Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, както пише в заглавието моля за съвет за монитор. Засега съм се спрял на Iiyama ProLite XB2483HSU-B1 и на LG 24MP77HM-P.

Големината му трябва да е 24 или 27 инча. Да е 1080p и да не е TN, а IPS или VA. Ще се използва главно за игри и филми.

Бюджетът ми е около 400лв и смятам да го купувам от никем.

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много е надценена тая Iiyama и хич не ти препоръчвам подобен особено на подобна цена.

Взимай IPS а дали ще е тоя скъп модел дето гледаш или по-евтин разлика няма да видиш.

Вече ако ги избираш по-дизайна ти си преценяваш.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи избора ми е между  LG 24MP77HM-P    ACER 25 G257HLBIDX    LG 24MP67VQ-P  или Iiyama-та.

Дайте някакво мнение за всеки от тези монитори и да избирам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 37 минути, Roujin Z написа:

Много е надценена тая Iiyama и хич не ти препоръчвам подобен особено на подобна цена.

Взимай IPS а дали ще е тоя скъп модел дето гледаш или по-евтин разлика няма да видиш.

Кое му е надцененето на iiyamata ? :D То до 400лв по-добър монитор няма и то с много.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Iiyama-та е най-добре от изброените. Матрицата е важна, но има и други много важни неща, равномерност на подсветката, ШИМ, стойка, пластмаси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дрън-дрън нито пластмасите нито друго има значение. Хубаво си гласувате един за друг но не набутвайте хората. Що за щура идея да дадеш над 400 лв. за MVA?

За какво ще се ползва тоя монитор? За преглед на снимки? Не за филми и игри демек се взима най-евтиния матов IPS и се гледа единствено диагонала.

LG-тата са все без трептене та няма какво да им се гледа друго освен дизайн и входове 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 49 минути, Roujin Z написа:

Наруто,виждал ли си този монитор отблизо?Питам защото във форума често се пише за хардуер,който предлагащите не са докосвали.Не бих казал,че монитора е изключителен има минуси това е факт.Като положителни черти могат да се отбележат добро изобразяване на цветовете и качествена сглобка.Дори по-реалистична картина от доста модели с IPS панели.Ако се търси качествен дисплей,то цената се покачва стремглаво нагоре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виждал съм го още преди всички да луднат по-него. Както казах не си струва цената. Ако беше 300 лв. щеше да е някаква алтернатива за някой хора но не и при над 400 лв.

За тия пари се взима 27 инчов IPS ако е за игри а ако е само за филми и се търси нещо по-евтино някой 21:9.

Примерно - http://nikem-bg.net/cart/54897p1r53767p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, Roujin Z написа:

Виждал съм го още преди всички да луднат по-него. Както казах не си струва цената. Ако беше 300 лв. щеше да е някаква алтернатива за някой хора но не и при над 400 лв.

Поради каква причина не си струва според теб не каза? AMVA+ матрица с по-истинско черно и правилно цветопредаване, постига много сполучливо време за реакция и ниска латентност, напълно достатъчен за игри и филми. Добре реализирано матово покритие и равномерна подсветка без ШИМ. Стойката дава пълни опции за регулиране на монитора.

преди 32 минути, Roujin Z написа:

За тия пари се взима 27 инчов IPS ако е за игри а ако е само за филми и се търси нещо по-евтино някой 21:9.

Примерно - http://nikem-bg.net/cart/54897p1r53767p1rf.html

27 инчов FullHD, при тази резолюция пикселът може да е доста едър и да се вижда зърнеста структура. Отделно от това стойката не ти дава почти никакви възможности да си нагласиш екрана в удобна позиция и панелът страда от glow по ъглите. За 21:9 се знае, че в някои игри не функционират правилно резолюциите и изобщо на този етап в доста приложения отношението на страните е спънка, след като не е масово навлязло. На много хора дори им се струва много къса високата страна. Освен това с по-високите резолюции сам си увеличаваш изискванията към графичната карта. Стойката също не е функционална изобщо. BenQ EW2440L е по-добър избор и по-евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Продължаваш да изтъкваш някой неща като предимства въпреки че важат и за двата а IPS като цяло има повече.

Единственото предимство на MVA е "по-истинско черно" а конкретно на споменатия монитор и стойката.

Е човека не се занимава с фотография та по-добре да вземе по-добрата матрица с по-голям диагонал за същите пари.

Колкото до минусите трябва да ти се опре носа в монитора та не ми говори за пиксели.

Отделно съм препоръчал 27 инча другия просто го дадох като пример понеже хората имат различни изисквания нещо което явно не осъзнавате?

Все едно да ми препоръчаш някъв топ модел на GTX750TI които струва колкото бюджетен на GTX950.

Пластмасите и стойките не ме вълнуват. Аз не съм арабски шейх че да плащам за глупости като златна дъска и диаманти по-казанчето.

За това и намекнах като споменах че може да се вземе по-евтин от 24MP77HM. Също добро мониторче но твърде скъпо заради дизайна.

пс. Хората на достатъчно възраст ползвали години CRT сигурно имат добри впечатления от Iiyama но не трябва да прехвърлят предпочитанията си към LCD.

Не живейте в миналото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, Roujin Z написа:

Продължаваш да изтъкваш някой неща като предимства въпреки че важат и за двата а IPS като цяло има повече.

Единственото предимство на MVA е "по-истинско черно" а конкретно на споменатия монитор и стойката.

Е човека не се занимава с фотография та по-добре да вземе по-добрата матрица с по-голям диагонал за същите пари.

Колкото до минусите трябва да ти се опре носа в монитора та не ми говори за пиксели.

И кои са предимствана на IPS пред VA в този конкретен случай, че не разбрах? В два сравнително евтини монитора за 400лв? Наизуст говориш, подкрепи се малко с факти, че нищо не казваш така. Говориш за ъгли на видимост, които при монитор с такъв glow донякъде се елиминират. И ти гарантирам, че на 27" 1920x1080 може да се види зърнестра структура, който е сядал пред такова недоразумение знае. Няма да се учудя, ако панелът е 6bit+FRC.

Пластмасите и стойките не ме вълнуват. Аз не съм арабски шейх че да плащам за глупости като златна дъска и диаманти по-казанчето.

За това и намекнах като споменах че може да се вземе по-евтин от 24MP77HM. Също добро мониторче но твърде скъпо заради дизайна.

Още нащо глупаво не можа ли да си изсмучеш от пръстите? Ти като не можеш елементарни настройки да правиш по позицията на монитора, това малко ли е ?

пс. Хората на достатъчно възраст ползвали години CRT сигурно имат добри впечатления от Iiyama но не трябва да прехвърлят предпочитанията си към LCD.

Не живейте в миналото.

LCD ли каза? Аз твърдя, че всички монитори, за които говорим са LCD, просто са с LED подсветка :) На път си да се изложиш много.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.