Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.Спрял съм се на конфигурация с i5 6600 процесор.Мисълта ми е,ако сложа i7 (4790 или 6700 примерно)много по-голяма разлика ли ще има или не.За тежки игри игри ще се ползва(gta 5 shadow of mordor witcher 3 far cry 4).Струва ли си i7 или този i5 6600 е предостатъчен.Видео картата е http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-GTX-970-GAMING-4G/.Благодаря предварително.А цялата конфигурация е http://nikem-bg.net/cart/54865p1r48235p1r46974p1r56038p1r55203p1r2143p1r55166p1rf.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 60
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Мне. За мен истината е с K  накрая. Другото е за замазване. Ще клокнеш ти по шина. Да не говорим, че се губят енергоспестяващите функции и AVX, който макар и да не е много разпространен, все пак го им

Той на Кико и Xeon-а му беше крив и щеше да го сменя именно с I5 естествено отключен и 750TI и не му харесваше та не го слушай.  Истината е че дори в момента с I7 + 970 не е доволен а съм сигурен

Абе обяснявате май едно и също ,но във формат спор. Да добавя и моята мерудия на манджата ви - Crysis 3 е екстремен случай и по специално това място на това ниво. Преди време си играх няколко час

преди 23 минути, Ceko123asdhe написа:

Здравейте.Спрял съм се на конфигурация с i5 6600 процесор.Мисълта ми е,ако сложа i7 (4790 или 6700 примерно)много по-голяма разлика ли ще има или не.За тежки игри игри ще се ползва(gta 5 shadow of mordor witcher 3 far cry 4).Струва ли си i7 или този i5 6600 е предостатъчен.Видео картата е http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-GTX-970-GAMING-4G/.Благодаря предварително.А цялата конфигурация е http://nikem-bg.net/cart/54865p1r48235p1r46974p1r56038p1r55203p1r2143p1r55166p1rf.html

От 4-те виртуални ядра на i7-6700K няма да видиш съществен прираст в игрите. Преспокойно можеш да минеш с i5-6500 и H110 дъно и така спестените пари да превложиш в SSD или още една плочка от 8GB оперативна памет. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям ефект има може би единствено при Crysis 3,  където навсякъде ще си имаш минимални 60  fps. С i5 6600  това няма как да стане. Не ти трябва избор между i5 и i7, а решение как ще клокнеш тоя процесор. Ако обаче трябва да избираш между DDR 3  и DDR4,  то изобщо не трябва да поглеждаш i7 4790. i7 6700K  е най-доброто решение, но i5 6600K  не изостава като избор за игра. естествено със Z170  дъно. Така, че насочи се към i5 6600K + Z170 дъно. Да не го увъртаме повече, това ти трябва като платформа. Извади отнякъде още стотина лева и действай. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Кико написа:

Голям ефект има може би единствено при Crysis 3,  където навсякъде ще си имаш минимални 60  fps. С i5 6600  това няма как да стане. Не ти трябва избор между i5 и i7, а решение как ще клокнеш тоя процесор. Ако обаче трябва да избираш между DDR 3  и DDR4,  то изобщо не трябва да поглеждаш i7 4790. i7 6700K  е най-доброто решение, но i5 6600K  не изостава като избор за игра. естествено със Z170  дъно. Така, че насочи се към i5 6600K + Z170 дъно. Да не го увъртаме повече, това ти трябва като платформа. Извади отнякъде още стотина лева и действай. 

И колко ще го клокне тоя i5-6600K с боксовия охладител, без да става ужасно шумен. Да направи 4.4-4.5Ghz, което са няма и 30% прираст на честотата, а в производителността значително по-малък. И ако става въпрос за овърклок, има възможности и за non-K процесорите с подходящ BIOS за дадено дъно, така че и i5-6500 става, няма нужда от 6600К за 500лв...От друга страна при варианта H110+i5-6500 едно SSD може да допринесе за цялостното бързодействие на системата или да се добави RAM - игри от сорта на GTA V пълнят 8GB за норматив.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Кико написа:

Не разбирам много от компютри,пък да не говорим за клокване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се прави еднократно. Е Кико ще палне форда и ще скочи до вас пък ти ще го черпиш една детска бира.

