Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От 1 месец ако не и повече, интернета постоянно ми прави магарии. Спира за 3-5 минути и отново ''идва'', видеоклиповете зареждат по-бавно, Facebook трябва да се рефрешне страницата няколко пъти докато зареди всичко....Проверих всички инсталирани софтуери и прочие, сканирах за вируси с Avast/Malwarebytes но нищо което да забавя интернета...Пробвах и интернета от един приятел(на един и същ интернет доставчик сме) и при него няма грешка...Клиповете зареждат доста бързо дори и на 1080p, Facebook му зарежда а не да рефрешва по 3-4 пъти докато зареди картинки, чат и прочие...Та стигнах до извода, че някой се прави на хакер и иска да ми ''крашне'' интернета и да ми влиза във Фейсбук профила...Никакви firewall-и не вършат работа а ако отида до офиса на интернет доставчика сигурно ще ми се изсмеят като се опитам да обясня какъв ми е проблема....

ПС:Моля само да не се пишат мнения от сорта ''ама ти какъв си че някой да иска да те следи''....ами най-вероятно някой иска да разбере с кого си пиша във Фейсбук....

jjf.png

fdge.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде пак на хакерски истории минахте. На кой интернет доставчик си. Обади ли се да искаш проверка на свързаността?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много нормално да имаш толкова получени и изпратени пакети за 10 минути работа. Аз например имам 6-7 пъти по-малко за 10 часа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Хайде пак на хакерски истории минахте. На кой интернет доставчик си. Обади ли се да искаш проверка на свързаността?

Ами аз си имам лично пространство и не искам никой да знае аз с кого си пиша и какво правя във Фейсбук....Интернета е ''градския'' и не не съм се обадил, но утре вече ще се обадя и ще настоявам да дойдат техниците им да проверят защо се случва това....

преди 6 минути, Пунта мара написа:

Не е много нормално да имаш толкова получени и изпратени пакети за 10 минути работа. Аз например имам 6-7 пъти по-малко за 10 часа...

И мен първо това ми направи впечатление, но аз тегля в момента и заради това са толкова много...

Редактирано от Дрифт_Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни рекламация към доставчика ти да си провери свързаността до теб. Още повече, че си тествал компютъра на друг интернет и всичко е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Емил Костов написа:

Пусни рекламация към доставчика ти да си провери свързаността до теб. Още повече, че си тествал компютъра на друг интернет и всичко е ок.

Не, интернета е добре като изключим проблемите изброени горе с бавното зареждане на клиповете, Фейсбук и спира когато си иска за около 5 минути....Утре ще се обадя и ще поискам да дойдат да видят защо проблема е само при мен с техния интернет...Но проблема не може да е само при мен а този при който тествах моите проблеми дали ги има там на НЕГОВИЯ компютър при положение, че сме на една и съща улица(тоест сме на ''една връзка''  :shy11: ) няма тези проблеми. Просто някой ми прави проблемите и май има достъп до профила ми което ме ''влудява''....Не знам за вас, но аз лично не мога да заспя с мисълта, че някой може да прави глупости по мой адрес...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли да ограничиш връзките за сваляне?Торент клиентите значително забавят връзката.Изключи,временно ,незадължителните програми които се зареждат с ОС.Виж коя програма ,или програми, правят връзки и какви.Като гледам си с W10,в безопасен режим с интернет провери ли как са параметрите на връзката?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, NIKISHARK написа:

А пробва ли да ограничиш връзките за сваляне?Торент клиентите значително забавят връзката.Изключи,временно ,незадължителните програми които се зареждат с ОС.Виж коя програма ,или програми, правят връзки и какви.Като гледам си с W10,в безопасен режим с интернет провери ли как са параметрите на връзката?

