Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния въпрос: Възможно ли е да се увеличи споделената памет на вградена видеокарта? Видеото е вградено в дънната платка и няма собствена памет, използва 64MB от RAM паметта. В момента нямам финансова възможност да си закупя "външна" видеокарта и затова търся вариант да подобря работата на вградената. Компютърът ми е Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz, 3 GB RAM, integrated Intel G33/31 express chipset видеокарта, дънната платка е Gigabyte с BIOS опции за клокване на процесора и рама. Никъде не видях опция за увеличаване споделената памет на видеокартата. Благодаря ви предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в биос нямаш опция за увеличаване на споделената памет, няма какво друго направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Ако в биос нямаш опция за увеличаване на споделената памет, няма какво друго направиш.

И аз така предполагах, но все пак реших да питам. Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука има няколко трика който могат да ти помогнат за по-добра производителност.

http://www.pvladov.com/2013/01/improve-intel-hd-graphics-performance.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точния модел, и изгледай този видео клип,после си разгледай настройките в биос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Zealar написа:

Тука има няколко трика който могат да ти помогнат за по-добра производителност.

http://www.pvladov.com/2013/01/improve-intel-hd-graphics-performance.html

Видеокартата не е Intel HD graphics, а по-стар модел. Благодаря все пак. :)

преди 9 часа, McLane написа:

биос Дай точния модел, и изгледай този видео клип,после си разгледай настройките в биос

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2866#ov

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Soul Jah написа:

Здравейте, имам следния въпрос: Възможно ли е да се увеличи споделената памет на вградена видеокарта? Видеото е вградено в дънната платка и няма собствена памет, използва 64MB от RAM паметта. В момента нямам финансова възможност да си закупя "външна" видеокарта и затова търся вариант да подобря работата на вградената. Компютърът ми е Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz, 3 GB RAM, integrated Intel G33/31 express chipset видеокарта, дънната платка е Gigabyte с BIOS опции за клокване на процесора и рама. Никъде не видях опция за увеличаване споделената памет на видеокартата. Благодаря ви предварително! :)

Този вариант не ти ли върши работа? Пък и не знам каква разлика в производителността ще получиш.

https://www.youtube.com/watch?v=KPdpMTby40M

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се опитваш да подкараш? Повечето неща, които биха вървели както трябва на това вградено видео, едва ли имат нужда от повече от 64 MB памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото е доста старо, но по спомен Гигабайтските модели с този чип поддържаха до 384 МБ споделена памет. Някъде  в настройките на БИОС има възможност за ръчно задаване на размера, просто автора не я е намерил явно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. :)

на 2/4/2016 at 6:37, nikolela написа:

Този вариант не ти ли върши работа? Пък и не знам каква разлика в производителността ще получиш.

https://www.youtube.com/watch?v=KPdpMTby40M

Интересно видео, явно има някакъв бъг в тази версията на драйвера, която е предоставена за увеличаване на паметта. Показващия не промени нищо в настройките, прости ги отвори една по една и след това натисна ок. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от HULK12345
      Един приятел ще си купува видеокарта за дъното, но не сме сигурни точно какво да изберем.
      Моля за препоръки за нещо под сто лева, защото дъното и компа са си доста старички според мен.
      Това е дъното.
      Процесора е почти най-добрия за това дъно Атлон 64х2.
      Рам паметта е на максимум.
      Просто иска по добро видео човека.
      Това дали става? 
      Ето го в пазарувай!
    • от MaDCoW
      Искам да попитам видео картата  GIGABYTE AMD RADEON R7 240, 2GB, DDR3, 128 BIT ще стане ли на дъното ASROCK FM2A55M-HD+ ? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.