Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Проблемът ми е свързан с преинсталирането на Windows7. Имам записан windows 7 на диск bootable. Слагам дискът за инсталация и след като ми изпише press any key to boot from cd or dvd, натискам произволен бутон и вместо инсталационния прозорец, появява се черен екран. И до там.. Опитах да с инсталиране на драйвъри за видео картата, пробвах с друг диск, опитах с windows restore, дори някъде четох, че трябва да изключа клавиатурата, поради причина с която не съм особено наясно. Проверих, настроил съм bios-а, first bootable device на - CD/DVD. Дори някъде казаха, да променя first bootable device на floopy, тоест както си е било и преди настройката. Не става. Намерих програма DBAN, изтриваща всичко на двата диска.. Това ли е единственото решение? Да изтрия всичко? В официалният сайт на майкрософт намирам това https://support.microsoft.com/en-us/kb/978226 . За съжаление ми трябва флашка, която нямам. Ако трябва ще опитам. И въпреки това се надявам да си дадете мнението. Може би сте попадали в такава ситуация? Може би има по-лесно решение на проблема? Ако имате някакви идеи, моля споделете. Благодаря предварително. :)

Редактирано от gospodarq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майко мила. спрете да четете съветите на тези, които са ви ги дали, че направо настръхнах.

Вероятни причини да не се инсталира windows при вас:

1. Ненаправен Bootable диск - тествайте този диск на друг компютър, за да видите дали ще тръгне да се инсталира windows. Може да направите и друг за всеки случай и да пробвате и с него.

2. Повредено DVD устройство. Сменя се с друго, ако е лаптоп по-трудно се намира DVD, така, че се ориентирате към инсталация през USB диск. За тази цел обаче дъното трябва да поддържа такава опция.

3.Проблемен Windows. Ако е свалян от някой тракер, може да не работи както трябва.

Спрете да вадите клавиатури, да слагате флопита ( не знам какво общо имат драйверите на видео картата с инсталиране на Windows). Ако не сте наясно какво и как се прави търсите човек, който разбира или носите в сервиз да Ви се направи една преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де ,ма вземи кажи на какво се опитваш да го инсталираш................марка ,модел .Нали не пъхаш диска в тостера :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, McLane написа:

Да де ,ма вземи кажи на какво се опитваш да го инсталираш................марка ,модел .Нали не пъхаш диска в тостера :)

В тостера е първата стъпка - да го опече (или изпече).

Ps. Ей тоя тостер severin-AT2231.jpg - с каква видеокарта е ?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не знам какво общо имат драйвърите на видео картата с инсталирането. Но когато очевидно проблемът не е след първите 2 вероятности, които давате, идва момент, в който на човек му писва. И се хваща за всяка една възможност за да може проблема да се реши без компютъра да бъде мъкнат по разни сервизи. Защото може би, не всеки има възможността да разнася компютри напред-назад. И може би на този някой му е в пъти по-удобно да реши проблема сам, когато очевидно той не е особено голям. Така,че моля по спокойно с тона и с начина, по който се обръщате. Можеше да обясните без да изливате такъв гняв.Ако ви е писнало хора да задават едни и същи за вас, глупави въпроси, по-добре не отговаряйте. Ако вие сте се родили с компютър и мишка в ръка, за щастие аз не съм. Моля за малко учтивост. Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не ти се подиграва или ти се кара. Просто трябва малко да се мисли и това е. В първия пост съм написал от какво може да ти е проблема, за да не може да се инсталира Windows. Може да кажеш и марка и модел на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, gospodarq написа:

И аз не знам какво общо имат драйвърите на видео картата с инсталирането. Но когато очевидно проблемът не е след първите 2 вероятности, които давате, идва момент, в който на човек му писва. И се хваща за всяка една възможност за да може проблема да се реши без компютъра да бъде мъкнат по разни сервизи. Защото може би, не всеки има възможността да разнася компютри напред-назад. И може би на този някой му е в пъти по-удобно да реши проблема сам, когато очевидно той не е особено голям. Така,че моля по спокойно с тона и с начина, по който се обръщате. Можеше да обясните без да изливате такъв гняв.Ако ви е писнало хора да задават едни и същи за вас, глупави въпроси, по-добре не отговаряйте. Ако вие сте се родили с компютър и мишка в ръка, за щастие аз не съм. Моля за малко учтивост. Мерси.

Изобщо нищо общо нямат - драйвърите на видео картата с инсталирането - къде ще ги ръгнеш, като още нямаш ОС ???

