Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Разполагам със стара 5.1 система която ползвах на PC и наскоро си купих Самсунг смарт ТВ , та се питам дали мога да ги свържа.Понеже трябва да разместя цялата стая реших първо да попитам :) Системата е със RCA и не ми е ясно къде трябва да се свържат на панела на ТВ.Ето и как изглежда панела на ТВ :

smart.jpg.24ea1acd8da008af93821841cca7ea

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точният модел на системата за домашно кино 5.1, ще трябва да кажете.

От снимката се вижда че телевизора има Digital Optical Out (горе в дясно). Не е лошо и да кажете и моделчето на TV.

Може да го ползвате при условие че и аудио системата има този вход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, oic написа:

Точният модел на системата за домашно кино 5.1, ще трябва да кажете.

От снимката се вижда че телевизора има Digital Optical Out (горе в дясно). Не е лошо и да кажете и моделчето на TV.

Може да го ползвате при условие че и аудио системата има този вход.

Системата е Luxeon Logicfox J5.1 , а ТВ е ето този : https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/samsung/ue32h5303-p235715691/#opisanie

luxeon-logicfox-j5-1.1+1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление този модел няма оптичен вход. Предполагам се дължи и на факта, че системата е достатъчно стара.

Има само чинчове за 5.1 и стерео (AUX). И не се знае дали ще стане свързването с него, поради факта че телевизора е нов модел и може да не поддържа да извади аудио изход от скарт.

Пък и няма и слушалков изход (поне аз не виждам)

Ако ползвате Scart входа на телевизора (и има изход за звук, което е малко вероятно). , купувате един кабел Scart към чинчове. (6 чинча)

И пробвате да го свържете. Като свързвате 2 от чинчовете audio out (R +L), към 5.1 системата. (AUX), за стерео звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързването с този скарт не означава ли че ще има звук само от R+L ? Ако е така по-добре да се ориентирам към някоя по нова система :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, icoDD написа:

Свързването с този скарт не означава ли че ще има звук само от R+L ? Ако е така по-добре да се ориентирам към някоя по нова система :) 

Да. Щ еима звук от двтее предни тонколони и субуфера.

Ако системата има опцията за виртуално 5.1, ще емулира и останалите тонколкони (ще свирнат). Но няма да е реално.

Но, и не се знае дали ще подкарате истинско 5.1, и от оптичния изход на телевизора.

Прочетете хубаво упътването на телевизора, дали може да пуска 5.1 през оптиката и тогава се ориентирайте към нова система.

Dolby Digital (2.0) може има и само два канала, така че четете внимателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте искам да си купя нов Телефон но незнам какъв да си избера за това исках да попитам и вас за вашето мнение кой телефон бихте ми препоръчали Huawei Mate 20 Pro Samsung Galaxy Note 9 Motorola One Nokia 8.1 това са едни от моделите но разбира се може и да си избера и други модели кажете си вашето мнение цената няма значение благодаря предварително
    • от Simona Simova
      Здравейте на всички! 
      Моля да ме внедрите в сферата на аудио техниката! Препоръчайте ми озвучителна система, която да мога да свържа чрез bluetooth с лаптоп или телефон. Ще се ползва за нормална по сила музика в спокойна обстановка. Пробвах някаква система 2.1 на Fenda, но когато намаля звука се чува постоянно "свистене/пръщене". На ясно съм, че качеството се губи заради безжичната bluetooth връзка, но въпреки това мисля, че е възможно и да съществуват по-сполучливи безжични системи?
      Слушала съм добри отзиви за колоните на Logitech, но не съм видяла добра композиция Субуфер + тонколони, които да имат Bluetooth. 
      Запознати ли сте дали има разлика, ако добавя Bluetooth адаптер към системата, в случай, че няма фабрично?

Благодаря! 
    • от leonsanchesss
      Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.
    • от Goodlike
      Здравейте колеги имам въпрос относно samsung iconx 2018.
      Някой ползвал ли ги е, пробвал ли го е и какво мнение бихте сподели за тях според цената която имат.
      Интересуваме според вас дали си заслужават според парите които струват и цената оправдава ли качество на звука и издръжливостта която трябва да имат.
      Много ви благодаря предварително за мнения и помощта която бихте дали специално за този модел.
      Благодаря предварително лек и успешен ден на всички.
    • от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      с няколко думи изпаднал съм в следната ситуация. Искам да се снабдя с Netflix, тъй като така или иначе, често гледам сериали, именно тяхна продукция, не виждам смисъл постоянно да се занимавам с флашки, да търся субтитри и т.н. Преди около 2-3 месеца ми беше подарен от близки LED телевизор, който като параметри ме устройтва идеално(32 инча, full hd качество на картината и т.н), но за мое съжаление не е смарт. Разбираемо не ми се дават още 500-600 лв за нов, при положение, че реално имам такъв, който е изваден от кутията преди 2 месеца, затова ми се ще да се посъветвам с вас дали е възможно въпросният да стане смарт, посредством популярните за целта джаджи?
      Зачетох се, вариантите са много, в общия случай се включват в HDMI порт, какъвто аз имам свободен. На пръв поглед доста добре, но някой пробвал ли го е реално и работи ли изобщо така както би работил един телевизор, който е произведен с опцията Смарт? Струва ли си да дам 50-60 лева за такова нещо?
      Разбира се би ми било изключително полезно, ако някой, който е ползвал подобно нещо и е доволен, ме насочи към него
      Благодаря на всички, които ще се включат
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване