Премини към съдържанието
владон

Проблем при запис със записвачка PHILIPS DVD+-RW SDVD 8431

Препоръчан отговор

Здравейте,
накратко имам проблем със записване върху CD и DVD дискове.Пробвах с различни скорости с две програми(CD/DVD Burner XP 4.5.6.5931 и Ashampoo

Burning Studio Free 1.14.5).В спецификацията на записвачката(прилагам снимка)има едни скорости на запис,на дисковете също.Опитвах с различни скорости.

Общо взето при CD -та успешна се оказа х8,но при DVD при х4 стана с CD/DVD Burner(много,много бавно),при скорост 8 не стана и с двете програми.

При опит с х6 стана с Ashampoo.До тук записвах филми и клипове.При опит да запиша снимки със скорост 6 не стана и с двете програми.

Като казвам,че не става,имам предвид,че не се разчитат после.При записа винаги ми излиза ,че е сполучлив.Искам да попитам,кои скорости са по-меродавни-

тези  върху дисковете,или тези в спецификацията?Бих помолил за малко разяснение.За информация лаптопа е FUJITSU Amilo Siemens L 1310G.Благодаря.56b0cfd59bc5e_Screenshot-2_2_20165_07_15

Томов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дисковете са от една марка и закупени от един магазин, то пробвай с други марки закупени от различен магазин! Точно до нас има магазин от вида "всичко по лев" и когато бяха големите студове ме мързеше да обикалям та  си купих от въпросния магазин CD и DVD дискове от една марка! Започнаха проблеми подобни на твоите и малко преди да изхвърля записвачката реших все пак да опитам и с дискове от друга марка!

При мен причината се оказаха  дисковете а не записвачката!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.