Аз поне когато съм се родил - още изобщо не е имало Персонални компютри, Бил Гейтс още даже не е бил чувал за компютри.

преди 4 минути, gospodarq написа:

На компютър. Тостера ми няма dvd/cd записвачка.. 

Зарежи го сега тостера - кажи за компютъра. И не ти трябва записвачка - четачка (ама работеща) ти стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, jhoro написа:

Изобщо нищо общо нямат - драйвърите на видео картата с инсталирането - къде ще ги ръгнеш, като още нямаш ОС ???

Аз поне когато съм се родил - още изобщо не е имало Персонални компютри, Бил Гейтс още даже не е бил чувал за компютри.

Зарежи го сега тостера - кажи за компютъра. И не ти трябва записвачка - четачка (ама работеща) ти стига.

Горе качих снимка с характеристиките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно диска не е направен както трябва или релийза на този Уиндоус е калпав.Нов диск или ако имаш флашка /по-добре/ и MSDN релийз на Уиндоус Хоме премиум СП1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, онзи ден смених хард на един старичък комп и тръгнах да преинсталирам, всичко добре, инсталацията тръгва но до половината и след първия рестарт започва отначало( инсталацията) . Много се чудих от какво е, инсталирах от флашка, накрая пъхнах диск и пробвах от записвачката, инсталира се без проблем. Просто флашката не е направена като хората. Та нека автора да опита да инсталира от друг носител диск или флашка и може би ще се оправят нещата. Дано да няма само един диск с windows обаче...аз затова си имам няколко плюс флашка, за по-сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, miazmatik написа:

Значи, онзи ден смених хард на един старичък комп и тръгнах да преинсталирам, всичко добре, инсталацията тръгва но до половината и след първия рестарт започва отначало( инсталацията) . Много се чудих от какво е, инсталирах от флашка, накрая пъхнах диск и пробвах от записвачката, инсталира се без проблем. Просто флашката не е направена като хората. Та нека автора да опита да инсталира от друг носител диск или флашка и може би ще се оправят нещата. Дано да няма само един диск с windows обаче...аз затова си имам няколко плюс флашка, за по-сигурно.

Добре. Благодаря за инфото.Ще опитам. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, gospodarq написа:

Горе качих снимка с характеристиките.

Сори, не бях я видял.

преди 9 минути, gospodarq написа:

sdf.png

Тая снимка ... ОБАЧЕ ... нящо не е у ред ?  

Виждам - че имаш процесор (барабар с чипсет), уж имаш дъно, памет .. а, да - и видеокарта.

Ама има и Уиндоус - ти нали тепърва щеше да го слагаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

Сори, не бях я видял.

Тая снимка ... ОБАЧЕ ... нящо не е у ред ?  

Виждам - че имаш процесор (барабар с чипсет), уж имаш дъно, памет .. а, да - и видеокарта.

Ама има и Уиндоус - ти нали тепърва щеше да го слагаш?

Забавен си :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miazmatik написа:

Дано да няма само един диск с windows обаче...аз затова си имам няколко плюс флашка, за по-сигурно.

Много пъти съм инсталирал и преинсталирал И Уиндоуси всякакви - най-добрия вариант е прясно изпечения диск или направена флашка. Всичко се поврежда с времето - магнитни, геомагнитни влияния, надрасквания (за диск) и прочие причини.

Просто - имайте си някъде ISO-файла, но преди да (пре)инсталирате си направете буутъбъл носителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мога да попитам. Веднъж направена bootable флашка може ли да се използва както преди да е boot-ната? Тоест дали ще мога да си качвам неща на нея и в същия момент да мога да изтрия windows-а който съм качил? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може да я ползваш и за storage  но за да не бъде botable трябва да я форматираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, McLane написа:

Да може да я ползваш и за storage  но за да не бъде botable трябва да я форматираш

Малко не ти се разбира (или се разбира не съвсем коректно обяснението).

преди 9 минути, gospodarq написа:

Ако мога да попитам. Веднъж направена bootable флашка може ли да се използва както преди да е boot-ната? Тоест дали ще мога да си качвам неща на нея и в същия момент да мога да изтрия windows-а който съм качил? 

Ако не триеш файловете на Уиндоуса - може да си записваш други според останалото свободно място.
Ако изтриеш файловете на Уиндоуса - няма да може да я ползваш като инсталационна. Много интересно - какво ще зареди, ако няма инсталационните файлове

Флашката се ползва като буутъбъл, само когато я сложиш в незаредила машина. Ако я поставиш на вече зареден Уиндоус - инсталационните файлове се виждат ... просто като файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбра ме той :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам на машината си има инсталирана ОС . Каквото и да прави автора на темата, първо трябва да си отвори инсталационния диск или флашка , за да види какво има на нея .

