Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Проблема ми е следния. Как да разбера паролата на рутер. На работата ми има настолен компютър с рутер и рутера има парола която не я знам и шефа не иска да каже. Карам нощни смени и полудявам и мобилния ми свършва. Имам достъп до компютъра но не знам паролите. Пробвах през IP но и там ударих на камък сменили са Username и паролата. Та въпроса ми е няма ли и друг начин без да се reset-ва рутера? Въпросния рутер е TP-LINK но не знам точния модел.

Редактирано от bulio911 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нормално и аз ако съм шеф на фирма и аз ще направя същите неща .Този ли е рутера < https://www.google.bg/search?tbm=isch&hl=bg&source=hp&biw=&bih=&q=tp+link+wr740n&gbv=2&oq=tp+lin&gs_l=img.3.0.0l10.1457.2314.0.3396.6.4.0.2.2.0.225.720.0j2j2.4.0....0...1ac.1.34.img..0.6.777._TfJDL6A8E8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами питате шефа си, да каже паролата на рутера, за да може да използвате интернета. А може пък умишлено да не я дава, защото няма да си вършите работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние си я вършим но той си мисли че няма да я вършим ако имаме интернет, а не се сеща че имаме и мобилен.

На външен вид е същия рутер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

за какво ти е рутер, ползвай си ip с жива флашка на Линукс дистрибуция

например тази:

http://www.downloadwireless.net/?dir=isos

Нещо не схванах. Не съм много запознат с тия неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. След като имате мобилен интернет може спокойно да обясните на вашия работодател, че няма от какво да се притеснява. Може дори да го помолите да направи един тест, за да види че тази забрана е безмислена.

2. След като нямате на идея за какво става на въпрос не пипайте рутера и не се занимавайте с глупости. Сегашните безжични пароли не се разбиват толкоз лесно. Освен това, този който е настройвал рутера мисля, че знае за какво става на въпрос.

3. Има вероятност да си изгубите работата ако шефа ви разбере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко разсъждения по принцип, не по същество. Писали сте "Парола за рутер" - коя парола? Всеки рутер има (поне) 3 пароли

1. тази, за свързване с доставчика,
  2. тази за wifi-я и
  3. тази, за достъп до админ панела. Последната може да има и под-вариант за user достъп.
преди 20 минути, bulio911 написа:

Нещо не схванах. Не съм много запознат с тия неща

При това положение - виж

преди 15 минути, Емил Костов написа:

2. След като нямате на идея за какво става на въпрос не пипайте рутера и не се занимавайте с глупости. Сегашните безжични пароли не се разбиват толкоз лесно. Освен това, този който е настройвал рутера мисля, че знае за какво става на въпрос.

3. Има вероятност да си изгубите работата ако шефа ви разбере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яко ще те опапкат ако разбере шефа ти какви искаш да ги вързиш зад гърба му . Ако те изгони веднага ти се пише в досието и ако искаш някъде да почнеш подобна нова работа то новия шеф първо ще види по какъв начин са те натирили от старата работа . Така че бачкай си спокойно и тези работи при прави на твоя рутер .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:
преди 2 часа, jhoro написа:

Няколко разсъждения по принцип, не по същество. Писали сте "Парола за рутер" - коя парола? Всеки рутер има (поне) 3 пароли

1. тази, за свързване с доставчика,
  2. тази за wifi-я и
  3. тази, за достъп до админ панела. Последната може да има и под-вариант за user достъп.

При това положение - виж

тази дистрибуция ти конфигурира нета

с гугъл хром е

при първоначално стартиране избираш между английски и испански

на следващият прозорец е избор на ядро

а, след това следва избор на графична среда ...ъ-ъ-ъ... за предпочитане кде

На мен ми трябва тази за wifi-то или пък тази за админ панела която пък пак ще ме доведе до тази за wifi-то. По принцип по подразбиране е Username:admin, pass:admin. Да но и те са сменени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, bulio911 написа:

На мен ми трябва тази за wifi-то или пък тази за админ панела която пък пак ще ме доведе до тази за wifi-то. По принцип по подразбиране е Username:admin, pass:admin. Да но и те са сменени

Ся ... ти за да отвориш админ панела тряа си в една мрежа с рутера - начи по wifi не става (не знаеш и тази парола).

Ако имаш връзка по лан - може да направиш друго. Слагаш си един wifi адаптер и си правиш твоя мрежа. С мост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е, че достъпът по LAN става без парола.

Купи си собствен рутер. Свържи единият LAN порт на служебният рутер с LAN порт на твоят рутер. Задай на твоят рутер адрес различен от този на служебният рутер. Спри DHCP на твоят рутер и си конфигурирай WiFi мрежата. Ползвай  със здраве !

Забележка: Ако аз съм шефът, ти си безработен от момента в който разбера за изпълнението ти !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Mitov написа:

Идеята е, че достъпът по LAN става без парола.

Купи си собствен рутер. Свържи единият LAN порт на служебният рутер с LAN порт на твоят рутер. Задай на твоят рутер адрес различен от този на служебният рутер. Спри DHCP на твоят рутер и си конфигурирай WiFi мрежата. Ползвай  със здраве !

Забележка: Ако аз съм шефът, ти си безработен от момента в който разбера за изпълнението ти !

И това става - не забравяй също да си спреш firewall-а на втория рутер (повторителя)

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и още един вариант. Ако сте няколко човека на смяна през нощта може да си купите интернет на Макс Телеком ( стига да имат обхват)  и за 20-30 лв. на месец ще си имате интернет спокойно за вашите нужди. ( да се знае, че не правя реклама на тази фирма).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Има и още един вариант. Ако сте няколко човека на смяна през нощта може да си купите интернет на Макс Телеком ( стига да имат обхват)  и за 20-30 лв. на месец ще си имате интернет спокойно за вашите нужди. ( да се знае, че не правя реклама на тази фирма).

Емо - то ... с пари всеки знае. Човека си каза, че има мобилен. Достатъчно е да си направи плана за повече мегабайти (левчета) и ... готово

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Емо - то ... с пари всеки знае. Човека си каза, че има мобилен. Достатъчно е да си направи плана за повече мегабайти (левчета) и ... готово

Да, но ако примерно са няколко човека ще им излезе по 5 лв на месец например ползването и всичко ще е наред. А иначе си прав, че възможности има. А и не говорим за колосални суми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от Carolina Carreras
      Здравейте,
      от известно време имам следният проблем с интернета - сигналът на wifi рутера изчезва и се появява отново през няколко минути/ секунди, понякога мрежата изчезва напълно за определено време. Опитах какво ли не - сменях различни канали, пробвах и 20 и 40 MHZ, рутерът дори беше връщан до фабрични настройки и пренастройван, но за съжаление проблемът продължава. Обикновено се появява през няколко месеца,  макар че последните дни стана наистина нетърпимо.
      Абонат съм на Vivacom и моделът на рутера е Nokia G-240W-A.
      Около мен има доста Wifi мрежи, но само 5 от тях са с по-силен сигнал. Първоначално предположих, че има силна интерференция, но никой от съседите ми няма такъв проблем. Чудя се дали самият рутер не е за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително :).

• от Goran Mitevski
      Здравейте,
      Не успях да намеря отговор на проблема ми, затова пиша нова тема.
      От 2-3 седмици имаме проблем с wifi-то вкъщи, но само на лап-топите, изчезва сигнала за 3-4 секунди мн често и след това се появява.
      Понеже работиме от вкъщи в момента и много често ползваме лап-топите и е адски дразнещо и тъпо.
      Интернета ни е към Vivacom, идваха 2 пъти сменяха рутера, няколко пъти сменяха настройките, името на рутера, паролата, какво ли не, но проблема все си го има.
      Утре идват да сложат трет рутер, по различен от предните да видиме дали ще се оправи проблема.
      Лап-топите (2 бр.) са с Windows 10.
      Преди бяхме на A1 и не сме забелязали такъв проблем.
      Ако сте имали подобен проблем, моля да споделите как да го реша.
      Благодаря предварително!
    • от terminator.1985
      Здравейте, въпросът ми е как да отключат този рутер заключен към ''А1" , с какви програми и стъпки да следвам ?
      Рутера е със сим карта !
    • от Pulsarr
      Здравейте.
      Използвам интернет и телевизия на виваком.Дълго време бях с рутера който виваком предоставят.Веднъж дори виках техниците им да го сменят поради слабия сигнал.Смениха го с друг с две антени но положението си остана същото.Страшно ми писна и след двегодишни мъки си поръчах този  рутер : ASUS RT-AC1200G+  . Очаквах го с нетърпение да пристигне мислейки си ,че ще ми реши проблемите със слабия сигнал когато се отдалечиш на три крачки от рутера.
      Много съм разочарован от  новата ми покупка.Мисля си ,че дори се представя по зле от вивакомския.Във другата  стая на 4 метра от рутера ,през една панелна стена силата на сигнала е една чертичка ,като доста често се губи напълно.Това на 2,4GHz .
      На 5 GHz силата на сигнала е още по слаба. Не съм много вещ в тази материя затова ще помоля по запознатите да ми кажат на какво може да се дължи този слаб сигнал.Да не би аз да не правя нещо както трябва или рутера който съм купил толкова си  може, въпреки ,че срещнах доста положителни коментари за него.Също така какъв рутер трябва да си купя за да мога свободно да ползвам WiFi когато съм в другата стая на 4-5 метра от него.
      Благодаря.

• Дарение

• Добави ново...