Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

kolib4iata

Овърклок на GA-Z77-DS3H

Препоръчан отговор

Здравейте.Преди време си взех дъно Gigabyte Z77-DS3H

Сега си взех процесор i5-3570k и смятам да направя клок.

Притеснява ме това, че дъното няма охладител на мосфетите.Кажете това проблем ли ще е за клока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро е проблем,че нямаш настройка на волтажа и едва ли ще минеш 4.2GHz,което означава,че няма да имаш греене на мосфетите,ако ли и малко фази да е дъното и без радиатори да са мосфетите.Та слагай множителя на 42 и се не плаши (е,надявам се не си със стоковия кулер);нагоре ще иска и волтажа да пипнеш,ама няма как.

пп За подробности питай ХЕСчо-не е виждал интелски процесор,ама много ги разбира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ти трябва,ама го нямаш.Иначе-питай ХЕСчо,той не е виждал ни биос,ни кутия отвътре,ама е РЕЦЕНЗЕНТ-разбирачът на форума,ние сме лаладжии.

пп ХЕСчо,пиле,що се криеш във вибокса или под 121212,a не светнеш момчето?

8586034N.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговориха ми.Може.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да не ти е отговорил някой кат' ХЕСчо,дет ги е виждал тия неща само на картинка.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, dl777 написа:

Само да не ти е отговорил някой кат' ХЕСчо,дет ги е виждал тия неща само на картинка.:D

Точно аз му писах на момчето, защото след твоите подигравки се е принудило да се обърне към мен. А ти специално заслужаваш това - -PAXP-deijE.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, XECUTIONER написа:

Точно аз му писах на момчето, защото след твоите подигравки се е принудило да се обърне към мен. А ти специално заслужаваш това - -PAXP-deijE.gif

И,льольо,кво можеш да му кажеш ти,като не си виждал подобни неща освен на картинка,а подигравките са за теб-ясно съм казал,че няма Vcore,няма да го качи повече от едни 4.2ГХз,та не е дерт липсата на радиатори на мосфетите и малкото фази (ти даже не знаеш и колко фази е дъното)?!Смешник!

Поздрави 121212!8574062z.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2х8.Защо,нямаш ли рам?Ако имаш две плочки х4ГБ,вземи още две от същата,ако нямаш-тогава направо 2х8ГБ.Има евтини и добри,кажи какво си намислил да намерим най-доброто и евтино решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 2х4 но на 1333 Mhz

Искам да си взема 2х8 на 1866

Харесал съм тази като не мога да дам повече от 200 лв. за рам

https://www.jarcomputers.com/p/MRAMKINRAMHX318C9SRK216/Kingston-HyperX-Savage-HX318C9SRK216-MRAMKINRAMHX318C9SRK216.html?ref=c_65

Кажи ми какво е това CPU Vtt  напрежение и трябва ли да се повдига за клока на процесора (i5-3570k)

Иска ми се да го подкарам на 4.5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като вземеш на 1866 та голяма работа-само ще е на по-висок волтаж.Вземи си още две плочки от същата на 1333МХз.

Чети за волтажите.Остави ги на АУТО,нямаш офсет,който да вдигнеш,погледни снимката,която е на D3H.През турбото задай множител на 42,42 за всички ядра,вдигни лимитите с 50% от моментната стойност,излез с Ф10 и...чакай да изгрей или слагай сините очила :).

Снимай си биоса и сложи снимките,та да ти кажа кво да пипаш евентуално,но не се надявай на 4.5 без волтаж на проца;отделно-дори различните Гиги им се различават настройките,а и аз съм с Асус и ще трябва да поогледам как е Гигата при теб.

Или питай ХЕС-нищо не разбира,ама е интернет мишок и ще намери веднага в нета кво се прави за съответното дъно,само няма да знае правилно ли е или оня се е омазал.:13:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още не съм взел охладителя.По натам ще клоквам.Сега попивам само информация :)

Сега ми е с i3-3250

Може ли да сложа i5 с боксовото охлаждане на i3

34.jpg

43.jpg

Редактирано от kolib4iata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да видя на advaced cpu core features за турбото настройките ли са там.Пусни си ХМРто и сложи на 1600 рама.Като сложиш 3570К и някакъв кулер (ако се чудиш какъв-кажи парите и кутията ти и ще напиша какъв да е)-ще го измислим клока.

Имаш и жокер-"обади се на ... ХЕСчо".:13:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма  advaced cpu core features

Като пусна  ХМРто ми дава грешка.Харесъл съм този:

https://www.jarcomputers.com/p/FANCPCMHYPER612VER2/Cooler-Master-HYPER-612-Ver-2-FANCPCMHYPER612VER2.html?ref=c_46

Докато го взема ще мине месец но ще обновя темата.

Благодаря за помощта.

Попаднах на това:

http://www.legitreviews.com/what-is-the-best-sub-100-intel-z77-motherboard-find-out-in-our-roundup_1998/14

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем...*ба ли го.Кат сложиш 3570Кта и кулер,ще го измислим-не бой се или ще питаме ХЕСчо :13:!

пп Кулерът не е лош,но има и по-евтини,които ще ти вършат същата работа за Айвито.Ще разгледам довечера какво има из онлайн магазините и ще предложа.

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

после тук ще пуснеш на всички ядра 42/43 множител.ХМРто ще го мислим-сега удари един F7,па ще видим.