Не видях (може и да съм пропуснал ) с какъв софтуер  прави бутващите си диск и флашка . Много програми "обещават"  безпроблемно създаване на зареждащи инструменти , но това изобщо не е така . Има си доказани програми с който се работи по темата и всякакви изгъзици с извинение , правят нещата сложни и главоблъскането е голямо .

За диск аз лично никога не съм ползвал нищо друго освен Nero , а за флашка Windows7USB/DVD Tool .

Имам няколко хиляди инсталации и нито веднъж не съм имал и един единствен проблем с не добре направен диск или флашка с въпросния софтуер .

Нека автора на темата, да каже какво и как точно прави и какво ползва за създаването на  бутващ диск или  такава флашка.Това че описва последващи пробеми , с нищо не конкретизира, нито свиват кръга на вероятните причини, а те могат да бъдат доста .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Малко не ти се разбира (или се разбира не съвсем коректно обяснението).

Ако не триеш файловете на Уиндоуса - може да си записваш други според останалото свободно място.
Ако изтриеш файловете на Уиндоуса - няма да може да я ползваш като инсталационна. Много интересно - какво ще зареди, ако няма инсталационните файлове

Флашката се ползва като буутъбъл, само когато я сложиш в незаредила машина. Ако я поставиш на вече зареден Уиндоус - инсталационните файлове се виждат ... просто като файлове.

Разбрах го много добре. Благодаря за което.

преди 1 час, PC doctor написа:

Като гледам на машината си има инсталирана ОС . Каквото и да прави автора на темата, първо трябва да си отвори инсталационния диск или флашка , за да види какво има на нея .

Не видях (може и да съм пропуснал ) с какъв софтуер  прави бутващите си диск и флашка . Много програми "обещават"  безпроблемно създаване на зареждащи инструменти , но това изобщо не е така . Има си доказани програми с който се работи по темата и всякакви изгъзици с извинение , правят нещата сложни и главоблъскането е голямо .

За диск аз лично никога не съм ползвал нищо друго освен Nero , а за флашка Windows7USB/DVD Tool .

Имам няколко хиляди инсталации и нито веднъж не съм имал и един единствен проблем с не добре направен диск или флашка с въпросния софтуер .

Нека автора на темата, да каже какво и как точно прави и какво ползва за създаването на  бутващ диск или  такава флашка.Това че описва последващи пробеми , с нищо не конкретизира, нито свиват кръга на вероятните причини, а те могат да бъдат доста .

Обикновено използвам ImgBurn. Не съм имал проблеми до сега с нея. Два пъти преинсталирам компютъра с boot-нат чрез нея диск. Тегля я от официалния сайт. Избирам първата опция. Точно както е обяснено в този клип https://www.youtube.com/watch?v=2O5IE1973q0. Последният път когато опитах да направя bootable диск ми заби компютъра.Затова използвах същата програма на друг компютър, за да направя диска. 

Благодаря за бързите отговори. Каквото трябваше ми се изясни.Сега остана аз да опитам и да видя резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

най-добрия вариант е прясно изпечения диск или направена флашка.

Просто - имайте си някъде ISO-файла, но преди да (пре)инсталирате си направете буутъбъл носителя.

Най-бързият вариант е инсталиране от iso файл. ::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и предположих - използване на софтуер които веднъж -два пъти работи , 10 пъти създава проблеми . Два  пъти инсталация е равно на "-10000000" като опит с програми за създаване на стартиращи дискове и инструменти .

Така и автора не постна една снимка на това което се намира на диска или флашката (ако е направил такава )

Нека си опита с грамотна програма и да смени марката на диска на който записва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, PC doctor написа:

Какви са тия архаични методи на инсталиране? Още ползват ли се C/DVD носители за инсталиране на ОС?:ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Devinbg
      Привет.
      Моля за съвет - Лаптопа ми е Lenovog50 с 4гб рам и се прецаках  като закупих още 4 гб рам с идеята да го подсиля с 8гб  но проблема е ,че на втория слот има прорезчета за рамта но онези "телчета" така да се изразя чрез които щраква ги няма.Не е носен никога в сервиз така е закупен.Как мога да оправя това освен да закупя цяла 8гб, имали вариант някак да се слага или аз не мога да ги сложа?
      Благодаря предварително!

