Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

kolib4iata

Овърклок на GA-Z77-DS3H

Препоръчан отговор

преди 11 часа, XECUTIONER написа:

Ха-ха, да включи XMP на 1333MHz рейтната памет?! Джони, засрами се. Автора може да направи ръчен оувърклок на паметта, но как ще му помагаш не знам. Просто не ставаш.;)

ХЕСчо,преглътни за миг женската си злоба и поздрави Нико_ за новата му играчка в "похвали се"-Лоджи Г27!

Всеки знае,че си лаладжия със Семпронче и не се напъвай:

1.Момчето не е казало рама дали е 10600 или 12800!

2.Независимо каква е,дори 12800/1600МХз да е-ще запали на 1333МХз,ако не зададе ХМРто ;) -с твоето Семпронче и дъно-тия неща не ги знаеш или разбираш.

3.Продължаваш с бисерите:"Ха-ха, да включи XMP на 1333MHz рейтната памет?!"-има дори рам на 10600,която поддържа ХМР-линк за пример,а и не е единствената!

4.Пропускаш:

преди 12 часа, dl777 написа:

Де да те знам кви програми ползваш и кво правиш-в биоса трябва да имаш XMP (extreme memory profile) и да зададеш Enabled,има си зададени профили,а и ръчно човъркане...Де да те знам-може паметта да не поддържа или заради i3ката да не ще или нещо бъркаш.Не се коси-голяма работа,че е на 1333.Слагай 3570Kто и кулер и ще го мислим и клока му и клок на рама,ако искаш.

5.Забравяш,че съм клоквал 3570К,а ти дори и не си пипал комп с такъв процесор.

И-обещавам пред всички,които видят темата,че ще помогна на момчето да си клокне проца до стабилни 4.2-4.3ГХз-предвид това,което съм казал още в първия си пост от темата,а и рама,ако желае!Ти можеш ли да го обещаеш-друг път,нали?-не си виждал или пипал Z77 и 3570К никога и всеки го знае...

Зарежи хардуера на тези,които разбират,а ти си пиши във вибокса или темичките за думички и усещане за идиот,моля те!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказах се да наливам пари в нова конфигурация.Тъй като вече имам i5-3570k ще клоквам него.Ще взема евтиното охлаждане и ще гоним 4 Ghz.

Когато го взема ще обновя темата.За сега благодаря на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, kolib4iata написа:

Отказах се да наливам пари в нова конфигурация.Тъй като вече имам i5-3570k ще клоквам него.Ще взема евтиното охлаждане и ще гоним 4 Ghz.

Когато го взема ще обновя темата.За сега благодаря на всички.

С 40левовото охлаждане ще държи добри температури и на 4.2ГХз,а може да се пробва и на 4.3,но едва ли няма да посинее (екранът) без вдигане на волтаж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Него ще взема.Няма да го цедим.Целта ни ще е стабилност при 4 ghz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно,няма да е цедене на 4.2ГХз.Като ми мине наказанието-ще го клокнем (обикновено отнасям 1 до 3 месеца,тъкмо ще си взел кулера:13:).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наказание за какво? :)

Може и по скаипа.Ако искаш потърси ме на kolib4iata

Редактирано от kolib4iata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш грижи-няма да си първия,на когото помагам по скайпа (щот съм наказан:D),но ще си последният.Сега идва ерата на форумния трол: хес,джейсън,раймонд,121212 или там,която му е клиничната картина в момента-дано нещо някога научи и наистина помогне на някого,не само да им търси драйвъри в нета на децата.:13:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.01.2016 г. at 22:32, XECUTIONER написа:

ХЕСчо писа пак глупости!

ХЕСчо,разбирачо,

точно както предположи бате ти Джони (предположения,базирани на опита му,а не кат теб голяма уста,а знания и опит-никакви),рама е 12800 и пали на 1600 с XMP ;) :

8590232R.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука в този форум има ли раздел за обяви да си пусна видеото и процесора за продажба?

Редактирано от kolib4iata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде-със здраве да си го ползваш!Кат вземеш кулер-тогава ще го мъчим на повече.Сложи шота с теста,че на тоя се виждат само 2 ядра на 4ГХз,че не под товар,та льольото ХЕСчо да не вземе пак да се обажда неподготвен.

пп 4те ядра са на 4ГХз-шина 100,множител 40 на всяко.Под товар в бенч му вдига температурата от 65 до 74 градуса на различните ядра,а и пастата е калпава освен кулера...Ако иска да сложи шотове.

Редактирано от dl777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Здравейте,
      Днес след спиране на тока дъртият ми компютър отказа да се включи, дава само следния код 1-3-3-1. Проверих и се оказва, че е проблем с някаква си DRAM, или иначе казано, поне доколкото разбрах от намереното в нета е заминало дъното. Та реших, че е време да сглобя нещо по-свежо. Искам да знам тези компоненти пасват ли добре един към друг?
      https://m.emag.bg/dynna-platka-asus-socket-am4-prime-a320m-k/pd/DTGJ7DBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/procesor-amd-ryzen-3-1200-3100mhz-10mb-socket-am4-box-yd1200bbaebox/pd/DYLV8KBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-black-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16/pd/D4JRTVBBM/?ref=fav_pd-title
      Също така искам да знам старите ми хард дискове, ако не се лъжа SATA II ще са съвместими с това дъно?
      300W захранване, дали е достатъчно за този хардуер? 
    • от SashoTo11
      Искам да видя мнения,защото не съм най-големият специалист.БЛАГОДАРЯ ВИ!
    • от Raze
      Реших да направя нова тема, която да обобщава останалите и да е концентрирана върху процесори и RAM памет. Предлагам да я ограничим до това, ако някой иска, да си направи отделно за видеокарти (GPU).
      Ето и моите резултати от последното заиграване и обновяване на BIOS до P4.10 на Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4, Ryzen 5 1600 AF:
      @4.0 GHz, voltage: 1.35625, SOC voltage: 1.025, [email protected]@18-17-17-36 CR1. За момента е стабилен - към 10 минути prime95, температурите бяха почти 75 градуса без малко, ще тествам и при други условия, както и ежедневна работа.
      Aida64 memory read:

Aida64 CPU Queen:

Aida64 CPU Photoworxx:

• от DKaraivanov
      Здравейте !
      Публикувам темата в раздел дъно, тъй като бях наумил да купувам определна видеокарта, но след прочитане на спецификациите на дъното съм раздвоен.
      Конфигурацията е на 4-5 години и навремето имах идеята да я ъпгрейдна след време, но този ъпгрейд така и не се случи, но сега реших малко да я засиля и имам нужда от съвет.
      Та, дъното е - AsRock FM2A88M - HD + R3.0 , на него използвам процесор АМД а10 7870к с вградената видео и 1х8гб Рам 1600мхца.
      Бях решил да закупя видеокарта amd rx470, да разкарам едната плочка рам и на нейно място да сложа 2х4гб 2400мхца, но до колкото виждам в отдел "Видео" на спецификациите на дъното пише, че поддържа до 2гб shared memory, това означава ли че поддържа видеокарта до 2гб рам ? И ако да кой е най-добрият избор според вас на 2гб видеокарта и 2х4гб рам 2400 мхца ще е по-добре ли от 1х8гб 1600мхца.
      Поздрави !
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги имам нужда от вашата помощ. Разполагам с следното дъно https://www.msi.com/Motherboard/B365M-PRO-VDH.html искам да го окомплектовам с хубав процесор за игри и видео карта. Ще се радвам да разгледам вашите предложения, за което ви благодаря предварително.
  • Дарение

• Добави ново...