Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния въпрос: Възможно ли е да се увеличи споделената памет на вградена видеокарта? Видеото е вградено в дънната платка и няма собствена памет, използва 64MB от RAM паметта. В момента нямам финансова възможност да си закупя "външна" видеокарта и затова търся вариант да подобря работата на вградената. Компютърът ми е Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz, 3 GB RAM, integrated Intel G33/31 express chipset видеокарта, дънната платка е Gigabyte с BIOS опции за клокване на процесора и рама. Никъде не видях опция за увеличаване споделената памет на видеокартата. Благодаря ви предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в биос нямаш опция за увеличаване на споделената памет, няма какво друго направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Ако в биос нямаш опция за увеличаване на споделената памет, няма какво друго направиш.

И аз така предполагах, но все пак реших да питам. Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука има няколко трика който могат да ти помогнат за по-добра производителност.

http://www.pvladov.com/2013/01/improve-intel-hd-graphics-performance.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точния модел, и изгледай този видео клип,после си разгледай настройките в биос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Zealar написа:

Тука има няколко трика който могат да ти помогнат за по-добра производителност.

http://www.pvladov.com/2013/01/improve-intel-hd-graphics-performance.html

Видеокартата не е Intel HD graphics, а по-стар модел. Благодаря все пак. :)

преди 9 часа, McLane написа:

биос Дай точния модел, и изгледай този видео клип,после си разгледай настройките в биос

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2866#ov

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Soul Jah написа:

Здравейте, имам следния въпрос: Възможно ли е да се увеличи споделената памет на вградена видеокарта? Видеото е вградено в дънната платка и няма собствена памет, използва 64MB от RAM паметта. В момента нямам финансова възможност да си закупя "външна" видеокарта и затова търся вариант да подобря работата на вградената. Компютърът ми е Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz, 3 GB RAM, integrated Intel G33/31 express chipset видеокарта, дънната платка е Gigabyte с BIOS опции за клокване на процесора и рама. Никъде не видях опция за увеличаване споделената памет на видеокартата. Благодаря ви предварително! :)

Този вариант не ти ли върши работа? Пък и не знам каква разлика в производителността ще получиш.

https://www.youtube.com/watch?v=KPdpMTby40M

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се опитваш да подкараш? Повечето неща, които биха вървели както трябва на това вградено видео, едва ли имат нужда от повече от 64 MB памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото е доста старо, но по спомен Гигабайтските модели с този чип поддържаха до 384 МБ споделена памет. Някъде  в настройките на БИОС има възможност за ръчно задаване на размера, просто автора не я е намерил явно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. :)

на 2/4/2016 at 6:37, nikolela написа:

Този вариант не ти ли върши работа? Пък и не знам каква разлика в производителността ще получиш.

https://www.youtube.com/watch?v=KPdpMTby40M

Интересно видео, явно има някакъв бъг в тази версията на драйвера, която е предоставена за увеличаване на паметта. Показващия не промени нищо в настройките, прости ги отвори една по една и след това натисна ок. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от HULK12345
      Един приятел ще си купува видеокарта за дъното, но не сме сигурни точно какво да изберем.
      Моля за препоръки за нещо под сто лева, защото дъното и компа са си доста старички според мен.
      Това е дъното.
      Процесора е почти най-добрия за това дъно Атлон 64х2.
      Рам паметта е на максимум.
      Просто иска по добро видео човека.
      Това дали става? 
      Ето го в пазарувай!
    • от MaDCoW
      Искам да попитам видео картата  GIGABYTE AMD RADEON R7 240, 2GB, DDR3, 128 BIT ще стане ли на дъното ASROCK FM2A55M-HD+ ? 
    • от Stefan Nenchev
      Здравейте! Днес си взех обновен лаптоп с мощен процесор, но видеокартата е слаба и не става за игри. Видях отстрани, че на компютъра има някакъв порт, не знаех за какво е, но много исках да разбера за какво служи. Потърсих информация в гугъл и попаднах на едно видео. От видеото разбрах, че посредством този порт може да се свърже външна видеокарта към лаптопа и по този начин могат да се играят "тежки" игри на него. Името на порта е ExpressCard/34 slot. Какво ще кажете? Това възможно ли е и как става?  
    • от Meтodi Meтodiev
      Здравейте колеги,
      Безкрайно тъжен, ядосан и депресиран съм в последните месеци, и то заради представянето на видеокартите ми на лаптопа. Той е на 2 години и половина. Марката е Lenovo Idaepad y510p. GPU -Nvidia 755m x2. 
      Проблемите са ежедневни, не мога да играя игрите си като хората. Постоянно крашва и пише, че rending device-a спира и се възстановява, видеокартите стигат едни луди температури. Въобще не е възможно да се случи реална работа с тях. А преди година и нещо не беше така. Беше носен понеже беше в гаранция на сервиз и беше отбелязано, че има проблем с видеото, но не е бил пипан изобщо. Мога ли да подам жалба в сервиза при такъв случай? Или въобще посъветвайте ме какво да направя...
      едит 1: в най-лошия случай, кажете колко ще струва ремонтът за смяна на видеокартата ( и дали е възможен с друг вид видеокарта)?
    • от CarToFa
      Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.
      Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.
      Благодаря предварително.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.