Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния въпрос: Възможно ли е да се увеличи споделената памет на вградена видеокарта? Видеото е вградено в дънната платка и няма собствена памет, използва 64MB от RAM паметта. В момента нямам финансова възможност да си закупя "външна" видеокарта и затова търся вариант да подобря работата на вградената. Компютърът ми е Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz, 3 GB RAM, integrated Intel G33/31 express chipset видеокарта, дънната платка е Gigabyte с BIOS опции за клокване на процесора и рама. Никъде не видях опция за увеличаване споделената памет на видеокартата. Благодаря ви предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако в биос нямаш опция за увеличаване на споделената памет, няма какво друго направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, Емил Костов написа:

Ако в биос нямаш опция за увеличаване на споделената памет, няма какво друго направиш.

И аз така предполагах, но все пак реших да питам. Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тука има няколко трика който могат да ти помогнат за по-добра производителност.

http://www.pvladov.com/2013/01/improve-intel-hd-graphics-performance.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дай точния модел, и изгледай този видео клип,после си разгледай настройките в биос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, Zealar написа:

Тука има няколко трика който могат да ти помогнат за по-добра производителност.

http://www.pvladov.com/2013/01/improve-intel-hd-graphics-performance.html

Видеокартата не е Intel HD graphics, а по-стар модел. Благодаря все пак. :)

преди 9 часа, McLane написа:

биос Дай точния модел, и изгледай този видео клип,после си разгледай настройките в биос

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2866#ov

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, Soul Jah написа:

Здравейте, имам следния въпрос: Възможно ли е да се увеличи споделената памет на вградена видеокарта? Видеото е вградено в дънната платка и няма собствена памет, използва 64MB от RAM паметта. В момента нямам финансова възможност да си закупя "външна" видеокарта и затова търся вариант да подобря работата на вградената. Компютърът ми е Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz, 3 GB RAM, integrated Intel G33/31 express chipset видеокарта, дънната платка е Gigabyte с BIOS опции за клокване на процесора и рама. Никъде не видях опция за увеличаване споделената памет на видеокартата. Благодаря ви предварително! :)

Този вариант не ти ли върши работа? Пък и не знам каква разлика в производителността ще получиш.

https://www.youtube.com/watch?v=KPdpMTby40M

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво се опитваш да подкараш? Повечето неща, които биха вървели както трябва на това вградено видео, едва ли имат нужда от повече от 64 MB памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеото е доста старо, но по спомен Гигабайтските модели с този чип поддържаха до 384 МБ споделена памет. Някъде  в настройките на БИОС има възможност за ръчно задаване на размера, просто автора не я е намерил явно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. :)

на 2/4/2016 at 6:37, nikolela написа:

Този вариант не ти ли върши работа? Пък и не знам каква разлика в производителността ще получиш.

https://www.youtube.com/watch?v=KPdpMTby40M

Интересно видео, явно има някакъв бъг в тази версията на драйвера, която е предоставена за увеличаване на паметта. Показващия не промени нищо в настройките, прости ги отвори една по една и след това натисна ок. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от CarToFa
        Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.
        Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.
        Благодаря предварително.
      • от Александър Банов
        Здравейте! Мислех да си купя рам памет за да обновя машината. Но проблема е, че не знам от къде или каква  точно. Трябва ми 4 Gb DDR3. Сегашната ми е  ADATA 4 Gb DDR3  1600 gb. Има ли значение или да купувам тая която ми падне.
      • от Vladimir96
        Здравейте,наскоро си купих настолен компютър втора ръка Lenovo M58. Реших че не искам да използвам вградените LAN и  Видеокарта и реших да се обърна към вас за помощ,проблемът е че платките са нископрофилни и не мога да си намеря нископрофилна видеокарта поне 512MB втора ръка и LAN карта (най-простата) . Компютърът се ползва главно за интернет и играене на игри чрез андроид емулатор.Може ли да ми дадете съвет от къде мога да си купя втора ръка части,продават ли се изобщо и много ли са скъпи? Благодаря ви за помощта 
      • от ngdt
        Здравейте, преинсталирах лаптопа си (Packard Bell EasyNote Alp-Ajax A) с Windows XP x86 (знам, че е стар и не се поддържа, но лаптопа е слаб и 7 ще го товари). Пуснах Counter-Strike 1.6 - играта не тръгна с OpenGL, а автоматично избра Software опция от Video настройките, а преди няколко дни си вървеше с OpenGL и нямаше никакви проблеми.  Ето грешката: 
        Също така на лаптопа няма звук и машината не засича видеокартата (ATI Radeon x1200 Series).

На следващата снимка, след 2,6GB Ram, би трябвало да е изписано името на видеокартата, както при останалите потребители на програмата.
        Ще съм благодарен на всякакви отзиви и предложения за решаването на горепосочените проблеми. 
      • от C20XE l457
        Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.