Иначе дори най-евтиния I5-6400 се подкарва на 4.3GHz. Отключеният на 4.5GHz демек 110 лв. за + 200MHz ако не греша?

http://nikem-bg.net/cart/54043p1r2240p1r55575p1r55123p1r52363p1r55270p1r55763p1r48235p1rf.html

пс. Захранването е напълно достатъчно а процесора както си решиш. Както казах с това дъно и охладител всеки подлежи на клок над 4GHz.

И не гледай по-евтиния модел на дъното със S. Хората често ги мислят за един и същ.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Roujin Z написа:

То се прави еднократно. Е Кико ще палне форда и ще скочи до вас пък ти ще го черпиш една детска бира.

Иначе дори най-евтиния I5-6400 се подкарва на 4.3GHz. Отключеният на 4.5GHz демек 110 лв. за + 200MHz ако не греша?

На Z170 дъно с подходящ BIOS и стоковия охладител i5-6400/i5-6500 по шина ще прави различно според бройката, но да не се очакват чудеса, не е фрапиращ прираст. Също така със стоковия охладител i5-6600K няма да направи бог знае колко повече, че да са оправдина тия 100лв отгоре. Един път може да се ореже от процесор без К и втори път от дъното, ако няма да се клоква.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията на която си се спрял е идеална за това което искаш да играеш. Единствено ти препоръчвам да добавиш още една плочка от същата рам или да вземеш 2х4 да ти работи в двуканален режим. Z170 дъно също е по добрия вариант както ти е казал колегата но винаги всичко е въпрос на бюджет. Ако смяташ че можеш да вмъкнеш тези неща в бюджета направи го.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Roujin Z написа:

http://nikem-bg.net/cart/54043p1r2240p1r55575p1r55123p1r52363p1r55270p1r55763p1r48235p1rf.html

пс. Захранването е напълно достатъчно а процесора както си решиш. Както казах с това дъно и охладител всеки подлежи на клок над 4GHz.

И не гледай по-евтиния модел на дъното със S. Хората често ги мислят за един и същ.

Мне. За мен истината е с K  накрая. Другото е за замазване. Ще клокнеш ти по шина. Да не говорим, че се губят енергоспестяващите функции и AVX, който макар и да не е много разпространен, все пак го има в някои игри, което би моглода окаже негативен ефект. Виж, не знам дали MSI  имат опция за възвръщане на процесора на стандартни честоти след приключване на играта, но Асрок загатнаха за това. Отключеният процесор си е отключен. Най-малкото не се притесняваш за глупости. А и тия клокове по шина не ми вдъхват никак доверие и съм ги зарязал тотално. Все си мисля, че предното дъно замина точно, защото работи няколко години клокнато по шина :)  SATA портовете му заминаха и до там бе с хубавата VIA. 

Относно стоковия охладител...че кой си взема процесор с отключен множител, разполагащ със стоков охладител? И не са ли всичките tray? Питам, щото аз като купувах, нямаше стокови охладители. 

Пак казвам. Събери още стотина лева или колкото се налага. така и така даваш 1700, където са 1700, там са и 1900. 

преди 15 минути, antigravity написа:

На Z170 дъно с подходящ BIOS и стоковия охладител i5-6400/i5-6500 по шина ще прави различно според бройката, но да не се очакват чудеса, не е фрапиращ прираст. Също така със стоковия охладител i5-6600K няма да направи бог знае колко повече, че да са оправдина тия 100лв отгоре. Един път може да се ореже от процесор без К и втори път от дъното, ако няма да се клоква.

Дрън дрън. Ти би ли орязал за себе си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Кико написа:

Относно стоковия охладител...че кой си взема процесор с отключен множител, разполагащ със стоков охладител? И не са ли всичките tray? Питам, щото аз като купувах, нямаше стокови охладители. 