Не съм толкова напред с материала и не знам как да огранича връзките за сваляне...Иначе още докато зареди ОС изключвам Скайп и utorrent...Да, с Windows 10 Pro съм и не съм пробвал в safety mode with network(за това не бях се сетил)...Мразя да се повтарям, но отново искам да кажа че не е проблема в интернета защото не може само при мен да прави такива магарии а при другите с този интернет всичко да е идеално. Пуснах темата за да ме посъветвате как да разбера дали някой ми флуудва интернета и го спира или прави опит за DoS атака....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Дрифт_Маниак написа:

Не, интернета е добре като изключим проблемите изброени горе с бавното зареждане на клиповете, Фейсбук и спира когато си иска за около 5 минути....Утре ще се обадя и ще поискам да дойдат да видят защо проблема е само при мен с техния интернет...Но проблема не може да е само при мен а този при който тествах моите проблеми дали ги има там на НЕГОВИЯ компютър при положение, че сме на една и съща улица(тоест сме на ''една връзка''  :shy11: ) няма тези проблеми. Просто някой ми прави проблемите и май има достъп до профила ми което ме ''влудява''....Не знам за вас, но аз лично не мога да заспя с мисълта, че някой може да прави глупости по мой адрес...

Прибързани заключения. Не знаеш каква е топологията на мрежата на твоя ISP. Това, че сте на една улица е без значение. Няма как интернета да е добре след като имаш подобни проблеми. Нека доставчика си провери трасето и свързаността и стига се филмира с хакерски атаки и простотии.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Прибързани заключения. Не знаеш каква е топологията на мрежата на твоя ISP. Това, че сте на една улица е без значение. Няма как интернета да е добре след като имаш подобни проблеми. Нека доставчика си провери трасето и свързаността и стига се филмира с хакерски атаки и простотии.

Добре щом не е ''хакерска атака'' ще ми обясниш ли как след като предната вечер си деактивирах профила и на сутринта умишлено въведох грешна парола и когато ми изкара профилната снимка....я имаше а не трябва да я има когато е деактивиран профила? Никой не ми знае паролата и според мен не е толкова лесна за ''познаване'' или за декриптиране от някоя домашна сглобка с Пентиум....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е в интернет свързаността. Интернета прекъсва и тежки страници, като FB или youtube или пък клипове ще се зареждат бавно или ще ти изкарват грешки. Нека ISP си провери линията. Това какво си правил във FB и каква парола си тествал или сменял не знам. Ако се съмняваш, че нещо там не е наред сменяй пароли на пощи и на профила ти във FB. Ако някой ти има достъп до компютъра ще го има и през дриг интернет доставчик.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Дрифт_Маниак написа:

Добре щом не е ''хакерска атака'' ще ми обясниш ли как след като предната вечер си деактивирах профила и на сутринта умишлено въведох грешна парола и когато ми изкара профилната снимка....я имаше а не трябва да я има когато е деактивиран профила? Никой не ми знае паролата и според мен не е толкова лесна за ''познаване'' или за декриптиране от някоя домашна сглобка с Пентиум....

Колега, я отвори един команден интерпретатор (cmd.exe) и напиши следната команда в реда: "ping www.youtube.com -t" без кавичките. Остави го да работи примерно 5 минути и натисни контрол и С (Ctrl+C). Снимай прозореца и дай снимката да видим какво се случва там.

И това, че твоите комшии нямат проблеми с интернета, не означава, че и ти нямаш. Устройства и архитектури всякакви. Понякога се случва да прекъсва само един порт от дадено устройство или буксата за интернет кабела. Причини много.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, tigertron написа:

Колега, я отвори един команден интерпретатор (cmd.exe) и напиши следната команда в реда: "ping www.youtube.com -t" без кавичките. Остави го да работи примерно 5 минути и натисни контрол и С (Ctrl+C). Снимай прозореца и дай снимката да видим какво се случва там.

И това, че твоите комшии нямат проблеми с интернета, не означава, че и ти нямаш. Устройства и архитектури всякакви. Понякога се случва да прекъсва само един порт от дадено устройство или буксата за интернет кабела. Причини много.

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги моля да се спрем малко. На единия интернет доставчик според постващия интернета работи без грешка. Проблема е само при него. Нека да се обади на поддръжката на интернета и да се провери за проблем там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Колеги моля да се спрем малко. На единия интернет доставчик според постващия интернета работи без грешка. Проблема е само при него. Нека да се обади на поддръжката на интернета и да се провери за проблем там.

Да, точно това ще направя утре. Явно проблема е при мен, но техниците да се оправят. Аз няма да плащам за скапан интернет ;) Благодаря на отзовалите се :) Темата е за заключване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем по трасето го изключване ако беше в самото трасе техниците веднага щяха да реагират . Други актуални проблеми са - калпави драйвери , прекъснат кабел  буксата как е клати ли се ? Не е нормално да имаш толкова много изпратени от теб пакети към доставчика , Аз за 6 часа при непрекъсната връзка изпращам по 300 000 пакети  . Все пак ги извикай да проверят как стоят нещата и настоявай да те постовят на денонощен мониторинг ако някой наистина те флод да го засекът кой прави мизерии .

Нека да ви светна това , че при авера му нета е тип топ не значи , че проблема не е в мрежата . Едно трасе  не захранва цял град . Аз съм през 5 блока от нас в офис с кабел без рутер и като падне там скоростта то в къщи си е самолет . Така  такива експерименти не са много сигурен начин за тестване. Я някъде е оптика до дома я някъде е лан /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Проблем по трасето го изключване ако беше в самото трасе техниците веднага щяха да реагират . Други актуални проблеми са - калпави драйвери , прекъснат кабел  буксата как е клати ли се ? Не е нормално да имаш толкова много изпратени от теб пакети към доставчика , Аз за 6 часа при непрекъсната връзка изпращам по 300 000 пакети  . Все пак ги извикай да проверят как стоят нещата и настоявай да те постовят на денонощен мониторинг ако някой наистина те флод да го засекът кой прави мизерии .

Нека да ви светна това , че при авера му нета е тип топ не значи , че проблема не е в мрежата . Едно трасе  не захранва цял град . Аз съм през 5 блока от нас в офис с кабел без рутер и като падне там скоростта то в къщи си е самолет . Така  такива експерименти не са много сигурен начин за тестване. Я някъде е оптика до дома я някъде е лан /

Как го разбираш "трасето" ? Края му е в лан-картата на компютъра. А техниците - да не би да следят всяка конекция с какви параметри е ?

За другото съм съгласен.

А за да довърша последното ти изречение - "... някъде е оптика до касетата на улицата, а после - мед / лан."

преди 3 часа, дръндю написа:

тъй като му прекъсва само временно, вероятността за това е много голяма

имах такъв проблем и се оказа пречупен проводник в буксата

При мен - само от почернели конектори на сплитер и преди него - скоростта ми се вдигна почти два пъти.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптика до касетата някъде по улицата :D много черен хумор имаш върна ме 15 години където оптиката е някъде скрита между клоновете . В днешно време е ЛАН е но трасето в блока е оптика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Оптика до касетата някъде по улицата :D много черен хумор имаш върна ме 15 години където оптиката е някъде скрита между клоновете . В днешно време е ЛАН е но трасето в блока е оптика

Що - не си ли го виждал този вариант? Във Великобритания го има на много места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бая си се филмирал виждам Дрифт_Маниак, варианти има много поради които интернета ти да спира, може да си станал ботнет на някое "флуудерче". Това е просто теза нали никой не е сигурен, най добре направи тема във секцията за компютърна сигурност, за да си провериш пц-то за "ратове". Друг е въпроса че освен със преинсталация няма как да се махне заразения файл ако се подменя периодично за да не може да бъде изтрит от антивирусни програми(FUD-fully undetectable).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Beyond_Wisdom написа:

На мен Аваст ми е спирал нета тя е противоречива антивирусна.

Това съм го виждал Аваста да работи бавно на един доставчик а даже и спира интернета а на друг не прави проблем.

Вероятно се дължи на бъгава им система и променя DNS с някакво различно и от там идва проблема.

Вариант 1: теглиш това,слагаш му всички отметки и ресетваш интернет настройките https://rizonesoft.com/download/complete-internet-repair/

Вариант 2: теглиш това и му задаваш Default DNS ако нещо/ някой му е задал по различно http://www.sordum.org/7952/dns-jumper-v2-0/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.