Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nani Nankova

Системата ми вероятно е инфектирана

Препоръчан отговор

Здравейте. С много бавен комп съм в момента, тъй като стария ми остана без дъно. Нямам антивирусна, а правя едни презентации и се налага да тегля един куп снимки и други файлове. Имам съмнение за вирус и си инсталирах FRST.exe. Направих каквото е необходимо и сега пускам резултатите тук

FRST.txt

Addition.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Определено нещо не е наред в логовете... Липсват цифровите подписи на доста системни файлове, но самите гадинки изглеждат като изтрити в логовете и по-скоро като остатъци от различни вредители. Нека да проверим малко по-дълбоко.

СТЪПКА 1

Спрете Autorun функцията.
Изтеглете и стартирайте следния файл Button_FixIt_Silver.jpg
Стартирайте го и се съгласете с лицензионното споразумение.
Натиснете Next и изчакайте да си свърши работата. Ако се наложи рестартирайте.

СТЪПКА 2

Изтеглете UsbFix и я запазете на десктопа.

Сложете заразената флашка в USB-то (ако имате повече от една флашка е желателно да повторите процедурата за всяка една от тях).
Стартирайте инструмента и натиснете бутона Clean.

СТЪПКА 3

Моля изтеглете последната версия на TDSSKiller оттук и я запазете на вашия декстоп.

Стартирайте TDSSKiller.exe за да стартирате приложението. След това кликнете върху бутона Change parameters.
Сложете отметка през Loaded Modules.

Sbf88.png
Необходим е рестарт за осъществяване на промените. Направете го!
TDSSKiller ще стартира автоматично след рестарта. Важно е да се отбележи, че вашия компютър може да изглежда по-бавен, на моменти неизползваем и с по-ниска производителност. Това е нормално и ще трае само един рестарт. Дайте му достатъчно време да зареди приложенията стартиращи с Операционната Система във фонов режим.
След това натиснете Change parameters в TDSSKiller отново.
Сложете всички отметки (този път рестарт не се изисква).
Натиснете бутона Start Scan.
Проверката не би трябвало да отмене повече от 5 minutes.
Ако подозрителен обект бъде засечен, действието по подразбиране ще бъде Skip, кликнете върху Continue.
Ако зловредни обекти бъдат намерени, тогава от падащото меню ще имате три възможности.
Бъдете сигурни, че избраното действие е Cure и натиснете върху Continue > Рестартирайте за да бъде завършена поправката.

Забележка: Ако Cure бутона не е наличен от възможностите, тогава моля изберете Skip бутона, не избирайте Delete освен ако не сте инструктирани затова.
Лог файл ще бъде създаден в свободната директория на дял C:\ . Потърсете за лог с името "TDSSKiller.[Version]_[Date]_[Time]_log.txt" и копирайте съдържанието му в следващия си пост.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поради липсва на обратна връзка маркирам случая като приключен!

Ако авторката на темата се завърне и желае да продължи нека да пише в темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от heat_bg
      Хванах някакъв вирус и всички снимки и клипове станаха с разширение mado.
      И в момента не могат да се отворят.
      Сканирах PC  с Kaspersky ,Malwarebytes,Anti-spyware и няма оправия.
      Pc-то се оправи но не и снимките и видето.
    • от Jordan890
      Здравейте. Моля за помощ. Когато си включа компютъра, браузърът ми под подразбиране Opera се включва автоматично и ми отваря таб, който автоматично ме води към сайтове за хазартни игри. Аваст не откри нищо, деинсталирах го и инсталирах Bitdefender, който също не откри нищо. Как мога да се справя с проблема ? 
      П.п. това се случи след като изтеглих и инсталирах приложение, което бе препоръчано тук, а именно https://www.kaldata.com/софтуер/adsfix-261716.html AdsFix 7.123.20.1
      Тази тема е продължение на 

Прикачвам файлове от FRST с молба за съдействие. Благодаря! 
      1.txt 2.txt 3.txt
    • от k19_russia
      Здравейте!
      Днес реших да пробвам така наречената програма ProtonVPN. Всичко беше добре докато не реших да се дисконектна и изключих VPN-a. След това се оказа, че нямам интернет достъп. В браузърите Chrome и MS edge не успявам да зареждам сайтове. На команда ping google.bg няма отговор. Единственото което работи е cloud клиента, с който се свързвам отдалечено до работното ми място. Следователно си мисля, че имам някакъв достъп до глобалната система и нещо ми пречи да го осъществямам с другите ми приложения на PC. 
      Опитах се да проверя на адаптера на WIFI да взима автоматично настройките от рутера. Всичко е на автоматично. Гледам, че програмата protonVPN е създала виртуален мрежови адаптер, който се изключва при дисконект на програмта от сърварите и след това оставам само на wifi адаптера. 
      Когато отново се свържа чрез protonvpn към някой от сърварите internet достъпът ми се възстановява и отново мога да достъпя интернет сайтовето които ползвам.

Предисторита на горното, е че на другията дял на същият комп имах WINDOWS който ползвах само него и опитах да ползвам версия на VPN програма която беше кракната. Успях да инсталирам програмата, но антивирусната полудя и съответно изтри някои неща в резултат на което нямах интернет достъп, но имах ping към сървъра на google.com. Резултата не се промени и след деинсталиране на дадената програма. 

Някой има ли идея какво мога да проверя и да реша проблема си и да имам досъп до интернет и при изкл. protonVPN 
    • от Ex0dus
      Здравейте,
      Предполагам, че може да съм си натряскал някой вирус не знайно как, защото компютърът ми стана бавен и на моменти засича. Прикачвам файловете по долу.

Addition.txt FRST.txt
    • от Ralitsa-Bella Perfanova
      Здравейте, 
      При свалянето и инсталирането на една програма на компютъра ми бе качен вирус, който екриптира голямо количество важни файлове с .kkll екстеншън. За да получа файловете обратно ми искат 490$ в първите 72 часа, а след това става двойно.

Някой срещал ли се е с подобен проблем и може ли да ми помогнете и дадете съвет? 

• Дарение

• Добави ново...