Всички Skylake които са К версия вървят без охладител. Останалите си имат боксовия.
Кика "К" версията за обикновеният потребител не е от значение. Така или иначе човека няма да го клокне най вероятно никога след като не разбира от това. Вярно някой магазини предлагат тази услуга но не и Nikem от където ще пазарува. Така че да спести някой лев от К версията за него е идеалният вариант

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В емаг имаш на промоция видетото дето го искаш за 699 лв спестяваш 90 лева http://www.emag.bg/video-karta-msi-nvidia-geforce-gtx-970-gaming-twin-forzr-v-4096mb-gddr5-256bit-hdmi-2x-dvi-display-port-pci-e-msi-gtx-970-gaming-4g/pd/DLMK5BBBM/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ceko123asdhe написа:

Не разбирам много от компютри,пък да не говорим за клокване.

То игрите вървят с разбирането на компютрите и клока. Щеш нещеш се научаваш да клокваш, щом искаш да играеш. Нещо ще кажа за тая карта, която си избрал. Твърде скъпичка ми се струва. Аз преди година и половина почти, взех подобна за 700 лева. Ебахти енвидиите.

преди 20 минути, Rand написа:

Всички Skylake които са К версия вървят без охладител. Останалите си имат боксовия.
Кика "К" версията за обикновеният потребител не е от значение. Така или иначе човека няма да го клокне най вероятно никога след като не разбира от това. Вярно някой магазини предлагат тази услуга но не и Nikem от където ще пазарува. Така че да спести някой лев от К версията за него е идеалният вариант

Абе недей мисли вместо човека.  Когато вземах за първи път конфигурация, още във фирмата ми клокнаха процесора. Това ме заинтригува веднага и не спрях да човъркам де що пише "BIOS". 

ПП: Стига с туй пестене бе! Ами бегай в магазиня за 1 лев и пести! Ебахти съветите, дето се дават тук. Добре, че не се налага да слушам  подобни. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Кико написа:

Мне. За мен истината е с K  накрая. Другото е за замазване. Ще клокнеш ти по шина. Да не говорим, че се губят енергоспестяващите функции и AVX, който макар и да не е много разпространен, все пак го има в някои игри, което би моглода окаже негативен ефект. Виж, не знам дали MSI  имат опция за възвръщане на процесора на стандартни честоти след приключване на играта, но Асрок загатнаха за това. Отключеният процесор си е отключен. Най-малкото не се притесняваш за глупости. А и тия клокове по шина не ми вдъхват никак доверие и съм ги зарязал тотално. Все си мисля, че предното дъно замина точно, защото работи няколко години клокнато по шина :)  SATA портовете му заминаха и до там бе с хубавата VIA. 

Пак казвам. Събери още стотина лева или колкото се налага. така и така даваш 1700, където са 1700, там са и 1900. 

Дрън дрън. Ти би ли орязал за себе си?

Това с К накрая може да е твойта си истина, ама не е генерално за всеки. Той човекът си каза, че не клоква, ама и да клоква, колко пък според теб прираст ще види в игрите? Минималните кадри няма да имат кой знае каква промяна. Коя игра ползва AVX инструкции викаш, че нещо не разбрах? И как от клок по шина си си "оправил" SATA-портовете, които нямат никаква връзка, освен ако не си направил някакво откритие. Това за стоковия охладител го казах, понеже е допълнителен разход и не мисля да повтарям повече, че от RAM и/или SSD ще види реална полза във всички приложения. А не да казваме, че евентуално ако даде 150лв повече за отключен процесор и охлаждане и евентуално го овърклокне, евентуално ще види в някои игри подобрения. Ама стана много евентуално и тая видеокарта няма да вижда особени спънки, че да правиш разлика дали процесорът ти е на 3.5 или 4.5, при такива честоти скалирането вече става все по-малко.

i5-6600K  се предлага с боксов охладител.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не. Да пише BOX но навсякъде се продава без. На някой места даже го уточняват в спецификациите.

