Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да отворя тази тема ( дискусия ) за да може всеки да изрази неговата гледна точка. В последните няколо месеца лавинообразно се появиха видеа и дискусии в чуждестраните форуми. Напишете в You Tube Flat Earth и ще ви излезнат стотици видеа. За съжеление не можах да открия такава на Български език , затова правя тази тема. Дано се получи добра дискусия с факти и обяснения и от двете страни.

Ето няколко видеа като за начало: 

Редактирано от DanteJKL (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DanteJKL написа:

Здравейте, реших да отворя тази тема ( дискусия ) за да може всеки да изрази неговата гледна точка. В последните няколо месеца лавинообразно се появиха видеа и дискусии в чуждестраните форуми. Напишете в You Tube Flat Earth и ще ви излезнат стотици видеа. За съжеление не можах да открия такава на Български език , затова правя тази тема. Дано се получи добра дискусия с факти и обяснения и от двете страни.

Няма как да се получи добра дискусия по тази тема, която впрочем е от много години, не от няколко месеца. Не и ако участниците са със здрав разум и поне средно образование.

• Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, flare написа:

Няма как да се получи добра дискусия по тази тема, която впрочем е от много години, не от няколко месеца. Не и ако участниците са със здрав разум и поне средно образование.

Имено за това става на въпрос. Много от нещата които се учат в училищата и университетите са манипулирани така, че да съвпадат с тезите и плановете на тези които ни управляват. Да не се задават неудобни въпроси, и да не се подлага на съмнение " наученото" в тях. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ли има да се дискутира?Има толкова много снимки от орбита,където се вижда ясно,че замята е кълбо!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Какво ли има да се дискутира?Има толкова много снимки от орбита,където се вижда ясно,че замята е кълбо!

Всички тези така наречени снимки са CGI (Computer-generated imagery) , Фотошоп и рисунки. Дори и НАСА си го признават.

Опитай се да намериш поне една истинска снимка на Земята направена от космоса. Няма нито една, всички са CGI, paintings, photoshop.

2015-how-bigisthe-earth_nasa.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, DanteJKL написа:

За съжеление не можах да открия такава на Български език

На Българин такава простотия, че земята е плоска не може да му мине през ума.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DanteJKL написа:

Имено за това става на въпрос. Много от нещата които се учат в училищата и университетите са манипулирани така, че да съвпадат с тезите и плановете на тези които ни управляват. Да не се задават неудобни въпроси, и да не се подлага на съмнение " наученото" в тях. 

Само че всички неща, които те учат, може да ги провериш и повториш експериментално.

Летял ли си с пътнически самолет? Аз много пъти, и дори и от там се вижда заоблянето.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че има и живо предаване от Международната космическа станция. Разбира се конспираторите винаги биха могли да го определят ката манипулация!

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде покажи ми това "заобляне" само че без да е снимано с Go Pro камера. На каквато и височина да се намираш хоризонта винаги остава на нивото на очите и е абсолютно права линия.

Ето ти няколко примера

П.С. Поне изгледай видеата и мисли и после коментирай

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я моля - плоска е разбира се, държи се върху 4 слона, а те са стъпили върху костенурката Великата А'Туин. Слънцето всяка сутрин го светват, а вечер го гасят. Звездите - преди бяха свещи, а сега ги подмениха с LED.

А аз съм Ринсуинд и живея в

Анкх-Морпорк.

• Харесва ми 19
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, spielberg написа:

Мисля че има и живо предаване от Международната космическа станция. Разбира се конспираторите винаги биха могли да го определят ката манипулация!

Е по-голяма издънка от живо предаване от Международната космическа станция няма. До сега въпреки безброите молби Не искат да покажат 360 градусово видео извън станцията.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DanteJKL написа:

Е по-голяма издънка от живо предаване от Международната космическа станция няма. До сега въпреки безброите молби Не искат да покажат 360 градусово видео извън станцията.

XOXxV0S.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, малко си закъснял. Преди 3-4 века щяха да са ти нормални възгледите. В момента са просто нелепи...

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, WhiteHart написа:

Пич, малко си закъснял. Преди 3-4 века щяха да са ти нормални възгледите. В момента са просто нелепи...

Ок. Да не би да си решил да изтриеш темата ?!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, защо... Пишете си, лошо няма. Забавление да става...

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DanteJKL

Най лесно ще разбереш, че земята е кълбо по прелитащите пътнически самолети. Те спазват  една височина и ако го гледаш продължително време, се забелязва от неговата следа, че лети пот дъга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, nikolela написа:

DanteJKL

Най лесно ще разбереш, че земята е кълбо по прелитащите пътнически самолети. Те спазват  една височина и ако го гледаш продължително време, се забелязва от неговата следа, че лети пот дъга.

О така ли ?! Ето ти ги пътниюеските самолети, дано обаче разбираш добре английски. Не искам да ми вярвате а да мислите над това което се казва. изгледай видеата .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Земята е плоска, защо другите планети за кръгли? Или това важи само за земята понеже няма извънземни слонове....

И слънцето кръгло ли е или мяза на огледало   :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е плоска, къде й е краят? С пропаст ли свършва?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, WhiteHart написа:

Дано това отговори на въпроса ти. 

https://youtu.be/HXrbja39w1A

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, WhiteHart написа:

Не си губи времето. Виж че единствените отговори са видеоклипове. А уж искаше дискусия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, flare написа:

Не си губи времето. Виж че единствените отговори са видеоклипове. А уж искаше дискусия.

Ето ти и за домашно.  Пред фактите и боговете мълчат, нали знаеш? Айде лека от мене :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети 

Филип Хосе Фармър 
Частен космос

И после ще дискутираме. Всеки мислещ човек знае ,че живеем в джобна вселена.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, DanteJKL написа:

Ето ти и за домашно.  Пред фактите и боговете мълчат, нали знаеш? Айде лека от мене :)

Това е последният ми коментар на пост с видео в темата. Аз нямам нужда от убеждение, за нещо което съм видял с очите си, както вече казах. И не виждам защо да те убеждавам или да споря за глупости с теб.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви и една карта - http://discworld.gateway.bg/

Вие, които не вярвате - да не би да сте от племето Н’туитиф.

Цитат

Хората от това племе били единствените в света, лишени от въображение. Например за гръмотевицата казвали следното:
"Гръмотевицата е силен шум в небето, породен от разместване на въздушните маси при преминаването на мълнията."
Н’туитиф били мирно племе, погубено от съседите си, които имали богато въображение, следователно и множество богове, суеверия и представи колко по-добре ще си живеят, ако си поразширят ловната територия.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   2 потребители

• Подобни теми

• от novobranec
      Френският учен Франсис Албаред от Университета "Клод Бернар" в Лион предполага, че водата е попаднала на нашата планета от Космоса.

Покрити с ледове астероиди и комети са достигнали повърхността на Земята стотици милиони години назад. Според теорията на Албаред водата, която е в основата на живота, има извънземен произход. И ние, хората, е възможно наистина да произхождаме от извънземни.

Около 4.5 милиарда години Земята е наводнена с достатъчно вода за създаването на океаните, което от своя страна е предпоставка за създаването на живота на планетата.

Теорията на д-р Албаред е публикувана в октомврийския брой на списание "Nature". Твърдението на учения може да се тълкува по следния начин: където има живот, трябва да има вода. Луната и Меркурий са безводни и следователно мъртви планети.

Официалната наука смята, че водата на Земята се е образувала от вулчаничните изпарения. Въпреки това в скалите на планетата е имало незначително количество вода. Толкова малко, че е много трудно да си представим как от него биха могли да се образуват океаните.

Затова Албарет вярва, че водата на нашата планета е пристигнала "на борда" на гигантски астероиди и комети, идващи от Космоса. Според учение по същия начин водата се доставя на други планети в Слънчевата система.

sanovnik.bg

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.