Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следният проблем. Купих си скоро настолен компютър Lenovo ThinkCentre m58p. Проблемът е следният.

Опитвам се да прокарам 5.1 озвучение но след като дам настройките за 5.1 съраунд и тествам звука всичко е наред. Записвам настройките и след като се опитвам да гледам филм или да слушам музика аудиото върви само през 2 колони и центъра.

Операционната ми система е Windows 7 Home Premium, звуковата карта е "SoundMax Integrated Digital HD Audio"

Ето и Hardware IDS - HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_1882&SUBSYS_17AA3047&REV_1003

Отделно в самият компютър има вградени колони. Никъде из настройките нямам Fill Speakers. Другият проблем е след като съм изтеглил и инасталирал драйверите от сайта на Lenovo, в конторл панел или из папките, никъде няма софтуер за настройки на звуковата карта на Soundmax. Единствено мога да правя настройки от самият звук на Уиндолс. Другия вариант който пробвах е фикс за аудиото но след като се опитвам да го инсталирам ми казва че е несъвместим със хардуера ми. Някой ако има подобен проблем ще съм благодарен да каже дали го е разрешил.

Capture.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, fakira1990 написа:

Опитвам се да прокарам 5.1 озвучение но след като дам настройките за 5.1 съраунд и тествам звука всичко е наред. Записвам настройките и след като се опитвам да гледам филм или да слушам музика аудиото върви само през 2 колони и центъра.

При теста,чуват ли се по отделно всички колони,защото казваш,че всичко е наред?Да не би филмите,които гледаш,да не са записани с аудио 5.1?

Музиката е стерео,затова ще се чува само през предните две колони,но странното е че трябваше да излиза и бас колоната,а не централната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.01.2016 г. at 11:13, Димитър 59 написа:

При теста,чуват ли се по отделно всички колони,защото казваш,че всичко е наред?Да не би филмите,които гледаш,да не са записани с аудио 5.1?

Музиката е стерео,затова ще се чува само през предните две колони,но странното е че трябваше да излиза и бас колоната,а не централната.

При теста се чуват по отделно всички колони, странното е че има някакво пукане при теста все едно че се пуска ток към тях и после като приключи теста пак се чува пукане все едно се изключват. По принцип систамата ми я използвах на старият компютър с различна звукова карта и там нямах проблем с нея. Вървеше на XP без проблеми. И нямаше значение дали филмите и музиката са записани на 5.1 озвучение. Филмите си звучаха през всичките колони с бас озвучение, музиката също. Пробвал съм системата и на лаптоп там също нямаше прооблем, което ми довежда до мисълта че пропускам нещо като цяло.

на 28.01.2016 г. at 15:13, niki292002 написа:

Може ли да попитам точно по какъв начин е свързана системата ?

Жаковете на самата уредба не се за компютър, добавил съм към всеки един жак обикновенн 3,5мм жак за аудио. Другото което е че системата си има дистанциооно но никога не съм го използвал защото настойките си ги правя директно от системата. Макар че на дистанционото има единствено за усилване и намаляване на звука на самите колони и регулиране на баса. Тези копчета ги има и на самата система.

20160131_113523.jpg

20160131_113714.jpg

Редактирано от fakira1990 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли модел на дъното, също, направили ли сте настройките през софтуера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам 5.1 но използвам  2 колони и буфера другите изгърмяха и използвам ето това от години за управление и има повече настройки и ми върши чудесна работа < http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

Мисля , че това с филмите идва с проблем в кодеците и аз преди имах проблем но откакто  минах на Gom player нямам вече такива проблеми с звука :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно модела на марковата машина, ще може ли да кажете, защото са доста

Каква е ОС и инсталирани ли са драйвери за звуковата карта, както и за останалите компоненти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, niki292002 написа:

Може ли модел на дъното, също, направили ли сте настройките през софтуера ?

1.JPG.a2ed00b1e8ff54a688354595e07e04d8.J

За какви настройки говорим? Както вече съм споменал, настройки съм направил, но звукът си излиза през 2 колони и много слабо през центъра и буфера. Задните колони въобще не се чува нищо от тях. Иначе проверих дали работят, и работят перфектно без проблем всички колони. Първоначалната ми мисъл беше да не съм прекъснал някой кабел но както установих всичко е включено на правилното място, пробвах и с размяна на кабелите но отново не стана.

преди 10 часа, oic написа:

Точно модела на марковата машина, ще може ли да кажете, защото са доста

Каква е ОС и инсталирани ли са драйвери за звуковата карта, както и за останалите компоненти?

Lenovo thinkcentre m58 - m7639

ОС е Windows 7 home premium x64 bita. Инсаталирах всички налични файлове от Lenovo като на някой дори ми даваше че не стават за хардуера ми. Има ли шанс това да се получава от самия Windows. и ако е да да пробвам с друга версия. Само дето ще е без лиценз. Другото странно нещо е че системата ми не иска да се ъпдейтва и windows update само си търси обновления и нищо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, ли е драйвера който сте инсталирали от сайта на производителя за звукът:

ADI Audio codecs AD1988A and AD1882 driver for Windows 7 (32-bit and 64-bit) - ThinkCentre M57, M57p, M58, M58.

Ако, не сте го инсталирали го инсталирайте.

Всичко свързано ли е точно (кабели и т.н.). Не разбрах точния модел на зв. карта за да видим дали поддържа 5.1 звук.

Както и да проверим за по нов драйвер за звукът от сайта производител.

Може да тествате и с този драйвер дали ще стане, да покаже панела за зв. карта. Като преди това сте деинсталирали старият.

Какъв плеър ползвате за възпроизвеждането на  видео  със 5.1 звук?

Източникът който ппейвате, съдържа ли много канален звук?   Тук има видео семпли (кратки клипчета). може да си дръпнете и да тествате звукът с тях.

Съветвам Ви да инсталирате DaumPot Player (x64), Който има вградени кодеци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, oic написа:

Това, ли е драйвера който сте инсталирали от сайта на производителя за звукът:

ADI Audio codecs AD1988A and AD1882 driver for Windows 7 (32-bit and 64-bit) - ThinkCentre M57, M57p, M58, M58.

Ако, не сте го инсталирали го инсталирайте.

Всичко свързано ли е точно (кабели и т.н.). Не разбрах точния модел на зв. карта за да видим дали поддържа 5.1 звук.

Както и да проверим за по нов драйвер за звукът от сайта производител.

Може да тествате и с този драйвер дали ще стане, да покаже панела за зв. карта. Като преди това сте деинсталирали старият.

Какъв плеър ползвате за възпроизвеждането на  видео  със 5.1 звук?

Източникът който ппейвате, съдържа ли много канален звук?   Тук има видео семпли (кратки клипчета). може да си дръпнете и да тествате звукът с тях.

Съветвам Ви да инсталирате DaumPot Player (x64), Който има вградени кодеци.

Да същия кодек съм инсталирал. Със второто предложение не става. Казва ми че не се поддържа. С този плеър става но доста слабо излиза някакъв звук от задните колони и баса. Въобще е далече от това което старата ми кошница на свят години, правеше като звук. Отделно в началото съм споменал каква е звуковата карта но модел никъде не мога да видя. Мисля че е тази AD1882. В уиндолс мога да регулирам звука на колоните но като ги намаля предните се чува много слабо а всъщност съм ги задал на макс. И още нещо днес тествах в mozila клипове с високо качество и всичко си свучеше без проблем. Чуваше се от всички колони и баса гърмеше. Пробвах KMPlayer, Winamp, BS player, GOmplayer, Windows Media Player, с нито един от изброените не сполучих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влезте в настройките на Pot Player плеъра и си поиграйте с настройките за Audio. Вижте дали сте избрали 6 канала:

Както, и другите настройки погледнете. Възможно е да пропускаме нещо.

Щом има звук на всички тонколони.

Имайте предвид че задните съраунд тонколни не се чуват винаги, когато пускате много канален звук.

Проблема, може да е в зле конфигурирана зв. карта ( в настройките и) или в плеъра за възпроизвеждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.02.2016 г. at 22:12, oic написа:

Влезте в настройките на Pot Player плеъра и си поиграйте с настройките за Audio. Вижте дали сте избрали 6 канала:

Както, и другите настройки погледнете. Възможно е да пропускаме нещо.

Щом има звук на всички тонколони.

Имайте предвид че задните съраунд тонколни не се чуват винаги, когато пускате много канален звук.

Проблема, може да е в зле конфигурирана зв. карта ( в настройките и) или в плеъра за възпроизвеждане.

Много благодаря на всички за усилията които положиха да ми помогнат.  Плеярът който ми препоръча oic ми върши чудесна работа. Другите плеяри просто нямат такива настройки за звук за да може да се възпроизведе аудито. Сега и филмити си имат качествен звук и музиката звучи страхотно. Отново благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако слушате музика, която е много канална (само аудио (DTS)), инсталирайте си AIMP3/4

Програмата има BG интерфейс.

Има допълнителен плъгин за DTS, и работи перфектно. Да не говорим, че и мн.добър за ползване в стерео режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, ша ма извинявате за намесата, ма според мен ''проблема'' (който е частично решен) е точно, заради неизползването на правилния плеър и настройките му!

Не веднъж съм заявявал тук, че на-добрия такъв е Potplayer (казвам го на база сравнение с всички други известни и не дотолкова известни плеъри!), но трябва не само да го използваш, но и да знае как точно да го настроиш!!!

Ползвам го освен за ''видео'' и за ''музика'' и смея да твърдя, че това е на-доброто което може да се използва!

Стига да знаеш с какво и как!

С него пезпроблено се слуша дори 7+1 аудио!

Доказателство!

8613952b.png

пп.Това дали аудио системата ти има тези възможности и дали си я свързал правилно е отделен въпрос!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

" Пичове, ша ма извинявате за намесата, ма според мен ''проблема'' (който е частично решен) е точно, заради неизползването на правилния плеър и настройките му! "

И аз като теб ползвам само този плеар. Нямам друг инсталиран. Нима за всяка песен или филм трябва да имам и "нужния" плеар? + от мен

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, * СТЕФАН * написа:

...И аз като теб ползвам само този плеар. Нямам друг инсталиран...

Е...аз имам и TotalMedia Theatre, че Potplayer-a така и не го направиха да плейва 3D iso файлове (което е единствения му минус според мен), но знам, че ти не гледаш никакви 3D-та, та той ти е напълно достатъчен :handshake:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът с липсата на звук се корени в настройките на използвания плейър/кодек. Не в драйвъра на звуковата карта.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, * СТЕФАН * написа:

" Пичове, ша ма извинявате за намесата, ма според мен ''проблема'' (който е частично решен) е точно, заради неизползването на правилния плеър и настройките му! "

И аз като теб ползвам само този плеар. Нямам друг инсталиран. Нима за всяка песен или филм трябва да имам и "нужния" плеар? + от мен

Да?

Пробвай да пуснеш iso 3Д на нещо различно от Power DVD. Музиката също се плейва на winamp,aimp и тн! Може би защото софт-а е написан точно за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, atridi написа:

Да?

Пробвай да пуснеш iso 3Д на нещо различно от Power DVD. Музиката също се плейва на winamp,aimp и тн! Може би защото софт-а е написан точно за това.

На този въпрос е отговорено по горе от  Skalata_73. Музика слушам като хората а не в MP3! Нямам идея защо си ме цитирал, като не ти е ясно положението, което е при мен. Сигурно, да ме "просветлиш"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, * СТЕФАН * написа:

На този въпрос е отговорено по горе от  Skalata_73. Музика слушам като хората а не в MP3! Нямам идея защо си ме цитирал, като не ти е ясно положението, което е при мен. Сигурно, да ме "просветлиш"!

....Нима за всяка песен или филм трябва да имам и "нужния" плеар? + от мен

отговарям ти на това! А положението ми е мн ясно!!! Ти слушаш комерс и затова можеш да го намериш в флак и др подобни. Аз слушам "като животните" групи които даже не знаеш че съществуват! И познай на какво :P

пп Дреме мииииии!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 минути, atridi написа:

....Нима за всяка песен или филм трябва да имам и "нужния" плеар? + от мен

отговарям ти на това! А положението ми е мн ясно!!! Ти слушаш комерс и затова можеш да го намериш в флак и др подобни. Аз слушам "като животните" групи които даже не знаеш че съществуват! И познай на какво :P

пп Дреме мииииии!

Да вземеш да ми напишеш някоя от тези групи, които не ги зная. Но ако ще ми пишеш за групи от оня ден изпълняващи дубстеп и други кючеци - по добре се откажи! Не ме интересуват групи еднодневки приятел. Това, че не ти дреме, на мен не ми пука!

"....Нима за всяка песен или филм трябва да имам и "нужния" плеар? + от мен "

Това, което съм написал, ако си го разбрал правилно е шеговито за всяка песен. Сега се успокой и си пусни нещо на слушалките!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, * СТЕФАН * написа:

...дубстеп и други кючеци

откога дъбстепа е кючек ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 14 минути, Tanaz_we написа:

откога дъбстепа е кючек ?

От как е създаден. Смяташ ли че е някаква музика, която ще остане в милионите хора по света? И чети правилно какво съм написал:  "... дубстеп и други кючеци "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно имаш различно виждане не бих искал да споря, но само ще кажа, че даже и в дъбстепа има някакво чувство, мисъл и логика, но просто ти имаш други предпочитания като музика и не можеш да го видиш. Има хора които наитина се кефят на такава музика, слушат я постоянно, чувстват я с душата си, и не са луди или слабоинтелигентни ! Аз съм един от тях ! Просто имат различни вкусове ! 

"На вкус и цвет - товарищей" нет са казали руснаците...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Точно така. Всеки си има предпочитания към определени жанрове в музиката. Моите не са като твоите! Като минеш 50 години, ако все още съм жив, веднага ще ми напишеш, че твоя жанр отдавна си го забравил.Но ако разбираш наистина от музика, не би забравил никога Пинг Флойд, например. Нали? Даже и след 200 години, пак ще са известни.Руснаците са казали много неща, но Вие не ги слушате обикновено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Георги Сарафов
      Привет,за пореден път ще си взимам нови слушалки досега ползвах евтини модели до 50 лв и вече искам да скоча малко по нагоре като се надявам за повечко пари да получа и по-добро качество
      Възможности 150-270 лв ,бих стигна 300 само и единство ако е възможна покупката им на изплащане.
      стиловете музика които ще слушам са почти без ограничения,също ще го ползвам от различни устроиства лаптопи,таблети,телефои каквото има,внай-общи линии ще ги правя сандър...така да се каже.

насочил съм се към някои модели на аудиотехника
      и sehnnheiser
      може би и тази марка Beyerdynamic
      в случаи на нужда за слушането им от PC-та и лаптопи имам звукова карта Creative Sound Blaster PLAY! 3
      HELP!!! със избора
    • от Qnko Hristozov
      Здравейте, от много време искам да си направя мини студио в домашни условия с цел да правя музиката, която харесвам. Вече разполагам с някакъв бюджет и съм готов да вкарам някой лев в доста по - качествена техника, от която имам сега. 
      Отделил съм до 300 лева за слушалки, (с цел миксиране и мастеринг) като желая да чувам музиката чиста, ниските честоти са ми приоритет. Closed-back или затворени, понеже ще съм пред микрофона с тях и не искам микрофона да улавя звука от слушалките.
      Доста се поразрових за слушалки и това, което видях е, че повечето препоръчват няколко вида слушалки - 
      1. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-pro-32-ohms - Beyerdynamic DT-770 PRO;
      2. https://www.muziker.bg/akg-k-240-mkii - AKG K-240 MK II;
      3. https://www.muziker.bg/akg-k240-studio - AKG-240 Studio;
      4. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-280-pro  - Sennheiser HD 280 PRO.
      Като цяло, аз всъщност искам техниката да ми е малко по-скъпа, за да не се налага да я сменям скоро и да закупувам по-нова и по-добра... Не съм на ясно много за това какво точно да търся в слушалките или микрофона, затова се обръщам към вас.
      Моят избор за слушалки е този 
      1. https://www.muziker.bg/audio-technica-ath-m50-x-white - Audio-Technica ATH-M50 X
      2. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-m - Beyerdyamic DT-770 M
      3. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-300-pro - Sennheiser HD 300 Pro
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Не знам дали направих грешка, като пиша за две отделни неща..Ако е така, моля за извинение! Ако е проблем бих направил отделна тема за микрофона.
      Ориентирах се към към няколко вида микрофони - от 300 до 400 лева максимум (ще го използвам за звукозапис, вокали, бързо пеене)
      На първо място до колкото съм информиран ми трябва динамичен микрофон, който да е кардиоиден. Чудя се между тези - 
      1. http://velikovmusic.com/index.php?route=product/product&path=91&product_id=868 - sEelectronics X1 Vocal Pack
      2. https://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_27878/BEHRINGER_T_47.html - Behringer T-47
      Пускам тук Аудио карта, която мисля да си закупя - https://www.muziker.bg/focusrite-scarlett-6i6-2nd-generation - Focusrite Scarlett 6i6 2nd Generation
      и MIDI Keyboard - https://www.muziker.bg/behringer-motor-49 - Behringer Motör 49 
      с цел ако има някакъв проблем в свързването, импенданса и други несъответствия, поради които е невъзможно да се свържат устройствата и да работят заедно..
      Моля препоръчайте ми или някои от тези, които споделих,  или други, които съответстват на дадената цена. Имам голямо желание да си направя мини студио като следващата крачка ще е да си направя студио извън дома с цел правене на музика!
      ПП: Ако има някакъв проблем относно темата и написаното вътре в нея, моля да ме извините! За пръв път пиша тук, ще се съобразя с нередностите, ако има такива! 
    • от Humpty Dumpty
      Здравайте!
      Някой може ли да ми даде информация оригиналното стерео на VW Golf 5, какъв аудио формат чете за дисковете, а също и самите дискове, какви трябва да са (CD, DVD, DVD-RW и т.н.)?
      Благодаря, предварително!
    • от blipiblop
      Здравейте,
      Имам един казус с озвучение на импровизираното ми домашно кино. Използвам система в която свързвам към лаптопа си проектор Optoma HD66 като изкарвам звука през домашната си система 5.1 с ресийвър Pioneer VSX-531. Проекторът е свързан посредством HDMI кабел, а настройките на лаптопа ми (Lenovo G50-80) са да извежда аудиото вместо през HDMI, през аудио жака и е свързан с 3.5мм двоен аудио жак дълъг 5 метра.  
      В момента съм поръчал външна звукова карта и 10М TosLink кабел (SPDIF), за да мога да свържа аудиото да минава през 6-те канала на системата (вместо през 2 както в момента със стерео жака). На този етап не мисля, че това ще оправи проблема, тъй като този проблем е отдавна и ту се чува по-тихо, ту по-силно, но винаги има едно "пищене" много високо-честотен звук. Понякога се е оправяло с нов аудио кабел, но в крайна сметка в даден момент винаги се появява. Има случаи в които слагам стар аудио кабел (който съм купувал преди и е правил проблем) и от него няма шум. Не мога да разбера от къде идва този шум. 
      Какво открих: ...
      Наскоро забелязах една тенденция - Докато е пуснат звука през лаптопа и отива директно към ресийвъра не се чува нищо, но щом включа HDMI буксата на проектора, този шум се появява незабавно (без дори да е пуснат проектора). В тази връзка пробвах да изключа проектора от мрежата (тока) и шумът изчезва. Така съм в един омагьосан кръг в който имам или звук или картина (не може и двете, защото има шум). Пробвах да пусна звукът и през Bluetooth, но това не е решение. Вярвам, че това е проблем свързан с електрическото напрежение, но съм крайно незапознат с тази сфера. Знам, че има значение сечението, дължината на кабелите и други компоненти, но знанията ми по тази тема са оскъдни. Смятам, че аудио кабела е много дълъг (5 метра), но няма как при положение, че проектора е в едната част на стаята, а аудио системата в другия.
      Какво направих: ...
      Помислих, че тъй като проекторът е включен към разклонител с дълъг кабел и много гнезда, може това да създава някакво напрежение, което да се отразява на звука. Затова изключих всичко от разклонителя и включих проектора директно в контакта. Това не промени нищо, отново има същият шум.
      Моля, ако някой има теории, хипотези, предложения или друго, което може да е от помощ, нека пише. Може да ми пишете на лично съобщение ТУК, а аз ще публикувам отговора на този казус, ако бъде решен. 

• Дарение

• Добави ново...