INTEL CORE i7-6700K, 4.00GHz, 8MB, BOX (no Fan), LGA1151, Skylake 
 INTEL CORE i5-6600K, 3.50GHz, 6MB, BOX (no Fan), LGA1151, Skylake 

Те принципно Интел имат охладител за отключените но го продават отделно и то доста солено.

http://nikem-bg.net/computer-components/INTEL-BXTS15A---FOR-LGA1151/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Всъщност не е. Да пише BOX но навсякъде се продава без. На някой места даже го уточняват в спецификациите.

Те принципно Интел имат охладител за отключените но го продават отделно и то доста солено.

По принцип всички К са без охладител, просто при единия от дистрибуторите имаше незнайно по каква линия вкарани бройки с бокс и затова е останало по ценовите листи, вероятно е и да няма вече такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, antigravity написа:

Това с К накрая може да е твойта си истина, ама не е генерално за всеки. Той човекът си каза, че не клоква, ама и да клоква, колко пък според теб прираст ще види в игрите? Минималните кадри няма да имат кой знае каква промяна. Коя игра ползва AVX инструкции викаш, че нещо не разбрах? И как от клок по шина си си "оправил" SATA-портовете, които нямат никаква връзка, освен ако не си направил някакво откритие. Това за стоковия охладител го казах, понеже е допълнителен разход и не мисля да повтарям повече, че от RAM и/или SSD ще види реална полза във всички приложения. А не да казваме, че евентуално ако даде 150лв повече за отключен процесор и охлаждане и евентуално го овърклокне, евентуално ще види в някои игри подобрения. Ама стана много евентуално и тая видеокарта няма да вижда особени спънки, че да правиш разлика дали процесорът ти е на 3.5 ил и 4.5, при такива честоти скалирането вече става все по-малко.

i5-6600K е с боксов охладител.

Няма разлика ли? Не ме разсмивай. Всъщност, аз споменах "единствено Crysis 3". Но и това е достатъчно човек да го хване яд. Значи казваш, че i5 6600  е добре. Аз казвам точно обратното. Не е нужно човек да се скъпи, а в бъдеще да се чуди какво става... Викате, нямало да се клоква. Нима? Ти ако имаш Ферари, като Жигулата ли ще го караш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Кико написа:

То игрите вървят с разбирането на компютрите и клока. Щеш нещеш се научаваш да клокваш, щом искаш да играеш. Нещо ще кажа за тая карта, която си избрал. Твърде скъпичка ми се струва. Аз преди година и половина почти, взех подобна за 700 лева. Ебахти енвидиите.

Абе недей мисли вместо човека.  Когато вземах за първи път конфигурация, още във фирмата ми клокнаха процесора. Това ме заинтригува веднага и не спрях да човъркам де що пише "BIOS". 

За толкова човъркане по де що пише Биос как не научи елементарни неща за толкова време ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Rand написа:

За толкова човъркане по де що пише Биос как не научи елементарни неща за толкова време ???

??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Кико написа:

Няма разлика ли? Не ме разсмивай. Всъщност, аз споменах "единствено Crysis 3". Но и това е достатъчно човек да го хване яд. Значи казваш, че i5 6600  е добре. Аз казвам точно обратното. Не е нужно човек да се скъпи, а в бъдеще да се чуди какво става.  Изключваме клока нали? Тогава сравняваме процесор с 4 ядра на 3.7 GHz  и такъв на 4.6 GHz? 

Ти вече разсмя всички с игрите, които се възползват от AVX или няма да кажеш нищо повече по въпроса. Относно голямото ти философстване за ползата, ще ти покажа една таблица, където има сравнение между клокнат и на стокова честота i5-6600K. Даже и любимият ти Crysis 3 го има :). 

http://postimg.org/image/ofl4fo1kr/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, antigravity написа:

По принцип всички К са без охладител, просто при единия от дистрибуторите имаше незнайно по каква линия вкарани бройки с бокс и затова е останало по ценовите листи, вероятно е и да няма вече такива.

