Премини към съдържанието
Jkal

Проблем с администраторска парола на Windows XP

Препоръчан отговор

Здравейте

Счупих си лаптопа и един братовчед, който е доктор ми подари компютър, който е бракуван от болницата.

Влизам само през акаунт User, в момента пиша и от него за проблема. Администраторската парола не се знае, компютъра  си работи добре, но не мога да го преинсталирам понеже СД-то не му работи, съЩо така и USB НЕ СТАВА. С 1 дума трябва да го карам на сервиз, за да ми слагат СД или да ОПРАВЯТ ПОРТОВЕТЕ НА usb-то.  Някой знае ли как да  намеря паролата на   администратора.пробвах през Safe mode,но и    там не става търси администраторска парола. ПРЕЗ  CMD ще стане ли номера. Или с някоя програмка. Много ви моля - важно ми е много. Програми като mirc,skype,pokerstars и други -  въобще не зареждат. Само браузърите. Освен това датата не е сверена и не мога да ползвам всички сайтове. Слава богу , че влезнах в kaldata. Очаквам помощ от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB портовете са спрени от BIOS -a, за админ паролата на XP има програмки които я заобикалят, но първо пусни портовете за да може да сложиш флашка 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само преинсталация ще ти оправи проблема...........или брачеда да пита админа на болницата за паролата:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да стане.

След като подкараш СД или USB си сваляш Hiren`s Boot CD. Записваш го на CD или на USB флашка , стартираш го така че да boot -не компютъра от него, после стартираш някоя от следните програми който са в него 

- Асtіvе Раѕѕwоrd Сhаngеr - То Rеѕеt Uѕеr Раѕѕwоrd оn wіndоwѕ NТ/2000/ХР/2003/Vіѕtа (FАТ/NТFЅ)

- Оfflіnе NТ/2К/ХР Раѕѕwоrd Сhаngеr utіlіtу tо rеѕеt wіndоwѕ nt/2000/хр аdmіnіѕtrаtоr/uѕеr раѕѕwоrd.

-  NТРWD utіlіtу tо rеѕеt wіndоwѕ nt/2000/хр аdmіnіѕtrаtоr/uѕеr раѕѕwоrd

Може да видиш и тази тема :

Редактирано от mpf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А няма ли програма, която да се инсталира без буутване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носите компютъра не сервиз, за да му се направи диагностика и да се види кое работи и кое не. След това ще се види дали въобще има смисъл да се използва тази машина, тъй като е бракувана. Ако нещо става от нея ще се сложи един нов Windows и проблема ще се разреши.

Колкото до виждане паролата на Windows може да го направите чрез Hiren пакета без да го правите буутваш.

За да спазим все пак правилата на форума, от тук нататък няма какво повече да кажа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.