• от Spinder Whoey
      Здравейте, някъде Октомври месец миналата година си прецаках монитора и не искаше да показва картина (само надпис - Out of range)
      (докато играх лига сменях настройки за резолюцията, hertz-овете и стана така, че да бъгна играта и windows-a и да трябва да преинсталирам машината...
      Това го оправих.) След преинсталацията с чисто новия 1809 (първият който M$ пуснаха, този, при които се изтриваха файлове на потребители) 
      си пуснах csgo на резолюцията на която играх преди злополуката - т.е. 1280 на 800, като преди си играх на нея нормално, а сега е бъгната, 
      общо взето не scale-ва добре. Ще пратя и снимки. По принцип на самия монитор резолюцията си му е 1440x900, но в cs не играя на нея. 
      В момента съм на 1280x768, но си искам моето 1280x800, тъй като сегашната резолюция не е лоша, но картината беше по-добра с 
      допълнителните 32 пиксела, всичко изглеждаше по-добре, макар и малко...
      По принцип монитора си работи на 60 Hz, но в упътването си пише, че може да работи и на 75 Hz.
      Е, преди инцидента с лигата / смяната на настройките имах възможност да го пусна да си работи и на 75 и на 60 - сега не мога на 60. Тоест, избирам си от intel hd control панела да работи на 60 Hz, не се показва картина и след около 15 секунди си се връща на 75 Hz.
      Монитора е VA1903wb ; model - vs11654 .
      Видеокартата е вградената intel hd 630.
      Общо взето желая да оправим scaling-а и да си играя 1280x800. Моля, помогнете за решението на нелепия казус

• от Vikincet0
      Здравейте,
      Пиша Ви във връзка с проблем, който срещнах с лаптопа ми - HP 350 GT. 
      Лаптопът, отказва да подава захранване и работи само на режим батерия. Батерията се зарежда само в изключено положение, а когато включа лаптопа, започва да дърпа заряд от батерията и в същото време захранването спира да работи и батерията не се зарежда. Ако се опитам да го включа само на захранване - не стартира.
      Тъй като изчетох доста форуми по темата, бих искала да споделя следното:
      1. Не е проблем от зарядното - Пробвах с 4 различни зарядни (3 от които бяха със същите параметри, а четвъртото дори по - силно)
      2. Не е софтуерен проблем - Преинсталирах windows (Все още не съм качила драйвърите, но това предстои да се случи до около 9 часа сутринта).
      3. Както вече споменах не е проблем от батерията, защото лаптопа ми трябва за университета и не ми пречи да работя с него само на захранване, но уви не иска да се включи.
      4. Разглобих лаптопа и всичко от вътрешната му страна (връзката и медните жици за захранване например) изглеждаше нормално.

Някой има ли идея какво би могло да бъде? Възможно ли е да е възникнал проблем с дънната платка, понеже това е единственото нещо, за което не ми става ясно на пръв поглед за съществуващ проблем?

Благодаря предварително за отговора на отзовалите се!
      С уважение,
      Виктория
    • от ДиоиД
      Здравейте!
      Поствам тази задача тук, а не в тема образование, защото може и да има написан драйвер или видоизменен, който да решава въпросната задача.
      Не уточнявам ОС, защото се издирва или пък се търси решение, което да може да се реализира на всяка ОС.
      Ето и проблематиката:
      Дънна платка Asus P4C800-E Deluxe в която има Super I/O (страница 2-2 (28)) W83627THF. Процесора и оперативната памет които са монтирани на тази дънна платка не участват в решението.   
      Иска се, чрез нормалния конектор на флопито да се управляват две, а не едно.
      Трябва да отбележа, че има реализирано хардуерно допълнение от стр. 108 (115) т.9.3 от W83627THF и в BIOS по нестандартен начин е указано ОС да "разпознава" две флопита, а не едно ...
      Поставям тази задача като вид предизвикателство.
      Всякакви мнения, коментари и евентуално предложения за разрешаването на въпросната с удоволствие ще чета и обсъждам с участниците в нея.
      Успех!
      п.п. Ако някой предложи как в BIOS по нестандартен начин да се укаже на ОС, че има четири флопита също може да помогне в решението ...
    • от Иво Огнянов
      Здравейте, на майка ми компютъра спря да се включва преди месец. Едвам днес намерих време да й го преинсталирам, но при пускане запчва да пищи и да свети червено. Звуците са 4 на брой, еднакви. Качвам звука и параметрите на щайгата..Ако може да ме ориентирате от какво може да е, да знам дали да го хвърлям или да се прави някъде.  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2082279315141235&id=100000775608299

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване