Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nikolay Hristov

ASUS X552L - проблем с изключването

Препоръчан отговор

Здравейте,

става въпрос за лаптоп ASUS X552L. Лаптопа е сравнително нов и проблема е откакто е купен. Та, както се разбира от заглавието - компютърът не се изключва правилно или по-точно не се изключва напълно. След като му задам изключване излиза екрана Shutting down и се изгася, но лампичката продължава да свети. Напълно се изключва, едва когато задържа бутона за изключване или го извадя от тока (когато е без батерия).

Бях първоначално с Windows 10, смених го с Windows 7 по други причини, не заради изключването, но и този проблем си остана.

Попринцип лаптопа е още в гаранция, но в момента не мога да си позволя да остана известно време без компютър, затова ви моля да ми помогнете да открия аз решение на проблема.

Благодаря предварително, лек ден!

Едит: Забравих да допълня, че понякога, но рядко компютърът успява сам да се изключи напълно. Засега не съм открил някаква закономерност защо и при какви обстоятелства го прави.... В повечето случаи - не се изключва напълно.

Едит 2: Сега забелязах още нещо - понякога при рестартиране не се рестартира, а директно се изключва напълно.

Редактирано от Nikolay Hristov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си дали изключването работи, когато е без батерия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Пробвал ли си дали изключването работи, когато е без батерия?

Няма разлика със и без батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е така е по-добре компютъра да се занесе в сервиз.Може да опиташ да ресетнеш биос и да го върнеш в заводските настройки. Ако и това не стане направо в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Ако е така е по-добре компютъра да се занесе в сервиз.Може да опиташ да ресетнеш биос и да го върнеш в заводските настройки. Ако и това не стане направо в сервиз.

Как става това рестван на биоса и какви последсвия има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се отвори лаптопа и да се извади батерията, която държи CMOS настройките, но ако не си го правил не те съветвам да опитваш. Освен това казваш, че машината е в гаранция. Може и да не ти я признаят после. Иначе няма никакви последствия. Просто за зануляват настройките на самия биос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма да мина без сервиз... Благодаря ти все пак  : )

Между другото някъде пишеше, по кутията май, че Асус предлага някаква "специална гаранция", според която при фабрична повреда ти поправят лаптопа, но ти връщат и парите. Имате ли някаква представа, дали реално мога да се възползвам от това или са просто някви рекламни трикове..

Редактирано от Nikolay Hristov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WhiteDevil 5
      Добър ден имам следният проблем - въпрос имам Активна аудио система 5.1 ,като включа субуфера който е активен и захранва тонколоните се чува постоянно  шумене без значение дали е намален субуфера или е усилен докрай.. само когато го цъкна на Mute   нищо не се чува ...шумът е от с субуфера изключвам колоните ,но си продължава шуменето от него. (жужене) не е от кабелите ... Сменени са всичките . Към какво да се насоча ,защото е супер дразнещоо това ...
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги имам голям проблем с колата Volvo V40 надявам се някой да знае решение за проблема !!! Първо отказаха всички прибори на таблото,майстора отстрани проблема на следващия ден ми отказа централното заключване,радио,платфони.Майстора ми препоръча да търся друго табло,намерих друго табло майстора го монтира и нещата си останаха същите.Какво да правя от тук нататък?Къде може да е проблема ако не е от таблото? Благодаря Предварително на всички които съдействат за отстраняване на проблема
    • от Alexander Peev
      Здравейте! Купих на риск компютър от OLX, съответно без гаранция. Проблема е че малко след като стартира Windows компютъра се изключва. В повечето опита това става след няма и минута. Веднъж се задържа за почти час. Знам че причината може да е всякаква,но все пак имам два основни въпроса. Първо като го отворих установих, че вентилатора на процесора е откачен или изобщо не е закачан към дъното и още по-лошото, че две от четирите крачета които го държат са счупени. Видимо ми се вижда, че милиметрите на вентилатора не отговарят на слотовете в които трябва да влязат крачетата и ми трябва по-голям. Както и да е закрепих го колкото да пусна компютъра. Вентилатора работи. Възможно ли е да се изключва заради несъответствие с вентилатора? Второ, захранването, което ми е сложено не е същото като в обявата. Интересува ме дали 450w са достатъчни за следната конфигурация:
      Процесор INTEL i7-2600 s.1155 QUAD CORE
      4физически, 8 логически ядра
      4x3.4GHZ, 8MB L2 CACHE
      TURBO SPEED 4x3.8GHZ
      Памет: 16GB DDR3
      Твърд диск 1: SSD 120GB SР
      Твърд диск 2: SSHD 500GB SEAGATE
      Видеокарта:  ASUS STRIX GTX1060 6GB
      Дъно: AsRock

• от georchev
      Здравейте! На скоро си преинсталирах Linux-a и сега не мога да си вляза в акаунтите в Gmail ! Сигурен съм в паролите,защото през страницата на google няма проблем! Какво може да е това чудо? Проблема е от една седмица,тогава го преинсталирах. Помагайте!  Благодаря 
    • от acidoctor
      Здравейте съфорумници! 😀От около 2 седмици бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче. Чел съм за бълбукания и свистене но за такъв не съм чел, още😍Казаха ми, че е котлен камък. Някои да се е сблъсквал с нещо подобно или да знае от какво е? 
  • Дарение

• Добави ново...