Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Разполагам със стара 5.1 система която ползвах на PC и наскоро си купих Самсунг смарт ТВ , та се питам дали мога да ги свържа.Понеже трябва да разместя цялата стая реших първо да попитам :) Системата е със RCA и не ми е ясно къде трябва да се свържат на панела на ТВ.Ето и как изглежда панела на ТВ :

smart.jpg.24ea1acd8da008af93821841cca7ea

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точният модел на системата за домашно кино 5.1, ще трябва да кажете.

От снимката се вижда че телевизора има Digital Optical Out (горе в дясно). Не е лошо и да кажете и моделчето на TV.

Може да го ползвате при условие че и аудио системата има този вход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, oic написа:

Точният модел на системата за домашно кино 5.1, ще трябва да кажете.

От снимката се вижда че телевизора има Digital Optical Out (горе в дясно). Не е лошо и да кажете и моделчето на TV.

Може да го ползвате при условие че и аудио системата има този вход.

Системата е Luxeon Logicfox J5.1 , а ТВ е ето този : https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/samsung/ue32h5303-p235715691/#opisanie

luxeon-logicfox-j5-1.1+1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление този модел няма оптичен вход. Предполагам се дължи и на факта, че системата е достатъчно стара.

Има само чинчове за 5.1 и стерео (AUX). И не се знае дали ще стане свързването с него, поради факта че телевизора е нов модел и може да не поддържа да извади аудио изход от скарт.

Пък и няма и слушалков изход (поне аз не виждам)

Ако ползвате Scart входа на телевизора (и има изход за звук, което е малко вероятно). , купувате един кабел Scart към чинчове. (6 чинча)

И пробвате да го свържете. Като свързвате 2 от чинчовете audio out (R +L), към 5.1 системата. (AUX), за стерео звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързването с този скарт не означава ли че ще има звук само от R+L ? Ако е така по-добре да се ориентирам към някоя по нова система :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, icoDD написа:

Свързването с този скарт не означава ли че ще има звук само от R+L ? Ако е така по-добре да се ориентирам към някоя по нова система :) 

Да. Щ еима звук от двтее предни тонколони и субуфера.

Ако системата има опцията за виртуално 5.1, ще емулира и останалите тонколкони (ще свирнат). Но няма да е реално.

Но, и не се знае дали ще подкарате истинско 5.1, и от оптичния изход на телевизора.

Прочетете хубаво упътването на телевизора, дали може да пуска 5.1 през оптиката и тогава се ориентирайте към нова система.

Dolby Digital (2.0) може има и само два канала, така че четете внимателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте имам проблем с леки драскотини върху дисплея на един таблет samsung galaxy tab s2 sm t715  гледах доста видеа в тубата за полиране със паста за зъби , но честно казано се чудя с коя марка паста за зъби да пробвам . Ако някой от вас е пробвал може да сподели с коя паста се постигат най - добри резултати 
    • от Petkov4744
      Здравейте колеги,
      Първа тема ми е във форума и се извинявам, ако съм объркал раздела.
      Имам Galaxy tab s 8.4, от около 5 години. Съответно спря да се актуализира. Искам да го руутна (ако така се нарича) и да му сложа актуалния андройд 10.
      В момента съм с 6.0.1.
      Благодаря на всички помогнали предварително! :)
    • от Plamen Nikolaev
      Здравейте , имам Samsung S5 когато си пусна някойя игра и играя малко ми изписва че дадената игра спря и ме изхвърля ,опитах с хард ресет няколко пъти , също така изчистих и кешана всички приложения и пак не се управя съвети???
      Благодаря предварително! 
    • от Mimi162me
      Здравейте, от две седмици ми излиза това предупреждение на телефона...използвам в момента адаптерче и друго зарядно...
      http://prikachi.com/images.php?images/279/9648279n.jpg
      Зарядното ми беше оригинално ,но се скъса малко... Търся магазин (не онлайн) в Плевен само за кабелче type C ... ако си купя от китайския дали ще зарежда бавно...
    • от Ivailo Mihalev
      Здравейте, колебая се кой от двата телефона да си взема и бих искал да чуя и вашето мнение по въпроса.Телефона не ми трябва за игри, а основно ме интересува камерата и доброто изпълнение на ежедневните задължения.Благодаря предварително!

Поздрави!
  • Дарение

• Добави ново...