Ония от линка пишат същото като това,което ти казах,но са го опнали до 4.5 с програма-не съм ползвал такива чудеса за клок на проц.

Питал си за кулера на i3ката-да и i5ицата може да сложиш отдолу,но и паста си трябва.Мен ме съмнява да се докара с това дъно до 4.5,та не наливай 90 лв в кулер-ще видя след работа нещо по-евтино из нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти и два евтини кулера,които ще вършат същата работа;не се мятай на скъпи,защото няма да постигнеш резултати с това дъно (може и да греша,питай ХЕСчо:D):

Cosmo cool LC CC 120 -39 лв.

Evercool VENTI-49 лв.(съобрази се с височината му и кутията).

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията е достатъчно широка, мерил съм я.

Намерих програмата.Направих от нея рамта на 1600 и пак нещо неще.Отварям аидата и там показва пак 1333.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Де да те знам кви програми ползваш и кво правиш-в биоса трябва да имаш XMP (extreme memory profile) и да зададеш Enabled,има си зададени профили,а и ръчно човъркане...Де да те знам-може паметта да не поддържа или заради i3ката да не ще или нещо бъркаш.Не се коси-голяма работа,че е на 1333.Слагай 3570Kто и кулер и ще го мислим и клока му и клок на рама,ако искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислям се да сменя дъното , процесора и рама.Може да мина на 1151

Това дъно клокарско ли е и подходящо ли е.

https://www.jarcomputers.com/p/MBIGIGABYTEGAZ170XGAMING3/Gigabyte-GA-Z170X-Gaming-3-rev-10-MBIGIGABYTEGAZ170XGAMING3.html?ref=c_70

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха, да включи XMP на 1333MHz рейтната памет?! Джони, засрами се. Автора може да направи ръчен оувърклок на паметта, но как ще му помагаш не знам. Просто не ставаш.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, kolib4iata написа:

Замислям се да сменя дъното , процесора и рама.Може да мина на 1151

Това дъно клокарско ли е и подходящо ли е.

https://www.jarcomputers.com/p/MBIGIGABYTEGAZ170XGAMING3/Gigabyte-GA-Z170X-Gaming-3-rev-10-MBIGIGABYTEGAZ170XGAMING3.html?ref=c_70

Направо минавай щом имаш възможност, не се занимавай с глупости. 

ПП: Гледам шоуто пак е почнало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Здравейте,
      Днес след спиране на тока дъртият ми компютър отказа да се включи, дава само следния код 1-3-3-1. Проверих и се оказва, че е проблем с някаква си DRAM, или иначе казано, поне доколкото разбрах от намереното в нета е заминало дъното. Та реших, че е време да сглобя нещо по-свежо. Искам да знам тези компоненти пасват ли добре един към друг?
      https://m.emag.bg/dynna-platka-asus-socket-am4-prime-a320m-k/pd/DTGJ7DBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/procesor-amd-ryzen-3-1200-3100mhz-10mb-socket-am4-box-yd1200bbaebox/pd/DYLV8KBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-black-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16/pd/D4JRTVBBM/?ref=fav_pd-title
      Също така искам да знам старите ми хард дискове, ако не се лъжа SATA II ще са съвместими с това дъно?
      300W захранване, дали е достатъчно за този хардуер? 
    • от SashoTo11
      Искам да видя мнения,защото не съм най-големият специалист.БЛАГОДАРЯ ВИ!
    • от Raze
      Реших да направя нова тема, която да обобщава останалите и да е концентрирана върху процесори и RAM памет. Предлагам да я ограничим до това, ако някой иска, да си направи отделно за видеокарти (GPU).
      Ето и моите резултати от последното заиграване и обновяване на BIOS до P4.10 на Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4, Ryzen 5 1600 AF:
      @4.0 GHz, voltage: 1.35625, SOC voltage: 1.025, [email protected]@18-17-17-36 CR1. За момента е стабилен - към 10 минути prime95, температурите бяха почти 75 градуса без малко, ще тествам и при други условия, както и ежедневна работа.
      Aida64 memory read:

Aida64 CPU Queen:

Aida64 CPU Photoworxx:

• от DKaraivanov
      Здравейте !
      Публикувам темата в раздел дъно, тъй като бях наумил да купувам определна видеокарта, но след прочитане на спецификациите на дъното съм раздвоен.
      Конфигурацията е на 4-5 години и навремето имах идеята да я ъпгрейдна след време, но този ъпгрейд така и не се случи, но сега реших малко да я засиля и имам нужда от съвет.
      Та, дъното е - AsRock FM2A88M - HD + R3.0 , на него използвам процесор АМД а10 7870к с вградената видео и 1х8гб Рам 1600мхца.
      Бях решил да закупя видеокарта amd rx470, да разкарам едната плочка рам и на нейно място да сложа 2х4гб 2400мхца, но до колкото виждам в отдел "Видео" на спецификациите на дъното пише, че поддържа до 2гб shared memory, това означава ли че поддържа видеокарта до 2гб рам ? И ако да кой е най-добрият избор според вас на 2гб видеокарта и 2х4гб рам 2400 мхца ще е по-добре ли от 1х8гб 1600мхца.
      Поздрави !
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги имам нужда от вашата помощ. Разполагам с следното дъно https://www.msi.com/Motherboard/B365M-PRO-VDH.html искам да го окомплектовам с хубав процесор за игри и видео карта. Ще се радвам да разгледам вашите предложения, за което ви благодаря предварително.
  • Дарение

• Добави ново...