смятам че е що годе добра инвестиция. Хубаво е един дом да има хубаво озвучение, макар и не от най-висок клас. Донякъде сте прав, че е прищявка, но доста пъти съм искал да пусна тонколони обаче от моите просто не съм доволен тъй като са някакви калпави за компютър дето дори не е са приятни за слушане...

Знаеш ли къде се намира магазина за електронни компоненти  на Николай Шопов в Габрово? Отиди, представи му се и ще ти помогне със това, което те интересува. Доколкото си спомням беше съвсем близо до бившия едно време Кореком.От мое име - Стефан от Велико Търново - LZ4JW. Действай.

Редактирано от Gringo44 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука все проверявам усилватели и попаднах на това чудо. Има усилвател хем за микрофон хем за колони, ама целта му май е много по-различна от това което на мен ми трябва. Някаква информация? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така.. Последно допитване за тази тема..

Колонките ги взех, малко недъгаво захванати говорители ама с малко майсторлък ще ги закърпя. (15 лева доставка, пфууу б*х мааму :Д)
Остана усилвател да купя. Разгледах обстойно усилвателите и се спрях на 2 модела ( ЦЪК1 и ЦЪК2 ). Единият усилвател е 2x50W, другият е 2x35W, въпроса е кой да избера за следните говорители :

Нискочестотни : 
12584080_10206326217893513_1214784895_n.

Средночестотни:
12625993_10206326217293498_1624525446_n.

И нискочестотни :
12650323_10206326281575105_1915404608_n.

Не знам защо е избрал да сложи тези пищялки продавача ама каквото такова.... Поне дунапрена е подменен с вата вътре което предполагам е по-добре.

12650424_10206326277294998_509920915_n.j

П.П.: Колко са ме прецакали с тези колони?

@Димитър 59 @* СТЕФАН * @RudeBoy

Редактирано от Светозар (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си се прецакал е ясно, дай поне обща външна снимка на изделието. Казах ти, че колоните са по-важни от усилвателя и за тях трябва да се заделят повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Fastnet
      Искам да отворя тази тема в която да публикуваме описание и/или линкове към страници на хора, които се нуждаят от помощ.

Това е страницата на мой добър приятел, който е болен от рак и се нуждае от подкрепа:
      https://we-need-your-help.com/plamen/
    • от peekmemf
      Здравейте, правя един WebApi проект и досега всичко беше наред.Написах си всичко, което ми трябва, цялата логика, направих връзка с базата и т.н.Накрая, когато реших да го тествам при стартиране на проекта ми дава някаква грешка в Startup.cs. Ако някой може да ми обясни какво не е наред и как да го оправя, ще съм му много благодарен! Ето линк за кода на контролера https://codeshare.io/axV9PR. Оставил съм и снимки на всичко, което имам в проекта и снимка на самата грешка.Благодаря предварително!

• от Анита Христова Трифонова
      Иначе без пенсия - музика текст изпълнение А.Х.Т. sekirata cekupama
      ОМБУДСМАН НАСТОЯВА , заради европата да си измие очите ЗА ОЩЕ КАЧВАНЕ НА
      МИНИМАЛНАТА ПЕНСИЯ .... докато стигне нашите пенсии, които няма да ги приравнят!

• от dimi99stavrev
      Добър ден! Може да ви се стори малко нелепо, че пиша тук по този въпрос..... както и да е. Обръщам се към СИЛИСТРЕНЦИ да ме ориентират към читав ел.техник Преди наяколко дена се наложи да се обърна към услугите на ел. техник, но този, чиито услуги съм ползвал се въстановяваше от операция, предполагам ви е познат - почти по всички блокове има негови обяви, но за съжаление човекът ми отказа по обясними причини. Та след дълго ровене из силистренски сайтове и след като на няколко пъти се свързвах със "силистренски" ел.техници от Бургас, Сливен, поради простата причина , че обявите им бяха публикувани по силистренски сайтове реших да се обърна към вас. Та в заключение, бихте ли ме ориентирали към читав ел.техник? Благодаря, ви предварително!
    • от Петьо Илиев
      Добър вечер.. имам следния проблем ..наскоро си закупих 5+1 система тъндър активна ,но в процес на работа от порядъка на  20 30 мин и се изключва и включва самичък и сякаш се чува нещо като леко пукане все еедно реле цъква или не звая ....при усилване в малък диапазон отново се изключва и включва и така все по често..като постои изключено примерно час отново свири 15 20 30 мин без да се изключва и започва на ново..мисля си че нещо загрява и включва защита..но  носих го при познат ,отваря го всичко било наред нямало изгоряло само 2 студени спойки ,който са презапоени ,но проблема продължава  . ...Моля за помощ,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем..
  • Дарение

• Добави ново...