Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

става въпрос за лаптоп ASUS X552L. Лаптопа е сравнително нов и проблема е откакто е купен. Та, както се разбира от заглавието - компютърът не се изключва правилно или по-точно не се изключва напълно. След като му задам изключване излиза екрана Shutting down и се изгася, но лампичката продължава да свети. Напълно се изключва, едва когато задържа бутона за изключване или го извадя от тока (когато е без батерия).

Бях първоначално с Windows 10, смених го с Windows 7 по други причини, не заради изключването, но и този проблем си остана.

Попринцип лаптопа е още в гаранция, но в момента не мога да си позволя да остана известно време без компютър, затова ви моля да ми помогнете да открия аз решение на проблема.

Благодаря предварително, лек ден!

Едит: Забравих да допълня, че понякога, но рядко компютърът успява сам да се изключи напълно. Засега не съм открил някаква закономерност защо и при какви обстоятелства го прави.... В повечето случаи - не се изключва напълно.

Едит 2: Сега забелязах още нещо - понякога при рестартиране не се рестартира, а директно се изключва напълно.

Редактирано от Nikolay Hristov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си дали изключването работи, когато е без батерия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Пробвал ли си дали изключването работи, когато е без батерия?

Няма разлика със и без батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е така е по-добре компютъра да се занесе в сервиз.Може да опиташ да ресетнеш биос и да го върнеш в заводските настройки. Ако и това не стане направо в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Ако е така е по-добре компютъра да се занесе в сервиз.Може да опиташ да ресетнеш биос и да го върнеш в заводските настройки. Ако и това не стане направо в сервиз.

Как става това рестван на биоса и какви последсвия има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се отвори лаптопа и да се извади батерията, която държи CMOS настройките, но ако не си го правил не те съветвам да опитваш. Освен това казваш, че машината е в гаранция. Може и да не ти я признаят после. Иначе няма никакви последствия. Просто за зануляват настройките на самия биос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма да мина без сервиз... Благодаря ти все пак  : )

Между другото някъде пишеше, по кутията май, че Асус предлага някаква "специална гаранция", според която при фабрична повреда ти поправят лаптопа, но ти връщат и парите. Имате ли някаква представа, дали реално мога да се възползвам от това или са просто някви рекламни трикове..

Редактирано от Nikolay Hristov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dimi99stavrev
      Здравейте! От скоро живея във Варна и се водя спортна натура. Изградил съм що годе физика без никаква химия, занимавал съм се с много различни спортове, но единственият ми досег със боен спорт беше борбата преси около 10 години и то за  има-няма и месец. Та питането ми е следното- понеже наближавам 20-те и някак си се чувствам дърт за начинаещ, та да попитам по-вещите има ли във Варна школи, които се занимават с дърти начинаещи? Единствените бойни спортове,  които не желая да практикувам са кикбокс, бокс и ММА, все пак главата ми трябва😉. Благодаря, ви предварително!
    • от ТерминалТора
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
    • от Lilia Georgieva
      Здравейте!
      Закупих си Amazon Kindle Paperwhite 2018 и имам проблем с разпознаването му от Calibre. Понеже моят лаптоп е на ремонт, а на мъжа ми е много стар и работи с Windows XP, инсталирах Calibre 1.48. Четох някъде,  че трябва да вляза в предпочитания на програмата, оттам get plugins to enhance calibre. Само че оттам насетне нещо не ми се получава. Има поле filter,  в което , ако напиша Kindle, ми излизат няколко неща, но не знам кое трябва да се инсталира. Ако може някой да помогне. Благодаря предварително!
    • от Miroslav Gochev
      Здравейте, имам проблем с тъй наречената платформа Marketplace на Facebook. 
      Проблема е следния блокиран съм от 1 година и половина писал съм кадене ли не изпращал съм снимки докладвал съм проблема не еднократно и нищо. Да не би да не докладвам кадето трябва? Имам някъкво съмнение за проблема и той е :
      Имам някакви случай в пощата за подръжка който не се приключват също от толкова време дали съм докладвал или съм бил докладван незнам. 
      Не мога и тях да ги затворя  "изтрия "или да ги приключа по някъкъв начин . Мисля че ако се приключат ще ми бъде позволен достъпа до Marketplace но незнам как би станало това. 
      Ще приложа снимки за визиално пояснение на проблема. 

• от Philip Stoynov
      Привет! От два дни имам много интересен проблем - при свързване на лаптопа ми Asus Vivobook pro с домашния wifi на Виваком уайфай мрежата изчезва за всички устройства. Лаптопът казва Cannot connect to network ,после губи мрежата и тя изчезва за всички устройства. При рестартиране на рутера се появява отново и си работи добре, докато не се опитам пак да вържа лаптопа. Настолният компютър си има интернет без проблем. Вързах лаптопа с друга мрежа в работата и си работи без да я крашва. Рутерът е Вивакомски The bonds Sam. Опитах повечето неща които четох в нета - ъпдейтвах драйвери на лаптопа, ресетвах уиндоус но без ефект. Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем на такъв лаптоп и рутер и знае ли как да го реша? Утре ще звъня и на Виваком , та дано те да са се сблъсквали с подобен проблем. Не откривам потребителското си име и парола за влизане в сайта на Виваком за настройка на рутера - дано да могат да ми дадат ново.

Благодаря предварително и лека вечер
  • Дарение

• Добави ново...