Бокс не значи с охладител, стига си го увъртал. Трай е с една година гаранция, бокса с три, независимо дали има охладител в комплекта. Отключените Skylake нямат охладител.

Иначе в конфигурацията паметта не е налична или си я взел вече? Кутията не е никак хубава - мека ламарина, цялата се криви докато монтираш частите.  По-добре някой евтин Sharkoon. Ламарината пак е тъка, но по-здрава, горе-долу като на CM N300.  SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER RED На мен не ми харесва само долния монтаж на захранването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, tahumba написа:

Иначе в конфигурацията паметта не е налична или си я взел вече? Кутията не е никак хубава - мека ламарина, цялата се криви докато монтираш частите.  По-добре някой евтин Sharkoon. Ламарината пак е тъка, но по-здрава, горе-долу като на CM N300.  SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER RED На мен не ми харесва само долния монтаж на захранването.

Нищо не съм взимал още.Отвсякъде търся информация и се спрях на тази конфигурация.Да,тази памет не е налична но ще намеря подобна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, antigravity написа:

Ти вече разсмя всички с игрите, които се възползват от AVX или няма да кажеш нищо повече по въпроса. Относно голямото ти философстване за ползата, ще ти покажа една таблица, където има сравнение между клокнат и на стокова честота i5-6600K. Даже и любимият ти Crysis 3 го има :). 

http://postimg.org/image/ofl4fo1kr/

Това е само една снимка, без линк откъде си я взел. Затова ти направих три клипчета  с GTX970 и  i7 6700K, но си поиграх да го пусна с 4 ядра без HT  и на две честоти - 3.7  и 4.6  GHz. Сравних го и с нормално работещ клокнат i7 6700K  на 4.6 GHz. Ето резултатите:

Всеки малко по-любопитен, който проследи fps и натоварванията на процесор и видеокарта в клипчетата ще разбере, защо трябва клок и защо трябва i7  за тая игра. В двата случая с работещи 4 ядра, дори клока не помага толкова много, докато в третия клип, кадрите дори не падат под 60. Това означава, че играта може да се играе много гладко с включена вертикална синхронизация ( което и правя лично аз). Всички останали хвърчащи снимчици, взети от не знам си къде, са без значение. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз ако трябваше сега да избирам между i5 и i7 пак щях да взема i5 а другите пари в по-добро захранване, ssd, видеокарта максималната за i5 процесор. Имам впредвид под максимална видеокарта за i5 processor да няма разлика от рода на Celeron процесор и видео като GTX 980 или някакъв титан. Вземи си i5 процесор и 970 или 960 видеокарта или еквивалент на AMD и ти си човека. Успех с избора и покупката. Колко игри показаха общо колегите  в  които се усеща разликата между i5 и i7 с еднакво добра видеокарта? По-добра производителност на целия компютър като цяло ще имаш със ssd от което се уверявам сам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерното ми предложение струва 1 750 лв. а това което е избрал питащия е 2 600 лв.

За тия 850 лв. разлика могат да се сложат и отключен процесор и SSD или каквото там му е кеф.

I5-6600K + SSD 256GB - http://nikem-bg.net/cart/54043p1r55575p1r55123p1r52363p1r55270p1r55763p1r48235p1r54144p1r51380p1rf.html

I7-6700K + SSD 256GB - http://nikem-bg.net/cart/54043p1r55575p1r55123p1r52363p1r55270p1r55763p1r48235p1r51380p1r54223p1rf.html

I7-6700K + SSD 240GB (Про модела с 10 години гаранция) - http://nikem-bg.net/cart/54043p1r55575p1r55123p1r52363p1r55270p1r55763p1r48235p1r54223p1r55347p1rf.html

Същото + захранване и кутия за маниаци на тема тишина - http://nikem-bg.net/cart/54043p1r55575p1r55123p1r52363p1r48235p1r54223p1r55347p1r56195p1r54128p1rf.html

Та както и да ги сучем и въртим нещата може да се вземе читаво дъно и добър охладител със какъвто и да е процесор и SSD като пак излиза по-евтино.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване