Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

elena_1452

Прехвърляне на контакти към gmail

Препоръчан отговор

Здравейте!

Може ли да ми кажете,как да направя така,че контактите ми автоматично да се запазват и в gmail.И ако контактите ми се прехрълят на gmail,ще се запазят ли в телефона ми?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, elena_1452 написа:

Здравейте!

Може ли да ми кажете,как да направя така,че контактите ми автоматично да се запазват и в gmail.И ако контактите ми се прехрълят на gmail,ще се запазят ли в телефона ми?

Благодаря предварително!

По-лесно ще ти се отговори, ако кажеш какъв телефон ползваш и с каква операционна система (ако има такава).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Пускаш автоматичното синхронизиране. (дърпаш с два пръста отгоре и натискаш Sync/Синхронизаций)

2. Влизаш в настройките.

3. Отиваш на Акаунти.

4. Отиваш на Google.

5. Цъкаш върху имейла си.

6. Цъкаш Sync Contacts.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, niki292002 написа:

1. Пускаш автоматичното синхронизиране. (дърпаш с два пръста отгоре и натискаш Sync/Синхронизаций)

2. Влизаш в настройките.

3. Отиваш на Акаунти.

4. Отиваш на Google.

5. Цъкаш върху имейла си.

6. Цъкаш Sync Contacts.

Четеш или пишеш съчинение на свободна тема?!?!

преди 51 минути, elena_1452 написа:

Здравейте!

Благодаря предварително!

На това, което си описал, кое му е автоматичното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е Андроид и щом имаш акаунт в gmail:

Логваш се в акаунта си през телефона. В настройки /акаунти, избираш gmail акаунта ти и чекваш синхронизиране на контакти и което друго желаеш да бъде синхронизирано в бъдеще. 
Рефрешваш синхронизирането сега и можеш да провериш, дали контактите са синхронизирани с gmail, като влезеш в мейла си от браузера например, не мобилното приложение и горе в ляво кликваш на опция контакти, като трябва да видиш всички контакти от телефона си синхронизирани. 
Вече в бъдеще, това ще става автоматично, при наличие на мрежа.

samsung-galaxy-s4-settings.jpg as1.png  sync gmail contacts

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го цъкне веднъж става автоматично. ;) (стига да не изключи синхронизацийте, разбира се)

При мен не работеше докато не го цъкнах веднъж да почне да синхронизира.

преди 11 минути, jhoro написа:

Щом е Андроид и щом имаш акаунт в gmail:

Логваш се в акаунта си през телефона. В настройки /акаунти, избираш gmail акаунта ти и чекваш синхронизиране на контакти и което друго желаеш да бъде синхронизирано в бъдеще. 
Рефрешваш синхронизирането сега и можеш да провериш, дали контактите са синхронизирани с gmail, като влезеш в мейла си от браузера например, не мобилното приложение и горе в ляво кликваш на опция контакти, като трябва да видиш всички контакти от телефона си синхронизирани. 
Вече в бъдеще, това ще става автоматично, при наличие на мрежа.

samsung-galaxy-s4-settings.jpg as1.png  sync gmail contacts

Ето пример с актуалния софтуер. (5.0.1)

wQrqVFc.jpgCot2KH2.pngYLey1BI.pngtTdUEmr.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ленче, не забравяй да натиснеш бутончето "Харесва ми" на мнението, което ти е било полезно. Това показва, че се оценява труда на помагащия.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допълнителна информация:

От тук може да видиш дали всичко е отишло : https://contacts.google.com/

До всеки контакт има картинка показваща къде се намира той. sync-contact-with-gmail.png

За препоръчване е да държите контактите в телефона и gmail но не и на сим картата.

При записване на нов номер директно му давате да се запише в google така няма нужда и от честа синхронизация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.

Имам подобен проблем - с Андроид съм, Самсунг Нео (S3).

Преди няколко дена с един колега спорехме за синхронизацията и аз винаги съм си мислил, че моите контакти се синхронизират. Имам около 300 контакта в указателя на телефона, но като влезнах в google акаунта ми през WEB, установих, че имам само 25-26 записани там.. Прави ми впечатление, че са само хора, които също ползват google. Останах поразен.. От тогава се опитвам да променя нещо по настроиките, за да ми прехвърли всички контакти.. След известно време човъркане установих сходство по отношение на това, че тези 25-26 контакта са в отделна група Google, имам десетина контакта в група семейство, а всички останали са ми в "незададена" група..

Какво ли не правих, но така и не мога да накарам всички контакти, различни от групата на Google, да започнат да се синхронизират..

Къде греша, някой може ли да ми помогне ако се е сблъсквал с такава ситуация?

P.s. Използвам и софтуера на Самсунг "KIES", там имам архив на телефона, но само на локален компютър.. Не ми се иска да разчитам само на този архив и ми се иска да си направя и втори бекъп в google (така и така ми се предоставя като възможност).

Благодаря предварително за помощта, съветите и идеите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, niki292002 написа:

Влез в контакти, опций и "Преместване на контактите от устройството".

Благодаря, много ме насочи. Нямах "преместване", но се оказа, че имам :обединяване" и през това меню ми обедини контактиите, след това му дадох ръчно "синхронизирай" и.. след 2 мин всичко ми беше на линия.

Ще видя като въведа нов контакт, как ще се държи :)

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи къде ги записваш. Като правиш нов контакт те пита къде искаш да го запаметиш - Google, SIM или сегашното устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да си кача контактите на телефона в Gmail  профила.В телефона при синхронизиране на акаунт - синхронизиране на контакти ми седи знак ! и пише Синхронизирането среща трудности в момента. А при  самото  импортиране  всичко минава добре. Версията на Андроид е 8. В  нета  пишеха да премахна акаунта и да го кача отново, направих го и сега gmeйла го няма при контактите , има го обаче  в Андроид.Не намирам как да закарам gmail-a в контакти за показване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...