Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Sin Nombre

Vbox7 various browsers windows flash player

Препоръчан отговор

Здравейте,

от известно време съществува следният проблем при мен: клиповете от Vbox7 не ми се зареждат - първоначално ми показваше, че трябвало да има инсталиран флаш плейър - който имаше, но аз го поднових. Сега не ми изкарва този надпис, а просто едно голямо нищо. Пробвах с няколко браузъра - Мозила, Хром и ИЕ, с нито един не става. Клиповете от Youtube се зареждат без проблем. Също така клипове на Vbox но вградени на друг сайт, също ми тръгват. Голяма е мистерия това за мен.

Windows е Vista home 32 bit

Flash player е 18

Много ще съм благодарна за всяка помощ,

Е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не използвайте Internet Explorer за да посещавате сайтове. От този месец Майкрософт му спират поддръжката на всички версии (освен най-новите) и не очаквайте да продължи да работи под Windows, на който вероятно са му изключени автоматичните актуализации. В момента сайтовете на vbox,  youtube, facebook и много други позволяват да гледате видеа директно, без да ви трябва никакъв Flash player. Ако в списъка с инсталирани програми виждате Flash player-а, най-добре го премахнете веднага. Освен да ви причинява проблеми, за друго вече не става. Най-спокойно, можете да гледате любимите си клипове с актуалните версии на Google Chrome/Chromium, Opera, Safari или Mozilla Firefox.

П.С: Ако използвате стара версия на някой от изброените браузъри, може това да е причината за проблема ви. Просто ги обновете до най-новата им версия и ако имате Flash, напомням ви да го премахнете.

Редактирано от Phoenix.bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,

деинсталирах Flash player-а

Това, което ми показва сега сайтът на Vbox7 e следното съобщение "За да може да гледате видео клипове, трябва да имате инсталиран Flash player или браузърът ви да поддържа HTML5 видео!"

Клипове по други сайтове не ми правят проблем. Сега обаче клипове на Vbox , вградени на други сайтове, ми показват същото съобщение - в Mozilla, в Chrome се зареждат.

Мозилата ми е "up to date"

Благодаря,

Е

Редактирано от Sin Nombre
допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пръв път чувам,че не е необходим вече флаша! Ще търся информация в нета.

Този проблем и при мен го имаше преди ма ся гледам се е оправил.Имам флаш.Аз иначе ползвам само тубата.

http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer.html

Flash Player 20 Beta Installers

Universal 32-bit and 64-bit installers

ActiveX PPAPI и NPAPI последните.Вчера оттук свалих Shockwave player дали играе някаква роля обаче.

https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=51170

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрали сте Mozilla Firefox. Както можете да видите от следните скрийншоти, Flash технологията вече не се изисква за актуалните версии на модерните браузъри:

rhmiqt.jpg

2007b5e.jpg

2i0pyc8.jpg

На клипчето, което е заредило нормално чрез HTML5 поддръжката на Мозила, съм кликнал с десния бутон, за да видите, че не излиза стандартното меню, което виждате при десен клик върху Flash съдържание:

MgbRH.png

т.е. забравете за Flash Player-а. В момента, единствено някоя морално остаряла онлайн игричка би го изисквала за да работи, но за гледане на видео е напълно излишен и дори опасен. В него има дупки в сигурността, повече от на швейцарско сирене. Дори и от компанията майка се отказаха от него и започват да работят по алтернативна технология със завишени политики за информационна безопасност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите отново. Явно е някъде друг проблемът. Зареждането си е изключително бавно, след деинсталиране на флаш, чистене на кеш и проба с най-новия хром. първоначално е само замръзнала картина и след 4-5 минути почва. Възможно ли е да има някаква настройка, която да очаква от клипа да се зареди изцяло и след това да тръгне? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мистър дръндю,  въпросния скрийншот съм го намерил с Google, за да покажа, как изглежда контекстното меню при използване на този Flash Player. Аз самият съм го изключил (disable-нал) в моите браузъри от няколко месеца насам и вече не получавам блокажи и забивания при много отворени табове едновременно! Съветвам всички да се откажат от него (и от Internet Explorer също в полза на MS Edge или друг), защото новите браузъри присвояват още повече функционалности, за които вече не са ви необходими допълнителни приставки:

• Разглеждане на PDF документи в браузъра - вече нямате нужда от Netscape-съвместим плъгин за Adobe Reader;
  • Играене на онлайн игрички - съвременните версии на езиците CSS и Javascript са напълно достатъчни за направа на браузър-базирана игра (https://html5gameengine.com/). За останалите видове, могат да се използват комерсиални game engine, без никакъв Flash;
  • За автентикация с електронни подписи и подписване на документи онлайн засега се използва масово Java. Завбъдеще, Java плъгини за браузърите няма да има или не в тази им конкретна форма. Ако бъде премахната изобщо Java поддръжката в браузърите (както се случи и с ActiveX технологията на MS), ще се търсят алтернативни методи от типа на https://www.docusign.net ;
  • За гледането на видео и слушането на аудио вече е ясно - без Flash в полза на HTML5 технологията (засега). Ъпдейти че излизали за флаша вече няма значение. То ако става дума и за Windows XP продължават да излизат ъпдейти, ама само за банкомати :)

Редактирано от Phoenix.bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...